Widok

Pozytywne przedszkole nr 5

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy są tu rodzice dzieci które tam się dostały? Otrzymaliscie jakies informacje organizacyjne? Ja nic i trochę to dziwne..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pytałam, informacja o zebraniu ma być podana na stronie pozytywnych inicjatyw pod koniec sierpnia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki. Trochę pozno skoro od września ma już działać, no to czekam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety spodziewam się dużego bałaganu, nieskończonych prac, niedostatecznej ilości kadry i plac zabaw pewnie gotowy bedzie najwcześniej na wiosnę :( jak w poprzednich placówkach podczas pierwszego roku, dlatego do października mam urlop w razie co :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie, nie ma kto się z nami spotkać bo kadry pewnie jeszcze nie ma
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na str http://www.pozytywneinicjatywy.pl info o spotkaniu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co sądzicie o liście z wyprawka załączona dla przedszkolaków przedszkola nr 6? Czy nie za dużo tych kredek i farb czy ubran ? Po co im wikol ? Rozumiem że dzieci dużo zużywają i niszczą ale w końcu przedszkole ma jakieś finanse na wyprawkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Spotkanie jest w innej placówce,czyli nasza jeszcze nie gotowa?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też mnie to przeraża.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nie wróży to dobrze, spotkanie 5 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego i to w innej placówce może oznaczać tylko jedno, przedszkole nie jest gotowe, nie ma kadry.
Żadnych ustaleń i informacji dla rodziców, oby dzieci miały chociaż zabawki i 1 Panią nauczycielkę, która je zajmie aby nie tęskniły za rodzicami i domem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

mamusie z przedszkola nr 5 przygotowujecie też tą samą wyprawkę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

NIE, poczekamy na spotkanie, może wcale nie bedzie gdzie posłać dzieci :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja wybieram się do sklepu po podstawy, jak byliśmy kupić kapcie to już były wybrakowane rozmiary i musieliśmy wziąć inne niż chcieliśmy. Jeśli przedszkole nie miałoby zostać otwarte bądź zmieniony termin musielibyśmy być poinformowani miesiąc wcześniej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój syn też będzie uczęszczał do przedszkola nr 6. Właśnie zapoznałam się z wyprawką i jestem trochę przerażona co prawda to moje pierwsze dziecko które idzie do przedszkola więc się nie znam ale uważam, że troszkę za dużo wymagają. Czy dziecko na prawdę, aż tyle tego potrzebuje ? a jeżeli chodzi o wikol to jedyne co mi przychodzi do głowy to użycie go do robienia karmników :D ale serio 3 latek i klej do drewna w rękach trochę mnie to przeraża...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kartek/bloków na pewno nigdy dość, klej w tubce to dla malucha na 2-3 razy bo szybko się niszczy, ale wikol czy 3 op kredek to już przesada, 3 opakowania kredek razy 20-25 dzieci to chyba sporo tym bardziej,że w przedszkolu powinny być jakieś kredki,mój syn ma od 3 lat 2 opakowania ( ołówkowe i świecowe) i nadal są świetne do rysowania, a tu przez rok ma zużyć 3 opakowania - wiem,że biorą pod uwagę,iż nie wszystkie dzieci przyniosą wyprawkę,ale ktoś chyba się zapędził, bo to w końcu przedszkole, które od miasta dostaje pieniądze także na przybory edukacyjne.
Poza tym zostawianie kaloszy w przedszkolu to również przesada, jak będzie padać to po prostu można przynieść?
PS. ciekawe, gdzie oni te wszystkie ubranka i buty chcą trzymać ??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapłaciłam za wszystkie rzeczy plastyczne z listy 50 zł więc uważam że nie jest źle, koleżanka pokazywała mi listę do innego przedszkola to tam dopiero były nawymyślane książeczki, naklejki itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

50zł?? A mogę wiedzieć gdzie robiła Pani zakupy , bo farby to jakieś 20 zł, kredki kolejne 20 zł, papier ksero z 10zł - to już 50zł a gdzie reszta : bloki, wycinanki, kleje, plastelina itp. Poproszę o jakaś podpowiedz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

W markecie, farby 20 zł?! Te same które są za 5 tylko że z superbohaterem? Świetne kredki za 8zl max można kupić które i tak zaraz będą pogubione, kredki bambuko super promocja z nadrukiem Starwars połowa taniej niż z krówka. Bloki po 1,5 do 2,6 za sztukę. Nie ma co kupować najdroższych rzeczy, w domu nam się dobrze sprawdziły to kupuje też do przedszkola :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Raczej wychodzi 20 zl bo akwarele 3-4zl. Plakatowki 12 kolorów 7-10zl i pastele olejne 12 kolorow 8-10 zl. Kredki olowkowe rysujace 8-12 zl do tego bambino 2×4zl. I to ceny za przybory zwykłe niemarkowe nie z bohaterami. Sprawdzila w Auchan. Carrefour i pepco. Oczywiscie że bloki po 1.5zl tyle ze 4 szt do tego wycinanki 2 zl duży blok 4 zl. Plastelina. Kreda.pędzle.pojemnik na wode.teczka. 5 szt kleju. papier ksero itd Kupując najtańsze wychodzi jakieś 80-90 zl.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie ta wyprawka? Na jakiej stronie? Chce juz cos kupic a nie potem w 2 dni :/ tez mnie to przeraza ze placowka nie gotowa :/ porazka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Juz znalazlam..troche porazka :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym się nie martwiła kosztem wyprawki, a:
Brakiem zatwierdzone opinii kuratorium odnośnie tego przedszkola,
-nie wpisanie to na listę działających na terenie Gdnaska placowek
- trwającym remontem
- brakiem wymaganego prawem placu zabaw
- szukaniem wychowawsco na olx bez wykształcenia w zamian za studia podyplomowe
To nie Przedszkole A Przechowalnia i to bez wymaganych prawem papierów. My wzięliśmy z tego zrezygnować, bo za dużo znaczy dla nas możliwość zweryfikowania placówki do której idzie nasze dziecko.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nr 5 to Przedszkole na Kruczkowskiego 2?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak na Kruczkowskiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też rezygnuję, myślałam że uczą się na błędach Inicjatywy,ale się mylilam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

faktycznie z perspektywy czasu widać, że pozytywne nie biorą niczego na serio co się do nich mówi i robi .. lecą według swojego schematu i nic innego się nie liczy..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nawet nie podpisałam umowy, bo tak myślałam, że to będzie bagno i strach dziecko zostawić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nic nowego, tak tam działają, kasa się liczy. Resztę później się dorobi. Niestety dopóki będzie więcej dzieci niż miejsc w przedszkolach to takie patologie będą normalnością. Niestety...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie to nie jest istotne, że jest więcej dzieci niż miejsc w przedszkolach. Wolę dołożyć 300 zł i oddać dziecko do prywatnego przedszkola w normalne warunki, a nie do jakiejś prowizorki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie masz na morenie przedszkole za 600zl? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Płacę 500 zł z wyżywieniem i zajęciami dodatkowymi. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz. Oby tylko w pozytywnych z zajęciami i wyżywieniem wyszło 300 zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

W lepszych prywatnych przedszkolach na morenie już dawno nie ma miejsc. Chyba trzeba było w marcu albo i wcześniej już szukać. Takie tanie to tylko jedno znalazłam. Miejsc oczywiście już dawno brak.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli ktoś się interesuje w porę, to
Znajdzie miejsce. Na ostatnia chwilę, to wiadomo że nie ma miejsc w lepszych placówkach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

500zl juz z jedzeniem? Czemu nie podasz nazwy przedszkola? To tajemnica? Przegladalam oferty i nie widzialam takiego ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też chętnie poznam nazwę przedszkola gdzie czesne wynosi 300zl . Bo jak rozumiem wyżywienie w cenie 500zl. a obecne stawki to ok 9-10zl/dzien
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

W pozytywnym na pewno wyjdzie wiecej niz 300 zl, bo samo wyzywienie 210-230zl zaleznie od m-ca.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aż stanie się jakaś tragedia, to wtedy się za te przedszkola pozytywne wezmą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

też rezygnuję, podjechałam tam w week, w niedzielę, prace remontowe pełną parą.. nie wygląda to dobrze niestety.
Podpytałam Pana tam pracującego, to mówi, że 1-pietro będzie skończone, o placu zabaw nic nie słyszał...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie wiedziałam, że te przedszkola Pozytywne tak pozytywne i profesjonalne nie są. Ja swoje dziecko już w lutym zapisałam do prywatnego na Morenie właśnie bo czułam, że do państwowego się nie dostaniemy. Z tego Pozytywnego na Kruczkowskiego zrezygnowałam. Chyba intuicja, ale z tego co cxytam to chyba dobrze zrobiłam.
Za prywatne płacę 650zł plus wyżywienie 9.50zł dniówka plus do tego za wszystko inne: teatrzyki itd, zaj.dodatkowe oprócz rytmiki i angielskiego..Miesięcznie w tysiącu się zamykamy. Ale jesteśmy zadowoleni a dziecko bardzo więc jest ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Powiem wam tyle, moje dziecko chodziło do kilku przedszkoli prywatnych w okolicy Moreny . W 2017 dostało się wreszcie do przedszkola państwowego pozytywnego nr 1 we Wrzeszczu i to właśnie z tego przedszkola i podejścia pracującej w nim kadry pedagogicznej jestem najbardziej zadowolona. Na początku nie było zabawek a mina dzieci była bezcenna ale przedszkole szybko poradziło sobie z problemem i z dnia na dzień sale były coraz to bardziej kolorowe. Teraz piszę serio, kadra w przedszkolach prywatnych i państwowych niczym się nie różni a nawet powiedziałabym ,że w państwowej placówce jest lepsza! program nauczania ten sam a koszt w prywatnej kilkakrotnie wyższy! Na Morenie i w okolicy prywatne kosztują od 600 + wyżywienie 10-11 zł/dzień x 21 dni pracujących
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

A te państwowe takie super jak piszesz mają adaptację z prawdziwego zdarzenia? Bo jeśli nie, to ja wolę płacić co miesiąc nawet 1000 zł niż patrzeć na dziecko jak stres odbiera mu ochotę na jedzenie i spanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Oczy mnie bolą jak to czytam, jak można od razu krytykować przedszkole jak się o nim nic nie wie, każde przedszkole pozytywnych inicjatyw jest inne i to jest śmieszne że od razu ktoś podchodzi do tego tematu krytykując, będzie spotkanie i wszystkiego rodzice się dowiedzą. A nie raz się okazuje że to państwowe przedszkole bywa lepsze niż prywatne :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

To prawda. Histeryzowanie przed rozpoczęciem pracy przedszkola jest zdecydowanie na wyrost.Owszem poprzednie przedszkole we Wrzeszczu PPP nr 1 tez działało ze sporymi niedociągnięciami ale to są nowe placówki i po krótkim czasie wszystko działało sprawnie. Dla mnie i tak wszystko sprowadza się do Pani która będzie pracować z moim dzieckiem.Cała reszta jest dla mnie mało ważna.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pani z Olx szukana w sierpniu i to bez doświadczenia na bank będzie super.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale jest adaptacja z rodzicem czy nie ma? Bo jak nie ma i adaptacja polega na przyprowadzania dziecka na coraz dluzej, to nie nazywajcie tego adaptacja...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To co mamy czekać do października aż im te niedociągnięcia się dociągną???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

W nr 6 są 3 dni adaptacji z rodzicem :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Morenie żłobek rusza 1 stycznia 2019r.to pewnie przedszkole również..? Spotkanie jest na Świętokrzyskiej to na mur beton nie ruszy 3 września. Jako rodzic chciałabym obejrzeć wszystkie kąty, w których moje dziecko miałoby spędzać te 9 godzin dziennie...
Przedszkole i całą atmosferę tworzą ludzie. I p-kole prywatne, i p-kole państwowe. To że ktoś płaci duże pieniądze, nie znaczy wcale, że jego dziecko będzie miało super edukację i zabawę. Wszyscy rodzice mają podobne oczekiwania co do jednostek sprawujących opiekę nad naszymi dziećmi..co do bezpieczeństwa pociech również..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mozesz cos więcej napisac? Co bylo na zebraniu apropo tego przedszkola? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Info odnośnie żłobka jest na str.internetowej. A spotkanie opiekunów przedszkolaków jest chyba dzisiaj?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie bylo do kogos kto pisal o przedszkolu nr 6. Oni mieli spotkanie wczoraj. Nr 5 ma spotkanie jutro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co konkretniej chcesz wiedzieć :)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba czegoś nie rozumiem... Wiedzą że mają oddać przedszkole i ot tak się nie wyrabiają!i to po raz kolejny. Pani szukana z ogłoszeń, brak placu zabaw .i Może i zabawek,, ale po co dzieciom zabawki i wykwalifikowana Pani. proszę się nie pocieszac na siłę...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

I jak wrażenia po zebraniu??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Troche mi lepiej ale jak będzie to się okaże. No i chyba trzeba za ubezpieczeniem sie rozejrzeć :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie do końca mnie przekonują, brak listy z podziałem na grupy, grupy mieszane( 3-4-Latki i 4-5-latki), brak wcześniejszej możliwości zapoznania się z Paniami nauczycielkami i ten dzień otwarty dla wszystkich razem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A kiedy rusza to przedszkole?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

3.09.2018r
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszane grupy są w przedszkolach coraz częściej. Na Burgaskiej to samo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie bedzie dla wszystkich razem dzien otwarty tylko adaptacja we wlasnych grupach z wlasnymi opiekunami. Tak zrozumialam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zaciekawiła mnie wypowiedź : wygany prawem plac zabaw...ciekawe..chyab zadne przedszkole pozytywne ( a jezeli jakies jest -to nieliczny przypadek) ale tez niektore prywatne nie mają placów zabaw..wiec ciekawi mnie jak to jest z tym wymogiem..w moim przypadku brak placu zabaw to akurat atut-jako ze w bliskeij odległości przedszkola są 3 place zabaw-wiec dzieciaki chadzają zamienie na kazdy znich-dzięki temu nie ma nudy, chciałabym także co poniektórych uspokoić..w zeszłym roku było podobnie..zabawki 'dojezdzały' jak juz sie rok szkolny rozpoczął - ale pobyt dziecka w przedszkolu nie skupia się tylko i wyłącznie na zabawkach -takze myślę że Panie i dzieci 'dadzą radę'. Ja mam porownanie a propo pozytywnego i panstwowego - i jednak zdecydowalam na pozostanie w pozytywnym -aczkolwiek panstwowe mam blizej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A Pani to przypadkiem nie pracuje w pozytywnych skoro taka obeznana czego brakowało w ubiegłym roku, jakie place zabaw w okolicy tego przedszkola plus przepisy w jednym paluszku. Ciekawe...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

To sa jakieś listy bo dziś próbowałam się dowiedzieć, w której będzie moje 4-letnie dziecko to Pani powiedziała że jeszcze nie wie i mam pytać w poniedziałek. A zależy mi, bo nie chce by chodził do grupy mieszanej 3 i 4- latkow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O nawet teorie spiskowe się pojawiły ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tej mieszanej 3-4 ma byc tylko kilka 3latkow z początku roku. Bez przesady.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mój syn jako 3 latek chodził do takiej grupy i uwierz mi nie przesadzam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy któraś z mam orientuje się gdzie kupie fartuszek do malowania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Ikei. Ale nie wiem czy jest konieczny. Jeśli nie przeszkadza Ci co jakiś czas ślad od farbek na bluzce to szkoda kasy na fartuszek
https://m2.ikea.com/pl/pl/p/mala-fartuch-z-dlugimi-rekawami-zielony-90210490/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie-pani ma tez dziecko w pozytywnym-na trakcie, w zeszlym roku startowalo w 3-latkach ( a w zasadzie grupa mieszana), a przepisy-to ktos wyzej cytowal- mnie tylko zaciekawily...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja w zeszlym roku zamawialam w empiku- z odbiorem osobistym w sklepie -bo tez mialam problem...gdzie kupic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W auchanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie planujecie pozostawić auta w poniedzialek? Bylam tam, wyglada to narazie kiepsko, jakby dalej nie dokonczyli :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyjedziemy Autobusem. Mają jeszcze 3 dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba 2 :p
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak Wasze wrazenia po dzisiejszym dniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W kazdej grupie pewnie bylo inaczej. U nas dosc duzy rozgardiasz. Zastanawiam sie gdzie beda trzymane te wszystkie posciele,ciuchy i przybory plastyczne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko zależy od Pani. U nas uśmiechnięta.spokojna, zadowolona .Ale jak wychodziłam ok 12.30 to natknęłam się na 2 piętrze na Panią po 30. w blond rozpuszczonych wlosach, która raczej nie palala do dzieci sympatią.bo do koleżanki nie widząc nas oczywiście mowi" dzięki Bogu u mnie już po wszystkim poszły krzykacze". Takze zycze powodzenia
Dla mnie dziś przedszkole na duży Plus. Oby tak dalej to będa na prawdę fajną placówką.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mozeciw mi powiedziec kochani rodzice po cholere przyszliscie z dziecmi i z nimi stoicie na sali??? Chyba powiedziane bylo jasne, zostawiamy dzieci i wychodzimy. A nie stoimy jak osły i robimy tlum ! Dziecko nawet niewie do kogo ma sie zwrocic kto go pilnuje bo glupki stoja i sie patrzą, jakis zart :/ ja zostawilam dziecko i wyszlam. I teraz pewnie mysli czemu innych rodzice są. Tak to dziala niestety, musicie zostawic dzieci i wyjsc a nie czekac cholera wie na co. Przez to tez niema gdzie zaparkowac. No porażka jakas.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
W nr 6 było zapowiedziane, że do środy dni adaptacyjne a dziś nagle dyrektorka zmienila zdanie. Kpina jakas. Rodzice dzieciom obiecali, że z nimi będą a teraz nagle wyszło na to, że kłamali bo ich zostawili.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
U nas odrazu bylo powiedziane ze dzis zostawiamy dzieci i wychodzimy. Ale widze ze rodzice to jakieś tępaki. Przez to nawet dzieci ktore juz chodzily do zlobka beda wyc i bedzie jeszcze wiekszy chaos!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Racja . Stają niewiadomo po co, chyba tylko żeby denerwować i stresować dzieci,swoje i zarazem inne. Na przyszłość radzę przeprowadzać dzieci na 8.30 jeśli nie chcecie Państwo zaprowadzić dziecka do wspólnej sali, bo na korytarzu robi się tłok i dzieci nie wiedzą co się dzieje, tyle obcych osób.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Syn pojdzie w polowie września dopiero, ale chodził do innej placówki, i wydaje mi się, że to Panie powinny tak pokierować dziećmi i rodzicami, aby dobrze zorganizować pierwsze dni, a nie dawać wolną rękę i miejsce na stres.
Poza tym, byłam tam i niestety strasznie tam śmierdzi jeszcze farbą...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te wypowiedzi to pomieszanie poplątaniem. Jeśli placówka ma dni adaptacyjne to powinna na zebraniu wyjaśnić jak one mają przebiegać i co ma robić rodzic jeśli już może wejść do sali bo chyba nie stać i się bujać na środku? Jeśli miały być dni a ktoś w ostatnim momencie stwierdził że jednak nie...to jest to bardzo nieprofesjonalne, jak rodzic ma przygotować dziecko skoro jest zaskakiwany takimi decyzjami?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kaśka ale u na dniem adaptacji byl poniedzialek. Dzis rodzice mieli zostawic dzieci i wypad. A nie stali i wlasnie sie bujali czekajac ch wie na co... jak jest w nr 6 to niewiem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja mysle -ze to standardowa procedura we wszystkich pozytywnych..1 dzien adaptacyjny :) (ale to tylko takie przypuszczenie)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaparkuj koło lidla i przejdź się kawałek a nie jak osioł pod samo przedszkole
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Droga Agato chyba przesadzilas z 3latkiem taki kawał. Trzeba być szalonym aby o 7 rano kazać dzieciakowi iść na taki długi spacer. Albo mylą Ci się sklepy albo piszesz o innym przedszkolu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Drogi anonimie ż twoich wypowiedzi można wywnioskować, że piszesz o po nr 6
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Spod lidla? Dobry żart . Masz ochote tonse łaź, nie po to mam auto.
Do ktorej planujecie zostawiać dzieci, do darmowej 13 czy dłużej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Łazić Mogę, nie zaszkodzi.lepsze to niż biadiolenie na forum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Moje dziecko chodzi do 6 mieliśmy mieć trzy dni adaptacji od 8 do 12 z dzieckiem na sali i nagle dziś rano wpada pani dyrektor i cyt. " zostawić dzieci i wyjść " dopiero opiekunka nam wyjaśniła, że zmienili zdanie i nie możemy zostać z dziećmi. Bardzo niemiła sytuacja ludzie pobrali sobie wolne by być z dziećmi jeszcze w szatni ja ale też i inni rodzice obiecywali swoim dzieciom, że zostajemy z nimi aż do obiadku a po wejściu na górę taka niespodzianka.... trudno było wytłumaczyć dziecku czemu parę minut temu twierdziłam że z nim zostanę a teraz naglę muszę wyjść. Bardzo nieprofesjonalne podejście w tym momencie to pani dyrektor zachowała się jak rozkapryszone dziecko które nie wie czego chce
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zabrałabym dziecko, i wróciła gdy ten cały chaos, który generują dorośli przeminie...tak, dorośli, z panią dyrektor na czele...i złożyłabym skargę do odpowiedniej nadzorującej instytucji...dzieci to nie stołki, które można przestawiać czy przedmioty, które można rzucić w kąt...mamy XXI wiek a metody jak sprzed 30 lat.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasiu z Gdańska. Ja również chciałam zgłosić wyżej te praktyki. Pani dyrektor nie dość,że nie ma czasu rozmawiać z rodzicami, jeśli już to na korytarzu w przelocie i nie przyjmuje żadnych uwag. Ma swoją wizję i do niej dąży. A spowodu wczorajszego zamieszania kazała Panią przychodzić po 10 h do pracy aby przez tydzień dzieci mogły być tylko w swoich grupach. Oby przez tydz wyciągnęła wnioski i po pierwsze stworzyła 2 poranne grupy i zzatrudnila jeszcze jakaś pomoc nauczyciela aby każdy mógł normalnie pracować po 8 h.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

O niewiedziałam że tak zrobili. To dlatego dziś rano bylo dosc spokojnie. Szkoda ze tylko tydzien...faktycznie powinny byc conajmniej 2 grupy poranne bo wczoraj byl.mega chaos
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Agato o PPP 5
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przerwalo mi wypowiedz,wiec powtarzam pisze o PPP 5. Więc z Lidla to bardzo daleko, jakieś 20-30 min dla dorosłego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A to przepraszam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak po tych kilku dniach oceniacie działanie przedszkola? Oddaliście już wyprawkę? Kurka dużo tego...my od 3lat w domu mamy1 kredki...no ale cóż,mam nadzieję że dużo będą robić z dziećmi i sporo tego wykorzystają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w zeszlym roku wyprawka byla raczej 'zwykla'-ale w drugime semestrze dokupowalismy jeszcze-wiec moze z tego wzgledu w tym roku zwiekszyli liste w innych przedszkolach...u nas w tym roku skladka -zamiast listy -wiec dla mnie akurat lepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też bym wolała dać kase i niech sami kupią to co potrzeba...a tak stoi człowiek i się zastanawia jakie kredki kupić. Poza tym w jakimś np.Lyreco napewno mieliby dużą zniżkę kupując tak hurtowo...No nic większość już mam...A powiedz mi to każde dziecko korzysta ze swojej wyprawki czy wszystko do jednego wora i wtedy panie rozdzoelają co potrzeba?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja juz dalam wszystko. I z tego co widzialam wczoraj i dzis wszystko to lezy na podlodze zaraz jak sie drzwi otwiera to widac "maly burdel" . Narazie jest ok jak dla mnie, ale tylko dlatego ze w tym tygodniu zrezygnowali z grup porannych łącoznych a skoro od nowego tygodnia beda znowu, to znowu przywitamy chaos. Do tego w wyprawce sa kalosze i plaszcz a oni w ogole z tego skorzystaja?? Nie ogarniaja narazie na salach wiec co dopiero na dworze. Ciekawa jestem tez czy ten plac zabaw powstanie. No i zmnieejszyla sie zbowu ilosc msc parkingowych bo postawili doniczki na chodniku, co za pomysł .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas póki co świetnie . Syn nie chce wychodzić do domu. Pani super uśmiechnięta,pełna zapału. Nawet już 2 praca mamy z czego jedną tematyczna ,na której dzieci rysowaly swoją rodzine. Wyprawki u nas ladnie pochowane, a dzieci wspólnie ich używają tzn. Od 1 osoby kredki od drugiej blok itp.
Jesteśmy z mężem zadowoleni z wyboru i rezygnujemy z naszego zeszłorocznego przedszkola, które było w rezerwie jakby w PPP5 coś było nie tak.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kalosze i płaszcz? Hmm a gdzie o tym piszą? Bo w wyprawce na str pozytywnych incjatyw tego nie ma...
A gdzie jest ta sala do grup porannych łączonych? Bo my przychodzimy póki co po 8 i od razu do swojej sali.
Te donice widziałam...no porażka...powinien być porządny parking, jak dowieźć te małe dzieci?!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Była mowa o tym, że dzieciaczki będą wychodzić na plac zabaw czy na spacery w każdą pogodę, czy to bedzie słońce, deszcz, czy wiatr. Z tego właśnie względu potrzebne są kalosze i płaszcz. Jednak w wyprawce nie załączyli ich. U nas wychowawca składa wszystkie kredki w jedno pudełko, wszystkie bloki razem, farby itd. Trochę szkoda, bo dzieci sobie wybieraly przybory, rodzice dobre marki. Szkoda że dzieci które są w godzinach bezpłatnych nie dostają podwieczorku na wynos, a płacić za niego trzeba. Sala do grup porannych to sala nr 1, chyba na pierwszym piętrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za odpowiedz na moje pytania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na chodniku się nie parkuje, tam nie ma na to miejsca. Odkąd otworzyli to przedszkole to nie ma tam rano jak przejść, tyle samochodów poparkowanych, jeśli zabezpieczyli chodnik to akurat bardzo dobrze. To jest gęsto uczęszczany chodnik, ludzie chodzą do okolicznych firm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko ok, masz racje w zupełności. Poprostu, jak się stawia budynek użyteczności publicznej powinien być przy nim normalny parking! My mamy spory kawałek drogi i budzić dziecko godzinę wcześniej niż teraz zeby telepać się autobusem nie bardzo mi sie uśmiecha...tym bardziej ze jeszcze maluch w domu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście, ja się zgadzam co do tego, że tam miejsc parkingowych jest za mało. Było za mało jeszcze w czasach, gdy zamiast przedszkola był Projmors i samochodów było o wiele mniej niż teraz. Ale odkąd budują te bloki i zrobili przedszkole to droga robi się niebezpieczna. Można zaparkować pod biedronką u góry, pieszo to jest jakieś 5 minut maksymalnie. Swoją drogą, bardzo mnie ciekawi w którym miejscu zamierzają umieścić tam plac zabaw, jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Plac i parking mają być na terenie LO wzdluz plotu. Miejsca tam jest sporo tylko na razie same dziury no i budowlańcy mają tam swoje kontenery, wiec do wiosny pewnie sobie poczekamy na jakieś zmiany w tym temacie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To teraz dzieci nie wychodzą z tego przedszkola na dwór?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wychodzą, wychodzą. Są place zabaw w okolicy i duzo zieleni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

W okolicy to gdzie? Najbliższy plac zabaw to chyba na Magellana jest, ale tu często są dzieci z pobliskiego przedszkola a i kawałek drogi z maluchami trzeba pokonać. Drugi plac zabaw to przy Biedrze na Nałkowskiej, ale tam to też kawał drogi.
A że dużo zieleni wokoł to owszem. Na spacer do lasu można chodzić codziennie.
Na plac zabaw z prawdziwego zdarzenia to do wiosny trzeba będzie poczekać. Oddali do użytku byle oddać..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moje dziecko nie narzeka ;-) A skoro jemu się podoba to najlepsza rekomendacja dla mnie:-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skad wiesz że wychodzą? Skoro widze nie ruszoną bluze i buty tak jak je zostawiłam rano to raczej nigdzie nie wychodzą. Moze 4latki i 5ciolatki już wychodzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szkoda dzieciaków. Taka piękna pogoda i muszą (?) siedzieć w świeżo wymalowanych salach. Trzylatki może wymagają jeszcze ogarnięcia do wyjścia grupowego. Poza tym ten chodnik blisko ulicy...dzieci mają różne pomysły..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas grupa 4latkow nie wychodzila jeszcze. Pani tez potrzebuje czasu zeby dzieci przyzwyczaić do jej zasad. Sa dzieci ktore pierwszy raz sa w przedszkolu.Mimo wszystko uwazam ze dwoje opiekunow na tak duza grupe to za malo zeby gdzies dalej z nimi wychodzic. Do lasu ok ale po chodniku to nie wiem czy bezpiecznie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wlasnie nie wyobrazam.sobie tego wyjscia z 2jką opiekunów. Po pierwsze schody, nie wszystkie 3latki schodzą uuz plynnie same, po drugie ubrac wszystkich w 2 osoby to nie lada wyczyn no i sama wycieczka, smiem watpic ze swieza grupa przedszkolakow idzie w parach grzecznie ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

i jak drogie mamy na tą chwilę oceniacie przedszkole?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest całkiem nieźle, lepiej niż się spodziewałam. Jak dla mnie na minus fakt, że nie ma zajęć ruchowych/gimnastyki oraz , że logopeda siedzi w sekretariacie i nie pracuje z dziećmi, bo jeszcze nie ma gabinetu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja też całkiem ok oceniam. Myślałam że będzie gorzej. Niech jeszcze powstanie ten plac zabaw, logopedy gabinet i bedzie ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

w innym pozytywnym-do ktorego uczeszcza moje dziecko logopeda 'wspo;dzieli' gabinet z dyrektorem :) także na pewno znajdą w 5 takze jakies rozwiazanie szybciutko, z doswiadczenia widze-ze nowe przedszkole potrzebuje troche czasu na 'pelen rozruch' :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To chyba się logopeda zmieni bo napewno się nie zgodzi na współdzielenie gabinetu, zresztą ja też bym się na takie coś jie zgodziła :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ta Pani logopedka to jest do wymiany - na naszym zebraniu wpadła "prać jakieś brudy" zwiazne z jej konfliktem z dyrektorką a zakończyła reklamą jakiś zajeć prywatnych pod Gdańskiem, żenada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ile płacicie za p-kole?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy na ile dajesz. Zasada jest taka jak w kazdym panstwowym 8-13 za darmo, powyzej 1zl za godzine. Plus wyzywienie 10zl/dz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wychodzą, na palcach jednej ręki mogę policzyć kiedy wyszli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie, ja Was przestrzegam przed tym przedszkolem, dyrektora fatalnie nim zarządza, zmienia zdanie co 5 minut, oddalona jakby na bal szła a nie do pracy, nie ma ochoty rozmawiać z rodzicami, za każdym razem mówi, że tak jest w innych przedszkolach, nigdy jeszcze nie powiedziała, że przemyśli..catering beznadziejny, śliwka na podwieczorek, nigdy nie było jakiegoś jogurtu, budynku, czegokolwiek bardziej sycącego, ale i na ten argument odpowiada, że to zgodne z WHO! Robi sobie świetny PR na Facebooku dodając zdjęcia jak zanosi z dziećmi ciasteczka do przedszkola. Ale przez jej zarządzanie odeszła już logopeda, sprzątaczka, 2 konserwatorów i teraz wychowawczyni grupy 3 latków. Placu zabaw jak nie było tak nie ma. Sale mają zawyżony metraż, dzięki czemu upychają w nich 25 dzieci, jedno śpi chyba na 2. Na spacery nie wychodzą, parę razy od września to dla mnie mnie żadne wychodzenie. Absolutnie nie polecam. Jednak zdecydowanie warto zapisać dziecko do przedszkola, które funkcjonuje, które jest sprawdzone.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodałabym do tych negatywów fakt, jedzenia przez dzieci jedzenia w piankowych pojemnikach i plastikowymi tandetnymi sztućcami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pani Dyrektor rzeczywiście nigdy nie ma czasu na rozmowę, zawsze ma jakąś "swoją" wizję co byś nie powiedział, ubioru nie będę komentować każdy widzi, że jest on najważniejszy w pracy pani dyrektor.
Jedzenie pozostawia wiele do życzenia, z 3 razy w tyg jabłko jakby nie było innych owoców, zresztą inne owoce często nie najlepiej wyglądają, mało warzyw, a zupki z dodatkiem kostek rosołowych/vegety. na plus fakt,że najpierw jest II danie a bliżej podwieczorku zupka( u nas ok14,30).
Spacery - zależy, w której grupie, są Panie,które wychodzą prawie codziennie i to z 3-latkami.
Placu zabaw nie ma i do późnej wiosny pewnie nie będzie, znając zapał pani Dyrektor( według niej wszystko się załatwia , wszystko w swoim czasie, "jesteśmy nowi i ciągle dążymy do ulepszania" ... itp )

Podsumowując w przedszkolu najważniejsza jest Pani nauczycielka jak jest fajna, miła i zaangażowana to i w kiepskim przedszkolu może być fajnie.
jednak jeśli miałabym jeszcze raz decydować to raczej nie zdecydowałabym się na to przedszkole
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skad wiecie jak zupki wygladaja?? U nas w grupie wychodza na dwor calkiem czesto :) ale tez mi nie zalezy aby to bylo codziennie. Obiadu na oczy nie widzialam to niewiem jak z nim.jest w sumie ale ten sam.catering mielismy w zlobku i byl.lipny. z dyrektorka nie mialam nigdy checi rozmawiac takze tez nie moge sie wypowiedziec. Logopeda ktora odeszla?? Ta pierwsza? Czy ta nowa teraz? Plac zabaw robiony zima to.chyab bezsens niech juz wiosną go.ogarną raz porządnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aha u nas Panie są przemiłe i super, to bardzo ważne dla dziecka. Mam nadzieje ze nie zrezygnują..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fakt logopeda pierwsza odeszła, ale też mi się nie podobalo jak na zebraniu dla rodzicow zaczeła jęczeć ze nie ma gabinetu, ze siedzi w sekretariacie, ze brak warunków, na kazdym kroku narzekała. Wiadomo przedszkole nowe to trzeba troszke czasu aby sie rozkrecilo, potem miala gabinet ale tez marudzila ze nie ma sprzetu, ze jej tylko lustro przywiezli...prawda jest taka, ze mogla przyjsc do kazdej grupy i pocwiczyc z dzieciakami chocby dmuchanie piórka itp.
Mniejsza o to, szybko znaleźli nową logopede, nie widziałam jej ale ta przychodzi do dzieci i robi cwiczenia w grupach.
Placu poki co nie ma, ale nasza grupa wychodzi dosc czesto, ze 3 razy w tyg napewno. Ida na spacer lub na plac zabaw obok drugiego przedszkola.
Jedzenie...temat rzeka ale moje dziecko zjada i mowi ze smakuja mu pierogi, barszcz, kluski na ktore w domu kreci nosem. Sztucce juz maja lepsze, przynajmniej u nas w grupie, takie plastiki z Ikea, te styropianowe pudelka tez mi sie nie podobaja...niby nad tym mysla. Minusem jest fakt ze przedszkole nie ma zadnej kuchni, zaplecza gastronomicznego gdzie mozna by pozmywac naczynia...ale to wszystko jest jawne i mozna sprawdzić ktore przedszkola maja swoje kuchnie, ktore nie. Ja sie ciesze ze sie tam dostalismy, wczesniej bylismy w prywatnym, pod kilkoma wzgledami bylo moze i lepiej ale kasa ktora bulilismy nas zżerala...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

,,Ja sie ciesze ze sie tam dostalismy, wczesniej bylismy w prywatnym, pod kilkoma wzgledami bylo moze i lepiej ale kasa ktora bulilismy nas zżerala...,,

Ja bym wolała, żeby moje dziecko miało lepiej pod tymi kilkoma względami niż miało by mieć poniżej przeciętnej - bo niestety, to przedszkole takie jest, ale jeśli patrzy się tylko przez pryzmat kasy to i byle jaka przechowalnia dobra będzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Drogi anonimie! Jak już tak pięknie cytujesz czyjeś wypowiedzi, powiedz mi proszę w którym miejscu powiedziałam że jest poniżej normy? Nie, ja wcale nie uważam, że jest poniżej normy. Przedszkole ma kilka minusów, pewnie jak każde. To że jeden uważa, że jego jest idealne nie oznacza, że inni rodzice potwierdzają jego opinię. Tak samo z negatywnymi ocenami.
Wg mnie i mojego dziecka przedszkole jest ok. Wychodza na dwór, mają do ok dwóch dodatkowych atrakcji w miesiącu organizowanych przez RR, pani w naszej grupie jest fachowcem, dzieci się dużo uczą, wiele prac wykonują same w przedszkolu. Z resztą nie będe się tłumaczyć.
Nam przedszkole się podoba i proszę uszanują moją opinię.
Ty możesz mieć inną ale wypowiedz ją indywidualnie a nie cytując moje słowa bowiem, żadnym autorytetem w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej nie jestem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na samym początku przychodziłam wcześniej po dziecko,więc dostawałam zupkę na wynos, więc miałam tę wątpliwą przyjemność je jeść, teraz też zdarza mi się przyjść jak dzieci jedzą i dostaje od syna łyżeczkę do spróbowania, niestety nie smakują mi a jestem " fanką" zup :) jak dla mnie za słone i z dodatkiem vegety/kostki rosołowej czy czegoś podobnego.

Obecna Pani logopeda bardzo sympatyczna ćwiczy z dziećmi, zostawia nam także w szatni informację jak dziecko pracowało i co jeszcze poćwiczyć w domu, konkretna i rzeczowa, także to była zmiana na plus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W jakiej grupie wiekowej logopeda zostawia inf?? U nas nic takiego nie dostalam i wlasnie zastanawiam sie czy ktos mi powie cos na ten temat czy mam sama do niej isc?? Moj w 3latkach jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W grupie 4-latków, poza tym jak się pójdzie do gabinetu logopedy na 2 piętrze to Pani zawsze stara się znaleźć parę minut na rozmowę/ Informacja zawsze po ćwiczeniach jest e szatni na półeczce z ubraniami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Amniopunkcja - do osób które już to przeszły (285 odpowiedzi)

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

do góry