Widok

Prawo do zachowku, spadek.

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Po śmierci mamy razem z tatą i siostrami oczekujemy na wizytę u notariusza w celu uregulowania spraw spadkowych. Niestety nie udało się tego zrobić za życia mamy. Testament nie został spisany, choć jej wola była powszechnie znana. Jako najmłodsza z rodzeństwa miałam otrzymać dom rodzinny, natomiast siostry kilka lat temu otrzymały ziemię. Rodzice ja sfinansowaly tak że od razu stały się właścicielami bez potrzeby darowizny. Moje pytanie brzmi, czy taka działka brana jest pod uwagę jako część spadku, czy wlicza się do zachowku nawet jeśli została już sprzedana?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Notariusz wszystko Ci wyjaśni
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprzedanego nie wlicza się do niczego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To masz lipe , spadek który został dzielony będzie na wszystkich. Jak zawsze najmłodsi są w plecy. Walcz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

z tego co wiem, jeśli darowizna była do 10 lat wstecz, to można ją wliczyć do masy spadkowej i zachowku. Jeśli masz dobre relacje z siostrami to powinny zrzec się spadku na Twoją rzecz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mec. Cejrowski z Tczewa jest specem od spraw spadkowych, warto zapytać jeśli ktoś ma podobny problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie do końca znam twoją całą historię, ale pamiętaj, że tego też nie trzeba przyjmować. Jeśli zastanawiasz się, czy można odrzucić spadek w trakcie upadłości konsumenckiej, przeczytaj artykuł pod linkiem https://upadlosckonsumencka.expert/czy-mozna-odrzucic-spadek-w-trakcie-upadlosci-konsumenckiej/, gdzie opisane jest, jak wygląda odrzucenie. Życzę powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

Okulary przeciwsłoneczne (9 odpowiedzi)

W jakich sklepach dostanę obecnie okulary przeciwsłoneczne ? Wybieramy się na wakacje, przeszłam...

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

do góry