Widok

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :)

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych przepisów na przekąski. Lubie jak jedzenie fajnie wygląda ale nie mam za bardzo pomysłu co i jak zrobić żeby bylo ciekawie i smacznie bez większego wysiłku. :) Może macie jakies sprawdzone przepisy ????Albo strony gdzie pokazane jest jak udekorowac jedzonko ????


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hop nikt nie zna zadnych przepisów :(


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może paróweczki w cieście francuskim?
mi smakują i szybko się je przyrządza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
koreczki
parowki z serem
grzanki czosnkowe
szynka zawijana
pomidory nadziewane
sledzie w oleju
salatki
kielbasy
schab w galarecie
cukinia nadziewana
jajka z majonezem
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mięso jak na kotlety mielone, tylko bardziej doprawione na ostro, z tego formuje się takie mini kotleciki podłuzne, tak jak powiedzmy "kciuk", oczywiście smazy się, potem na ręcznik papierowy, żeby zabrać niepotrzebny tłuszcz. Na koniec takie paluszki nabija się na długie patyczki do szaszłyków (jeden paluszek jeden patyczek) i podaje się na zimno ustawione w wysokich szklankach (jaka oszczędność miejsca na stole:)). Do tego miseczka z sosem tzatzyki i gotowe. Smacznego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie chce nikogo obrzydzac ale my takie szaszlyki z mielonego mielismy na sylwka i okrzyknelismy je jako Pindle :))))
ale bardzo dobre byly :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja bardzo lubię koreczki z łososia wędzonego na zimno,
możesz zrobić naprawdę ze wszystkim: serek śmietankowy, feta, oliwki, świeży ogórek, papryka nawet jajko pasuje itp.
składniki możesz mieszać z sobą albo każdy zawijać oddzielnie
ale łososia niestety nie każdy lubi
a podanie to też kwestia wygody, możesz nabić na wykałaczkę lub każdy z osobna zawiązać sparzonym szczypiorkiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zrób ogórki-krokodylki :] z pewnością będą smakowały gościom :]


u nas zawsze świetnie spisują się koreczki, marynowane pieczarki, mini kotleciki mielone - takie na jeden kęs, okrągłe :]
robiłam też kiedyś na sylwka "paluszki z kurczaka"

- 3 piersi z kurczaka
- przyprawa gyros
- 2 szklanki kefiru
- mała paczka krakersów
- olej

piersi umyć, osuszyć, pokroić w cienkie paski, posypać przyprawą Gyros. Włożyć do miski, zalać kefirem, wymieszać, włożyć na noc do lodówki.

Krakersy drobno pokruszyć. Mięso wyjąć z kefiru, dokładnie osączyć, opanierować w krakersach. Dużą ilość oleju rozgrzać w głębokiej patelni, usmażyć paluszki na złoto. Wyjąć, osączyć z tłuszczu.

kiedyś Nigella robiła coś podbnego ale pieczone w piekarniku :]


moja ex przyjaciółka robiła świetne pieczarki faszerowane mielonym mięsem :)

moja Mama robi pyszne pieczarki (kapelusze) panierowane w bułce tartej :)


a ja kilka razy robiłam na grillu (ale chyba w piekarniku też wyjdą) pieczarki faszerowane czerwoną papryką :)

kapelusze pieczarek polać odrobiną oleju, posypać delikatnie Vegetą, do środka(miejsce po nodze) powkładać pokrojoną drobniutko czerwoną paprykę, posypać tartym żółtym serem i odrobiną przyprawy grillowej :) podawać polane keczupem :)


może w piekarniku zrobić też śliwki zawijane w boczek? (spinane wykałaczkami)



u znajomych świetnie sprawdziły się jako zakąski krakersy + twarożek z ziołami + kilka różnych warzyw do wyboru (pomidory, ogórki, rzodkiewki) każdy brał i sam sobie robił :)
można do tego zrobić jeszcze jakąś pastę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i do tego ze 2 sałatki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak sie robi te ogóreczki krokodylki ??? dzieki za pomysły i prosze wiecej


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na krokodylki przepis był podawany na forum ;)

przez MamęMarty :)



"Tzw. krokodylki.
Przepis przez lata ulepszany przeze mnie by dojść do właściwej proporcji i równowagi smaków słodki/słony/kwaśny.

3 kg ogórków
1,5 szklanki octu
1 kg cukru
6 łyżek soli
główka czosnku
10 łyżek oleju
1 łyżeczka sproszkowanej chili lub 2 łyżeczki curry

Ogórki podzielić na 4 wzdłuż, zasolić i w misce/wiaderku odstawić na ok. 10h.
Po tym czasie zlać z nich powstałą wodę- wysypać je na durszlak/sito. Podgrzać olej i wlać na ogórki, dodać wyciśniętą główkę czosnku, wymieszać.

W garnuszku zagotować ocet z cukrem i chili (lub curry) i takim gorącym zalać ogórki.

Ja je trzymam w wielkim słoju nawet 3 miesiące w kuchni na blacie i jemy kiedy chcemy.
Ponieważ nie ma tam wody- wogóle się nie psują.

Jeśli chcecie mniej ostre trzeba dać odrobinę więcej cukru.

Można przełożyć do słoiczków. Nie wymagają pasteryzacji.

Idealne do wódeczki :p"



są przepyszne :)))) robiłam już kilka razy ;) i moja Teściowa również :] (a to już wiele znaczy)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm ciekawe z tymi ogórkami chyba sprobuje bo czegos takiego to sama nawet nie jadlam


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ogórki są bardzo dobre u nas znikaja 2 dni naprawde pycha polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ogórki zrobie napewno lubie ciekawe i sprawdzone przepisy, macie moze jeszcze jakies


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga ten przepis z piersią kurczaka w krakersach, no wymiękłam, ale macie z*******e pomysły dziewczyny



mam ślinotok ;P ;P ;P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja sie normalnie czuję 10 kilo cięższa jak czytam o tych wszystkich przysmakach, super pomysły :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytrynka - jak dla mnie smaczniejsze(bardziej chrupiące) są kurczaki w płatkach kukurydzianych ;) (robiłam piersi, skrzydełka i udka/pałki) -ale to już smażone w głębokim tłuszczu :)



jeśli ktoś lubi krewetki - polecam ten przepis - są fantastyczne, nie czuć tego zapachu/smaku morza :))) do tego sos czosnkowy - rewelka :)))
http://www.wielkiezarcie.com/recipe34838.html robiłam już 4 razy :))) fajne jako przegryzka do filmu ;) (ja mam do tego Karmi, a Mariusz piwo, które nie zostało zużyte do ciasta) ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam swoje pieczarki faszerowane albo mięsem mielosnym albo serem zółtym. Pieczarki trzeba wydrążyć, w środek można włożyć wcześniej przygotowane surowe mielone z przyprawą Kamisa do mięsa mielonego i z cebulką lub zamiast mięsa mielonego czasami wkładam ser tarty wymieszany z masłem. Za każdym razem schodzą wszystkie pieczarki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha. no i oczywiście pieczarki zapiekam ok.30-40minut, na oko;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
te pieczarki to tez fajny pomysł, a co do kurczaka w krakersach to osobiscie tez robiłam w płatkach i mi smakowało a krakersach jeszcze nie więc tym razem padlo na kraakersy :)
A co do krewetek , to chcialam zrobic nawet o tym myślałam choc nigdy nie jadłam. W sumie nie wiem nawet gdzie kupic widzialam w biedronce mrożone ale czy one by się nadawały ???


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zawsze czekam na promocje w hiperach :) wtedy są duże krewetki(obrane) po 15-18zł :))) ostatnio kupiłam ponad kg, połowę zrobiła, a połowę zamroziłam :)

w Biedronce nie widziałam - ale widziałam w małym Tesco :) z pół kilo dużych krewetek wychodzi cała fura do jedzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki Aga

ważne, by krewetek mrożonych nie gotować bo wyjda gumowe, nalezy tylko sparzyć po rozmrożeniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ich nawet nie parzę :P

ot - rozmrożone wrzucam do tej marynaty :) i zostawiam na 2-3 godziny :) a później trzeba odlać, poukładać na papierowych ręcznikach żeby wyschły :) moczę w cieście i fruuu do woka z olejem :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może jajka faszerowane pieczarkami podsmażonymi wcześniej z cebulką albo papryka, zresztą wg uznania i majonezem albo szaszłyczki, czyli kawałeczki ogóreczków , ser, oliwka i inne składniki tez wg uznania i wyobraźni a to wszystko nadziane na przekrojona połówkę graphefruita. Super to wygląda, taki kolorowy jeż
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
to teraz ja - nic trudnego, ale fajnie wygląda:

kanapki z bruschettą :
bagietka pokrojona na kawałki, posmarowana masłem, na to przyprawa Bruchetta( jakoś tak to sie pisze), na to ser żółty lub ser mozarella i do piekarnika na 10- 15 minut - wychodzą chrupiące tościki - pycha.


mielone ala Pawie oczko:

gotujesz kilka jaj na twardo, następnie obkładasz je mielonym przyprawionym według uznania, później, przekrawasz te wielkie mielone na pół, posypujesz serem żółtym lub nie i przed podaniem albo na chwile do piekarnika, żeby sie ser roztopił, albo do mikrofalówki i gotowe.

Faszerowane jajka łódki:

robisz jajka faszerowane jak zwykle, albo tak po prostu czyli na góre troszkę majonezu, ketchupu i mały kawałek papryczki, żeby było kolorowo. wbijasz w to jajko wykałaczkę, na którą nawlekasz kawałek sera żółtego, tak aby ser żółty robił za żagiel.

pierś z kurczaka ala szaszłyk w sosie miodowo - sojowym:

pierś kroji się na cienkie paseczki i marynuje w sosie sojowo miodowym, a następnie nawleka na patyczki do szaszłyków i zapieka w piekarniku, schodziły jak burza.
Smacznego
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co to za przyprawa?
te pawie oczo super


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwsze słyszę o takiej przyprawie :) a naprawdę w kuchni używam mnóstwo przypraw ;)

znalazłam: http://www.algi24.com.pl/index.php?p288,bruschetta-folia-35g
http://amarantus.pl/product_info.php?products_id=1862
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pawie oczko to nie przyprawa tylko po przekrojeniu mielonego to jajko w środku przypomina pawie oczko :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga - bruscheta to takie suszone pomidory, przyprawa.
Jak jak robię taką wypaioną sałtkę grecką, to najpierw wlewam ciepłą wodę do kubeczka do tego bruschetę i trochę cukru. Jak spęcznieją pmidorki to wlewam ocet balsamico, troche musztardy, czosnku, oli i pieprzu i mam fantastico sos vinegrette
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja Wam napisze super sos
sama nie wierzyłam ze takie połaczenie może byc dobre a jednak jest rewelacyjne

ananas z puszki posiekac drobniutko,
dodać posiekany, utarty czosenek
i majonez

rewelacja!
10.06.2006
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytrynka - a gdzie to można kupić? bo chyba nawet nie widziałam :) my bardzo lubimy zapiekanki z czubrycą(ostrą lub łagodną)


Kropka-M - a ten sos do czego dajesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robię taki właśnie sos hawajski do śledzików marynowanych, tyle, że zamist czosnku jest sól i pieprz - piiiicha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aguś - my kupujemy to w Bomi firmy kamis (pomidory bazylia, czosnek)
ta prayprawa ma nazwę Kamis specialite
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki :D to jak będziemy w Alfie - zajdę do Bomi ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa i do tego sosu maj-ana daję jeszcze carry i jest żółciutki kolorek, mniam jakie to pyszne :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewuszki a robiła któraś z Was suszone pomidorki w zalewie ocotow oliwnej ?

uwielbiam je, mogę jeść słoiczkami, ale cholirnie drogie są

kupiłabym te suszone lub ususzyła i do oliwy, jakie proporcje dajecie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ech, gdzie takie - umiejące ugotować/przygotować tego typu pyszności kobiety się ukrywają? ;P
Ten temat wyjątkowo dodaje do obserwowanych.

Co by nie było, że nie na temat. Ja polecam do bólu przeciętny i śmiesznie łatwy w przygotowaniu - ser mozzarella z pomidorkiem i bazylią. Ale gdzie mu do krokodylków czy kurczaka z krakersem :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe ;) Mężowie je w domach pozamykali ;) hehehe :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
heheh nawet nasz admin sie zaangażował :)

a pomidorki z bazylia pycha :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
oprócz bazylii polecam posypać jeszcze tymiankiem, pieprzem i suszony czosnkiem - mniammm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
masz racje :)

ja posypuje takim świeżutkim pieprzem grubo mielonym prosto z mlynka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wow wątek sie fajnie rozwinoł, ja postanowiłam zrobic calleoni z miesem czy jak to sie pisze ;) sałatke gyros , pilgwinki z oliwek, jajka cycuszki, półmisek serów i wędlin, krokodylki, łososia na tostach, slimaczki z ciasta francuskiego, i moize tort chlebowy , do tego sernik i tort w kształcie piwa


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak sie robi sałatke gyros ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do przezroczystej miski układam kolejno warstwami:
1.pokrojoną w kostkę i usmażoną w przyprawie "gyros" pierś z kurczaka,
2.pokrojoną w kostkę czerwoną cebulę,
3.warstwa ketchupu,
4.pokrojone w kostkę ogórki konserwowe,
5.warstwa majonezu,
6.drobno pokrojoną kapustę pekińską.

smacznego ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ten sos po prostu stawiam na stole, wedle uznania kazdego z osobna, do mies, warzyw, wędlin itp
10.06.2006
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sałatka gyros jest pyszna, tez ja robie,
to podrzuce jeszcze jednen przepis na sałatke

por w plasterki
ser zółty w kostke
fasola czerwona z puszki
ananas z puszki w kostke
majonez, sól, pieprz
wymieszać i gotowe :)
10.06.2006
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robie sałatke gyros tak samo tylko ze warsty sa nastepyjace
- kurczak z przyprawa gyros,
-keczup,
- kukurydza,
-ogrek konserwowy w plasterki ,
- majonez
-kap. pekinka
- keczup
PYCHA
a macie jakies zdiecia jak ozbobic fajnie potrawY?


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robię sałatkę gyros bez keczupu :)


***SAŁATKA GYROS***

~ 3-4 piersi z kurczaka(większe)
~ 1 duża cebula lub dwie małe
~ 2 większe papryki czerwone
~ puszka kukurydzy
~ 4-5 ogórków kiszonych
~ kapusta pekińska
~ majonez
~ Vegeta ,pieprz
~ przyprawa do gyrosa(to musi byc tylko przyprawa do gyrosa nie ważne z jakiej firmy)
przygotowanie:

piersi z kurczaka pokroić w nieduże kawałki, a cebulke posiekać, wrzucić razem na patelnię, smażyć kilka minut, przyprawić(obficie) przyprawą do gyrosa i Vegetą do smaku :)
przekładamy do salaterki, na to warstwa pokrojonej w kostkę czerwonej papryki-- >na to puszka kukurydzy-- >dalej pokrojone w kostkę ogórki-- > następnie smarujemy warstwą majonezu i na koniec dajemy poszatkowaną kapustę pekińską, lekko ją dociskamy i posypujemy Vegetą - odstawiamy na kilka godzin do lodówki :)

sałatka pyszna :) jeśli ktoś woli - może przemieszać składniki ;) ale ślicznie wygląda warstwowa(te kolory)

osobiście wolę ogórki konserwowe ;) i piersi z kurczaka można też zastąpić udkami - tylko trzeba pobawić się w trybowanie :)




http://forum.trojmiasto.pl/Szybkie-przepisy-na-salatki-cos-na-cieplo-t143489,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nooo sałatka wygląda na pyszną, a Agusi przepis wydaje się, ze będzie pięknie i kolorowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny jak się robi te parówki w cieście francuskim?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
parówki w cieście francuskim w/g mojego przepisu:
ciasto francuskie tnę na odpowiedniej wielkości kawałki, na każdym kawałku kładę kawałek sera, na to parówka i zawijam i do piekarnika tak by ciasto francuskie urosło
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ciasto francuskie po prostu w biedrze się kupuje za tylko 3 zł

ja robiłam z tego ciasta pikantne pieczarki smażone z cebulką i zawijam w rożki z ciasta francuskiego, na wigilii w fundacji robiły furorę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z ciasta francuskiego można zrobić też bardzo szybkie niby-paczteciki, ciasto francuskie na kwadraty, na każdy kwadrat serek (taki kanapkowy) o wyraźnym smaku, paprykowy, czosnkowy, z ziołami itp., zawijamy w kopertki i do piekarnika :)

I jeszcze takie:
http://mojewypieki.blox.pl/2009/07/Serowe-paluszki-z-ciasta-francuskiego.html
http://ninawkuchni.blogspot.com/2008/12/sona-przekska-z-ciasta-francuskiego-na.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecam jako przystawkę jajka faszerowane pieczarkami z majonezem

pokroić pieczarki w bardzo małą kosteczkę udusić na patelni dodać wedetę lub sól jak to woli i pieprz
ugotować jajka i przekroić na pół
wyjąć żółtka
ostudzone pieczarki wymieszać z żółtkami i majonezem
nafaszerować jajka z " górką"
Fajny przepis już na święta wielkanocne :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, dziewczyny, podbijam temat, nie widze sensu zakladac nowego watku, poniewaz ten- istna skarbnica kulinarna.
Mam pytania:
Czy ktoras zna sprawdzony/ ulubiony przepis na galaretke miesna z warzywami?
Pyt. 2- czym mozna nafaszerowac szynke w plastrach?
Moze ostatnio jadlyscie jakas smakowita przekaske i chcialybyscie sie podzielic przepisem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ostatnio zrobiłam fajne "danie", przepis z "Poradnika Domowego":

- gotujemy ziemniaka jak pulkę czyli w skorupce
- przygotowujemy szpinak (z mrożonki) doprawiając go solą, pieprzem, ząbkami czosnku i dodajemy serek topiony (jedna kostka)
- ugotowaną pulkę przekrajamy na krzyż nie do końca ją rozkrajając i do środka nakładamy wcześniej przygotowany szpinak
- wszystko posypujemy kolorowym pieprzem

moi goście byli zachwyceni, szybka, smaczna i wizualnie efektowna potrawa :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Graszka - u nas robi się tylko galaretkę drobiową :] albo z kurczakiem (mięso to np. udko) albo z indykiem (obrana szyja, skrzydło) :]

wybrane mięso gotujesz dłuuugo na wolnym ogniu, z masą włoszczyzny, kilkoma ziarnami ziela angielskiego i pieprzu, 2-3 listkami laurowymi, jarzynką, lubczykiem(jeśli masz - można kupić suszony)
przy okazji powstaje pyszny rosołek/smak na zupę :]

ugotowane mięso wyjąć, obrać, drobno pokroić :] do tego pokrojona ugotowana marchewka :] i dużo posiekanego koperku :] w osobnym garnuszku podgotowuje 1-2 łyżki mrożonego groszku i kukurydzy :] (woda lekko osolona i posłodzona)
następnie groszek i kukurydze wrzucam do mięsa z marchewką i koperkiem :) wymieszać :]

jeśli masz ochotę - możesz jeszcze podgotować kilka różyczek brokuła :] można też dodać plastry lub połówki jajka na twardo :] (układasz na spodzie miseczki w której zrobisz galaretkę)

przekładam mięso z warzywami do docelowej miseczki :) robię galaretkę - 0,5l wrzątku i kostka rosołowa drobiowa + żelatyna lub używam smak z gotowania mięsa :] żelatyny zawsze daję o łyżeczkę więcej niż piszą na opakowaniu ;) nie lubię takiej za miękkiej, latającej :)

** szybka wersja u mnie w chwilowej pracy (katering) - gotowałam udka i pierś z kurczaka w wodzie z jarzynką.
ugotowane mięso kroiłam, w pojemniczki nakładałam łyżkę mieszanki ze słoika (marchewka+kukurydza+groszek) i szczyptę posiekanej natki pietruszki, na to mięso, na to znów łyżka mieszanki warzywnej i natka :] zalewane delikatną w smaku galaretką - kostka rosołowa na 1 litr wody, trochę pieprzu i żelatyna :)

____________

szynkę możesz nafaszerować np. pastą jajeczną ze szczypiorkiem, sałatką jarzynową, chrzanem na słodko z jabłkiem, śmietana i rodzynkami :)

Ostatnio znalazłam świetny sposób podania na Wielkanoc :] http://gotujmy.pl/jajka-w-galarecie-4,przepisy-wielkanoc-przepis,186792.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki dziewczyny, Agusia, ja tez bardziej lubie drobiowa, ale nigdy nie robilam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Graszka - u mnie innej się nie jada :) mam obrzydzenie do takiej typowej galarety ze świńskich nóżek ;)

jako wzrokowiec ;) wyłapałam te zdjęcia/przepisy z sieci :]

http://www.garnek.pl/bronia/17997296/roladki-z-szynki-konserwowej-w
http://polowkipomaranczy.pl/singiel-w-kuchni/gotujemy/przepisy/przystawki/radziewane-ruloniki-z-szynki/
http://www.doradcasmaku.pl/przepis/113553/rulony-z-szynki-nadziewane-serem.html
http://straga.pl/swietauroczystosci/wielkanoc/szynka-faszerowana-2/
http://ala-piecze.blogspot.com/2014/02/roladki-z-szynki-i-sera.html
http://wyzwaniakuchenne.blogspot.com/2013/12/roladki-z-szynki-parmenskiej.html
http://pomidoribazylia.blogspot.com/2012/03/roladki-z-szynki-i-pesto.html
http://kuchniaaleex.blogspot.com/2010/07/roladki-z-szynki-z-saatka.html (link do sałatki na dole w komentarzach)
http://znotatnikakrychy.blogspot.com/2011/05/roladki-z-szynki-ze-szparagami-i.html
http://najsmaczniejsze.pl/2013/12/roladki-z-szynki-parmenskiej-jajka-i-rukoli/ - te mi się bardzo podobają :) szczególnie, że ostatnio ciągnie mnie do rukoli ;)
http://ugotuj.to/ugotuj/158791621/roladki+z+szynki+parmenskiej+z+glazurowana+gruszka+/p/
http://przepisy.magazyn-kuchnia.pl/przepisy/spis/165108984/roladki+z+szynki+parme%C5%84skiej%2C+bak%C5%82a%C5%BCana+i+mozzarelli/p
http://polki.pl/kuchnia_przepisy_lista_przekaski_przepis.html?cbr_id=10008
http://shyfullka.blogspot.com/2011/08/niekulinarne-mazury-i-roladki-z-szynki.html - mega proste :) plastry szynki, prażony słonecznik i serki topione :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia dzieeeeeeeeeeeeeeki, wlasnie rezerwuje sobie czas na czytanie :-)
Zawsze mozna na ciebie liczyc:-*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam się na przyszłość ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobry boczek, podsmażony z suszoną śliwką.
nie trzeba nic doprawiać - na imprezkę jak znalazł. Tylko boczek nie może być zbyt tłusty. Moja kuzynka kupuje od kiszeczki.
I druga rzecz to pieczarki w panierce, ewentualnie brokuły. Dobre do piwka;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na co macie obecnie ochotę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na jakie dania macie obecnie ochote?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie życie mogło by sie składac z przekąsek . O mojej miłości do 3 BITów pewnie wiecie, bo nie wierzę ze nigdy nic o nich nie pisałam.
Kupuje je w nagrodę jak mi coś się uda, a jak nie uda to na pocieszenie . Ogólnie "dzień bez 3 BITa to dzień stracony" .
Ale poza tym to lubię nie mal wszystko. Nie przepadam może tylko za kokosami i czekoladkami z alkoholem lub orzechami. pozatym - wszystko w każdej ilości ...
jednak z uwagi na talię staram sie wybierać zdrowsze przekąski ( przynajmniej od jakiegoś czasu) Polecam zajrzeć sobie do planteon: https://planteon.pl/ Znajdziesz tam zdrową żywność ( jak bakalie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam naleśniki z mąki gryczanej - 10 łyżek mąki gryczanej, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, ok 400ml wody. Odstawić na chwilę, smażyć na lekko natłuszczonej patelni aż brzegi naleśnika zaczną odchodzić od patelni Nadzienie dowolne, ja lubie z jabłkami, z jogurtem kokosowym + odżywka czekoladowa... z tego przepisu wychodzić ok 6-8 naleśnikow.

Jesli chcielibyscie natomiast spróbować czegoś nowego, polecam owoc czerymoję https://poprostuzdrowo.pl/czerymoja Moim zdaniem jeden ze smaczniejszych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Siedzę na home office, więc nic, ale mężowi często pakuję:
-ciecierzycę w pomidorach (dobre też na zimno i mega szybkie w przygotowaniu)
-muffiny jajeczne z różnymi warzywami
-różne sałatki z makaronem/ryżem, który zazwyczaj zostaje z obiadu więc dorzucam majonez lub jogurt/papryke/ogórka konserwowego i kukurydzę i szybkie danie gotowe
-placki z cukinii z sosem jogurtowi ziołowym
-mix sałat, pomidor, ogórek i do tego przyprawiony jogurt grecki
-naleśniki na słodko z nutlove lub na słono
-ciasto francuskie z różnymi farszami, piekę wieczorem i je na zimno
-awokado z pomidorami i cebula i do tego chrupkie pieczywo
-kotleciki z mięsa i warzyw z rosolu
-biały serek z rzodkiewka i do tego chleb/bułka
http://www.przyprawowy.pl/rozmaitosci/orzechy-brazylijskie.html

No i ostatnio mam totalnego fizia na punkcie orzechów brazylijskich :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przygotowuje obiady zazwyczaj na cały tydzień w weekend i od razu dziele do pojemników na każdy dzień. Codziennie wieczorem robię na następny dzień owsiankę z owocami, sałatkę (szpinak, ciecierzyca, papryka, pomidor, seler naciowy, oliwa, przyprawy) i/lub smoothie - szpinak, grejpfrut, cukinia, jablko. Do tego jeszcze luzem owoce, zazwyczaj jabłko. Czasem robię jeszcze kanapkę z pastą warzywną).
https://technologzywnosciradzi.pl/suszona-wieprzowina-dlaczego-warto-ja-jesc-zastosowanie-w-kuchni/

Osobiscie lubie również suszoną wieprzowinkę - dobry zamiennik niezdrowych przekąsek ze sklepu :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam Ci domowe hot dogi z surówką i prażoną cebulką. Przepis oraz składniki znajdziesz u nas: https://przyprawomat.pl/blog/domowe-hot-dogi-z-surowka-i-prazona-cebulka/
Matka Polka | Fanka gotowania | W pracy: Specjalistka ds. marketingu Miejsce pracy: Agencja marketingowa - Ciekawa Strona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas zawsze się sprawdza pizza- nawet w domu tak robię w kilka blaszek i tylko po kolei blaszki wrzucam . I wszyscu są zadowoleni, robimy pizze po polsku więc dość gruba i szczerze to inne przekąski nie są potrzebne ;)

Zerknij sobie również na stronę:
https://kulinarnypodryw.pl/

Znajdziesz tutaj wiele przykładowych pomysłów na potrawy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja lubię bardzo te małe ogórki krakusa z chilli, pyszne sa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (7 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

Piesek interaktywny-warto? (15 odpowiedzi)

Synek sobie zażyczył od Mikołaja,ale nie wiem czy warto. Taki jak on chce kosztuje 150zł,czy jest...

do góry