Widok

Promem do Szwecji - Karlskrona

Planujemy weekendowy wypad do Szwecji-rejsik promem plus 12 godzin w Karlskronie.
Był może ktoś? Warto? I jak z cenami na miejscu (jakieś śniadanko, obiad, kawka...) bo weszłam na kilka stron karlskrońskich restauracji i trochę zbladłam...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej,ja płynęłam kilka lat temu ale bez wyjścia na lad a i tak było super-niezapomniana przygoda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kurcze rudziaczku ale mi pomysł podsunęłaś na 2 rocznicę naszego slubu! genialne, tylko też podbijam o ceny:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
generalnie wszystko jest bardzo drogie. moj tata mieszka w szwecji. z tego co pamietam jak u niego bylam w listopadzie jak bylismy na kebabie to za 2 porcje zaplacil prawie 500koron. zakupy takie male w markecie- jakies bulki na sniadanie i cos na obiad to tez tak kolo 500 koron wydawalam. jak wieksze jakeis i jechalismy samochodem to kolo 1000-1500.
ale nic wiecej nie pamietam, zebym mogla wam pomoc.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
dołączam się do pytania o ceny na miejscu itp. bo wczoraj wygrałam taką wycieczke do szwecji w jeden dzień :-)
a wiecie czy w cenie jest wyżywienie na promie czy samemu trzeba kupować?
image[/url]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale co Ty piszesz za głupoty jakie 500 sek za kebaby hehehe bez przesady

Owszem Szwecja jest droga dla turystów ale bez przesady mieszkałam tam i niebawem mam zamiar tam wrocić

my jako 3 osobowa rodzina wydawaliśmy około tyś sek na jedzenie tygodniowo nie oszczedzając wcale

kilogram piers z kurczaka mrożonej to od 49sek w lidlu netto itp do około 69 w ica to jeden z najdrozszych sklepów

jeśli chodzi o prom to sa 2 opcje jedna restauracja płacisz o ile pamiętam 250sek i jesz ile chcesz a druga to coś w stylu ikea czyli sam wybierasz sobie co chcesz miec na tacy ceny no owszem drogie bo średni posiłek to około 60sek
jest bawialnia dla dzieci dyskoteka sklepy wolnocłowe itp
ale zawsze mazna wziąć swoje jedzonko picie itp a tylko kolacje sobie kupić rejs trwa okolo 10h wiec tez nie ma co przesadzać :) wrazie pytan chętnie odpowiem
Szwecja jest droga dla kogoś kto nie zarabia tam to prawie jak w kazdym kraju jedzenie alkohol tyton sa drogie za to ciuchy kosmetyki itp sa duzo tansze :) a nasza ikea a ich to pikus pan pikuś tam matki chodzą od rana do nocy i sie nie nudzą heheh no i ceny smieszne w porównaniu z naszymi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
na takim 24 godzinnym też byłam, ale to bardziej w gronie znajomych niż tak we dwoje



ps. Fiolka Stena Line "wystawia" się z namiotami reklamowymi-w sobotę byli w Gdyni na bulwarze, w Gdańsku prenie też będą i rezerwując w tym namiocie jest znacznie niższa cena-129 zamiast 199+25:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mala samemu trzeba kupić-na stronie Stena Line (tam gdzie się rezerwuje są podane ceny jedzenia na promie)

Adziula ale 500koron to ponad 200zł! jakoś nie chce mi się wierzyć że 2 kebaby tyle kosztują, jak oglądałam menu restauracji to dania obiadowe(dziczyzna) były w okolicach 150/osobę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
rudziaczek, przeciez bym nie zmyslala :)
jeszcze pamietam, ze tata sie ze mnie smial, bo jak pytalam go ile mam sobie przywiezc pieniedzy to mowil ze nic, ze on mi da juz na miejscu. ale wiesz jak to jest jechac wogole bez swoich pieniedzy- kupilam wiec sobie w razie czego 500 koron, za ktore u siebie zaplacilam 50 funtow- czyli tez nie malo. no i pamietam jak kupowalismy tego kebaba, i sie smial, ze ledwo wysiadlam z samolotu, a juz bym swoich pieniedzy nie miala jakbym miala placic.

przypomnialo mi sie jeszcze, ze wyslalam 2 pocztowki jedna do pl i jedna do uk i za 2karki i 2 znaczki zaplacilam 99 koron!!!
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
adziula wes nie pisz głupot bo to mnie bez kitu śmieszy ja mam wszystkie rachunki z Szwecji mieszkałam w Goteborgu wiec nie zadna wiocha a za kebaba to płaciłam maxymalnie 80sek i to w z*******ych knajpach
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oli Aga ale masz problem. co ty taka wszechwiedzaca jestes. skoro tyle dala to dala. moze wasze doswiadczenia roznia sie latami w ktorych sie bylo w szwecji.

wracajac do watku. dla mnie nuuuddaa taki rejs. bylam 6 lat temu. prom obrzygany, ludzie chleja caly rejs. w wolnoclowym walka o wodke itd. ogolnie dzicz!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no widzisz, ja tez w goeteborgu. najlepiej bedzie jak sami zobaczycie ceny to bedziecie wiedziec. kazdy gdzie indziej chodzi, co innego kupuje i jada. ja pisze tyle ile ja placilam i nie wymyslam, bo nie widze takiego powodu- ze niby po co mialabym to robic?
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja byłam w Karlskronie w październiku, byliśmy w knajpce na pysznej pizzy, cena była taka jak u nas także chyba cenowo nie może być tak źle :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myśmy 2 lata temu byli w Goteborgu ceny faktycznie wyższe niż u nas ale nie jakieś mega wysokie...
image

Fotografia okolicznościowa, sesje dziecięce, portretowe itd.
www.ans-photo.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no dobra, czyli mamy 2 sprzeczne informacje:)

może ktoś jeszcze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem wszytkiego i tak też nie twierdze ale 500sek to nawet bilet miesięczny normalny kosztuje 320sek na całą komunikację łączie z promami na wyspy ale oki
ja plecam zatem zapytać się na poloniainfo.se lub na skandynawii :)
mąż bedzie za tydzień w Szwecji i na kontrakcie ma wyżywnienie tygodniowe 600sek pracując w budownictwie więc2 kebaby i zgrzewka wody mineralnej hehe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w takim razie rudziaczek nie bierz mojej opinii pod uwage, bo widac bylam w innej szwecji i innym goeteborgu. albo moze tez wydawalam nie te pieniadze co trzeba.

fakt kupowalam tylko w ice- a tak jak piszesz, ze to jednen z drozszych sklepow, to tego nie wiedzialam. ale to jedyny taki wiekszy sklep w okolicy gdzie mieszka moj tata.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adziula nie gniewaj się:)
ja się po prostu przeraziłam że jednodniowy wypad gdzie na miejscu planujemy zjeść jakiś obiad, pewnie kawkę i ciacho i może jakiegoś loda przy tych cenach wyniesie nas tyle ile tydzień nad Bałtykiem... (tym polskim:D)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem jakie doświadczenia miała Andziula ale tez ostatnio sprawdzałam ceny w szwecji bo wybieramy sie tam na tydzien w sierpniu i np:
- bilet wejścia do parku wodnego to 160 sek za dziecko i 130 sek za dorosłego (1 sek to 0,44 zł)
- obiad w tym praku (info z ich strony) to od 60 do 120 sek
- bilet do placu zabaw 100 sek

My na promie wykupujemy sniadanie 25zł/osobą (ale masz bufet szwedzki i jesz ile chcesz)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam 2 razy ze Steną. Raz w w Karlskronie, a raz na wycieczce: Kalmar i Olandia. Nie pamiętam cen, ale też na pewno i w Karlskronie i w Kalmarze nie były jakieś kosmiczne. Jak dla mnie do ceny podobne do tych w Sopocie na Monciaku :)

Stena ma swój profil na FB, więc możesz też do nich napisać wiadomość i pewnie podadzą Tobie orientacyjne ceny:
http://www.facebook.com/home.php#!/StenaLinePolska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam w planie płynąć w boże ciało, żeby w piątek być tak na miejscu bo w piątki są organizowane wycieczki albo po kalskronie albo w inne miejsca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej ja bylam na takiej wycieczce 4 lata temu w maju. Byłam bardzo zadowolona. Pogoda była piekna. Karlskrone zwiedzilismy w zdłoz i wszerz. Piekne miasteczko :)) Polecam. Co do cen to wiem ze było drozej niz u nas jezeli chodzi o restauracje. W sklepach spoz. ceny tylko troche wyzsze niz u nas. Zycze przyjemnej podrozy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki za odpowiedzi

M_Lady-te wycieczki w soboty też są, dokładna rozpiska na stronie steny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ta cena 199zł to jest cena za dwie osoby dorosłe,czy za jedną osobę?i ile płaci się za dziecko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
199 za 1 osobe w 2 strony w kajucie 4 osobowej, kajuta 2osobowa 40zł w jedną stronę-od kajuty nie od osoby. Wycieczki dodatkowo płatne-najtańsza 65/osobę ale wycieczka trwa łącznie 2h+godzina z przewodnikiem w muzeum, poczytałam o tym miasteczku i wszystko można obejść samemu. Dzieci chyba do 3 lat nie płacą, ale nie ejstem pewna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam ostatnio na weekend na wycieczce promem Stena Line do Karlskrona. Wypłynięcie w piątek wieczorem powrót w niedziele rano, cała sobota na miejscu. Kajuty małe ale wygodne łóżka, tylko te ceny ;/ Sklep bezcłowy...jak dla nas bardzo drogi, nawet drożej niż na naszych stacjach benzynowych (dla Szwedów to co innego). Dokupiłam kolacje all...za 109zł - jedzenie pyszne, duży wybór, piwo i wino bez ograniczeń (spróbowałam w końcu małży i raka :) łosoś wyśmienity i ciasta też). Na statku jedzenie i picie...masakra...lepiej wziąć wszytko z domu (swoje piwo, ew. coś mocniejszego, zrobić se kanapki itp.) Można płacić w koronach lub złotówkach. Cena piwa 0,5l to (w zależności jakie) 35-39 koron, kawa 28 koron, bułka-bagietka 40-45 koron, drinki od 59 koron do 120. Na miejscu kantor ale zawyżona cena korony lepiej u nas w kantorze wcześniej wymienić - na miejscu np. mała woda 19 koron, gałka lodów 20 koron, rożek (inne lody) 25-30 koron, pizza (ok. 30-35 cm) od 60-110 koron sos zazwyczaj płatny 5 koron, w Subway pół bagietki od 41-50 koron, tam duża kawa 15 koron.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byłam w marcu.
ceny, masakra. ale znaleźliśmy wloską pizzerię, gdzie pizza była ok i nie tak drogo jak reszta (pizza 200-300 koron).
mogę Ci polecić lunch w Muzeum marynarki . jest chyba najtaniej. tylko musisz sie zorientować, bo wydają tylko w okreslonych godzinach.na promie nie mieliśmy wyżywienia, ale wzięliśmy ze sobą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jakieś głupoty gadacie, kebab 500 koron?! To przecież 250 złotych! Moża wejśc na google map, znaleźć karlskrone i wpisać restaurant. Pojawią wam się restauracje z adresami stron, na większości sa menu z cenami. Jest też pizzeria wśród nich, cena za pizze 60-80 koron (30-40 zł.). Obiad w restauracji to 150-200 koron. Drożej niż w polsce, ale z kebabem za 250 złotych to trochę przesadzacie ;) No chyba, że z łosia ten kebab był...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ogólnei szwecja nei jest droga a jakby co, to karlskrona to strasznie mala wiocha !! tam nic nie ma, pływam z karlskrony do gdyni, i jak tam jestem to współczuje ludziom co się na te wyczieczki nabierają, lepiej wydac wiecej na pol ferries i płynąc ze swinoujscia do Kopenhagi !! nie dajcie sie zweiśc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
widze jakies stare wpisy, a czy w tym okresie ktoś płynął; jakie ceny wyżywienia na promie;śniadania, kolacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ktos ma aktualne info? płyniemy na walentynki ,chce zapytac czy po zejsciu z promu trzeba gdzie dojechac autobusem ?ile kosztuje bilet?co zwiedzic napewno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
voucher na autobus powinniście dostać wraz z biletem na prom, miasto jest dosyć daleko od promu. do zwiedzenia mnóstwo miejsc:) Karlskrona jest piękna. Szkoda, że auta nie macie, bo okoliczne mieściny też warte uwagi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamy lecz nie zabieramy,doczytałam ze bilet 20 koron kosztuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam na myśli, ze w SE nie macie :) że nie zabieracie ze sobą, rozważcie, bo warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muzeum morskie jest bardzo fajne, zwłaszcza lodz podwodna. A centrum są super lody. Dopytajcie o kidssize. Bo i tak są duuuze. Kupuje sie je na smaki, nie na gałki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Okulary dla dziecka w kolejnych krokach - prośba o instruktaż. (6 odpowiedzi)

Moje dziecko przeszło dwa kolejne badania wzroku i teraz mam jakąś receptę okulary (czy jak to...

Życie w Anglii- jak to teraz wygląda ? (60 odpowiedzi)

Mam pytanie do forumek, które postanowiły wyprowadzić się z naszego pięknego Kraju i żyją w...

jaka spacerówka dla dzizi poniżej 6 m? (19 odpowiedzi)

hey dziewczyny zupełnie nie znam się na wózkach bo naszą gondolę dostała w spadku moja małą ma...

do góry