Widok

Przedszkole dla 3 latka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny jak to jest z przedszkolem panstwowym dla 3 latkow. Czy to prawda, ze od zeszlego roku gmina ma obowiazek przyznac/znalezc miejsca dla kazdego 3latka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie sie odwolywac jesli w rekrutacji uzupelniajacej dziecko rowniez sie nie dostanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odwołanie pisze się do dyrektora przedszkola. Pamiętaj że gmina ma zapewnić miejsce w przedszkolu ale nie koniecznie musi to być przedszkole które wybraliście. Mogą zaproponować miejsce w innym i wasza decyzja czy się zgodzicie czy nie i będziecie szukać czegoś prywatnego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieki za odpowiedz. A czy wiesz, czy w takim razie mam pisac to odwolanie do Dyrektora tylko przedszkola 1wszego wyboru, czy wszystkich 3 z mojej listy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez wlasnie sie nad tym zastanawiam?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomyślcie logicznie dziewczyny....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo "pomocna" podpowiedz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie to Ola ma rację. Jeśli napiszesz odwołanie do trzech przedszkoli i w każdym z nich zostanie rozpatrzone pozytywnie to co zrobisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo "pomocna" podpowiedz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co napisać w odwołaniu jeśli... jeśli jesteśmy książkową rodziną z 2 dzieci i po prostu nie było tyle miejsc w żadnym z wybranych przedszkoli?

Czy listy przyjętych są jawne?

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Że to przedszkole najbliżej waszego miejsca zamieszkania (o ile tak jest), że obydwoje pracujecie i nie macie dziadków, którzy mogliby się zająć dzieckiem. Czy dziecko chodziło do żłobka? Jeśli tak to warto o tym napisać, że przedszkole jest mu potrzebne a dziecko jest gotowe żeby rozpocząć edukację przedszkolna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Listy są jawne, są wywieszone w każdym przedszkolu. U nas była lista wszystkich składających podania i obok nazwiska było czy ktoś jest zakwalifikowany czy nie.
Co do odwołania to nie pomogę bo my się dostaliśmy w przedszkolu pierwszego wyboru.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ta lista jest na drzwiach wejsciowych? My sie nigdzie nie dostalismy :( i teraz skad mam wiedziec gdzie dawac drugi raz porazka ten system
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, na drzwiach wejsciowych. Najlepiej odwolania zaniesc do wszystkich trzech przedszkoli. A potem w uzupelniajacej rekrutacji bedzie podane, w ktorych przedszkolach sa miejsca. My dostalysmy sie do pierwszego wyboru :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak córka w zeszłym roku się nie dostała do przedszkola to po rekrutacji uzupelniajacej dostaliśmy list z gminy z informacją gdzie są wolne miejsca i że tam mamy możliwość złożenia dokumentów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uzupelniajacej czyli tej od 19.04?? Czy tej majowej dopiero?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma listy przyjętych na drzwiach - właśnie sprawdziłam w dwu przedszkolach. Chyba zadzwonię zapytać o ilość punktów, które kwalifikowały do przyjęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W środku... kto wieszalby listę na zewnątrz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na moim osiedlu w przedszkolu były wywieszane na zewnętrznych drzwiach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na zewnętrznych drzwiach jest wywieszona informacja dla rodziców dzieci, które "dostały się", ale żadnych list nie ma. :(
Ktoś wie, czy może są gdzieś w necie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zadzwoń do przedszkola i się zapytaj. Może mają listę w środku budynku. W "moim" przedszkolu lista jest na WEWNĘTRZNYCH drzwiach, więc jeśli ktoś spojrzy tylko z zewnątrz, to jej nie zauważy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W moich tez listy byly wewnatrz. Nie moga na zewnatrz nazwisk tak sobie wystawic. W jednym to nawet pani pilnuje zeby nie fotografowac. A kto wie czy juz sie sklada odwolania? Czy po podaniu listy przyjetych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W naszym też były w środku przedszkola. Moje dziecko dostało się do przedszkola 1 wyboru i punkty tylko za rodziców pracujących.
Odwołujesz się do p-kola pierwszego wyboru. Na GPE jest dokładny kalendarz, kiedy, co i jak. Zajrzyj.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzieki a do ktorego się dostaliscie? My tez tylko punkty za pracę i niestety...dzwonilam do przedszkola odwolanoe moge sobie wsadzic na dzien dzisiejszy miejsc niema..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co innego Ci mają powiedzieć? Jasne, mamy miejsce, proszę pisać odwołanie, chętnie się tym zajmiemy? Zawsze 2,3 zapasowe miejsca zostają na tzw. wszelki wypadek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No żart to system przydziela i nie ma zadnych miejsc na zapas. Jak bylo chetnych 400 dzieci to nic nie zostalo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gadalam z ta dyrektorka juz wczesniej jak zanosilam wniosek i mowila ze od kilku lat w mojej dzielnicy w zadnym przedszkolu nie zostaja miejsca wszyscy co sie dostali podpisuja deklaracje wiec nie ma nawet pol miejsca na 2 ture.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W naszym tez nie ma szans na odwolanie. Takze teraz trzeba chyba czekac na rekrutacje uzupelniajaca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak tak, to w maju chyba dopiero?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hahaha, tak a ten system to tzw. komisja rekrutacyjna czyli dyrektor przedszkola + jeden z pracowników. Większość przedszkoli, zwłaszcza tych najbardziej obleganych, ustala sobie ilość punktów od której bedą przyjmować, np. 32 i choćby im zabrakło dzieci z taką liczbą punktów to nie przyjmą z niższą, tylko zostawiają te 2-3 miejsca na "wszelki wypadek", np. jakby trzeba było przyjąć kogoś spoza rekrutacji lub kogoś bardzo upartego z odwołania. Logiczne, że nikt z przedszkola się tym nie chwali i dyrektorka twierdzi, że nie ma żadnego miejsca, ale niestety tak to wygląda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przedszkole we Wrzeszczu na Jaśkowej Dolinie.
Mój syn pięć lat temu też się nie dostał, ale ja od razu zaniosłam odwołanie. Dyrektor przyjęła je z wielką niechęcią a potem się okazało, że jednak miejsce się znalazlo bo ktoś nie podpisał umowy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja córka w zeszłym roku majac trzy lata nie dostała sie nigdzie w pierwszej rekrutacji, w drugiej też nie...dopiero za trzecia rekrutacja została przyjeta...oboje pracujacy rodzice i teraz zawozimy ja z okolic Fashion House na Orunia Dolna...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tej mojej dyr chodzilo o to ze odwolanie jest oficjalną droga podbije je i wsadzi do szafki. Mam zostawic kontakt i wtedy wlasnie jak ktos odpadnie to beda sie odzywac. W moich przedszkolach napewno wszyscy podpisza najbardziej oblegana dzielnica chyab ktos musialby za przeproszeniem pasc trupem zeby nie podpisac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wręcz przeciwnie, odwołanie jest oficjalną droga wiec nie może go podbić i wsadzić do szafki tylko musi Ci odpowiedzieć i umotywowac ewentualna odmowę. Karteczkę z numerem telefonu jak najbardziej może schować do szafki i zapomnieć. Nikt nie lubi mieć więcej pracy jeśli może mieć mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak nie dopisalam tego odpowiedzialaby mi ze nie ma miejsc ;) i wtedy wsadzila do szafki. U mnie jest tak u Ciebie moze inaczej rob se jak chcesz. Ja mysle ze tu jak sie zwolni to najszybciej w zimie :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

czy jechać w 8 m.ciąży na majówkę ?? (28 odpowiedzi)

mam do Was pytanie...czy byście pojechały w 8 m.ciąży na majówkę nad jezioro?

Laserowa korekta wady wzroku (57 odpowiedzi)

czy któraś z was bądz waszych bliskich miała tez zabieg? bardzo proszę o waszą opinie i ew,...

cholestaza-szukam lekarza (7 odpowiedzi)

witam.poszukuję dobrego lekarza w trójmieście który zna się na cholestazie i poprowadziłby moją...

do góry