Widok

Przepis na chińszczyznę, dobrą :)

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Macie jakis fajny przepis na chińskie/tajskie danie?

Mam ochote zrobic na weekend

Cos z ryzowym makaronem, kiełkami i dobrym sosem :)

Najbardziej wlasnie mi o ten sosik chodzi, co z czym zmieszac, zeby wyszedł taki jak w Galerii Bałtyckiej :) w tym punkcie z chinsko/tajskim (?) jedzeniem :)

No i makaron jaki trzeba kupic?
Ech mam ochote :)
A zaadziłam kiełki z fasoli Mung to bym wykorzystała :)


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kup fix knorra do potraw chińskich pierś z kurczaczka mrożonka (chińszczyzna ) albo do tego ryż albo makaron ryżowy proste i pyszne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
pierś i chińszczynze na patelini podsmazasz dodajesz fiks duzisz według zaleceń na opakowaniu .
ja potem kłąde ryż na ryż uduszone miesko z wazywamu i fiksem na to posiekana drobno kapuste pekińska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zamiast fixu polecam gorąco soso słodko-kwaśny z Łowicza w słoiczku - dla mnie boba!! I faktycznie jak dziewczyny piszą: podsmaż mięsko w kawałkach, kup mieszankę chińską z mrożonek hortexu i albo ryż (możesz dodać do wody odrobinę curry, to będzie ładnie żółciutki) albo makaron ryżowy i gotowe :-)
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxskjobi0zib54.png
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej chcialabym jakiś sos na bazie sosu sojowego :)

te fixy lubie, ale nie o ten smaczek mi chodzi :)

Ma byc taki brazowy, a'la sojowy sosik :) a w nim utopiony makaron :)

Nie wiem czy wiecie o co chodzi :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a tam fixy...

robisz wszystko po kolei...czyli podmażasz miesko, potem resztę składników jakie chcesz dodać
wrzucasz do garnka i zalewasz to wodą z maką ziemniaczaną i zostawiasz do zagotowania aż sosik zgęstenieje...sosik złapie smaki składników ale możesz go jescze doprawić własnie sosem sojowym, imbirem, przyprawą 5 smaków, czosnkiem w zależności jaki chcesz mieć smak

mięsko najlepiej pokroić i przyprawić dzień wcześniej, podstawowe przyprawy jakich ja używam to sos sojowy, czosnek, imbir, i kieliszeczek wódki do mięsa - jest bardziej kruche

na koniec możesz zrobić jeszcze taki sosik do polewania potrawy albo nawet samego ryżu

czosnek rozgnieciony, gorąca woda, chili, sok z cytryny, sól, dymka lub szczypiorek
proporcje dobierasz zgodnie ze swoim upodobaniem i już na talerzu można polać tym potrawę-będzie jeszcze smaczniejsze
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O tak :)
O cos takiego mi chyba chodzi Wiper:)

A imbir swiezy starty? czy w proszku uzywasz?

Ja mam wstret do imbiru po ciazowych mdłosciach... Ale faktycznie wszedzie pisza o imbirze w potrawach azjatyckich :) wiec chyba sie przemoge....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

do góry