Widok

Przepis na ciasto na pizze-macie sprawdzony????

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Kulinaria Temat dostępny też na forum:
Szukam jakiegoś dobrego sprawdzonego przepisu, żeby nie wyszła wielka drożdżowa klucha. Jak macie to podrzućcie proszę:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam, zawsze wychodzi:
dwie szklanki maki
1 jajko
lyzka oliwy (ja daje czasem olej)
pol szklanki cieplego mleka pół na ół z wodą
2 lyzki drozdzy sypkich lub tych mokrych...no ja daje na oko, tak 1/4 1/3 kostki.
Drozdze rozpuscic w tym mleku z woda i wszystko wymieszac razem, ciasto rozlozyc na blasze (na papierze do pieczenia) na pol godziny w cieplym miejscu a potem pieczemy- w goracm piekarniku 180stopni (ja pieke z termoobiegiem) jakies 15-20 minut to juz trzeba zerkać. Zawsze wychodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
dzięki, ale powiedzmi jak to z tym mlekiem, pól zkl mleka i pół szkl wody czy łącznie pół szkl czyli 1/4szkl mleka i 1/4szkl wody????
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
łacznie czyli 1/4 mleka i 1/4 wody, wlasnie zjadłam pyszna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki:) zaraz zabieram się do roboty:) Mam gości na wieczór, muszę coś przygotować:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tej porcji wychodzi jedna blacha jesli ciasto bedzie cienkie, na jakies 3-4 osoby dorosle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja mam zdecydowanie najlepszy sposób na ciasto do pizzy. Lecę do LIDL'a i tam jest gotowe świeże ciasto do pizzy. Wystarczy je rozwinąć na blachę, położyć co kto lubi i za 15 minut pizza gotowa. Takie ciasto kosztuje jakieś 4,70 i starcza na cała blachę, czyli na 3- 4 osoby :-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) ja tez mam takie sprawdzone ciasto na pizze ale w Tesco :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też kupowałam w Carrefurze takie gotowe ciasto które oni sami robia ale po ostatnim razie juz nigdy nawet tego nie tkne !!!

Chciałam je przed wczoraj kupic ale jak zobaczyłam co w środku tego ciasta jest to mnie zatkało rozgnieciony komar !!! Brak słów

I teraz juz zawsze sama bede robić , dość wrażeń !

Sprawa nadaje sie tylko dla sanepidu !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapomniałam o soli :( płaska łyżeczka, ale mam nadzieje ze i tak ja dalas....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam taki sprawdzony przepis:
2 szklanki mąki
płaska łyżeczka cukru
3-5 dag drożdży
1/2 szklanki mleka
2 łyżki oleju
1 jajko
1/2 łyżeczki soli

Przygotować rozczyn z drożdży roztartych z cukrem, zalać ciepłym mlekiem, wymieszać z kilkoma łyżkami mąki i odstawić na 15 minut w ciepłym miejscu pod ściereczką. Po wyrośnięciu rozczyn wymieszać z mąką, jajkiem i 1/2 łyżeczki soli i dokładnie wyrobić. Odstawić na 20 minut do wyrośnięcia, a następnie cienko rozwałkować i rozciągnąć na posmarowanej oliwą blasze. Posmarować sosem pomidorowym i ułożyć ulubione składniki.
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hot damn, loonkig pretty useful buddy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zoRG81 mlwwwiisreft
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo polecam - mam od szwagierki i wędruje dalej - każdy, kto spróbował zrobić z tego przepisu chwalił i nie wracał do innych

PIZZA
Składniki:

200 ml wody
130 ml mleka
2,5 łyżeczki cukru
1 op drożdży w proszku ( lub ok. połowa kostki drożdży)
6 łyżek oliwy
2 łyżeczki soli
Mąka (prawie 1kg)

Przygotowanie:
Lekko podgrzaną wodę wlać do miski i wymieszać z cukrem. Dodać drożdże i poczekać aż się spienią. (ok. 7 min przy suchych)
Dodać oliwę, sól i mąkę (ewentualnie zioła)
Wymieszać składniki i ugnieść ciasto (powinno być elastycznie i nie kleić się do rąk)

Zostawić w ciepłym miejscu pod przykryciem na ok. pół godziny – może być dłużej (ciasto musi wyrosnąć!)

Formę posmarować oliwą

Piec w temp 215- 220 – termoobieg na ostatnim poziomie (na dole) 10 -11 minut
(piekarnik ustawić na grzanie dolne i termo obieg)




Polecam jako sos Spaghetii Bolognese Knora (w słoiczku) – posmarować ciasto i posypać oregano
Ser mozarella
Dodatki dowolne – byle nie za dużo bo pizza słabo wyrośnie

(ilość ciasta pozwala zrobić jedna pizzę na grubym cieście lub dwie na cienkim)
Spełnij marzenie chorego dziecka www.trzebamarzyc.org

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2 szklanki maki przesiac, dodac pol paczki drozdzy suchych, szklanke letniej wody, lyzke oliwy, szczypta soli i cukru.
Ugniesc, rozwalkowac i gotowe:)

A sos do pizzy to ketchup, troche oregano, bazyli wymieszac i tyle:)(mozna dac szczypte soli i pieprzu)

To przepis na pyszne cienkie ciasto:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam! Już dwa razy próbowałem upiec własną pizzę, ale ciasto zawsze było jak z kamienia. Nie wiem czy wynika to ze złego przepisu czy może temperatury piekarnika (elektryczny). Prosiłbym o sprawdzony przepis na dobre ciasto lub jakąś poradę, żeby ciasto było miękkie. Przy okazji przydałby się jeszcze jakiś przepis na sos pomidorowy do posmarowania ciasta. Z góry dzięki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kilka tipów na temat tego jak zrobić dobrą pizzę:
https://www.przepisy.pl/blog/jak-zrobic-pizze-zacznij-od-maki . Najwazniejsze to odpowiednia mąka. Oraz drożdże ( których jest kilka rodzajów).

Na stronie są przepisy na pizzę na grubym oraz na cienkim cieście ( osobiscie lubie na cieście grubym,ponieważ tylko taką pizzą się najadam Na cienkim jakoś mi nie podchodzi. Poz tym byłam we Włoszech i o dziwo ludzie tam w większości jedzą pizzę na grubym cieście....).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sam przepis nie wystarczy, żeby pizza wyszła idealna, ważny jest tez sposób pieczenia i powiem Wam, że odkąd używam pieca od G3Ferrari (domowypiecdopizzy.pl) to pizza jest fantastyczna - soczysta, a ciasto chrupiące a to zasługa tego, że piec ten rozgrzewa się do 400 stopni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Według mnie sekret twki w sposobie peczenia bo co z tego jak casto bedzie dobre ale nie wypiecze sie dobrze albo bedzie spalone :/ Zainwestujcie w piec do pizzy z domowypiecdopizzy.pl mam w domu, używam regularnie i od paru miesiecy nie wychdoze na pizze bo mam w domu lepsza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (36 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (301 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

do góry