Widok

Przepis na delikatne ciasto - poproszę

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Piekę mojej niejadce babkę piaskową, ale muszę urozmaicić.

Macie przepis na takie delikatne ciasto dla roczniaka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
biszkopt:
(6 jajek+12dag cukru+13dag mąki pszennej+7dag mąki ziemniaczanej+trochę sody/proszku do pieczenia:
żółtka zmiksować z połową cukru, białka ubić na pianę dodać resztę cukru, zmiksować, wszystko połączyć z mąką i sodą, piec 180' ok 40minut

albo ciasto bananowe(malinowe):
3 jajka zmiksować z niecałą szklaną cukru, dodać 1,5-2 zmiksowane banany(szklankę rozmrożonych i odsączonych malin), trochę sody, pół szklanki oleju i szklankę mąki, całość piec w 130' godzinę-godzinę 20 minut. mój Maluch bardzo lubi, ja dodaję jeszcze łyżkę melasy żeby była ciemniejsza i nie było widać "robaczków" z banana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
biszkopt wg twojej wersji mozna upiec bez maki ziemniaczanej plus lyzeczka proszku do pieczenia piec w temp 180' i 25 min bedzie puszyste i mieciutkie
polecam Muffinki

Składniki:

* 1 3/4 szklanki mąki,
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia,
* 1/2 łyżeczki sody,
* 1 banan rozgnieciony
* 3/4 szklanki cukru pudru,
* można dodać biała czekoladę lub inne dodatki
* 1 szklanka mleka,
* 8 łyżek oleju
* 1 jajko,



Nastawić piekarnik na 200`C. Wszystkie składniki suche wymieszać ze sobą, osobno wymieszać mokre. Zmieszać mokre składniki z suchymi, pamiętając, że im więcej grudek tym lepsze muffinki. Ciasto wlewamy do 2/3 wysokości foremek i pieczemy 20 min.

Po upieczeniu fajna zabawa jest zdobienie ciasteczek z dzieckiem :)
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciasto drozdzowe :),
parowance - kulki drozdzowe z owocami lub twarozkiem na parze :)
naleśniczek na maselku z owocami lub twarozkiem,
Nie dawałabym tak małemu dziecku ciast z proszkiem do pieczenia szczegolnie muffinki choc pyszne to maja go duzo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję,
a dlaczego nie dawać proszku do pieczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie no bez przesady, przeciez nie dostanie nie wiadomojakichs ilosci, spokojnie mozesz dac, ja rowniez pieke domowe ciasta i moje chlopaki je jedza a jest tam wszystko i cukier, i proszek i inne "niezdrowe" rzeczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzis robilam i polecam

Składniki

* mąka 3 szkl
* proszek do pieczenia 2 łyżeczki
* olej 18 łyżek
* woda 10 łyżek
* jajka 6 szt
* cukier waniliowy 1 opak
* cukier 2 szkl
* kakao 3 łyżeczki

Sposób przyrządzenia
Żółtka ubić z cukrem, dodawać stopniowo, wodę, olej i mąkę przesianą z proszkiem, oraz cukier waniliowy.
Białka ubić na sztywną pianę dodać do masy, delikatnie wymieszać, dodać kakao, wymieszać piec w 160 stop. przez 45 minut.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja dzis robila ciasto kefirowe AgusiGda :) Tyle, ze z jogurtem naturalnym (500ml dałam i bylo super wilgotne, mmm...:) ), no a owoce z puszki dalam brzoskwinie i truskawki z puszki tez :D Ale naprawde wyszlo smaczne, a co najwazniejesz szybkie (5 min roboty), 45-55 min pieczenia. Ja zrobialam zwykla kruszonke.
To przepis od Agusi:
**** Ciasto kefirowe ****

- 3 szkl. mąki
- 1 szkl. cukru (ja daję pół)
- 3 łyżeczki proszku do pieczenia
- cukier waniliowy

Wszystko do miski i wymieszać łyżką

Dodać:
- 3 jajka
- 0,5 szkl. oleju
- 1 mały kefir (ja kupuję duży i daję 2/3)

znów wymieszać łyżką!!! Pamiętaj, że nie wolno używać miksera - wtedy ciasto nie wychodzi już kilka osób nie posłuchało

nie musi być super rozmieszane - ważne, żeby składniki się połączyły nie przejmuj się grudkami


ciasto wylać na wyłożoną papierem do pieczenia blachę (dużą), na to owoce

i na to kruszonka - albo zwykła (cukier, mąka, masło/margaryna) albo kokosowa (wiórki, cukier, żółtko, masło)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ami bardzo lubi drożdźówkę, murzynka, gofry, ciasto pomarańczowe i jabłecznik:)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Kulinaria

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

do góry