Widok

Przepis na sprawdzony PIERNIK

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Może ktoś ma sprawdzony,wypróbowany pyszny przepis na piernik.
chciałam upiec na święta,ale w internecie jest tyle przepisó-i każdy inny,więc nie wiem na co się zdecydować. Może ktoś coś podrzuci:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w zeszłym roku upiekłam :)

250g masła
1,5 szklanki cukru
3/4 szklanki wody
3 łyzki kakao
opakowanie cukru wniliowego
4 jaja
2 szkl maki
2 lyzeczki proszku do pieczenie
4lyzki miodu
pół słoika dzemu porzeczkowego
opakowanie przypraw do piernika

polewa: 2 czekolady, zaparzona kawa, słodka smietanka

1. zagotowac w rondlu masło, cukier,wode, miod, kakao,, cukier wniliowy, przyprawe do piernika, dzem.
2.przestudzić.
3.stopniowo dodawac makez proszkiem do pieczenia, jaja- zmiksowac do gładkiej masy.
4.piec 45min w 180st.

polewa: w kąpieli wodnej rozpuscic 1 czekolade dodać kilka łyzek zaparzonej kawy.
2-gą czekolade rozpuścic w ten sam sposób i dodać kilka lyzek słodkiej smietanki.

powodzenia i smacznego :)
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:))))))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bede piekla w tym roku Piernik Ketrzynski czyli z paczki.Dodaje sie tylo wode i olej i nie ma sily zeby nie wyszedl a podobno wychodzi rewelacyjny.Mozna dodac bakalie i miod dla polepszenia smaku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i ja skorzystałam :) wydaje sie latwy do zrobienia, ale moj piekarnik pozostawia wiele do zyczenia,
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kreska mam pytanko do jakiej wielkości formy są te proporcje składników? Będzie taka większa czy raczej małe ciacho wychodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez poecam Piernik Kętrzyński, wychodzi zawsze pyszny. Po upieczeniu go zawsze przekrajam, dodaję konfitury brzoskwiniowej, a na koniec polewa i orzechy do posypania :) mniam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też robię piernik kętrzyński bo go uwielbiam,na niego daję polewę orzechową i kawałkami orzechów posypuję
mniam mniam
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam takie dwie małe blaszki -takie do keksów- i masy wystarczyło własnie na obie.
ten piernik trochę urośnie, ale nie za duzo.Ma taki lekki miodowo-porzeczkowy "posmak", który lubię.

Mam nadzieję, ze Wam również wyjdzie dobry :)
powodzenia


...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

do góry