Widok

Przepis na surówkę do obiadu

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny znacie jakieś fajne surówki do obiadu bo mizzeria, tatziki, fasolka szparagowa lub marchewka z groszkiem mi się już z nudziły:/ poproszę o przepisy:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A coś takiego: sałata + jajko + śmietana + trochę cukru + szczypta soli. Pychotka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jabłko+ marchewka na tarce+ smietana + cukier lub bez smietany :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do jabłuszka i marchewki można też dodać odrobinę pora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
-seler, sól, cukier, rodzynki, śmietana +/- majonez
- kapusta pekińska, sól, cukier, śmietana, ananas
-starty (na tarce o dużych oczkach) kalafior (surowy) sól, cukier, śmietana, +/- majonez
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
marchewka i seler starte na tarce (małe oczka)
obficie posypane cukrem
por (cieniutkie paseczki)
śmietana lub jogutr naturalny (nie za dużo)
ciutkę soli

PYCHOTKA :D

Kilka razy w tygodniu robię ;P
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kapusta pekinska posiekana w paseczki, kilka mandarynek-ksiezyce przekrojone na pol (zeby soczek sie wydostal), majonez lub jogurt naturalny, sol, pieprz:))) pychotka
WYMARZONA SUKNIA NA TWÓJ ŚLUB:)
http://forum.trojmiasto.pl/Sprzedam-suknie-z-salonu-Marietta-t222164,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pomidory z cebulka sół pieprz i dietetycznie - jogut naturalny ja uwielbiam !!czasem dodaje też czerwona badz pomarańczową papryke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kapusta pekinska + warzywa (ogorek, pomidor, papryka, szczypiorek, pora, co kto lubi) + sos sałatkowy (z biedronki ;P)

kapusta kiszona + pora + cebulka - posiekane drobno

marchewka w talarki podsmażona na oliwie :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kapusta pekińska drobno posiekana + świezy ogórek cienkie plasterki + sos koperkowo-ziołowy Knorr = przepyszna wiosenna !!!!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam przygotować obiad z devolajem i frytkami z surówką z marchwi dla przyszłych teściów czy ta surówka naprawde jest dobra bo niechce dać sobie wstydu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a buraczki ? ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. surówka z marchewki
starta marchewka + starte jabłko, trochę cukru i soku z cytryny (może być też ananas/pomarańcza) i łyżka śmietany (wyczytałam gdzieś, a później słyszałam/widziałam w TV, że surówkę z marchewki trzeba doprawiać śmietaną - inaczej witaminy nie zostaną przyswojone przez organizm... może być olej zamiast śmietany)


2. colesław (znalazłam kiedyś na http://www.gotowanie.wkl.pl/przepisy.php)
- 8 szklanek startej na grubych oczkach białej kapusty
- 1-2 startych na grubych oczkach marchwi
- 2 małe cebule
- 1/3 szklanki cukru pudru (może być nieco mniej)
- 1/2 łyżeczki soli
- 1/8 łyżeczki pieprzu
- 1/2 szkl. majonezu (najlepszy Winiary - lub można wymieszać łyżkę majonezu z łyżką jogurtu bałkańskiego lub śródziemnomorskiego - mój wypróbowany trik )
- 1/4 szkl. mleka (lub trochę mniej jeżeli majonez będzie bardzo gęsty)
- 1 i 1/2 łyżki białego octu winnego
- 2 łyżki soku z cytryny
Posiekaną kapustę i marchewkę wsypać do sporej miski.
Dodać drobniutko posiekaną cebulkę.
Cukier wymieszać z pieprzem, solą, mlekiem, majonezem, octem i sokiem z cytryny do uzyskania jednolitej konsystencji
polać warzywa i wszystko dokładnie wymieszać.
Gotową sałatkę włożyć do lodówki na co najmniej 2-3 godziny. REWELACYJNA!!!


3. "śmietnik"
potrzebujemy:
~ sałatę (masłową lub lodową / może być kapusta pekińska)
~ puszkę kukurydzy
~ świeże pomidory (czerwone, żółte, pomarańczowe - jakie lubicie, ja mam zawsze wybór - nie ma to jak własne pomidorki )
~ świeży ogórek
~ rzodkiewki
~ szczypiorek, koperek
~ cebulę (białą, czerwoną lub żółtą - wedle gustu)
możemy też dać kolorowe papryki
a moja Mama dodaje jeszcze jabłko

no i najważniejsze - sos sałatkowy Knorra koperkowo-ziołowy(z innym smakiem nie ma już tego efektu) - najczęściej robię z 2 torebek, dodaję 6 łyżek oleju i 4 łyżki wody(a nie 2x3 jak wychodzi z przepisu na opakowaniu) - pomidorki i ogórek puszczą sok, więc sos nie może być za bardzo rozcieńczony wodą, bo nie będzie smaku

można dodać winogrona - ciekawy efekt


4. z kapusty pekińskiej I
- kapusta pekińska
- marchewka
- cebula
- zielona pietruszka
- majonez
- sól + pieprz
Poszatkować liście kapusty, dodać drobno posiekaną cebulką, startą na grubych oczkach(ja dodatkowo siekam-ładniej wygląda) marchewkę i posiekaną natkę pietruszki. Doprawiamy majonezem, solą i pieprzem. Surówka musi odstać przynajmniej 30minut


5. z kapusty pekińskiej II
- kapusta pekińska
- jabłko
- sos Knorra koperkowo-ziołowy(+woda i olej jak w przepisie)
W misce rozrobić sos, zetrzeć(na tarce) do niego jabłko i dodać poszatkowane liście kapusty. Odstawić
(można dodać ananasa albo mandarynki, pomarańcza + kukurydzę)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1jablko + 2marchwie + 1/3 lub 1/2 selera+ mała garść rodzynek/orzechów włsokich + majonez +sól+ piperz = pycha uwaga! na seler i orzechy mogą uczulac dzieciaki:/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super dziękuje na pewno skorzystam.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kapusta pekińska+marchewka+majonez+cukier+sól+odrobinka soku z cytryny- uwielbiam :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
4. z kapusty pekińskiej I
- kapusta pekińska
- marchewka
- cebula
- zielona pietruszka
- majonez
- sól + pieprz
Poszatkować liście kapusty, dodać drobno posiekaną cebulką, startą na grubych oczkach(ja dodatkowo siekam-ładniej wygląda) marchewkę i posiekaną natkę pietruszki. Doprawiamy majonezem, solą i pieprzem. Surówka musi odstać przynajmniej 30minut


TUTAJ POWINIEN BYĆ JESZCZE SOK Z CYTRYNY ;) zapomniałam o nim ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak nie mam czasu to robię taką:

1. marcewkę trę na dużych oczkach -można na małych, ale komu by się chciało:) dodaję sól, pieprz i cykier, trochę soku z cytryny, chrzan do smaku- ja wolę bardziej chrzanową i jogurt wymieszany z majonezem. można i sam majonez ale wiecie...

2. ogórki kiszone (można obrać) kroję w kostkę, dodaję cukier i pieprz, posiekany szczypiorek albo drobniutko por i 1 łyzkę majonezu. mój mąż często się o nią upomina, chociaż nie lubi kiszonych ogórków.

polecam obie, na prawdę pycha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najprostsza:
seler utarty z jabłkiem i śmietana z cukrem
por pokrojony ze śmietaną i cukrem
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kapusta pekińska, orzechy włoskie, śmietana, sól i pieprz.
Szczególnie polecam do cielęcinki :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja dorzucę taką raz-dwa :D ogorki kiszone i cebula w cienkie plasterki + oliwa + pieprzu duzo ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wloszczyzna starta na grubszych oczkach-marchew+seler+pietruszka,por pokrojony w cieniutkie paseczki,natka pietruszki,dodac szczypte soli,cukier i smietane-pyszna:))))
image
image
[url=http://slub-wesele.pl/]image[/url
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak na szybko.. Świerza kapusta (krojona nożem- nie tarta), jabłko i marchew- tarte na grubych oczkach.. Olej i doprawić..

Prosta, szybka ale smaczna.. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robię po prostu zwykłą sałatę, ze szczypiorkiem, solą, pieprzem i odrobiną cukru. Skraplam to wszystko cytryną (jak nie mam cytryny, to nie daję wtedy cukru). Przed podaniem mieszam ze śmietaną, nie ma sensu polewać wcześniej, bo zwiędnie. Mój mąż tak lubi tą surówkę, że zjada do obiadu całą główkę sałaty.
Dodam, że sałatę kroję nożem, taka smakuje mi bardziej niż porwana.
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak tylko dostaję od sąsiadki ogórki kiszone(a kilka lat byłam z nimi mocno pokłócona, że w żadnej postaci zjeść nie mogłam - zupa ogórkowa też tylko ze słodkich ogórków ;) ale konserwowe, małosolne albo krokodylki - super) robię taką sałatkę jak pisała Pchełka :) ale bez pieprzu :) tylko ogórki, cebulka i trochę oleju lub oliwy :)



wczoraj jadłyśmy do obiadu własną młodziutką sałatę(nie wiem ile "główek" tam było ;) ale dużo - takie malutkie) ze śmietaną doprawioną solą, cukrem i octem :)


do krojenia sałaty polecam nóż

image

powszechnie wiadomo, że zwykłym nożem nie należy kroić sałaty ;)
a ten jest wyjątkowo ostry - aż byłam w szoku ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

do góry