Widok

Przepukliny po ciąży.

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny,zaczynam nowy temat,bo nie ma go tu na forum a szczątkowe informacje zamiszczone w necie nie odzwierciedlaja problemu przepuklin po ciąży.Ja jestem typowym przykładem na to ze mozna mieć przepukline i przez pewien czas nie wiedzieć o tym. Co powinno Was zaniepokoić? Przepuklina pępkowa jest uwydatniona dość widocznie,wszelkie zmiany w tym miejscu powinny być powodem do wizyty u chirurga. Ale przepuklina kresy białej to juz coś zupełnie innego. Pierwsze co może zaniepokić to wolno zchodzący brzuch.Przy zrobieniu typowych ćwiczeń tzw.brzuszków jest widoczny wzgórek miedzy mostkiem a pępkiem(przepuklina może być mniejsza i np.od pępka zmiana może obejmować np 3.5 cm.) Można wyczuć przerwe miedzy mieśniami brzucha. Robiąc skłon do przodu ma sie uczucie jakby brzuch podnosił sie do góry. Czasem dolegliwość to-zaparcia. Przepuklina kresy białej -to zmiana na odcinku mieśni brzucha. W czasie ciąży mięsnie mogą sie rozejść i przy nawet bardzo małym wysiłku może dojsc do przepukliny. W moim wypadku prawdopodobnie przepukline dostałam w czasie ciąży. Leczenie przepukliny tylko operacyjne. Jeśli któraś z Was ma jakieś pytania-proszę pytać. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cześć. Ja mam chyba taki sam problem. Urodziłam 5 miesięcy temu bliźniaki. Ciążę donosiłam praktycznie do końca więc mój brzuch był już przeogromny, a dzieci urodziły się duże. Po porodzie nie mogę pozbyć się dużego i wydętego do przodu brzucha. Wszyscy mi mówili, że muszę swoje odczekać, bo urodziłam bliźniaki. Więc trochę czekałam z nadzieją, że brzuch wróci do formy. Tak się jednak nie stało więc zaczęłam szukać innych przyczyn. W końcu okazało się, że mam przepuklinę kresy białej i potrzebna jest operacja. Z kolei mój ginekolog i inny znajomy lekarz (nie chirurg) radzi, aby z operacją jeszcze poczekać, żeby mięśnie się trochę wzmocniły. Znajoma też mi powiedziała, że w jej rodzinie był taki sam przypadek i dziewczynie brzuch zaczął schodzić po świczeniach z rehabilitantem. Mam więc dylemat: co zrobić w takiej sytuacji i na którą opcję się zdecydować? Czy ktoś ma już to za sobą i czy mógłby mi coś doradzić? Proszę o informacje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam.szukając informacji o przepuklinie kresy białej,trafiłam na to forum.rzeczywiście trudno o rzetelne informacje na ten temat.często są one sprzeczne.lekarz zalecił cwiczenia i wręcz zapewnił,że przy odpowiednim treningu operacja nie będzie potrzebna.znalazlam jednak informacje,że nie zawsze jest to bezpieczne.u mnie przepuklina pojawiła się po drugiej ciąży.w obydwu ciążach miałam doś c duży brzuch.nie mam pomysłu,co robic dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
witam, ja już byłam u chirurga ze swoją przepukliną. Powiedział, że można się jej pozbyć tylko operacyjnie, ponieważ nie ma takiej możliwości, żeby mięśnie brzucha same się zrosły. Jednak najpierw mam trochę poćwiczyć, aby wzmocnić mięśnie, bo inaczej po zabiegu z powrotem by się rozeszły. W trakcie operacji będę miała wszywaną siatkę. Teraz więc chodzę na rehabilitację i ćwiczę mięśnie, a w marcu operacja. Pozdrawiam wszystkich, którzy borykają się z tym problemem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej też mam podobny problem:(
Byłam w ciąży i urodziłam w listopadzie przez CC wskazanie okulistyczne.
Synek ważył 4050 a w czasie ciąży brzuch miałam przeogromny.
Po 3 dniach od CC- miałam silny ból brzucha i znowu szpital- podejrzewali skręt jelita- więc rozcieli brzuch wzdłuż od mostka do za pępek. Okazało się że był to wyrostek robaczkowy- ale markery choć był dodatnie jednak miały takie prawo być ze względu na przebyte CC,
No i teraz duża blizna, i wyrok- przepuklina w ranie pooperayjne- wyczuwam też rozejście mięśni- tak na 2 palce- ale to pewnie jesden pies:(
Operacja prawdopodobnie z użyciem siatki 22.06.2010- a najbardziej boję się bólu pooperacyjnego:(:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
witaj prosze napisz mi s woj tel na email ikwg@poczta.onet.pl jestem z wroc lawia jak za latwi las rehabilitacje? zadzwonie dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę mi powiedzieć jak przebiegła operacja i jak się Pani po niej czuła. Jestem przed podjęciem decyzji o operacji pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, jak sie udała operacja ? wszyto Pani siatkę ? co po operacji ? rehabilitacja ? ja mam taki sam przypadek. Bardzo proszę o odpowiedź, szukam lekarza w Lublinie ale trudno znaleźć, nikt mi nie mówił o rehabilitacji, ani o tym zeby nie dźwigać... Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witaj ja miałam dokładnie taki sam problem przepuklina wyszła mi po drugiej ciąży niestety sama się nie cofnie ćwiczenia nic niepomogą prubowalam wszystkiego straciłam tylko kasę na rechabilitanta... Jestem po operacji mam wszczepioną siateczkę... Planuję jeszcze niebawem trzecią ciążę, hirurg tłumaczy że to wszystko bez obawy wytrzyma, jak będzie zobaczę i napisze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Jagoda czy możesz się do mnie odezwać na maila przeczytałam opis twojej sytuacji i jakby odzwierciedlał mnie dokładnie to samo jeśli niemasz nic przeciwko proszę o kontakt czarnafuria07@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam pytanie ale raczej do przepukliny pachwinowej - jestem w 29 tyg. ciązy i od tygodnia mam dziwny ból: zlokalizowany nad lewą pachwiną; zaniepokojona poszłam do gin ale ona powiedziałą że wszytko ok (z ciążą) - ból nasila się jak dużo chodzę - jak dotykam to miejsce to wydaje mi się bardziej twarde niż z prawej strony; Czy to może być przepuklina ?? Jutro znowu idę do gin i oczywiście zwróce jej uwagę na to ale zastanawiam się jaki inny lekarz (lub badanie) potwierdziłoby moje podejrzenia ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jak na razie wyczuwam nad moim pepkiem grubienie w postaci kola o srednicy ok. 3 cm - dziwne to, ale skonsultuje z moim ginem jak bede na wizycie i dam znac, czy to tez moze byc oznaka przepukliny.
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie co najszybciej takie przepukliny chyba zdiagnozuje l chirurg- u mnie mimo że mam umówioną tą operację- to jeden chirurg mówił że to rozciągnięte powłoki, inny rozejście mięśni, a jeszcze inny przepuklina w ranie pooperacyjnej po wyrostku- dobrze że chociaz rana po CC jest w porządku:)
Ale umówiłam się jeszcze raz do chirurga jednego- im więcej opinii tym lepiej- mam wizytę za tydzień:)- więc napisze co i jak:)

A co to tego wzgórka i przepukliny pachwiny na prawdę proponuję chirurga:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam u gin. i twierdzi że nic nie wyczuwa ... możliwe że jest mi po prostu już ciezko i jak chodzę to maluszek tak na mnie naciska - ale jesli tak bedzie dalej to może faktycznie umówię się do chirurga ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj Haniu, czy konsultowalaś już z lekarzem to zgrubienie? Mam tak samo tylko ze jestem w 18 tyg, jutro tez wybieram sie do ginekloga, pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Miałam tak samo - wydawało mi się, że mam jajo w pachwinie ale wg ginekologa wszystko było ok, do tego dochodizło takie uczucie ciągnięcia albo napięcia - po porodzie mi to zniknęło ale niestety pojawiła się przepuklina kresy białej :-((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj jak zakończył się twój problem z przepukliną kresy białej???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam!nareszcie Ja mam mnóstwo pytań jestem prawie załamana niewiem co robić,4 lata temu urodziłam synka bardzo przytyłam w tej ciąży to moje 3 dziecko,zawsze byłam szczupła urodziłam-brzuch został wszyscy mówili (a wiesz to 3 ciąża napewno schudniesz)minął rok odrobinę schudłam teraz po 4 latach mozna by rzec że wróciłam do swojej figury,jedynie ten brzuch nadal sterczy jakbym cały czas była w ciąży.objawy jakie mam to.przy ucisku pod pepkiem mam wrażenie że jest kamień i bardzo boli ,nie mogę już spac na brzuchu bo mam ucisk.uczucie chwilowego ścisku w środku,czasami pieczenie aż pod żebra i wrażenie że coś mi tam siedzi ćwiczenia nie przyniosły żadnego rezultatu,a lekarz chirurg raz stwierdził że to wyrostek.co o tym sądzic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie dziewczyny!
Mój post był z 2009r.Teraz mamy 2013 a ja od 2 lat mam w końcu mój śliczny nowy brzuszek.
Dwa lata temu przeszłam operację.Zrobiłam ją prywatnie.W zasadzie zrobili mi plastykę brzucha.
Cięcie w miejscu cesarki.Zszycie mięśni od mostku po "wzgórek".
Naciągnięcie skóry.Nowy pępek.
Jestem szczęśliwa.
Jeśli chodzi o rehabilitację.Ja na taką uczęszczałam.I niestety...Ćiczenia tylko pogłębiły skalę problemu.Przepuklina zrobiła się większa.Nad pępkiem zrobiła się mi po prostu dziura.
Nie ma innego wyjścia tylko operacja.Nie wierzcie w ćwiczenia-naprawdę.To jest tylko odwlekanie problemu.Ja byłam przykładem jak ćwiczenia mogły spowodować jeszcze większe powikłania.
Pozdrawiam Was.jeśli macie pytania -odpowiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moge widzieć ile Cie to kosztowało?
Ja z\wstawiłam sobie siatkę-ale mięsnie się rozeszły i znowu mam duzy brzuch.
Zastanawiam się co jeszcze moge zrobić bo xle sie cują ponownie z ta przepukliną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, proszę powiedz, gdzie robiłaś peracje i jaki lekarz Cię operował?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Operację przeszłam w Clinice Medice.Koszt 7 tys.Operował mnie dr.Muraszko.Świetny lekarz.
Blizny prawie nie widać.Śmigam na plażę bez stresu:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Aissa proszę napisz jak wyglądało przygotowanie do operacji jak długo byłaś w szpitalu, i jak długo trwało dochodzenie do formy. Mnie czeka operacja kresy białej i kosmetyka brzucha (usunięcie nadmiaru skóry i rekonstrukcja pępka) a mam dwójkę małych dzieci i zastanawiam się jak to zorganizuję. Będę wdzięczna za informację. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam proszę o info jak dokładnie wygląda zabieg Przepukliny pępkowej.... ile to trwa i czy można puzniej zajść w koleją ciąże....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem 7 dni po operacji przepukliny pepkowej ....zaczal puchanc mi pepek dzis poszlam do lekarza i okazalo sie ze mam nawrot przepolukliny. Jestem zalamana ...znow zabieg. Strasznie boli mnie teraz ta nowa przepuklina. Ktos tak mial ze po zabiegu przepukliny mial nawrót?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy mogłabyś napisać coś więcej, jak wygląda operacja przepukliny pępkowej, ile dni w szpitalu etc?
ja jestem 2 lata po drugim porodzie....i trochę zaniedbałam sprawę pępka. Ale prawda jest taka, że on od drugiego porodu wyszedł na zewnątrz (wcześniej miałam normalną dziurkę) i raz potrafi być bardzo "wysunięty" a czasami chowa się na chwilę do środka...czyli wszystko się tam rusza. Do tego mam wiecznie podrażnioną skórę na pępku, muszę ją kremować, bo jest sucha i się brzydko łuszczy. Natomiast nie czuję żadnego bólu ani ucisku ani kulki...więc zastanawiam się czy to przepuklina czy nie :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niestety też mnie ten problem dotyczy,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Zdecydowanie fizjoterapia, siostra była u Fizjoterapia Mazur i to jej pomogło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Szukam poscieli na prezent slubny (3 odpowiedzi)

Moze ktoras z was kupila lub sie natknela... Widzialam w necie takie posciele z nadrukowanymi...

Obniżenie /wypadanie macicy (1227 odpowiedzi)

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie...

Plac zabaw (7 odpowiedzi)

Witam. Przeprowadzilismy sie z bloku do domku poza miastem. Corka lat 6 chetnie bawila sie na...

do góry