Widok

Psychiatra/psycholog/neuropsycholog po wylewie

Czy możecie polecić dobrego lekarza, który pomógłby osobie, której problemy zaczęły się po wylewie i najprawdopodobniej mają związek z uszkodzeniami mózgu do których doszło? Najlepiej by była to osoba łącząca psychiatrie z psychologią, ale chyba o takich specjalistów ciężko (a może jest w ogóle ktoś, kto ma obie specjalności?). Więcej zależy mi na pomocy psychologicznej, nie chciałbym "szprycować" lekami, choć to ostatnie może być konieczne w początkowym okresie.

P.S. Czy u psychiatry podaje się dane typu imiona rodziców czy nazwisko panieńskie? Podać u lekarza dane typu adres, pesel ok, ale tak szczegółowych danych zażądano w jednej z przychodni psychiatrycznych i wydaje mi się to dość dziwne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Psychiatra to lekarz.

Psycholog to najczęściej c**** po uniwerku, bez pojęcia o biologicznym funkcjonowaniu mózgu, za to ze sporymi aspiracjami.

O ile psychiatra może przy okazji być dobrym psychologiem (jedną taką osobę miałem okazję poznać) to w drugą stronę zupełnie to nie działa.

Leki mogą być konieczne i potrafią zrobić dużo dobrego.

O ile dobierze je ktoś, kto się na tym rzeczywiście zna.

Poza przeciwzakrzepowymi, których funkcja i działanie są oczywiste, znakomita większość leków używanych w psychiatrii działa dopiero po miesiącach stosowania. I nie brak im skutków ubocznych.

Co więcej... nikt nie jest w stanie, nawet najdoskonalszy specjalista, powiedzieć, jak ( i czy w ogóle) te leki zadziałają na tę konkretną osobę. Często to loteria jest.... a zmiana leków to kolejne miesiące loterii.

Nic na to nie poradzisz, niestety.



Co do pytania o dane osobowe: oczywiście, że pipa z rejestracji nie ma prawa o to pytać. Może zapytać lekarz... ale bardziej w sensie uzyskania wiedzy o stanie psychicznym pacjenta niż dla samej informacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Możesz może polecić dobrego psychiatrę z zacięciem psychologicznym?

Leki przeciwzakrzepowe akurat w tym przypadku chyba nie, bo jest to osoba po wylewie. Choć polecono nam Biotropil (lek zwiększający ukrwienie mózgu) i wcale nie wiem, czy to dobry pomysł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Możesz może polecić dobrego psychiatrę z zacięciem psychologicznym?

Niestety nie.
Jak wspominałem - spotkałem jedną taką osobę (a przynajmniej takie wrażenie odniosłem, bo kontakt mieliśmy ze sobą dosyć krótki) ale daleko poza trójmiastem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Pani Maciejewska-Sova z Gdyni jest lekarzem psychiatrą a równocześnie ma certyfikat psychoterapeuty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słabe to. I w zasadzie najmniej to ty człowieku jesteś w stanie powiedzieć. Więc lepiej się nie odzywaj bo tylko możesz zaszkodzić innym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy możecie polecić dobrego lekarza, który pomógłby osobie, której problemy zaczęły się po wylewie i najprawdopodobniej mają związek z uszkodzeniami mózgu do których doszło? Najlepiej by była to osoba łącząca psychiatrie z psychologią, ale chyba o takich specjalistów ciężko (a może jest w ogóle ktoś, kto ma obie specjalności?). Więcej zależy mi na pomocy psychologicznej, nie chciałbym "szprycować" lekami, choć to ostatnie może być konieczne w początkowym okresie./quote
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam psychiatrę Piotra Wrześniewskiego,bardzo mi pomógł , mój przypadek nie był łatwy. Chodziłam do psychologa ale zamiast lepiej było coraz gorzej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz powiedzieć trochę więcej?

Ja tego lekarza pamiętam kiedyś z badań do pracy (wiele lat temu, on ma druga specjalizację medycyna pracy) i wydawał się dość smutny i taki z dystansem, ale też wiadomo, że do pracy to chcesz jak najszybciej dostać stempelek i pędzić dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda jest dość oschły , z dystansem, oszczędny w słowach ale to naprawdę dobry fachowiec, dobrze dobiera leki, nie faszeruje . Bardzo dobrze wszystko tłumaczy, konkretnie. Na początku chodziłam do Lux Medu potem na Oksywie.Jeśli dzieje się coś złego zanim jest wyznaczona wizyta to zawsze przyjmie . Mogę szczerze powiedzieć że jest to lekarz z powołania i od trudnych przypadków. Pozdrawiam i życze zdrowia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozwalam sobie jeszcze podbic temat - czy znacie dobrego neuropsychologa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Choroba skóry - Twardzina... ktoś tez się leczy? (19 odpowiedzi)

Witam, u mojego męża prawdopodobnie wykryto twardzinę. Miał zmiany skórne " skóra jak u...

Najtańsza Apteka (71 odpowiedzi)

Dziewczyny podobno na Żabiance jest najtańsza Apteka, czy wiecie może o którą chodzi?

Przepuklina przełyku czy ktoś ma? (119 odpowiedzi)

Witam Jak w temacie. Poszukuje osób, które mają tę dolegliwość? Chciałam się podzielić...

do góry