Widok

Ratunku!! INTERCYZA!

Wesele Temat dostępny też na forum:
Na 3 tyg. przed ślubem mój narzeczony przebąkuje coś o intercyzie... Jestem załamana!!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tobie nie jest. Twojemu dziecku może kiedyś natomiast być potrzebna, żeby po Waszej śmierci nie ciągać się po sądach z przyrodnim rodzeństwem. Naprawdę, na forum nie da się o tym gadać, porozmawiaj z prawnikiem. Będzie to parę groszy dobrze wydane. Być może zdecydujesz się jednak jej nie podpisywać, jednak warto mieć opinię fachowca przy takiej decyzji.
Ideały ideałami, a życie życiem, zwłaszcza jeśli ma się sytuację rodzinną pokomplikowaną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Ono" zrozumiało, wyczuło też ironię. Wiedz co piszesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co za żenada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stary, nie dorabiaj filozofii tam gdzie jej nie ma. Ubrdałeś sobie coś we łbie i twardo się tego trzymasz, podczas gdy zupełnie nie o tym tu dyskutujemy. Pieprzysz od rzeczy i nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Mój post W OGÓLE NIE DOTYCZYŁ kwestii miłości itp., bo to już każdy musi odnieść do swojego związku i sam zdecydować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po pierwsze, to nie było do ciebie, tylko do autorki wątku.
Po drugie, za mało mamy danych, żeby określić czy byłoby. Dane, które mamy (o dziecku narzeczonego) wskazują, że należy rozpatrzeć różne warianty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No przecież wyraźnie napisałem (uff, muszę chyba powtorzyć, bo nie zrozumiało...)
Cyt:
"No jasne! w nowoczesnym małżeństwie każdy powinien żyć za swoje, gdyby zabrakło można zawsze pożyczyć od współmałżonka, można nawet liczyć na niski procen, przecież to po ZNAJOMOŚCI, a to chyba do czegoś zobowiązuje, nieprawdaż? :-)))) "
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W małżeństwach bez intercyzy można bezwstydnie żyć na koszt drugiego współmałżonka i nie oddawać pożyczonych pieniędzy, tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lena21 napisał(a) na koniec:
> papaa

flagon: już spadasz? szkoda, no to pa pa :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No jasne! w nowoczesnym małżeństwie każdy powinien żyć za swoje, gdyby zabrakło można zawsze pożyczyć od współmałżonka, można nawet liczyć na niski procen, przecież to po ZNAJOMOŚCI, a to chyba do czegoś zobowiązuje, nieprawdaż? :-))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Flagon, nie lubię się powtarzać... ale czas już na Ciebie... papaa

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobry pomysł, Agatha. Z resztą "po czynach ich sądzcie ...".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie dziękuj przedwcześnie, czas pokaże czy są ku temu podstawy...
Jeśli nie będziesz uważała co robisz, to potem będziesz musiała robić co uważasz, albo i jeszcze gorzej, co będzie ci ...dane. :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
flagon napisał(a):

> Odpowiedź gładka, czuć od razu doświadczenie w biznesie, nie
> zmienia jednak i nie podważa sensu, mojego spojrzenia na
> sprawę, geszeft jest tylko geszeftem, ...nawet w małżeństwie.
> :-)

Tak geszeft jest tylko, jeszcze raz powtarzam tylko geszeftem. Małżeństwo to co innego - wspólnota we wszytkich innych sferach życia. Nie muszę żyć z pieniędzy mojego Męża, a on z moich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie zaśmiecam wątków, ja je "użyźniam" swoimi wpisami, zobacz jak pięknie rozkwitają, przykładem niech będzie wątek Kayli, jaki inny może się poszczycić taką ilością wpisów i takim zainteresowaniem?
Myślę, że admin to powinien mi jakiś medal nadać... ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czarna Żmijo, całkowicie się zgadzam..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Siema" lodowa babo :-), skutecznie udaje mi się przyszłość przewidywać, wiesz? co prawda jeszcze nie tak bardzo aby przewidzieć numerki w lotto , przyznaję to ze smutkiem :-(
Ja wiem i czuje to, że się mną zajmujesz, tyś mi jak matka, prawie.
Proste zdania nie są jeszcze gwarancją tego, żeby coś z nich wynikało, chociaż starasz się pisać niezwykle kwieciście... ale to też nie daje gwarancji...
Zaśmiecać? jesteś niesprawiedliwa, zauważ jak rozrósł się wątek Kayli, musi być niezwykle zadowolona z tego faktu :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Akurat czytam cos z innej bajki: Ojciec chrzestny
A oto mój ulubiony cytat, według którego kieruję się w życiu: "Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie." Pozdrawiam i gorąco polecam

a teraz drogi Flagonie - nie zasmiecajmy watku - stworz wlasny!!!!!!!!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) dzieki Aghata ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak u Sheakspire'a; co czytasz? - słowa, słowa, słowa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wiesz, gdy się bierze cudzego chłopa, tzn chciałem powiedzieć chłopa z odzysku, to z całym "inwentarzem", no chyba, że intercyza! ona może być tutaj ratunkiem, wtedy uzyskasz samego chłopa właściwego, taki jaby destylat rozwodnika już bez fuzli... :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry