Widok

Ręcznie robione prezenty na świeta

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny wiem że możecie mi pomóc. Z męzem musimy odłożyć parę tysiaczków na wykończenie nowego mieszkania, więc z Gwiazdką w tym roku będzie krucho.

Powiedzcie proszę co można zrobić domowymi sposobami dla licznej rodziny na święta. Szydełkowe wariacje opdadają, ze względu na brak czasu. Kiedyś troszkę rysowałam... zastanawiam się co można wykombinować?

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
jejku, nie pomoge ci ale popieram takie inicjatywy jak wykonywanie prezentow samodzielnie :) zycze powodzenia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiedyś dostałam ślicznie zapakowane pierniczki własnej roboty;-)
Nie dość że wyglądały słodko, to jeszcze były przepyszne;-)

Dziewczyny czasami robią fajne figurki...z soli???
Kiedyś któraś pisała o tym na forum....

Pierniczki, figurki...to taki typowo świąteczny, miły podarunek;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robie antyrame duza z naszymi fotkami :)dla tesciowej sama chciala:)
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robie bizuterie

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fantastyczne pomysły macie. Niestety z pierniczkami ubiegła mnie bratowa i podarowała na Mikołajki :)

Figurki z soli? Powiem szczerze, że nigdy nie robiłam a jedynie asystowałam młodszej siostrze gdy robiła aniołki do szkoły.

Ale pymysły macie całkiem nie złe :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Macie może jakiś przepis na tę masę solną z której robi się te figurki??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja dostałam ramke z masy solnej sliczna była a i kedys na długiej kupiłam przeslicznego aniołka tez z masy solnej

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja polecam bizuterię robioną przez pmadzię:) jest piękna:)!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja dziadkom robie kalendarz ze zdjęciami członków rodziny.. tak wyszło że jest nas akurat 12:)
wczoraj zrobiłam sobie i rodzicom bombeczki z mandarynek (owinęłam ładnie wstążką i powbijałam goździki)
koleżankom zrobiłam z papieru notatniki
więcej pomysłów można znaleźć na
http://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=25
image
image
[url=http://www.suwaczek.pl/]image[/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co prawda święta się skończyły lecz mam kilka wypróbowanych prezentów:) Mam nadzieję, że moje pomysły się przydadzą ;] Ma głowa co prawda ma problem z szukaniem nowych pomysłów więc piszcie swe propozycje! ;]
Co zrobiłam sama ;]
* haftowana poszewka na poduszkę, która pięknie się prezentowała wraz z poduszką :P Nie mam zdolności hafciarskich lecz jak wiecie 80% miłości i 20% talentu i wszystkie serca podbite ;]
* Na niewielkiej deseczce narysowałam ołówkiem aniołka, którego wypaliłam lutownicą. Efekt świetny ;]
* Aniołek z żarówki ;] głowa to żarówka (u mnie w kolorze niebieskim;) sukieneczka została zrobiona ze skrawku materiału. Włoski to srebrna nić a oczy i usta to małe koraliki ;]
* Książka kucharska- zebrałam przepisy od większości znajomych mej przyjaciółki, które zamieściłam w albumie na zdjęcia :) Jakże miło gotować z takiej książki ;]
* Aniołki z masy solnej- szklanka soli, szklanka mąki, woda- by ciasto nie kleiło się do rąk a można było z niego formować.
* bajka- spisana krótka historia z życia jako opowieść o Księżniczce, Księciu i smoku :)
* witrażyk na okno stworzony z farb do szyb
* meksykanki
* kubek ze zdjęciem/ kubek malowany farbami do szyb
* krótki śmieszny filmik z życzeniami
* płyta CD z piosenkami śpiewanymi przez rodzinę lub przyjaciół

hmm chyba nie mam już pomysłów ;] ;] proszę o Wasze komentarze ;]
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie mam niestety aż tylu pomysłów KaJkA- REWELACYJNY POMYSŁ Z TĄ KSIĄŻKĘ KUCHARSKĄ !!! :)

ale jak ja dostałam od fotografa dwa duże albumy, które nie bardzo mi się podobały to obkleiłam je materiałem, który mi został z szycia zasłon ;) brzmi śmiesznie ale do tego dokupiłam wstążkę za 0,50 gr i ten album jest teraz naprawdę piękny i elegancki ! więc jeśli resztki materiałów walają się po domu to warto wykorzystać :)

można też samemu ozdobić bombki, kupić tanie bez wzorków, troche brokatu, kleju ( są chyba nawet takie pisaki z brokatem) i np. każdemu podarować bombkę z jego imieniem i datą świąt

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
RENNI
a jak ty potrafisz rysować, to może zrobisz kalendarze dla rodziny ?
na dużych arkuszach papieru, można dodatkowo porobić jakieś śmiechowe dopiski ( np. przy 30 każdego miesiąca: wypłata tuż tuż ;) albo od razu napisać notki przy datach jakichś ważnych wydarzeń jak urodziny czy śluby w rodzinie :)
a skoro potrafisz rysować to ozdobisz to dodatkowo swoim rysunkiem, będzie pięknie i oryginalnie !
ja tam bym się ucieszyła z takiego prezentu :)

i drugi pomysł to może dość trudne: ale jak się ma twórczy umysł to czasu jest mnóstwo i można popracować, mało kasy dużo wysiłku umysłowego ha ha :)
można napisać wiersz o każdym z rodziny ! taki śmieszny np. ciocia frania zawsze karpia zjada sama :) itd i np. zrobić to na takich kartkach wystylizaowanych na stare, popszypalać boki i zwinąć w rulon

kurczę chyba sama to zrobię na te święta !
już zaczynam wymyślać wiersze :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cieszę się, że spodobał Ci się mój pomysł :)
Powstały nowe prezenty podarowane i otrzymane, którymi mogę się podzielić :)

*otrzymałam od brata namalowany mój portret farbami plakatowymi na karton gipsie :) Nie wspomnę, że nie ma on zdolności plastycznych co dodaje uroku:) Obraz wygląda jak namalowany przez dziesięciolatka :)
*kupiłam zwykłe pudełeczko w sklepie po 5 zł. Oblepiłam je wypalonymi zapałkami, można też ładnie pomalować. Teraz z pudełeczka zostało mianowane na szkatułkę :)
*Ze starych skrawków materiałowych można uszyć portfel. Zrobiła tak moja koleżanka, jest on bardzo wygodny i stylowy. Jeśli będziecie potrzebować wzór piszcie, wykonanie banalne :)
*Trampki ręcznie haftowane ;] piękne :)

:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem że post jest już stary ale może ktoś jednak tutaj zerknie- bardzo chciałabym się dowiedziec jak uszyć taki portfel. Będę baaaaardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki :) :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu lep cos z masy albo zrub ciasto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
RENNI a może namaluj coś na ścianie? :) U mnie znajduje się Mały Książę od którego odchodzą wędrowne ptaki :) zajmuje to praktycznie całą ścianę i uwielbiam na niego spoglądać :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja odkryłam technikę zdobienia Decoupage. Można samemu zrobić cudeńka :-)) Zaczęłam od kursu, na którym dowiedziałam się co i jak. Polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Techniki Decoupage można się nauczyć i bez przepłacania za kursy ;))) Wystarczy kupic zestaw startowy, gdzie jest podstawowe wyposażenie (w zupelnosci wystarcza na początek): farby, serwetki, pędzle. Ozdabiać można dosłownie wszystko, ja np ozdabiam zwykłe deski do krojenia ;))) Moim zdaniem fajny prezent na każdą okazję ;)))Dla bardziej dociekliwych w internecie jest pełno filmików prezentujących jak po kolei wykonać decoupage, są też niezle ksiązki do kupienia ;)))
Moim pomyslem na prezent są też obrazki i kartki wykonane techniką pergamano ;)))
Pozdrawiam :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawym pomysłem moim zdaniem jest też zrobienie kwiatów z bibuły - bukiet papierowych róż zachwyca zawsze osobę nimi obdarowaną ;)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam decoupage. radzę zaczynać od ramek (drewniane, w ikea za grosze) i małych motywów (najlepiej na jasnym tle, łatwiej wyciąć). chusteczki można kupowac pojedynczo. a lakier do wykańczania kupowałam w zwykłym sklepie z farbami. za 5 zł. mat. żadnej różnicy.
mozna naklejać chusteczki na świece. pieknie wychodzą (naklejam tym samym klejem co na drewno).
bardzo efektowne prezenty można zrobić.
a ile radości dla robiącego;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Decoupage to wdzięczna technika ;))) samo tworzenie tzn zdobienie daje już tyle radości ;)))
ja bardziej niż obrazki wolę ozdabiać pudełeczka i puzderka - duże i małe ;)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierniczki-swietny pomysł! A znacie może jakieś przepisy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajnie dziewczyny że odkopałyście mój wątek z przed 2 lat.
Problem z prezentami aktualny :)

Proszę o wrzucanie nowych pomysłów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super rzeczy do wyrobu , figurek, kwiatów , ozdób itp ma empik. Rewelacyjne masy, które po prostu zasygają. Do tego decaupage cała masa, Mamie zrobiłam kiedys peeling domowy, najlepszy jaki jest i używa sie go często w salonach kosmetycznych ale nikt o tym nie mówi bo to dośc tani produkt ,a wszyscy chcą by klient myślał ze jest ekskluzywnie. Kupujesz piękny pojemnik w który możesz go wsadzić, brązowy cukier , oliwkę bezzapachową i krople olejów do aromaterapii. W tym roku obie bratowe dostaną ode mnie trochę samorobnych kosmetyków na mikołajki. Tonik z kwasem migdalowym (przepisy można zaleźć np. na wizaz.pl)

Najgorzej jest z facetami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba nie wyraziłam się jasno. Powyższe składniki się miesza i przekłada do pojemnika. Konsystencje polecam raczej gęstsza jak piasek przy brzegu morza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierniczki witrażyki:
składniki:
300g miodu, 100g cukru, 100g masła, 1 jajko, łyżka kakao, , łyżeczka przyprawy piernikowej, lyżeczka sody oczyszczonej, 600g mąki i 2 paczki landrynek zwykłych.


Miód, cukier i masło rozpuścić, jajko roztrzepac z kakao, sodę rozpuścic w łyżce wody, wszystko dodać do mąki i wyrobic ciasto. Po schlodzeniu rozwałkowac dość cienko okolo 3-5 mm. Wycinać wybrane wzory bożonarodzeniowe, wykrawać z nich środki np: choinka i w środku wyciac choinkę. Układać na natłuszczonej blaszce. W miejsce puste w pierniku należy położyć na blasze landrynkę - ona sie rozpuści i będzie tworzyła witraż. Wyciete środki też można ułożyć na blasze to będą po prostu pierniczki. w witrażyku przed upieczeniem trzeba zrobić jeszcze dziurkę, aby można po upieczeniu bylo przez nią przewlec nitkę - bądź tasiemkę i powiesić na choince. Piec okolo 15 minut w temperaturze 180 stopni w piekarniku z termoobiegiem.

Przepraszam za błędy i literówki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możesz też nagrać płytę z miłosnymi piosenkami:):) i zrobić z tektury kolorowej kopertę do płyty na jej przedzie wyszyć gwiazdkę czy cuś w tym rodzaju:) i prezent np dla brata czy mamy masz z głowy, ja coś takiego dostałam na gwiazdkę i byłam wzruszona:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
łał:)!!! a to wątek sprzed dwóch lat:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też boje sie nadchodzacych świat bo u nas bardzo krucho z kasa a synek kumaty już pyta czy mikołaj nie zapomni o nim a ja na to z trudem mu opowiadam że mikołaj ma dużo dzieci do obdarowania ale nie zapomni naprawde cieżko wytłumaczyć dziecku że mikołaj nie ma pieniazkow eh co za czasy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robiłam szaliki na drutach ze śmiesznymi pomponami :)

zamiast pierników ciasteczka kruche lukrowane i z posypkami

świeczniki ze szklanek - malowałam farbami do szkła lub obklejałam koronkami
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierniczki nie wygladaja na skomplikowane moze spobuje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierniczki robi się naprawdę prosto, później wkładałam je w folię i u góry przewiązywałam tasiemką, nawet dwa lata temu te pierniki wysyłaliśmy z życzeniami do rodziny w Polsce,
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja co roku usiłuje pierniczki zrobic ale zawsze twarde wychodzą... można nimi o ściane rzucać hehe :) w tym roku sobie chyba podaruje

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
paulina 123: dla synka możesz zrobić zestaw do zabawy taki jak ciastolina itp. Kup w supermarkecie albo na allegro zestaw plasteliny (ewentualnie modeliny, ale trudniej rozgrzać), do tego kilka foremek jak do ciasta (możesz tez kupić drucik i zrobić kilka takich cudaków albo taki płaski metalowy coś jak te foremki i tez powyginać :) Możesz poszukać różnych elementów do wyciskania, np u męża wśród narzędzi i tego typu drobiazgu może znaleźć się coś ciekawego i niegroźnego przy zabawie, nawet stara sprężyna, jak ją ciut rozciągniesz, to będzie robiła szlaczki. Myślę, że się ucieszy :) Do tego np maskotka z ręcznika (tutaj przykładowe: http://www.malapracownia.pl/ru/kategoria.php?idk=14), która wygląda super! Podpatrz tylko, jak to jest zrobione i wyjdzie świetnie :) Do tego upiecz mu trochę ciastek i ładnie ozdób czy zapakuj (ja zrobię woreczek z jakiegoś starego materiału, może być nawet jakaś stara bluzka ;p do środka folia i do niej pierniczki i gotowe!)
Możesz także przygotować kukiełki z drewnianych łyżek (tutaj przykład i sposób wykonania, oczywiście możesz używać materiałów, które masz w domu, ścierki, stare ciuchy itp. zawsze tak robię i jest ok :) http://www.macierzynstwo.inspirander.pl/inspiracje/pacynka-ksiezniczka), a z kartonu wytnij coś w rodzaju miniaturowej sceny. Gdybym była dzieckiem - byłabym zachwycona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
linki bez nawiasów na końcu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
HOP- bo temat na czasie :-) Hitem forumowym w tym roku, to choinki makaronowe i bombki wstążkowe :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robie choinki z muszelek, na razie porozdawalam znajomym sa zachwyceni

rozne roznosci z szyszek,

flakoniki z muszelek , itp. wychodza naprawde cudne rzeczy,

sliczne wychodza pomalowane pastelowymi kolorami polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
brzmi ciekawie :) moglabys opowiedziec jak wykonac taka choinke muszelkową?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A te pierniczki to ile czasu wczesniej przed swietami trzeba zrobic? im dluzej leża tym sa bardziej miękkie czy bardziej twarde?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robię chatki z piernika, pracy jedynie odrobinę więcej niż przy "normalnych"pierniczkach a efekt super:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
monia - pierniczki im dłużej leżą tym bardziej miękną, więc na początku grudnia jak najbardziej.



aga - jeśli możesz to opisz jak robisz te choinki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje pierniczki sa zjadliwe juz na drugi dzien :) a jak sie jeszcze polukruje itp to tego samego dnia i sa naprawde pyszne :)

a choinki z muszelek robie podobnie jak makaronowe, uzywam jedynie zwyklego kleju polimerowego - ktory klei wszystko i trzyma na maxa, koszt ok 5 zl 200 ml , ale farb uzywam acrylowych ,zaopatruje sie w sklepach dla plastykow, do tego rozne kleje z brokatem badz same brokaty itp. flakoniki robie podobnie, teraz przymierzam sie do bizuteri z muszelek :)

jutro postaram sie zrobic zdiecia i wstawic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie no - te pierniki też można jeść od razu, ale fakt jest faktem że z upływem czasu miękną. :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hahaha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja robie choinki makaronowe- najpier z brystolu wycinam kolo,zwijam w stozek, nastepnie sklejam by stozek sie nie rozpadl..i biore makaron np. muszelki i kleje klejem na pistolet-do kupienia np. w brico marche za 7 zl taki pisotlet na prad do kleju. kiedy juz caly stozek skleje makaronem, biore spray np. w kolorze zlotym i "farbuje" makaron, kiedy to wyschnie przyklejam np. male koraliki.. choinka jets piekna..rodzina zachwycona..raz mozna robic duze choinki - wtedy wieksze kolo-wiekszy sotezek..a raz mniejsze..przy wiekszych jest wiecej pracy wiadomo..okolo 2-3 godz. a przy mniejszych godz. plus czas na wyschniecie spray'u:-)

w tym roku na Wigilie niezapowiedzianie mamy goscia i zrobilam wczoraj choinke,dzisiaj skonczylam i prezent jak znalazl:-)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
xd lubie dżem xd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja obdarowałam bliskich takimi bombkami:

http://ozdoby-swiateczne.blogspot.com/2010_11_01_archive.html

Każdy dostał bombki w innym kolorze.

A już teraz przymierzam się do jajek Wielkanocnych :) Będę zarówno wiszące jak i stojące do ozdobienia stołu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja obdarowałam bliskich chustecznikami i herbaciarkami ozdobionymi dekupażem. nikt nie wiedział, że się tym zajmuję od kilku miesięcy. była niespodzianka :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja kupilam w tesco potrojne sosnowe ramki za grosze i poloczałam po 3 takie ramki tasiemką podrukowalam zdjecia do tego i byl super prezent :) cos takiego
http://allegro.pl/ramki-na-3-zdjecia-i1382161078.html

do tego szwagier ze szwagierka dostali plytke z pokazem slajdow z fotkami od poczatku ich zwiazku i kazdy dostal pierniczki :) wygladali na zadowolonych :)
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w tym roku będę robić tasiemkowe bombki
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba juz wszyscy robia te bombki
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zrobilam dzemy owocowe w fajnych sloikach, kupilam juz klimatyczne etykiety na sloiki i slodkie prezenty gotowe:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas jest tak, że każdy podaje kilka rzeczy, które chce dostać, zawsze coś z tej listy kupuję. Dla mnie priorytetem jest to, by prezent był chciany, niezależnie od tego co myślę o danej rzeczy.

A jeśli już nie mam zupelnie pomysłu na prezent, to zamawiam po prostu kosz smakołyków:
https://doba.pl/dsw/artykul/prezenty-last-minute-gotowe-zestawy-swiateczne/39444/17/noa123

Najbezpieczniejsza opcja.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetnym uzupełnieniem świątecznego prezentu jest list od św. Mikołaja. Zamówiłam taki list dla swojemu narzeczonemu na stronie elfi.pl. Polecam, był zachwycony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

#prezentrodzice - bon dla dwójki do restauracji, kina, teatru, co roku dostają też kalendarz z wszystkimi wnukami na własne życzenie
#prezentmama - bon do kosmetyczki/fryzjerki, książki (moja zjada kryminalne), szal,
#prezenttata / #prezentmąż - bon do barbera, kosmetyki do brody jeżeli lubi i używa i o ile ją w ogóle ma dla mojego męża wszystkie elektronarzędzia świata, mój tata był bardzo zadowolony z bonu do Levisa i Big stara, bo jak twierdzi - tylko tam są spodnie jak kiedyś.
#prezentbabcia / #prezentdziadek - ile ja bym dała, żeby móc im też coś podarować. Dobra kawa i herbata, cieplusie skarpetki i szlafrok, babcia bardzo lubiła dostawać książki z życiorysami świętych, masażer do stóp, koc elektryczny, może jakąś porządną piżamkę/koszulę nocną.
A ja w tym roku, jako dla osoby lubiącej siedzieć w domu w ciepełku, mogłabym dostać jakąś zarąbistą czekoladę na gorąco z pięknym kubkiem i kocykiem. Ewentualnie aromatyczne herbatki jak tutaj https://studiokawy.pl/pl/c/Herbata/17
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

Naprawa zabawek (10 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

do góry