Widok

Rekrutacja do przedszkola- problem

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Zapisywałam dzisiaj dziecko do przedszkola i przez moje roztargnienie nie spisałam sobie loginu, część pamiętam ale nie wiem jaka cyfra. Druga sprawa to nie dostałam potwierdzenia rejestracji dziecka i teraz nie wiem czy zrobiłam literówkę w mailu czy przychodzi po czasie informacja.
Czy u was mail przyszedł zaraz po zakończeniu rejestracji?
Jutro podejde do przedszkola, aby to wyjasnic, bo taka jest informacja w przypadku problemu z loginem.
Teraz jestem zła na siebie, że taka ze mnie roztargniona i...a :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam dokładnie tak samo. Czekam już ponad 10 min na maila.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie dostałam maila, pojawił się wniosek do wydruku i tyle :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, tylko ja zamiast zapisać sobie ten wniosek do wydruku. To zakończyłam, a teraz nie mogę się zalogować bo nie znam pełnego loginu. No nic nie poradzę i tak muszę podejść do przedszkola. Jestem tylko zła na siebie :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To samo jest z przywracaniem hasła, bo myślałam że dostanę razem z loginem w wiadomości, wpisuje maila i niby wszystko zostało na nie go wysłane, a tu nic nie ma nawet w spamie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A próbowałaś odzyskać przy pomocy opcji nie pamiętam hasła? Tam trzeba podać maila, może login też podeślą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie tak pomyślałam i zrobiłam, ale też czekam na maila i go nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sobie zapisałam login i hasło, no i od razu wydrukowałam wniosek, potem wcisnęłam zakończ. Kandydature zgłaszałam po 9 i potwierdzenia na maila nie dostałam...ale tak jak pisałam wniosek mam, zalogować się mogę.
Myślę, ze te maile zejdą niebawem, system nie wyrabia z przesyłaniem potwierdzeń ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze są problemy z logowaniem po rejestracji. W poprzednich latach też tak było.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za odpowiedzi. Tak czy tak trzeba się zgłosić do przedszkola, może wydrukują mi to na miejscu i nie będę musiała 2x tam jeździć. Tylko głupio mi, że będę musiała głowę tym babeczka zawracac, bo zrobiłam gafe ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja mam problem z wydrukowaniem wniosku. Jest tylko napis: wniosek niezweryfikowany. Nigdzie nie ma 'hasła' wydrukuj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musisz wejść we wniosek i tam jest możliwość edycji i wydrukowania. Teraz do końca nie pamiętam szczegółów, bo już złożony ale jest ta opcja. Ostatecznie podejdź do przedszkola pierwszego wyboru i tam pomogą. Pamietaj, żeby mieć oświadczenie o zamieszkaniu i jeśli oboje rodziców jest pracujących to zaświadczenia o zatrudnieniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest, jest.
Jak się zalogujesz po lewej str masz menu, z którego wybierasz opcję "wniosek" i tam mozesz edytować dane lub kliknąć ostatnią opcję "złóż wniosek" i z tamtąd się go drukuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki wielkie! Nie pomyślałam, zeby sprawdzić pod "złóż wniosek" ;)

A przy okazji... załącznik o zamieszkaniu to wydaje mi się, że tylko dla tych co nie mieszkają pod adresem zameldowania. Dobrze myślę, prawda?

I zaświadczenie o zatrudnieniu od razu mam mieć ze sobą? Jest napisane, żeby zabrać odpowiednie załączniki, a nie ma załącznika dotyczącego pracy.
Może głupio pytam ale najszybciej zaświadczenie o zatrudnieniu dostanę w następny poniedziałek, a wniosek do przedszkola trzeba najpóźniej w czwartek dostarczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, zaświadczenie o zamieszkaniu jeśli jest inny adres niż w dowodzie.
Załączniki wszystkie trzeba złożyć razem ze wnioskiem inaczej kryterium nie będzie brane pod uwagę. Musiałabyś poprosic o przyspieszenie tego zaświadczenia, to naprawdę jest chwila moment, zeby wystawić. Ja dostałam od ręki, a nawet jeśli firma wtsyła z centrali to poleconym najpóźniej w środę powinnaś go mieć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i właśnie zaświadczenie z zakładu pracy jest tym "załącznikiem" potwierdzającym kryterium o pracujacych rodzicach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wnioski można dostarczać do 15 marca do godziny 15.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile jest wolnych miejsc dla trzylatkow przymorze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

za mało :( przynajmniej w bardziej uczęszczanych dzielnicach. najlepiej zadzwonić bezpośrednio do przedszkola, które Państwa interesuje i spytać ile tworzą grup dla 3-latków. Tam gdzie ja się dowiadywałam powstaje: jedna grupa - Damroki, 1,5 grupy - Burgaska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Login to: pierwsza litera imienia (mała litera) + nazwisko (małe litery, bez polskich znaków) + nr przedszkola pierwszego wyboru.
Login przychodzi też na maila z adresu: gpe.apps@edu.gdansk.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do imienia i nazwiska zgadza sie, ale numer miałam całkiem inny niż numer przedszkola i maila też nie dostałam.
Pierwsza wiadomość mailowa to, że wniosek został dostarczony do przedszkola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mama przyszłego przedszkolaka, a skąd otrzymałaś maila z potwierdzeniem dostarczenia wniosku? Z GPE czy przedszkola?
Ja złożyłam dokumenty ale nic nie dostałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od gpe, dostałam ja i mąż.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, czy teraz możecie się zalogować na str GPE, zeby zobaczyć status swojej kandydatury. Przedtem widniał wniosek niezweryfikowany. Dziś chciałam luknąć czy cos się zmieniło i nie można się zalogować. Zastanawiam się czy to u mnie jakiś błąd czy dopiero 27 marca będzie możliwośc zalogowania się tam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie też nie ma możliwości zalogowania, więc pewnie tak ma być :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za odp :-) to czekamy do 27-go.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak ma być :) w poprzednich latach też tak było.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzenie przyjęcia wniosku przyszło na maila, teraz też nie udało mi się zalogować - czekamy do 27 godz 15:00 albo listy przyjętych w szkole lub oddziale przedszkolnym a następnego dnia i tak trzeba jechać do nich i podpisać potwierdzenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wy też nadal nie możecie się zalogować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się zalogowałam. Niestety nie dostaliśmy się :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dostaliśmy się uff do 3latkow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My również się dostaliśmy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nam również się udało. Współczuję tym co się niezakwalifikowali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie to jest niesprawiedliwe. Powinni zrobić tak, żeby było miejsce dla każdego dziecka w rejonie. To samo dotyczy się żłobka. Mój syn dostał się dopiero jak miał 2lata i 9 miesięcy. Dobrze, że chociaż rok pochodził. Ciekawe jak będzie z córką, niby ma pierwszeństwo bo rodzeństwo w żłobku ale zobaczymy, dowiem się w maju.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasz się dzieje żłobka nie dostał.wczoraj był 170 na Racławickiej i usunęliśmy zgłoszenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To błąd bo mogli zadzownić w każdej chwili i powiedzieć,że od września będzie miejsce.My dostaliśmy się na morenie z 166 miejsca, bo większość rodziców przed nami się nie odezwała na maila od dyrekcji a część już miała dziecko w innym żłobku i nie chciał go przenosić. Z tego co wiem to większość z dzieci moich koleżanek dostały się z sto któregoś miejsca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zlikwidowaliśmy kolejkę w żłobku bo uważaliśmy,że jeżeli nie dostanie się do państwowego przedszkola do trzylatków to nadał będzie w aktualnym żłobku prywatnym ale w grupie przedszkolnej.
Fakt,eze prv droższy ale bliżej domu niż Racławicka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli czyjeś dziecko nie dostało się do przedszkola, to będzie jeszcze rekrutacja uzupełniająca - tam trafiają miejsca z przedszkoli, gdzie rodzice ostatecznie nie podpisali umowy, chociaż dziecko się zakwalifikowało. 2 lata temu córka dostała się właśnie z uzupełniającej i to do przedszkola, do którego chcieliśmy, żeby się dostała. Warto składać wniosek!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

autorko - napawasz mnie nadzieją :) Dziękuję!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Informacja jaką otrzymałam w przedszkolu pierwszego wyboru:
Jeśli jest grupa dzieci z tą samą liczbą punktów i jest ona większa niż ilość miejsc, to nie dostaje się żadne z tych dzieci - miejsca zostają wolne i nabór na nie nastąpi w rekrutacji uzupełniającej. Jeśli tu znowu będzie taka sytuacja, to losuje system.
Rodzice o tym nie wiedzą i rezygnują z r-cji uzupełniającej mając przeświadczenie, że ich dziecko się nie dostało bo zabrakło miejsc. W rzeczywistości te miejsca mogą być...
proponuję zadzwonić do przedszkoli i zapytać czy na pewno wszystkie miejsca są zajęte, nie czekać do rekrutacji uzupełniającej. Argumentujecie tym, że nie wiadomo czy już szukac miejsca w prywatnych, czy jest szansa itd. Nam np. przy skłądaniu dokumentów powiedziała pani ile jest wolnych miejsc, ile osób wybrało to przedszkole jako nr 1, jak rozkłada się liczba punktów, czy jest duzo osób z wysoką punktacją, czy sporo z 8 pkt lub 0 pkt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W zeszłym roku nie brałam udziału w rekrutacji bo interesujące mnie przedszkole w ogóle nie miało naboru dla 5-latków. Po zakończeniu rekrutacji uzupełniającej, zadzwoniłam do przedszkola i poprosiłam o wpisanie na listę rezerwową. W wrześniu zwolniło się miejsce i jesteśmy w przedszkolu. ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety tak miało być, ale tak nie jest!!! Mój Syn ma tyle punktów ile 24 dziecko (ostatnie) na liście, które się dostało ale nie został zakwalifikowany!!! System losowo przydzielał dzieci z równymi punktami. To jest bzdura!!! jaki system??? zgodnie z jakimi przepisami??? rok temu było to samo! i nikt nie wyciągnął wniosków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję złożyć odwołanie gdyż Regulamin nie uwzględnia takiej sytuacji. Albo poprosić protokół z "losowania"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mama ale co mi da dzwonienie i dowiadywanie się ile jest miejsc? czekam do rekrutacji uzupełniającej bo przecież bez niej pani dyrektor mnie nie wpisze na listę.
Syn jest w państwowym żłobku. I dzisiaj mi Panie powiedziały, czego nie wiedziałam, że jeśli nie dostanie się do żadnego przedszkola to muszę przynieść zaświadczenie (nie dopytałam skąd, pewnie z przedszkola I wyboru) i może on jeszcze przez rok zostać w żłobku. Wiem, że lepiej by było, żeby szedł do przodu ale jeśli się nie dostanie to nie mam zamiaru płacić za prywatne przedszkole.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miasto musi zapewnić miejsce dla każdego 3-latka. Jeśli wszystkie miejsca w przedszkolach zostaną wykorzystane, miasto dopłaca wtedy do prywatnego przedszkola. Niestety nie było jeszcze takiej sytuacji, żeby wszystkie miejsca były zajęte. Jeśli miasto zaproponuje Ci np. miejsce w przedszkolu na drugim końcu miasta, to żadne inne przywileje Was nie obejmą, również możliwość pozostawienia w żłobku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzy lata temu dzieci mające tyle samo punktów na ostatnim miejscu dostawały się do przedszkola. Dziwne zmiany, współczuję bo nam się tym samym przyfarciło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko jeśli jest np. 10 dzieci z tą samą ilością punktów co przy tych kryteriach jest bardzo możliwe to ciężko będzie przyjąć wszystkich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co wiem, to dziecko może zostać w żłobku do 4 roku jeśli nie dostało się do przedszkola. Tak mówi ustawa żłobkowa. Jeśli w żłobku mówią inaczej, to chcą się pozbyć. Zadzwońcie lub napiszcie do urzędu miasta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

czym wybielić zęby (22 odpowiedzi)

żeby jak najmniej bolało, piję dużo kawy;(

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

poszukiwany dobry ortopeda (31 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

do góry