Widok

Rezonans magnetyczny pod narkozą

Witam. Szukam jakichkolwiek placówek robiacych pod narkozą badanie rezonansu magnetycznego.
Nie chodzi ze dla dziecja tylko osoby doroslej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem, czy gdziekolwiek jest, może w jakimś szpitalu, bo sam aparat do znieczulenia w dużym polu magnetycznym kosztuje kilkaset tysięcy zł. Nigdy się nie zwróci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale to nie boli więc po co narkoza? Rozumiem, że lek przed zamknieciem tak? Może wystarcza jakieś silne leki uspokajające.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok jako, że trochę ten temat przestudiowałem to dam garść informacji dla innych.

W Trójmieście nie ma nigdzie możliwości wykonania rezonansu pod narkozą.
Wyjątki:
UCK przy Smoluchowskiego, ale to robią jedynie dla dzieci przez wzgląd ze dziecko nie ma możliwości wytrzymania w bezruchu tyle czasu.
Dla dorosłych (też UCK)- jedynie w warunkach szpitalnych (czyli oddział itp.), ale to też może powodować czasami problemy, bo potrzeby anestezjolog itp.
Najbliższa miejscówka, gdzie mozna zrobić prywatnie pod narkozą badanie MRI to w Warszawie (koszt około 1800-2000 zł).

Kolejna sprawa, jeśli ktoś ma kalustrofobię, polecam jednak ten sprzęt na UCK (1,5 teslowy), jest przestrzenny, nie czuć tego przytłoczenia w porównaniu do np. 3 Teslowego rezonansu w Gdyni (enel-med). 3 teslowy jest bardziej "ciasny" oraz większe uczucie przytłoczenia.

UCK dysponuje rezonansem 1,5 i 3 Teslowym. Ale 3 teslowy jest tylko na NFZ (8-12 miesięcy czekania). 1,5 Teslowy również długi czas oczekiwania, ale można robić prywatnie. (Ceny są podobne do innych placówek).

Co do kadry: podobno najlepsza jest właśnie w UCK.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam do 3 testowego wjechalam i wyjechałam gdzie w 1,5 teslowy z wielkim wysiłkiem ale się udało teraz dostałam już na wstępie ataku pani się nie podjęła badania odeslali mnie muszę zrobić z narkoza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A próbowaliście nie otwierać oczu? Mnie przed wjazdem polecono je zamknąć i tak zrobiłam, bo nie wiedziałam, jak zareaguję na tubę. Nie otworzyłam ich przez całe badanie. Niby nie mam klaustrofobii, ale źle się czuję w małych pomieszczeniach i nie lubię nawet pozamykanych drzwi w pokojach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry