Widok

Rezonans magnetyczny pod narkozą

Witam. Szukam jakichkolwiek placówek robiacych pod narkozą badanie rezonansu magnetycznego.
Nie chodzi ze dla dziecja tylko osoby doroslej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem, czy gdziekolwiek jest, może w jakimś szpitalu, bo sam aparat do znieczulenia w dużym polu magnetycznym kosztuje kilkaset tysięcy zł. Nigdy się nie zwróci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale to nie boli więc po co narkoza? Rozumiem, że lek przed zamknieciem tak? Może wystarcza jakieś silne leki uspokajające.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok jako, że trochę ten temat przestudiowałem to dam garść informacji dla innych.

W Trójmieście nie ma nigdzie możliwości wykonania rezonansu pod narkozą.
Wyjątki:
UCK przy Smoluchowskiego, ale to robią jedynie dla dzieci przez wzgląd ze dziecko nie ma możliwości wytrzymania w bezruchu tyle czasu.
Dla dorosłych (też UCK)- jedynie w warunkach szpitalnych (czyli oddział itp.), ale to też może powodować czasami problemy, bo potrzeby anestezjolog itp.
Najbliższa miejscówka, gdzie mozna zrobić prywatnie pod narkozą badanie MRI to w Warszawie (koszt około 1800-2000 zł).

Kolejna sprawa, jeśli ktoś ma kalustrofobię, polecam jednak ten sprzęt na UCK (1,5 teslowy), jest przestrzenny, nie czuć tego przytłoczenia w porównaniu do np. 3 Teslowego rezonansu w Gdyni (enel-med). 3 teslowy jest bardziej "ciasny" oraz większe uczucie przytłoczenia.

UCK dysponuje rezonansem 1,5 i 3 Teslowym. Ale 3 teslowy jest tylko na NFZ (8-12 miesięcy czekania). 1,5 Teslowy również długi czas oczekiwania, ale można robić prywatnie. (Ceny są podobne do innych placówek).

Co do kadry: podobno najlepsza jest właśnie w UCK.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam do 3 testowego wjechalam i wyjechałam gdzie w 1,5 teslowy z wielkim wysiłkiem ale się udało teraz dostałam już na wstępie ataku pani się nie podjęła badania odeslali mnie muszę zrobić z narkoza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A próbowaliście nie otwierać oczu? Mnie przed wjazdem polecono je zamknąć i tak zrobiłam, bo nie wiedziałam, jak zareaguję na tubę. Nie otworzyłam ich przez całe badanie. Niby nie mam klaustrofobii, ale źle się czuję w małych pomieszczeniach i nie lubię nawet pozamykanych drzwi w pokojach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Narkoza jak narkotyki~skraca życie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego pod narkozą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

problem wydaje się czasami błahy, ale jednak uczucie przytłoczenia, czyli tzw. klaustrofobia mocno się uwidacznia u niektórych osób.
A na dodatek trzeba być w bezruchu co najmniej pół godziny - do godziny plus odgłosy z tego urządzenia nie są zbyt przyjemne.
Oczywiście zależy wszystko od ludzi, 2 ode mnie z rodziny przeszlo to bez przeszkód, ale kuzyn już miał jednak z tym problemy a nie miał wcześniej takich objawów (w zamkniętym pomieszczeniu czy coś). Każdy jest inny.
Dlatego są możliwości wykonania tego zabiegu pod narkozą (że sobie smacznie śpimy) i można wtedy przeprowadzić to jedno z arcyważnych i najbardziej miarodajnych badań w medycynie.

Istnieję też rezonanse otwarte/ półotwarte, gdzie tego problemu nie ma, jednak są one mocy max. 0.3 Tesla co w dzisiejszej diagnostyce jest bardzo słabym wynikiem. Najlepsze tzw. złoty standard są te z "tubą" o mocy 1.5 Teslowe. Istnieję też 3 Teslowe jednak 1.5 Tesla w większości przypadków jest naprawdę wystarczająca bo "wszystko" na nim widać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

laryngolog z wizytą domową (3 odpowiedzi)

Czy ktoś może wie jaki laryngolog na prywatnie przyjedzie z wizytą domową do osoby starszej...

Dobry endokrynolog Gdańsk (6 odpowiedzi)

Witam, Poszukuje dobrego endokrynologa w Gdańsku dla osoby dorosłej. Z góry dziękuję ☺️

Problem - słony posmak w ustach. (61 odpowiedzi)

Witam kochane, mam poważny problem, od ponad miesiąca czuję w ustach ... sól :-( posmak odczuwam...

do góry