Widok

Roczne dziecko je tylko mleko....

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Moje dziecko ktore skonczylo roczek,je tylko mleko z kaszą.
Był taki czas ze jadło zupki i obiadki,ale od jakis 3mc tylko mleko.
Dodam ze ma tylko 2 ząbki.
Aha i mało tego potrafi jeść co 7godzin!!!
Czasami zje ziemniaczka z masłem,troche zupy lub jabłko.
Czy któreś z Was dziecko tez tak ma,lub miało?
Próbuje dawac rozne smaki,ale pluje i awantura na całego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
kurcze to faktycznie troszke malo jak na ten wiek. Wiem co przezywasz, bo sama juz nei wiedzialam co robic jak mala byla chora i nie chciala wogole pic!!!! A tu skolei tylko mleko i kaszka do jedzonka.Wieszco... ja bym robila podchody. Nie wiem jak u was, ale my may mniej wiecej poukladane kiedy jest posilek, np. wstaje 8.00 to mleko, a kolo 10.00 sniadanie- i tak 5 posilkow. Jesli dziecko ma wpoijone mniej wiecej kiedy je to schematem lec, wstaje sobie rano daj butle, potem np. 10.00 probuj ze snadaniem (ale pierwszego dnia daj kaszke lyzeczka, kolejnego dnia kaszke z lekkim owocem ledwo wyczowalnym, jak zalapie, dodaj wiecej, i powoli przevchodz do kanapeczki, jajeczniczki, parowki itd), obiad powinna jesc: moze jej sie smaki poprzestawialy np. nie zupka kwasna, ale jakis dobvry sloik albo spagetti dzieci lubia, jak zalapie cos to bedzie ci latwiej przechodzic co coraz to inne rzeczy. Pamietaj dziecko maswoje smaki i czegos poprostu moze nie lubici znow sie zraza np. do obiadu...
przyzwyczajaj dizecko ze mleko to z rana i wieczora sie pije. Moja ma rok i 2-3 tyg i je tak:
8.00 mleko ok. 180ml
10.00 sniadanie (kaszka lyzeczka lub kromka chleba z czyms + ok.90ml mleka lub parowki i chlebek, jajecznica z chlebkiem, omlecik, cos takiego)
13.00 obiad (sloik, lub zupka moja, moj jakis obiadek ale np.miesa takiego co sie ciezko gryzie nie chce i po 3 lyzeczka konczy obiad...:/)
16.00 deser (owoce + biszkopty, mleczna kanapka, rogalik, buleczka zalezy)
19.30 mleko ok.290ml z czego ostatnie 60ml to kaszka lyzeczka.

powodzenia
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
No ja mam takiego niejadka,mleko pije,często tylko 130ml mu wystarcza,na śniadanko ledwo pół kromeczki chlebka,z obiadem wielki problem,trochę zupki,kilka łyżek i na tym koniec,albo trzeba biegać za nim i karmić,co trwa dobre pół godziny,z drugiego dania też zje niewiele,czasem nic,ale deserki je chętnie i bardzo lubi danio,jeszcze sie nie zdarzyło żeby nie zjadł do końca.

Twoje dziecko jak piszesz je jeszcze gorzej,a może póżno zaczęłaś dawać mu próbować to co my jemy?Tak jest codziennie?To chyba nie jest normalne,a co na to lekarz?Może mu ząbki wychodzą i dlatego nie ma apetytu,mój synekteż tak miał,potrafił nie pić mleka przez pół dnia,nie mówić już o innym daniach.
Roczne dziecko powinno jeść już prawie wszystko,nie może być na samym mleku,porzebuje o wiele więcej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie podyskutuj z lekarzem.Moze to zabki, czy zawsze tak bylo? Jesli tylko od jakiegos czasu to moga byc zanbki i moze tez byc uszko:(Jesli nie zabki to moze jakies zaburzenia laknienia, kubkow smakowych - porozmawiaj z lekarzem.Napewno bedzie ok niedlugo:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
A może brak apetytu jest przyczyną jakieś infekcji, np dróg moczowych?
Najlepiej bedzie jak spotkasz sie z lekarzem aby rozwiał twoje wątpliwości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jakis czas temu bylam u lekarza i mowila ze mleko ma wszystkie wartosci i jak tak ma to znaczy ze w przyszlosci będzie wolala smaki slodkie niz wytrawne i tyle.
Od 4mc to sloiczki rozne jadla,zupki dania,desery,starte jablko.
potem juz makaron,parowki,kurczaczka jej miksowalam z ziemniaczkiem,i nagle koniec.tylko mleko.
staram sie trzymac schematu,i oczywiscie niemowiac o tym ze w nocy co 3godz sie budzi i 220ml wypija.
Myslalam ze moze przez zeby,ale tyle czasu....
chyba faktycznie pojde jeszcze raz do lekarza
ale swoja drogą wygląda na zdrową.
Jest bardzo energiczna i wesoła
Aha!
po basenie wszystkie dzieci cos jedzą,a ona nawet niechce lyka herbatki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie przejmuj się,napewno zacznie jeść,a jeśli chodzi o basen,to my również uczęszczamy i już nawet butelki z piciem nie biorę,bo mały nie chce pić,wogóle bardzo mało pije.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy infekcji dróg moczowych to byłaby chyba jeszcze gorączka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
helutek, może to po prostu "taki typ"?

Ale nie można wykluczyć infekcji - u nas problemy z jedzeniem zaczęły się, kiedy Młody przechodził najpierw przeziębienie, a potem - zapalenie płuc. Do dzisiaj mam problem, żeby zjadł więcej niż "ustawa przewiduje". ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz systematycznie podawać coś innego niż mleko. Jak się przegłodzi, to zje. Roczne dziecko nie może jeść tylko mleka. Może spróbuj słoiczki na początek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i tak zrobilam jak kolezanka radzila,i co?
od 9rano do18 nic.
Ani slodkiego deserku,ani zupki,ani chlebka nic.0
dalam w koncu mleko bo ile mozna dziecko glodzic :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koniecznie idz z dzieckiem do lekarza,musisz zrobić badania!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
helutek,
i co? Minelo juz troche miesiecy od Twojego ostatniego wpisu. cos sie zmienilo? pisze bo mam identyczny problem. Moja mala jadla do 9 miesiaca bardzo ladnie i nagla odmowila jedzenia wszystkiego co nie jest mlekiem. Trwa to juz 4 miesiace. i czytajac o Twoim przypadku czuje sie jakbym czytala o mojej corce. tez jest wesola, energiczna. tez chodzi na basen i po basenie tez jej nie namowie na jedzenie. tez probowalam ja przeglodzic. mam wrazenie ze probowalam juz wszystkiego. cudowalam z pieknymi potrawami, dawalam jej jesc sama (bo moze ma dosc mojego karmienia jej) dawalam wszystkie mozliwe owoce. jedlismy tez razem przy stole. i z dziecmi o wilczym apetycie. bawilam sie z nia jedzeniem. karmilismy misie i lalki. jemy o stalych porach. i po dlugim spacerze i nic. mam wrazenie ze jedzenie inne niz mleko ja brzydzi. no nie jest chyba az tak fatalanie jak u Ciebie bo mala je jeszcze chleb i jogurty (wiec do jogurtow wrzucam deserki owocowe i to jakos zjada, samych deserkow nie je) Jezeli znalazlas rozwiazanie tego problemu to daj koniecznie znac. robilas jakies badania? moze w miedzyczasie Twojemu dziecko samo to minelo. z gory dziekuje za informacje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam dokładnie taki sam problem. Synek jadł do 9 m-ca wszystko, zupki, warzywa, mięso. Z dnia na dzień przestał. Nie je nic oprócz mleka, na które co prawda ma apetyt( je bebilon pepti bo ma skazę białkową). To trwa już ponad 3 miesiące!! Myślałam , że to może przez upały, ale teraz jest pazdziernik i dalej nic. Lubi jeszcze jeżyny, brzoskwinie i winogrona i czekoladę(której mu nie daję oczywiście).Ale przecież to za mało. Poza tym wygląda zdrowo, ma full energii. Z pewnością zrobię badania krwi, czy nie ma anemii. Nie ma możliwości żeby zmusić go do jedzenia innych potraw.Płacze, odpycha rekami a jak mu włożę kawałeczek do ust to zazwyczaj ma odruch wymiotny(może przez to że tak płacze). Naprawdę próbowałam już wszystkiego!! Nie chce nic nowego próbować, nie jest zainteresowany nowymi smakami. Jak mu dam do rączki np. plasterek szynki to nawet nie chce wziąść, jakby się brzydził. Nie wiem już co robić bo to raczej samo nie przejdzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, czy mama małego niejadka zagląda na forum? jeśli tak to proszę napisać czy coś się zmieniło w tej kwesti - ja mam identyczny prolem - do 8 miesiąca jadł wszystko słoiczkowe zupki, deserki itp a teraz tylko mleko czasami zje kawałek brzoskwini albo maliny lub 1/4kromki chleba z masłem ale to wszystko i nie codziennie- mleko, mleko i mleko - na śniadanie obiad i kolację już nie wiem co robić próbowałam zup słioczkowych i robiłam sama a on bierze łyk i koniec - on nienawidzi tych smaków - dostawał na śnie zupy ale teraz już czuje nawet przez sen i wypycha język - o mięsie nie ma mowy - ma lekką niedokrwistość ale wyniki nie są bardzo złe :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej,hej dziewczyny!
corcia ma 1,5roczku i duzo sie niezmieniło :(,ale wyniki ma dobre i rozwija się jak nalezy.
W nocy budzi się raz na mleko z kaszą,potem sniadanie mleko z kaszą,potem 5godz przerwy i zupa :)Przez chwile jadla ziemniaczki ale juz jej przeszlo.Mięsem pluje.
jak duzo chodzę z nią na dworzu to zje kanapkę,i wieczorkiem kolo 20 pomidora calego zje i parówke.W ciągu dnia daje jej plaster szynki,lub kielbaski suchej.
Z owocow b.lubi nektarynkę,brzoskiwnie,winogrona,jablko,wiec jak ma dobry dzien to zje :)
Lekarz mowi ze ten typ tak ma i koniec.Przyjdzie czas bedzie jadla wszystko.
Myślę dziewczyny zebyscie sie niemartwily,jak pociechy rasną i mają się dobrze to ok.
pozdrawiam i zyczę powodzenia
ps.troszke się ucieszylam jak przeczytalam wasze posty,ze inne dzieci tez tak mają ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
hmmm, taki nasz wspolny mianownik oprocz tego ze dziecko jest fanem mleka jest to ze do ok. 8/9 miesiaca jadlo ladnie i wtedy przestalo. Moze to faktycznie zdarza sie u niektorych dzieci i nie ma sie co martwic. poczekam jeszcze chwilke i pojde do lekarza, zeby miec pewnosc ze malej nic nie dolega. helutku ale z tego co piszesz jest chyba troche lepiej niz bylo pare miesiecy temu.
u mnie nie ma ulubionych owocow, u mnie kazdy posilek ktory nie jest mlekiem, jogurtem albo chlebem jest nie do przyjecia...
no coz, jest to jakos pocieszajace, ze zdarza sie to nie tylko naszym dzieciom - moze niektore dzieci w pewnym wieku tak maja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
tak,troszke jest lepiej.Wiesz co ja myslę,ze moze tez przez to ze wyszly jej zęby :) ma ich malo 7szt,ale ma czym jesc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie 7 zebow wyszlo w 9 i 10 miesiacu. potem 2 miesiace przerwy i wyszedl jeszcze jeden. Niedlugo skonczy 14 miesiecy, wiec w zasadzie juz wczesniej miala czym grysc wiec w naszym przypadku to raczej nie to:( no nic jak cos sie zmieni to bede sie meldowac;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój mały ma dopiero 6 ząbków ale to mały cwaniak i jak chce to umie gryźć np ciastko, ostatnimi dniami udaje mi się znowu wciskać zupę przez sen - generalnie ma 13 miesięcy zjada 650 mleka z kaszkami i sinlackiem i 140 zupy, chrupki kukurydziane na spacerze, i to chyba tyle, szkoda gadać z tymi dzieciakami ale też się cieszę że nie jesteśmy sami z tym problemem bo to daje nadzieję -aaaa...z dobrych nowin to ostatnio zjadł kawałek naleśnika i pół parówki, trzeba próbować do upadłego, dzień w dzień
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wydaje mi się ze jezeli nasze male kasztanki rosną i wszystko jest oki,to nie ma co sie martwic.Pewnie przyjdzie taki dzien,gdzie zaczną probować rozne smaki i wtedy sie zacznie....zero mleko,tylko schabowe z ziemniakami,i kurczaki z frytkami hihihhhihi
pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Helutek a ile waży twoja niunia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ma 1,5 roku i wazy 11,5kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a ja bylam przedwczoraj u dwoch lekarzy bo u nas bez zmian. obydwie p. dr stweirdzily ze moja corka jest zupelnie zdrowa a fakt ze je tylko mleko wynika z jakis bledow zywieniowych poplenionych przeze mnie (naprawde nie wiem jakich, bo ja naleze do tych ktore strasznie dbaly co dziecko je i kiedy). obydwie twierdza ze powinnam małą przyglodzic. ustalic jej stale pory jedzenia ( to mialam juz wczesniej ustalone) i jezeli mala nie zje o swojej porze to nastepna szanse ma dopiero za 3 godz. i probuje sie do tego stosowac od dwoch dni. i serce mi peka. corka byla zupelnie bez jedzenia przez 20 godz. i po tych 20 godz. zjadla chalke z maslem (zadne wielkie osiagniecie bo chalkie jadla wczesniej tylko ze bez masla) i wypila mleko z kubka czego wczesniej nie robila (aha, jedna pani dr stweirdzila ze mala moze miec zbyt silny odruch ssania i po prostu uwielbia pic z butelki i ssac palce, wiec koniec z butelka i koniec z palcami) nie wiem czy ta teoria ma sens czy nie. stosuje sie do rad lekarek,ale widze jak corka cierpi (najgorzej jest przed snem bo to juz byl taki rytual ze dostaje butle po kapieli) i zebym wiedziala ze to na pewno ma sens, ze lekarki maja racje to na pewno bym to dzielnie znosila ale ja boje sie zeby corce jakos nie zaszkodzic, zeby mi sie od tego jakos nie pochorowala.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja na Twoim miejscu wieczorny rytual butli by zostawila. Ale poza tym jednym wyjatkiem nie dawalabym juz mleczka w butelce. ale nie wiem czy dobrze Ci radze. ja tak by zrobila,ale to Twoja decyzja. Trzymam kciuku zeby Ci sie udala walka z nijeadkiem. poza tym faktycznie mysle, ze nie ma co panikowac, Synek mojej siostry przez rok zyl tylko jogurtami i parowkami , doslownie! i wszystko ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
hej! U nas to samo! Od 6 miesiąca (córka karmiona piersią)wprowadzałam jedzonko i jadła pięknie do 9 miesiąca - dziennie oprócz mleka mojego zjadała duży słoiczek obiadu i 150 ml kaszki. Potem przeszła wirusa żołądkowego i zaczęła jeśc coraz mniej - pół słoiczka obiadu, 60 ml kaszki. Teraz zje kilka łyżek i nie chce więcej, cały czas piłaby tylko mleko z piersi. Przy najbliższej wizycie porozmawiam o tym z lekarzem, bo matrwię się o jej zdrowie. Myślę, że może to byc zapalenie dróg moczowych lub anemia. A może tak po prostu jest jak z Waszymi dziecmi. Ciekawe, że u wszystkich to się pojawia w wieku 9 miesięcy.
mama, na Twoim miejscu nie głodziłabym dziecka. Jeżeli lekarki mówią, że córeczka jest zdrowa, to po co na siłę ją zmuszac do jedzenia czegoś innego. Myslę, że za jakiś czas sama będzie chciała zjeśc coś innego niż mleko. U nas jest tak, że najpierw jej proponuję zupkę, jajecznicę, makaron, bułeczkę itp. Zjada łyżkę lub trzy - tyle ile chce, a jak chce moje mleko, to jej daję.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
jesli dobrze przybiera na wadze to jest ok
Trudnoi gryźć 2 zabkami - moze w tym tkwi problem
Wg mnie cały czas powinnas podawac nowe rzeczy do próbowania i powoli pozna nowe smaki i nauczy sie jesc inne rzeczy
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny melduje sie po jakims czasie stosowania sie do rad lekarek. u nas jest faktycznie lepiej. dalecy jestesmy od zupelnej normalnosci jezeli chodzi o jedzenie ale corka je juz na sniadanie np. chleb z szynka, serem i maslem (czasami probujemy przemycic pomidora ale z tym zwykle idzie ciezko). pozniej je deserek (tylko te owocowe). Na obiad zje nalesnika, albo racuchy, czasami troche miesa, rybe ale z tym tez ciezko (musza byc dobrze schowane w chlebie;) a na noc dostaje butle z mlekiem. Czyli podajemy mleko tylko raz. zdarzy jej sie zjesc samo jablko albo gruszke - wczesniej o tym w ogole nie bylo mowy, tyko mleko, jogurty i suchy chleb. wiec poprawa jest.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, jestem mamą 20 miesięcznej Oliwki i jestem załamana;( moja córka je tylko mleko z kaszką i tylko przez butelkę , czasami skubnie jakiś owoc, serka, zdarzy się kilka łyżeczek zupy pomidorowej i wszystko, śniadanie, obiad kolacja mleko z kaszą. Do 11 miesiąca jadła zupki , parówki , kotleta, i inne rzeczy teraz od 11 miesiąca mleko z kaszą i waży 9,5 kg, lekarka mówi że dobrze wygląda i nie ma czym się przejmować ale to mnie nie uspakaja . Pomocy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
do kruzyna 26 podaj mi swojego maila prosze.Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też mieliśmy niejadka do tego stopnia, że posiłek trwał nawet godzinę, a i tak nie był zjedzony. To banał, ale kupiliśmy z mężem krzesełko do karmienia, najprostsze, z ikea. Postanowiliśmy Małej na tacce różne produkty: chleb, makaron, warzywo, owoc... różne. Dziś jada z nami wszystkie posiłki, nie musimy jej karmić, bo sama zje z tacki i tak dużo, jak ma ochotę. Poskutkowało. Dostaje dokładki obiadu, a z zupy (rosołu i innych) wyjada makaron, marchew, mięsko, nawet natkę pietruszki. Nie jest tak, że siedzi w krześle i niech sobie radzi- cały czas jej towarzyszymy, rozmawiamy, śmiejemy się, ale kiedy widzimy, że grymasi to nie ma siły...czasami trzeba krzyknąć. Polecam wypróbować :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kruzyna,
Moja 18 miesięczna Córka od urodzenia była niejadkiem.
Miała refluks i różne historie chodziliśmy po lekzrzach.
Staraliśmy się ja karmić ale zawsze jadła mało. To horror.
Wiem jaki masz ból. Też jesteśmy załamani.
Nasza waży ok. 9 kg. Z buzi wygląda ładnie, ale jest ją kąpiemy i rozbieramy, to wygląda dramatycznie. Jest tak szczupła jak dzieci z Etiopii. Tylko brzuszek wystaje.
To załamujące. Je mleko, zupę zmiksowaną na papkę i kaszkę z łyżeczki. Reszta jedzenia, owoce, parówki, jajka itp, to tylko takie dziubanie, bo ilości tego są naprawdę symboliczne.

Wyniki ma względne - dolne granice norm. Ale jak tu sie dziwić, że dolne granice, skoro tak słabo je.

Natomiast energii ma b. dużo, do tego jest bardzo rezolutna i mówi już prostymi zdaniami, co jak na dziecko w tym wieku, jest ewenementem.
Teraz dałam sobie już spokój. Chyba też musisz to przeczekać, ale ile łez wylałam z tego powodu... tylko ja wiem....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam ostatnio Zuzia tez dluzszy czas nie chciala nic jesc nawet mleczko wypijala polowe i okazalo sie ze bakteria zaczelam dawac antybiotyk i na 4dzien zaczela ladnie jesc warto by bylo zbadac pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam,bo u nas ten sam problem
Nasz jadłospis to mleko,suchy chleb,banan i czasami brokuł:(
I tak od jakiś 5 tyg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MamoAlanka - wcześniej dziecko jadło normalnie? Czy stało się coś konkretnego, co wywołało taką odmianę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamoalanka ile ma Twój Synuś? I czy jest na piersi czy sztucznym? Wprowadzałaś papki, czy karmiłaś metodą blw?
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia jakies 5 tyg temu mala miala jakiegos wirusa,wymioty i biegunka. Wtedy chciala tylko troche mleka i wode. choroba przeszla a chec na melko pozostala.

Sloneczko mala jest na butli,od 5 mca miala wprowadzane pokarmy zgodnie z kalendarzem zywienia. Zawsze byla wybredna,ni jadla duzo np pol duzego sloiczka obiadku,kawalek jablka,ale jadla. Probowala.

Teraz nawet nie probuje,je tylko to co zna,ale w malych ilosciach. Porownalam wage ze stycznia to nie przybrala nic.

Ostatnio chcialam ja przeglodzic, to od 11 do 20 nie zjadla nic,bo nie dawalam mleka a nie chciala nic innego i wcale nie byla smutna z tego powodu.

Mala ma roczek.

Dodam ze idzie jej 5 zebow ale mysle ze nie jest to powodem bo brokul jest pol twardy a je.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak Wy jecie to obserwuje? Może chce z Waszych talerzy zjeść ;) wiesz ze swojego to nie ale obcy talerzyk zawsze kusi ;P
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sloneczko nic nie chce! Czasami jem na dywanie,talerz lezy ale ona jakby go nie widziala. Ze starszym synem mlaszczemy,mruczymy,mowimy ooo jakie dobre,nic ja nie rusza.

Ciezki przypadek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mleko tylko z butli czy je np kaszki?
ja akurat nie mam takiego problemu, moja ma 19 m-cy i je wszystko, lubi wszytsko co jest moją ogromną radoscia ale nie jedna moja koleżanka miała taki problem jak Ty, ostatnio nawet rozmawiałam z sąsiadką, jej 15 m-czny synek ma taki właśnie etap - uwstecznił się z jedzeniem, nawet bułki nie chce a wcześniej to by z wózka wyskoczył jak tylko bułę zobaczył :) a teraz tylko mleko i nic więcej, byli u pediatry i powiedziała, ze dużo dzieci tak ma i zeby dać mu czas
przeczekanie to całkiem niezły sposób o ile nie trwa to za długo i dziecko przybiera na wadze, jeżeli jest inaczej to poradziłabym się lekarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wlasnie bylam dzis u lekarza i dziecko wagowo stoi w miejscu:( Musimy zrobic usg brzuszka,mam jakis specyfik po ktorym podobno powinno byc lepiej... Zobaczymy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja corka ma 3 latka i rowniez moglaby zyc na samym mleku (bebilon pepty ) uwazam ze to mleko uzaleznia!
do roczku jadla normalne obiadki i w pewnym momencie wszystko sie urwalo.
Zje po 3 kesy normalnego jedzonka ,przy tym sie krzywi i koniec .
Wciskamy ile sie da ale jest prolem, kombinujemy z potrawami, urozmaicami i... nic .w porownaniu do innych dzieci je bardzo mało,za to mleko mogłaby jesc na okrągło.;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kurcze moja mała do roczku jadła moje zupki na obiad około 180 ml - co prawda musiałam się nagimnastykowac, ale zjadała. Teraz od tygodnia nie chce nagle jeść z łyżeczki, nie otwiera buzi ( też ma 2 zęby tylko). próbowałam dać jej do ręki inną łyżeczkę żeby sama próbowała - tak udało mi się wcisnąć jej 2 łyżki zupki nie więcej... Za to strasznie lub jeść sama ugotowane warzywa ręką. Tylko w tym problem, że w ten sposób mało zjada i muszę dokarmić mlekiem z kleikiem ryżowym. Dodatkowo obserwuję niestrawione kawałki marchwi w kupce i bardzo mało przybiera na wadze. Ma 13 miesięcy i 9 kg. Łyżeczką nie chce jeść nic ani kaszki ani owoców ani obiadków, za to ręką pół jabłka zje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc ten wpis byl 7 lat temu ale go wlasnie znalazlam. Moze uda sie ze zerkniesz tutaj. Mam coreczke i mam ten sam problem ktory ty mialas. Prosz powiedz jak to sie potoczylo? Czy zaczela jesc itd. Jestem zalamana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas problem z jedzeniem był od samego początku, podobnie jak problem z wagą (< 3 centyla od urodzenia). Do tego córka ulewała niemiłosiernie po każdym posiłku do końca 8 miesiąca. Teraz skończyła roczek, po ulewaniu śladu nie ma (uff), a z jedzeniem nadal walczymy. Córka poza tym jest żywa, ma bardzo dużo energii i świetnie się rozwija.

Mała jest praktycznie na samej piersi. W okolicach 6-8 miesiąca jadła mało bo około 1 mały słoiczek na dzień (pół słoiczka owoców + pół zupki) a po rozpoczęciu ząbkowania (początek 9 miesiąca) nagle przestała jeść pokarmy podawane łyżeczką. Przestawiłam się na BLW i tylko dzięki temu w ogóle udawało mi się przemycić jakieś warzywo/mięso/rybę, ale bardzo niewielkie ilości bo nie miała wówczas jeszcze czym gryźć. Teraz ma już 6 ząbków ale problem nie zniknął. Co ciekawe córka bardzo lubi wszystkiego próbować, ale na degustacji się kończy. Fakt, owoce nadal chętnie je (potrafi zjeść całego banana) ale od tego nie utyje (waży 7,2kg w wieku roku). Próbowałam już wszystkiego w tym metody na przetrzymanie - 7h nic nie jadła. Dłużej nie mam serca ze względu na jej wagę. Lekarze załamują ręce a ja nie mam już siły ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka z kolei, ma aktualnie 14 miesięcy 78cm i 8,5kg więc wzrostem mieści się pomiędzy 25 a 50 centylem, natomiast z wagą poniżej 3 centyla.
Jeżeli chodzi o jedzenie to raz ma lepsze raz gorsze dni, ale ogólnie nie zjada dużo. Dlatego staram się jej dawać częściej a w małych ilościach.
Mleko tylko rano i wieczorem, w ciągu dnia nie daje mleka bo to dobry zapychacz po nim już nic by nie zjadła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak. Moja córka skaczyla roczek i wogole nie chce nic jeść tylko mleko. Co proponujemy jej posiłek odmawia zaciska usta i nie ma sposobu żeby jaki kolwiek kawałek zjadła. Niewiem co mam robić. A był moment 7i8 miesiąc jadła owoce warzywa zupki a teraz nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może spróbuj takich gotowych słoiczków pierwsza łyżeczka z Hipp, skład ok, może z ciekawości spróbuje i jej posmakuje, zawsze to jakiś krok naprzód na nowe smaki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

zapach do mieszkania jaki ??co polecacie (40 odpowiedzi)

drogie mamy wy zawsze coś doradzicie chciałabym aby w mieszkaniu pięknie pachniało macie jakieś...

Ile czasu bawicie się ze swoimi dziećmi? (4 odpowiedzi)

Witajcie:) mam na myśli dzieci w wieku 8 lat- czy i ile czasu dziennie się z nimi bawicie? Jakie...

Puszczanie mleka nosem??? (9 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

do góry