Widok

Różowy tort

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Chciałbym upiec dla córki tort z różowym kremem. I proszę o radę, czy mogę zabarwić krem do tortu na różowo, dodając do niego wciśnięty własnoręcznie sok z malin? Czy nie popsuje to kremu? krem przygotuję na bazie kremowki i mascarpone.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodaj frużelinę z truskawek :) robiłam tak ale krem na bazie masła :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

biorąc pod uwagę "niezdrowość" tortu jako produktu samego w sobie, sztuczny barwnik chyba wiele nie zaszkodzi ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłem wcześniej barwnik "na wszelki wypadek", jednak prowadzony wyrzutami sumienia wolałem znaleźć jakiś naturalny odpowiednik, ale dzięki za poradę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kup barwnik spożywczy, to nieduży wydatek, raczej pewność efektu i do tego na długo starcza. są w proszku lub płynie - zależy z czym Ci wygodniej. Ja dla córki kupowałam w proszku - tort wyszedł idealnie, nic się nie rozciapciało, piękny różowy kolor (a właściwie trzy, bo był piętrowy), totalnie niewyczuwalny w smaku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetny pomysł. Dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sok z malin chyba nic nie popsuje, nie próbowałam, ale jakoś nie widzę powodu do zmartwień. Za to wiem, że świetnym barwnikiem jest sok z buraków. Wystarczy kilka kropli i wychodzi fantastyczny kolor. Równocześnie jest tego soku tak mało, że nie zmienia smaku.
Najlepiej zrób próbę, odłóż łyżeczkę kremu i wymieszaj z barwnikiem-sokiem, zobaczysz co wyjdzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (140 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

Dobry ortodonta (47 odpowiedzi)

dla osoby dorosłej, wada zgryzu, znacie kogoś?

do góry