Widok

Skąd to natężenie hejtu ?

W całym świecie notuje się obecnie wzrost poziomu nienawiści w relacjach międzyludzkich, który trudno jednoznacznie wytłumaczyć. Pojawiło się nawet specjalne określenie na to zjawisko – “hejt”, “hejtersi”.

Spróbujmy spojrzeć na zjawisko agresywności z punktu widzenia antropologów i psychologów ewolucyjnych. Nienawiść nie jest czymś nowym w ludzkim świecie. Występuje w efekcie konfliktów między jednostkami w ramach danej grupy, ale najczęściej występuje jako zjawisko w sporach między obcymi sobie grupami.

W ramach danej grupy jest to jednak zjawisko marginalne, a to z tego względu, że, jak uważają badacze Hare i Tomasello, w porównaniu do szympansów czy wcześniejszych hominidów,

“/.../ u ludzi mógł nastapić proces samoudomowienia, a trakcie którego jednostki nadmiernie agresywne lub despotyczne, były bojkotowane lub zabijane przez grupę. W ten sposób pula genowa została zmodyfikowana, co doprowadziło do selekcji systemów, które kontrolowały czyli hamowały) breakthrough emocjonalną – na przykład agresję /.../. Grupa społeczna wpływała na zachowania i ostatecznie zmodyfikowała genom.”

W efekcie nastąpiło ograniczenie postaw rywalizacyjnych i wzrost skłonności do współpracy.

Skąd więc, w tej sytuacji, nagły przypływ zachowań agresywnych w ramach jednej grupy, czyżby ewolucja zaczęła kręcić się wstecz ?

Hejtersi mogą więc być albo efektem wzrostu biologicznego poziomu agresywności, albo zmiany warunków społecznych. Trudno jednak przyjąć, że nagle zmieniła się biologia i nastąpił powszechny wzrost poziomu testosteronu wzmagający agresywność. Trzeba więć szukać przyczyny w zmianie warunków społecznych. Zatem albo nastąpiła zmiana w strukturze społecznej pogarszająca pozycję niektórych grup społecznych albo też dochodzi do spektakularnych manipulacji na skalę masową, albo jedno i drugie jednocześnie.

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że żyjemy w coraz bardziej ludnych i skomplikowanych społecznie zbiorowościach, w których następują, pod wpływem rozwoju technologii, nieoczekiwane zmiany społeczne. Od pewnego czasu, w związku z pojawieniem się internetu, który powoduje zmianę form kontaktu i eliminuje kontakt osobisty, zjawisko hejtu zaczęło przybierać na sile.

Zmiany te można wykorzystywać do prowadzenia działań socjotechnicznych i napuszczania jednych ludzi na drugich, co miało miejsce np. w czasie żałoby na Krakowskim Przedmieściu czy w formie ataków na ojca Rydzyka i Radio Maryja. Są środowiska zainteresowane mąceniem, bo w mętnej wodzie łatwiej łowić ryby. W skali globalnej widać, że demoliberalizm chyli się ku upadkowi wywołując destabilizację społeczną na ogromną skalę, o czym świadczą ruchy migracyjne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

W cytacie pojawił się komputerowy błąd, więć podaję poprawną wersję:

“/.../ u ludzi mógł nastapić proces samoudomowienia, a trakcie którego jednostki nadmiernie agresywne lub despotyczne, były bojkotowane lub zabijane przez grupę. W ten sposób pula genowa została zmodyfikowana, co doprowadziło do selekcji systemów, które kontrolowały czyli hamowały) reaktywność emocjonalną – na przykład agresję /.../. Grupa społeczna wpływała na zachowania i ostatecznie zmodyfikowała genom.”
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Gdyby to było takie proste...
Kochany Pysiek. Toś mnie Pan pocieszył. Widziałeś obraz "Divergent" (2014) http://youtu.be/sutgWjz10sM
Jeszcze nie ma południa a ja, po powrocie do domu, zduszam w sobie agresję... choć przecież kocham, miłością szczerą, jak mój pies, który każdego ranka wita mnie tak, jakby widział po raz pierwszy.
Czy Ty wiesz jak trudno nie być chamem, rozbójnikiem...gdy stoisz twarzą w twarz z robakiem, który ma cię za frajera i bierze za kogoś kim nie jesteś?
Czy wiesz ile trzeba siły by schować kły i z olbrzyma stać się karzełkiem, przybrać uśmiech naiwniaka i postawę głupca?
Najwyraźniej nie studiowałeś jeszcze ogromu dobra i miłości, które zalewają ten świat :)
Marnujesz swój talent i potencjał by świecić latarką w pełnym słońcu.
Kiedy zajmiesz się "drugą stroną kija"?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja mam to szczęście, w tym peerelowskim i postpeerelowskim nieszczęściu, że przebywałem i prywatnie i zawodowo w środowiskach tradycyjnej inteligencji przybyłej tu z Wilna i okolic, a wychowywałem się na granicy kilku zupełnie odmiennych środowisk, więc od dziecka miałem jasny i wyraźny obraz rzeczywistości i ludzkich w niej postaw. To mi pomagało nawigować w trudnych warunkach.

Nie studiowałem pozytywnej strony natury ludzkiej ?
Przecież o tym piszę non-stop i mówię o prawdziwie altruistycznej naturze ludzkiej, ale oczywiście najpierw muszę przeciwstawiać się poglądom, które tej prawdzie zaprzeczają. To jest dla mnie oczywista oczywistość, a ileż mozna mówić o oczywistościach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jaka jest geneza tak przeogromnej nienawiści do ludzi myślących inaczej u ciebie?
Skąd tak skrajne lewicowe poglądy?
Skąd tak silne postpeerelowkie przekonanie, ze jest jedna słuszna prawda na świecie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ha ha :) no tak. Pierwsze jest pierwsze...
Jeszcze nie widziałam, żeby przeciwstawianie się, stawanie okoniem... przynosilo skutki lepsze niż spokojne i umiejętne zainteresowanie tematem i studiowaniem go.
Żebyś wiedział! Trzeba bez wytchnienia mówić o oczywistych oczywistościach.
Grzeszę czerpaniem radości z obserwowania reakcji jaką wzbudzasz w odbiorcach.
Moja wina... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gdybyśmy mogli zajrzeć do głowy osoby piszącej nienawistny komentarz w internecie, zapewne zobaczylibyśmy pobudzenie ważnego fragmentu jej mózgu – tzw. układu nagrody. To on odpowiada za poczucie satysfakcji z tego, co robimy. Uaktywnia się np. wtedy, gdy patrzymy na zdjęcie ukochanej osoby. Ale taką samą reakcję obserwuje się u osób, które mogą kogoś skrytykować – twierdzą szwajcarscy uczeni.

Jest to szczególnie nasilone wtedy, kiedy uważamy, że czyjeś zachowanie odbiega od normy. Na tej samej zasadzie działa hejt. David Kupelian w książce „How Devil Works” proponuje prosty eksperyment myślowy: wyobraźmy sobie, że za całe zło tego świata możemy obwinić konkretną grupę ludzi, np. Żydów. Co wtedy czujemy? „Euforię, ulgę, ekstazę, siłę, poczucie przynależności i prawości, odzyskanie utraconej niewinności. Nienawiść i obwinianie innych doskonale podrabiają takie uczucia” – pisze autor. Okazywanie takich emocji publicznie nie jest jednak mile widziane i hejterzy doskonale o tym wiedzą. Zdecydowana większość z nich nie potrafiłaby powiedzieć komuś prosto w twarz tego, co na jego czy jej temat wypisują w internecie.

„Wielu ludzi nie wie, jak rozładować frustrację. W sieci mogą zrobić to bezpiecznie, nie narażając się praktycznie na żadną karę” – mówi dr Małgorzata Wójcik, psycholog z Uniwersytetu SWPS Katowice. Co więcej, ludzie najczęściej odreagowują w ten sposób własne życiowe problemy. „Jeśli nie możemy wyładować swej frustracji np. na szefie, który nie dał nam podwyżki, przenosimy ją na inny obiekt, pisząc o imigrantach, którzy odbierają Polakom pracę. Jeśli widzimy piękniejszą od nas celebrytkę, napiszemy, że jest głupia, by podnieść własną samoocenę i lepiej się poczuć” – wylicza dr Wójcik.

Zaimponowałeś mi swoim samokrytycyzmem. Może źle cie oceniałem.

Radia maryja nawet nie warto komentować.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hejt towarzyszy przepychankom i naparzankom politycznym. Dobrym przykładem jest Twitter. Tam chodzi tylko o wzajemne okladanie się. Ktoś komuś dogryza, a ten się odwija i tak w koło Macieju. Inteligentini jak Ziemkiewicz czy Feusette dogryzaja i odwijaja się w sposób czasem zabawny, mniej inteligentnym jak Lis, Kuczyński, czy Tarczyński pozostaje tylko wściekłe toczenie piany.
Nie chcesz doświadczać hejtu-nie pisz o polityce tam, gdzie nie da się prowadzić kulturalnej debaty. A tu się akurat nie da.
Co z tego, że założę wątek wyrażający radość bądź dezaprobate z odwolania Czarneckiego? Ktoś nabluzga na Thun, ktoś inny na Richarda i obaj odejdą do swoich zadań. Nikt nie podejmie natomiast sprawy naprawdę ważnej, czyli dzialalnosci pani Thun w grupie Spinellego. A działalność tej grupy otwarcie ma na celu doprowadzenie do doslownej likwidacji państw, w tym oczywiście panstwa polskiego. Wolno im tak uważać, ale myślę sobie, że ludzie powinni wiedzieć, że jest grupa ich reprezentantów, która wprost realizuje postulaty komunistów dotyczące skasowania państw.
Bardzo długo tematem zupełnie pomijanym w debacie publicznej była sprawa roszczeń majątkowych grupy Amerykanów określających swoje pochodzenie jako żydowskie. I nagle gwałtu, rety, co się dzieje? Czego chcą od nas. A film Zniesławienie wisi na YT od lat. Ktoś z głównego nurtu to polecił? Ktoś z jakiejkolwiek telewizji zaproponował wyświetlenie i dyskusję na jego temat?
Ktoś zaprojektował masową migrację Ukraińców do nas? Bardzo lubię Ukraińców, cały czas spotykam przesympatycznych Ukraińców. Zupełnie nie o to chodzi. Ważne jest, czy ktoś ma plan ich podburzyc i doprowadzić do strajków, protestów, a może krwawych zamieszek.
Czy planowana jest wojna z Koreą? Czy będzie wojna z Iranem? Czy są plany przeniesienia państwa Izrael, a jeśli tak, to gdzie? Kto i jakimi metodami wrobil nas w tak dziwny kontrakt gazowy z Ruskimi? Jak rozegrać naszą rolę w olbrzymim przedsięwzięciu geopolitycznym pn. Nowy Jedwabny Szlak?
Tematów na dyskusję bez hejtu jest, jak widać, sporo. Trudno tylko przyjazną platformę znaleźć i rozmówców, co nie dali sobie wtloczyc do mózgów gotowych kalek i schematów. Matrix i filmy Lyncha lubię za to, że sugerują istnienie zupełnie innej rzeczywistości niż ta pozorna. Tak jak Truman Show oraz Fakty i Akty. Ten ostatni widziałem wieki temu, muszę sobie odświeżyć.
Pół godziny stukania w telefon z powodu chwilowego braku laptopa i blokada antyspamowa. Musiałem się zarejestrować, blee, znowu jakiś system... przy okazji wyszło na jaw, że ktoś zajął nicka raven. Ja będę zawsze z kropką jakby co. Ale nie identyfikuje się z dogorywajaca partią z kropką
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

raven

W plany manipulatorów i socjotechników specjalnie nie wierzę, tzn. dopuszczam fakt wymyślania takowych przez rozmaite podmioty i grupy interesu. ale rzeczywistość jest zbyt nieokiełżnana i niepoznawalna by dało się te plany wdrożyć. Ponadto większość tych planów bazuje na fałszywych założeniach, fałszywych teoriach, więc niejako z automatu skazane są one na porażkę, choć być może nie od razu. Warunkiem sukcesu jest znajomość natury ludzkiej i chęć służenia jej, bo przecież są też siły, które chcą znajomość tej natury wykorzystać przeciwko ludziom. No i ta właśnie kwestia jest motywem przewodnim mego blogowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

http://forum-gdansk.mojeosiedle.pl/viewforum.php?f=1799&start=180
Proponuję czytelnikom zajrzeć do załączonego linku do forum Gdańsk Moje Osiedle. Wystarczy spojrzeć na listę tematów założonych przez Zetjot czyli aktualnie łowcę. Odpowiedź na tytuł wątku sama się narzuca. A ten łobuz internetowy coś śmie bredzić o manipulacjach "określonych grup interesu". Pomanipuluj sobie własnym interesem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to dobrze coś komuś przypomnieć i zarazem się skompromitować. Oto znalazłem coś takiego, więc cytuję, bo nadal akualne:

"Chciałbym zwrócić uwagę administracji salonu24 na taktykę postkomuny przyjętą dla zmarginalizowania opinii kwestionujących status quo i wskazujących jaka tendencja kryje się za tą taktyką. Otóż oddelegowani na odcinek walki z przeciwnikiem politycznym osobnicy nie wdają się w żadną polemikę z poglądami adwersarzy, wpisując na blogach komentarze bez związku z meritum, mające natomiast na celu sprowokowanie reakcji emocjonalnych po obu stronach, w tym oczywście autora, skierowania dyskusji na manowce i zniechęcenie autora do zabierania głosu. To jest zabieg pierwszy, czytelny np. u faceta piszącego pod nickiem >>mag.el>Halewicz Proszę sobie ten przykład przeanalizować, bo warto wiedzieć z czym i z kim mamy do czynienia.
Redakcje stoją przed trudnym wyborem. Albo tolerować takie praktyki, co grozi utratą wiarygodności , stopniowym wypieraniem portalu z rynku medialnego i ostatecznym upadkiem, albo podjąc ryzyko konfrontacji. Jeśli chodzi o mnie, to wiem z praktyki ostrej osobistej konfrontacji z systemem komunistycznym i jego reprezentantami w latach osiemdziesiątych, że tylko ta druga strategia daje owoce, nie zawsze natychmiastowe, ale z pewnością daje natychmiastową satysfakcję, bo "cham to jest cham i boi się sam". Co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. No, ale do tego trzeba mieć minimum odwagi cywilnej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak widać poziom frustracji Ratlerka utrzymuje się na stałym poziomie od lat.
Jedna wypowiedź forumowicza RadekZ z forum-gdansk.mojeosiedle.pl pozostaje mimo upływu lat niezmiennie aktualna : „zetjot, ale z ciebie kretyn”.
Czy można coś dodać ?
Chyba jakikolwiek komentarz byłby zbędny
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uważam, że mamy piękną zimową aurę
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zerknąłem na ten link. Ręce mi opadły.
Wychodzi na to, że Agent Wladimira zamieszcza w necie swoje wypociny od wielu, wielu lat.
To musi być naprawdę biedny człowiek. Ile musi być w nim frustracji, ile musi być w nim żalu do świata za niespełnione ambicje i pozbawioną sensu egzystencję. Aż żal d....ę ściska.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To co widzisz pod tym linkiem, jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej jego zaangażowanej twórczości .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

" Aż żal d....ę ściska."
Idealny komentarz, wskazujący na sposób funkcjonowania umysłu nieporadnego komentatora.
Słynny neurolog Antonio Damasio jest twórcą hipotezy markera somatycznego, który wskazuje jak proces podejmowania decyzji wiąże intelekt z ciałem. Ten komentarz doskonale dowodzi słuszności teorii prof. Damasio, pokazując która część ciała ma największy wpływ na intelet mego interlokutora, który jak widać, uwielbia strzelać sobie w kolano.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Agencie Wladimira, twoje internetowe wpisy, które - jak się okazuje - uprawiasz od wielu lat świadczą wybitnie o tym żeś frustrat i przegrany człowieczek. I tyle.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Już na początku XXI wieku, znany lankijski badacz ludzkich zachowań Raja Rajinghon, odkrył zależność pomiędzy byciem molestowanym w dzieciństwie, a iloścą tworzonych tematów na forach społecznościowych pozostających bez odpowiedzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

> zależność pomiędzy byciem molestowanym w dzieciństwie, a iloścą tworzonych tematów

Coś w tym jest.
Autorzy nowych wątków na "polityce" (pierwsza strona, 12-02-18, 18:10):
- skydiver: 8
- jaq: 6
- Zj: 2
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sadyl jak zwykle wysnuł wniosek w jedynie jemu znany sposób postrzegania. Majtkowy fetyszysta.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Znaczy się wygrałem ? Hurra !!!!

Faktycznie pamietam, w przedszkolu szalała za mną pewna przedszkolanka.
Z tego okresu pozostało mi podprogowe zamiłowanie do zabawy w lekarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Może zrobisz zestawienie autorów postów na hydepark?
Czy liczą się tylko te wyniki, które Tobie pasują?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

> w przedszkolu szalała za mną pewna przedszkolanka.

Za mną niestety nie. Nie byłem dzieckiem specjalnej troski ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Czekam na zestawienie z hydepark.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie widzę odpowiedzi zawierającej zestawienia postów z działu "HP".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaq, faktycznie, jakby się dobrze zastanowić to taka pretensja do świata może wynikać z molestowania w dzieciństwie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wykształconego molestowac to jakby ocierac sie o jadro wiedzy
nie-prawda-z
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

@sadyl
>Za mną niestety nie. Nie byłem dzieckiem specjalnej troski ;]

U ciebie ten okres specjalnej troski przyszedł o wiele później.
Jak widać, co się odwlecze to nie uciecze.

Nie wiem czy istar jest przedszkolanką, ale sama opisywała jak za tobą szalała.
Z tego szalenstwa nawet gacie gdzieś zgubiła.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

i trzeba było dziecinstwa n ie zaniedbywac
bo teraz masz podwojny problem
nawet za zarobione na hejtowaniu,judaszowe pieniadze nie da sie tego zrekompensowac

wiesz ile gwiazdek maja twoje granatowe gacie i jaka maja symbolike--opozycyjny szabesgoju?
moze to symbolizuje 12 potraw na wigilijnym polskim stole?
pamietasz jeszcze jakie barwy ma polska flaga?
zeby ci sie geopoprawny entuzjasto nie pomyliło po koreanskich igrzyskach
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Uwielbiam jak głos w dyskusji zajmuje starsza pani, której majtki szuka całe forum od miesięcy.
To zawsze taki merytoryczny głos w dyskursie - całkowicie pozbawiony życiowej frustracji, cechujący się chrześcijańską troską o innych.
Warto też podkreślić słownictwo i składnię, które są na wysokim poziomie i w żadnym razie nie są pozbawionym sensu bełkotem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

>opozycyjny szabesgoju

To nowe słówko języka miłości będące załącznikiem do ustawy o IPN definiującej przyjaciół i nieprzyjaciół Narodu Polskiego ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wnioskując z kontekstu i niepowtarzalnego stylu prawdopodobnie miało być:"szabasgeju".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja jedynie wyksztalcony nawet nie przyjmuje do wiadomosci opinii,
o moim przykrytym klapkami smiesznej pychy ,dyletanctwie
poniewaz i ze--mam dom i samochod
a jest to wyznacznik mojej niepowtarzalnosci i madrosci
nikt inny na swiecie nie zdobył zadnej wiedzy i wykształcenia i domu i samochodu POZA MNA
AVE JA PRAWDA!
(TO NIE KABARET)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

my tez
my tez!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fubu wykaż się odrobiną podstawowej wiedzy o tzw mniejszościach narodowych. By zabrać głos w dyskusji, potrzeba reprezentować choć podstawowy zakres wiedzy. W przeciwnym wypadku, z krytyka robisz się żenującym dyletantem. Szabes goj – nie-żyd, osoba zatrudniona do wykonywania niezbędnych czynności podczas szabatu w żydowskim domu lub bożnicy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

jakze mnie nie dziwi ograniczenie ,w jakim funkcjonujesz
wszak lufa jest prosta!

polski szabes-goj ma szersze kompetencje
wyjasnie niedouczonym historycznie wykształciuchom

w odcieniu polskosci-----to zwykla gnida,słuzaca zydom za pieniadze,
gnida ,ktora sprzeda własna matke i ojca..i ojczyzne za marne
25 zł na dzien/hejtu

sorki za migrene ,ktora czesto u was wywołujemy
zmuszajac do myslenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Lubię takie wypowiedzi tych "prawdziwych Polaków" czyli tych co nagle wypełzli spod swoich kamieni i powiedzieli TKM.
PS. babcia opowiedz nam jeszcze raz jak cie ten podstarzały alkoholik pukał a potem wywalił.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

No i mamy całą układankę.
Z jednej strony szmalcownik z drugiej szabesgoj.
Ooopsss.... wg ustawy o alternatywnej wersji historii nie było przecież Polaków-szmalcowników (Rysiowi coś się wymknęło, ale musiał nie wiedzieć co mówi)
Bo Polak nigdy złego słowa na Żyda nie powiedział
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Babulka, a powiedz skoro ty masz się za taką mądrą to dlaczego nie umiesz nic napisać po polsku? Bo to co piszesz to zwykły bełkot.
Skoro się uważasz za taką mądrą to dlaczego życiowo jesteś tam gdzie jesteś? A już wiem.... Zły świat się na tobie nie poznał.... I źli ludzie.....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaq, czytaj ze zrozumieniem, ja tylko wrzucam malutki kamyczek ironii do Waszego zaśmieconego ogródka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie tłumacz im..
niech zyja w przekonaniu,ze sa swietni
wiedza,widza i mają.....
i nie "maja" to

nie budz ich ze snu

wszak papier z mgr bywa czasem jak czek bez pokrycia
kiedy trzeba widziec podtekst i ironie
wyciagnać wnioski i samemu przeanalizowac ,ile PRAWDY w podanej wiedzy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeny, jaka ty jesteś mądra... Pytam więc ponownie dlaczego w kontekście tej mądrości jesteś życiowo tam gdzie jesteś?
Wredny świat i ludzie się na tobie nie poznali, prawda?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

tzn - gdzie ja jestem?
skad wiesz,ze moja pozycja jest zła ? moze wiesz o czyms o czym ja nie wiem?

i vice versa
skad my mamy wiedziec ,ze ty jestes tak CUDOWNIE ustawiony,
ze mozna pozazdroscic albo conajmniej zafiukac-

"fiuu..fiuuu! jaki on jest madry i jakie ma osiagi..Patrz Panie fiu fiu!""

czy uwazasz,ze szczyt osoagniec to "mgr",samochod z pełnym bakiem i mieszkanie?
naprawde? wokol ciebie nie ma podobnie uposazonych?

jakie stanowisko zajmujesz
masz wille,wyposazona w Van jakiegos tam..orginalnego
i słuzaca?
a samochod masz taki z górnej polki?

i to wszystko zdobyłes swoja ciezka praca?
swoja fachowoscia?
a moze cos wynalazłes?
wielu ludziom zycie uratowałes
masz jakies trofea,medale
a mzoe sam jestes jakims coachem conajmniej?
albo tez ..jako ten filolog polski

"popełniłes" juz jakas ksiazke?

wychowałes choc jedno dziecko?

hę?

CO TAKIEGO TY MASZ ,ZE WCIAZ NAM DAJESZ DO ZROZUMEINIA ZE BIEDAKI JESTESMY
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja nie wiem co on ma ale od Ciebie bije zazdrość. Może nie jesteś tego świadoma.
Nie obrażając Cie - Twoja polszczyzna pozostawia wiele do życzenia. Próbowałem czytać Twoje wypowiedzi - zwyczajnie się nie da.
Podobnie jest z opowieściami o szczegółach pożycia - to po prostu poniżej poziomu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

skoro jest ponizej pasa, to po kiego włazisz w to błoto?
tak chociaz paluchem pogmyrac co?
przyjemnie..nieprawdaz?

to tak jakby troche tej firanki, przy oknie odchylic i niezauwazinym cos podejrzec
poprzygladac sie ....a potem skrzywic sie z niesmakiem
ale z piec minut przy oknie stało sie co?

zazdroscic mozna CZEGOS?
a tu nie ma czego zazdroscic
----------------------
opozycyjne stadio hien---ŁOWCA JEST WYKSZTALCONYM CZŁOWIEKIEM
i to wykształconym wczasie ,kiedy wymagało sie czytania,nauki i myslenia
a nie UMIEJETNOSCI ZRZYNANIA Z IFONA
kiedys profesorowie szanowali sie i nie wstawiali do indeksu pozytywnej oceny zrzynaczowi
bo sie szanowali!
a teraz liczy sie kasa..głownie kasa...takie mamy elyty
i wy jestescie ich produktem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jaka ty musisz być skrzywdzona przez zycie i facetów. Życie skrzywdziło bo taka inteligentna (we własnej ocenie) a tu szeregowe stanowisko i zapie......anie po 8-10 h dziennie za ochłap.
Skrzywdzona przez facetów, bo taki piękny kwiat a jakość zerwać chcą tylko frustraci, alkoholicy i inni przegrani faceci. A nawet ci tylko do puknięcia i potem kwiatuszek ląduje na śmietniku.
Jesteś produktem 500+, od którego bije zazdrość i życiowa frustracja, a które nawet kilku zdań po polsku napisać nie umie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

ani z ciebie psycholog
ani analityk
ani wróż
ani poliglota
ani tak bardzo biegły w polszczyznie
bardzo ubogi ten twoj zasób ojczysty
mimo twoich usilnych staran

czytaj duzo ksiazek ..to sie zmieni

konstatuj dalej,,
moze kiedys wstrzelisz sie w obrzeza tarczy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wiesz, osoba która pisze coś co jest totalnym bełkotem, bez umiejętności wypowiedzenia choćby jednego zdania po polsku raczej nie powinna oceniać intelektu innych ludzi.
Jeśli ja popełniam jakieś językowe błędy to wskaż mi w którym miejscu - zdania, słowa, całe wypowiedzi...
PS. w kwestii książek.... przeczytałaś jakąś? Gdyby tak było to zakładam, że potrafiłabyś poprawnie się wypowiedzieć.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Droga pani, szukam aktualnie osoby do sprzatania biur. 14 zl za h. Reflektujesz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powtarzasz sie w wielu kwestiach,zaznaczajac przy tym .te niby twoja wyzszosc nad innymi
zarazem niczym nie udowadniajac tej rzekomej przewagi
ani w znawstwie tematu
ani w analizie (no skad?--skoro nie masz tej wiedzy)
ani w rozumieniu tego,czemu chcesz zaprzeczyc (a własciwie zhejtowac)
ani w twoim rzekomym ,swietnym ustawieniu zyciowym ???
ani w tej niesamowitej polszczyznie,ktorej nie widac!

bogata polszczyzna operuje Łowca
dobry jest w tym Sadyl,poprawnie i niezwykle rzeczowo pisze Cross,Art
i po kilku panach z tego forum WIDAC,ze z niejednej miski jedli ORAZ TO WYKSZTAŁCENIE I WIEDZA BIJE Z TEKSTU
Nawet Skydiver bije ciebie na kilka głów,a to tym

ze czyta tekst i sam potrafi , advocem ,przedstawic kontragrumenty,czasem słąbe ,czasem mocniejsze
czasem naciagniete,z pominieciem innych faktów
ale jest to jakas polemika

U CIEBIE TEGO NIE MA

mozan powiedziec ,ze jestes najnizszej rangi agentem,nieswiadomym werbunku
CIENKI INTELEKT..sorki ale tego sie nie da wykuc!

wiec Łowca goruje nad toba i bedzie zawsze gorował

po nim splywa twoje hejtowanie..jak po kaczce i daremny twoj wysiłek
co innego miec godnego przeciwnika (intelektualnie)
----------------------
kolokwialnie ujmujac---------nie jarzysz ani tematu, ani tresci
rzucasz hejtem,niby szczeknieciem
takich ratlerkow (sorki pieski)
reagujacych behawioralnie

w sieci pelno..z ich nieswiadomych usług korzystaja brzydkie elementy
ktorych brzydoty wy wszyscy--agenci lepsi i gorsi,swiadomi i nieswiadomi
nie zdajecie sobie sprawy

tak .tak-bełkot! nie rozumeim --wiec bełkot!
sęk w tym ,ze ty tu nic nie rozumiesz
ani nawet tego,co pisza inni,w pozostałych tematach

no ale czasami wiedza jest niebezpieczna
i to powinno byc dla ciebie pocieszeniem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Powiem tak: jesteś sfrustrowaną kobietą w średnim wieku, która zapewne wychowuje sama dzieci. Masz o sobie mniemanie wysokie - choć niezrozumiałe jest skąd. Twój sposób pisania świadczy o intelektualnym szambie.
Z każdego twojego wpisu bije frustracja, zazdrość i niechęć do ludzi.
To mnie nie dziwi.
Codziennie musisz wstać i iść na 8 godzin do pracy, której nie cierpisz, pracować w warunkach, których nie cierpisz i znosić gnojenie przełożonego. Potem wracasz do mieszkania, które jest za małe, nie takie jak trzeba i w dodatku w nowym porcie czy dolnej oruni. Potem musisz znosić dzieciaki, które sama musisz wychowywać, odmawiając sobie wszystkiego bo 2500 zł na 3 osoby to słaby wynik. I co pozostaje - forum gdzie można wylać żale co też czynisz.
A co dopiero po tak przeżytym tygodniu, miesiącu, roku? Nie dziwię się tobie - gdzieś ta żółć musi wypłynąć.
Do tego sytuacja z facetami. Nikt się połasić nie chce. Co jakiś czas jakiś alkoholik puknie ale też kwiatuszka zatrzymać nie planuje.
Gdyby nie 500+ to byłoby jeszcze słabiej...
Ot i cały obraz niespełnionej intelektualistki. Także nawet nie mam do ciebie żalu. Po ludzku współczuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Teraz po paru dniach dokładnie widać, że sprawdziła się moja prognoza z innego wątku, ale też na temat hejtersów, że hejters musi, inaczej ze złości się udusi. Tak już jest z dewiantami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Najwiekszym dewiantem jestes ty. Choc akurat nie mam nic przeciwko homosexualista.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Homoseksualistom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łowco to nie sa hejtersi to sa hightearsi
mozna sie po pas zalac łzami ze smiechu zpodowu tych ich dywagacji na nasz temat

mnie sie najbardziej uśmialo z "kwiatuszka"

musze powiedziec,ze dosc delikatnie sie obszedł
z tym tematem i nawet mnei zdziwił
wszak Skydryfer ofissser nazwał mię "stara baba"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

"MY" i "ONI" to typowy podział tych co wypełzli teraz spod kamieni mówiąc TKM.
To "Prawdziwa Polska".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

@g.wno prawda:

Tyle, że całą reszta Forumów, poza waszą trzodą, bez względu jakie ma przekonania polityczne, nie obrzyguje się nawzajem z ich powodu.
Jakoś dziwnym trafem dotyczy to wyłącznie zwolenników opozycji fatalnej.
Nawet Zetjot potrafi być powściągliwy w ocenie swych oponentów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Nawet Zetjot potrafi być powściągliwy w ocenie swych oponentów. "
Musiałeś sporo wypić żeby to napisać bo aż tak głupi nie jesteś.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

własnie o tym warto pogadac
ze MY I ONI i wy ---siedza na jednej gałęzi

i wsrod wszystkich sa cwane jednostki zaopatrzone w spadochron
cała reszta --wiekszosc
zwykłych polakówow--TAKICH JAK JA ,TY ,MY WY,ONI
poleci na d*pe,,inaczej dostanie po d*pie

coraz wiekszymi obostrzeniami ustawowymi,podatkami
i coraz mniejsza moca decydowania nawet o własnym podworku

krazycie wokol Łowcy,jakby to on był conajmniej kuzynem kierowcy Kaczynskiego
dzieki ktoremu mozecie napluc posrednio na frakcje u złobu

ten człowiek nie FUNKCJONUJE REALNIE w polityce
a zwyczajnie sobie a muzom tworzy
wiec po co tracicie czas?
na jedno malenkich ogniwek mogacych jedynie głosowac

to nie jest ani działacz ani tym bardziej lider zadnego ugrupowania

w jednym masz racje --ta prawdziwa Polska to potwornie skłocone spoleczenstwo
takie zafiksowane na jednej opcji,zafiksowane na ograniczonym widzeniu
na swojej racji stanowej ,zawodowej

a nad tym wszystkim zacieraja raczki ci ,ktrozy nas okradaja

kolejna ustawa polska ,pod amerykanska,dzieki ktorej ludzie straca swoje majatki
polskie ziemie albo beda musieli bulic pieniadze
kolejne odszkodowania ZA CO?ZA WYWOĄŁNIE WOJNY I HOLOCAUST?

to wszystko bedzie biło po twojej,mojej,jego ------nas wszystkich kieszeni

zainteresujcie sie jakie ustawy ,co oznaczaja dla CAŁEJ POLSKI
miast lezec na plecach zwyklego Kowalskiego

i pis/pis.pis..pis..bolszwicy,komunisci,postsrolisci itd

o jakichs piedach piszecie a POSKA JEST ZEWSZAD OKRADANA
SZKALOWANA

to jest własnie ta Europa wspolnych wartosci----jazda na Polsce
juz nawet nei tylko Europa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

ten człowiek nie FUNKCJONUJE REALNIE w polityce
a zwyczajnie sobie a muzom tworzy
wiec po co tracicie czas?

Owszem. Tylko w tym co on "tworzy" jest nienawiść do ludzi, agresja, obrażanie i wiele wiele innych. To wszystko. A na to zgody nie będzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Owszem. Tylko w tym co on "tworzy" jest nienawiść do ludzi, agresja, obrażanie i wiele wiele innych. To wszystko. A na to zgody nie będzie."

Za to twoja radosna twórczość pełna jest zgody, miłości i zrozumienia drugiego człowieka.
btw. skąd bierzesz te barwne historyjki o nędznym życiu w Nowym Porcie, ośmiogodzinnym gnojeniu przez szefa itp? Z autopsji?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wskaż mi post stworzony przeze mnie, w kórym kogoś obrażam. Wskaż mi jakąkolwiek moją wypowiedź, w której byłoby coś takiego ale nie w odpowiedzi na to co pisze Agent Wladimira.
O Nowym Porcie, czy relacjach w pracy to z życia wzięte chłopcze. Gdybyś coś przeżył poza klepaniem w klawiaturke to byś coś wiedział, choć myślę, że akurat to znasz doskonale, ale przecież tego nie powiesz publicznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cytat ujmuje sie w cudzysłów i to jest bardzo istotne...
kazdy,kto pisał jakakolwiek prace,ktora miał przeczytac ktos inny, o tym wie
Tobie magistrze polonisto i oazo poprawnosci ,jakos to umyka

przypisujesz innym to ,co sam reprezentujesz!
mao tego --istniejesz tu tylko po to ,by hejtowac Łowce i obrazac tych ,ktorym to sie nie podoba
TYLKO DLA TEGO CELU TU KLEPIESZ W KLAWIATURE

ZADNEGO TEMATU NIE PODJAŁES
ZADNEGO WATKU
NIC CIEKAWEGO NIE MASZ DO POWIEDZENIA

oprocz czepiania sie ,ze ktos jest sfrustrowany
ktos jezdzi tramwajem
ktos jest samotny
ktos ma szefa co 8 godzin go gnebi
ktos mieszka w ciasnym "M"
ktos jest głupi
ktos jest skrzywdzony
itd

nie trzeba wielkiej psychologi ,zeby domyslac sie zrodła --TWOJEJ AUTOPSJI

..wąłzic na plecy emeryta...trzeba miec ubogie zycie,zeby znajdywac w tym upodobanie

pass..bo to zanizanie poziomu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mnie krytykuje osoba, która nawet pół zdania nie potrafi po polsku napisać? I ty może jakąś pracę w życiu napisałaś? Twój poziom wypowiedzi to nawet nie gimnazjum.
Jedno natomiast mi się podoba - tak łatwo cię wyprowadzić z równowagi. Widać moje wnioski w 100% trafne.
Dzięki takim jak ty ten kraj jest jaki jest "prawdziwa polko".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

~Prawda

A to tak dla polepszenia samopoczucia.
@Prawdo... mam nadzieje i wrecz licze ze, znajda sie osoby ktore beda kazdy obrazliwy i kipiacy nienawiscia twoj komentarz zglaszac na poczatek moderatorowi a jak to nie pomoze to do prokuratury. Zapamietaj ze,sa granice ktorych nie mozna przekraczac.

Sposoby walki z hejterem w Internecie
Kodeks karny a obraźliwe komentarze w Internecie – rodzaje przestępstw, których może dopuścić się hejter:

Zniesławienie (art. 212 k.k.) polega na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.

Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny albo karą ograniczenia wolności (§1).

Jeżeli sprawca dopuszcza się ww. czynu za pomocą środków masowego komunikowania (m.in. Internet), podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.(§ 2).
Nie ma przestępstwa określonego w § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy. Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut:
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgadzam się - proszę zgłosić na policję, że facet o nicku łowca absurdów wyzywa tu ludzi, wymienia nazwiska polityków, których publicznie obraża, obraża ludzi z małych miejscowości, grozi i wiele innych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

przymiotnik odnosnie narodowsci----mala litera
rzeczownik w wołaczu (?) rozpoczyna sie wielka ...a wiec "Polko"!

a teraz bede do bolu szczera,wobec siebie tez--

kazdy z nas popełnia bledy,ulega emocjom,ma jakies priorytety,
itd itd..powodow ,okolicznosci-- tysiace
ja tez

nobody is perfect
i uczymy sie całe zycie,siebie tez!

mozesz miec wiele racji.bo niepotrzebnie ciagnełam w gnoj kogos i sama siebie
trzeba było zostawic a zycie samo pokaze--troche pozniej --kto kim jest
ale
ty robisz to samo--ciagniesz goscia za uszy,szarpiesz sie z nim
w imie czego??!

co z tego masz?co maja inni? NIC
wiec po kiego to ciagnac?

nie lepiej zaczac jakis ciekawy watek,ktory jakis sens ma?
cos odkrywa,,budzi jakies pozytywne emocje....sklania do refleksji?

kazdy z nas ma bol włąsnej D..... czyli wlasnego EGO,wciaz głodnego--stad te nawalanki
stac cibei na chwile choc zamknac temu paszcze i
poczuc sie wolnym od tego balona?

TY TO INNY JA
JA TO INNY TY

jesli ci sie uda odsunac ten balon ...na uąłmek sekundy

poczujesz sie wspaniale..gwarantuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

pomimo posadzen mnie o skrajna złosliwosc
powiem --dajci9e spokoj z tym kodeksem---dajmy sobie zyc
dosc juz jestesmy skłóceni

ja tam jestem sklonna i przepraszac i wybaczac..wszystko!
nie z kazdym bedzie mi po drodze..ale niech bynajmniej kazdy ma swoja czysta sciezke
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiem Ci krótko:
Gdyby nie było tego co on pisze na innych, jak wyzywa ludzi od złodziei, agentów itp., jak obraża ludzi z małych miejscowości/wsi, jak obraża polityków z imienia i nazwiska i masa innych rzeczy - to nie byłoby moich i innych odpowiedzi.
Nie cierpię komunistycznego podejścia do życia - jedna jedyna słuszna prawda.
Potrzebna jest prawica, lewica i centrum. Każdy ma prawo do swoich poglądów i przekonań. Tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zrozum,ze W KAZDEJ OPCJI--TWOJEJ ,JEGO,INNYCH SA DRANIE
ktorzy maja nas wszystkich gdzies
to znaczy oni sa zaslepieni wlasnymi interesami
w kazdym ugrupowaniu prym wida egoisci !
MY SIE NIE LICZYMY DLA NICH
my mamy ich karmic..oni z nas maja zyc!
nie ma ,nie było rzadow,politykow u władzy dbajacych o wszystkich

polityka --prostytucja..tak jest od setek lat

nawalanie sie DLA NICH,PRZEZ NICH nie ma sensu
warto ejst walczyc o siebie--Spoleczenstwo,dom ,historie,granice,PRZYSZŁOSC NASZA

Łowca nie zmieni nigdy pogladów..ma racje nie ma racji..czesciow ma racje
opozycja ma czasem racje ,nie ma racji,,PIS robi zle ,PO robiło zle..reszta jak moze do złobu sie pcha,zeby robic tez zle
DLA JEDNOSTEK DOBRZE,DLA GRUPY SWOJEJ DOBRZE

a w narodzie jatka!
---------------------
dajze temu człowiekowi spokoj...my tu siedzimy długo i wiemy kto,co i jak
TO NIE MA SENSU
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie ma sensu dyskusja z wykształconym,oczytanym,inteligentnym
ale zafiskowanym na beton człowiekiem

70/80 lat człowiek ma juz zasklepione poglady..i to nie ma znaczenia czy komunistyczne podłoze czy inne
jemu dasz dowod przed nos--on i tak znajdzie powod,zeby temu zaprzeczyc
bo

runiecie jego pogladów
powoduje utrate JEGO BEZPIECZENSTWA
nie robis ie dziury do przeskoku dla kogos kto nie umie /nie moze/nie chce skakac!

zeby zmieniac poglady trzeba miec OTWARTY,ELASTYCZNY UMYSŁ
KTORY NIE BOI SIE RUNIECIA PODSTAW...OBALENIA W GRUZY tego w co cale zycie,swiecie wierzył!

tez tworzysz skale....co zrobisz jak , w pewnym momencie zycia
okaze sie ,ze twoj poglad był g....wart....był zła sciezka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mnie nie interesują jego poglądy, bo jak pisałem wyżej, potrzebna jest w kraju prawica, lewica i centrum, a ludzie mają prawo do własnych przekonań.
nikt nie ma prawa obrażać ludzi - bo myślą inaczej. nikt nie ma prawa obrażać polityków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

od setek alt wmawiaja nam ,ze potrzebna jest prawica,lewica
od wielu lat wmawiaja nam ,ze demokracja jest najlepszym ustrojem(zaklamanie--bo nigdzie nie ma tej demokracji--jest cały czas kapitalizm)
od wielu lat wmawiaja nam ,ze --sprawiedliwe rzady to UTOPIA
ITD
czyli mamy byc bezkrytycznymi niewolnikami WIEDZY PODANEJ
niczego nie weryfikuj..bron cie panie boze! bo zostaniesz wariatem /przewrotowcem/bezboznikiem
NIEWOLNIK TAK MA MYSLEC!
ma myslec, ze nie ma mozliwosci bycia wolnym
bo ten swiat MA TAK WYGLADAC

przypomnij sobie "Seksmisje"
my Jestesmy w srodkui wmawia sie nam ,ze poza nie ma zycia...jest zatrute powietrze..NIE MA INNEGO WYJSCIA..UTOPAI
POZA RELIGIA JEST ZŁO
POZA KILKOMA USTROJAMI JEST ....? NIEC NIE MA
------------
a naprawde jest odwrotnie,inaczej
Poza dogmatami-beton z prawicy i lewicy, spod ksiezyca,młota,krzyza i innych -JEST WOLNOSC
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co ja mam Ci odpisać? Że należy zrobić zamach na rząd? Że monarchie wprowadzić.
Szanuje różne poglądy.
Nie wolno obrażać ludzi bo mają przekonania prawicowe, lewicowe, czy chcieliby monarchii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

~Prawda
Jeali uważasz ze Lowca obraza ciebie i innych i nawoluje do nienawisci to, nic nie stoi na przeszkodzie byc go zglosic osobiscie na Policje.

Ja od dzis kazdego hejtera z tego forum bede zglaszal na dobry poczatek do moderacji. Trzeba pamietac ze, nie znajomosc prawa nie zwalnia z odpowiedzialnosci za wlasne slowa i czyny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moim zdaniem
trzeba przestac..OD SIEBIE
nie ogladac sie na innych..owszem mozna motywowac ale bez nacisku..

UZNAJAC PRAWO WOLNEJ WOLI--czyli szacunek do decyzyjnosci
wkurzyłes sie..probowałes komus cos wcisnac..kogos zmienic

robisz to samo jemu--czego ty nie chcesz

on juz taki jest..uszanuj to..odpusc..rozmawiaj z ludzmi ,z ktorymi da sie rozmawiac i zmien podejscie
bo tramwajowe/płacowo/bytowe---zyciowe problemy dotyca nas wszystkich--mniej lub bardziej kształconych

poza tym-----nie to wartosc--co na papierze, a co w sercu, wuczciwym czynie!

popatrz na drugiego człowieka z takim zrozumeiniem ,z jakim chciałbys aby tobie dano
ODPUSC
a wszystko bedzie miało sens i do przodu pojdzie
---------------
O monarchii--czemu nie załozyc watku?
ciekawa dyskusja moze byc
za i przeciw
czy mielismy dobrych monarchow,kiedy?
czy to realne a jak nie ,to czemu?
jakich typow monarchii nie nalzey nasladowac,Belgia.Holandia,Wlk Brytania
a demokracja i monarchia? itd
temat rzeka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Iza - teraz wyjaśnij to łowcy.
Gwidon - zgłosiłeś już łowcę na policję?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

~Iza vel isztar...

"moim zdaniem
trzeba przestac..OD SIEBIE
nie ogladac sie na innych..owszem mozna motywowac ale bez nacisku..
UZNAJAC PRAWO WOLNEJ WOLI--czyli szacunek do decyzyjnosci"

Prawo wolnej woli nie zezwala na chamstwo i nienawisc wobec innych na publicznym forum.
Iza vel istar- twoje posty sa bardzo emocionalne i staja sie pozywka dla tych ktorym sie wydaje ze,sa bezkarni w sieci,(byli).
Kiedy to forum powstalo ok 18-17 lat temu to nie bylo takiego zdziczenia.
Byl czat, byl klimat i ludzie odpowiedzialni za wlasne slowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

~Prawda

Wskaż za co mam zglosic Lowce ? Jak zauwazyles to Lowca nikogo nie hejtuje, jesli zaklada watek to nie po to by sie na kimkolwiek pastwić jak ty i twoi koledzy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z tymi dobrymi praktykami z lat ubiegłych to bym nie przesadzał. Odkąd pamiętam to zawsze były te nawalanki. Wystarczy prześledzić stare wątki czy inne fora internetowe, choćby takie na których występuje od lat łowca. Był są i będą. Dopóki jesteśmy anonimowi, dopóty nie ma podstaw do karania czy ścigania. Jeden byt anonimowy krytykuje drugi byt anonimowy. Gdzie ty Gwidonie widzisz podstawę prawną do karania czy ścigania ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

fajne to było/jest?
to ci sprawia prawdziwa przyjemnosc?

wyobraz sobie ,ze wszyscy siedzimy po tych bitwach..obdarci,zmeczeni,poranieni,smutni
wokol nas sciele sie ruina.....
i
ktos w koncu,..nieistotne kto
mowi

"moze choc na chwile wyjmiemy te fajki pokoju"

wyobraz sobie ludzi w kole i jeden po drugim pyka po jednym.......
i NIC WIECEJ

I Jak sie czujesz
bo ja
oddycham w koncu pelna piersia ,,czystym powietrzem i jest mi tak błogo
ze mi nic wiecej nie trzeba
jak trwac w tej chwili jak najdłuzej..ale nawet czas
nie ma tu znaczenia

podac sobie dłon to tez znalezc wolnosc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Jak zauwazyles to Lowca nikogo nie hejtuje......"
Czy Ty się upiłeś / naćpałeś?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie hejtuje--bo nie zasadza sie hurtowo pod czyims wpisem i za kazdym wpisem

ale czasem posrednio obraza i wytyka i wysmiewa ale w sposob zakamuflowany
stad mniej widoczny..mniej bolesny

pisze sobie ...to jest jego zajecie,ktore mu wypelnia zycie
nie dlatego,ze jest samotny i nieszczesliwy
nie dlatego,ze sie nie dorobił czegos tam
k...a moze dorobił ale nie tego, co ty masz na mysli

niech se tworzy.......my go znamy dłuuugo
to twoje dzialanie nie ma sensu..kompletnie!

a wytykaniem komus jezdzenie tramwajem itp
WYSTAWIASZ SWIADECTWO O SOBIE
ZROZUM -JESTES WODA NA MŁYN
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pośrednio obraża???
Ręce opadają.
Przecież on wymienia nazwiska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a wsrod tych nazwisk sa ludzie ,ktorzy nie swieca przykladem
sa tak samo ułomni
jak my wszyscy
--------------
dbaj o swoej nazwisko--i najlepiej na tym wyjdziesz
reszta niech sie sama broni
-------------
jest piekne słoneczko..naprawde warto bronic jakiegos palanta,co pare madrych słó wypowiedział
a potem sie okazuje ,ze bił zone
taki przykald-ale z zycia
-----------------

ide nakarmic ptaszki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wsród tych, którychon obraża są ludzie tacy i inni, jak również tacy i inni są wśród tych, których on broni.
Nie zmienia to faktu, że nie można obrażać ludzi!
A jak jest taki odważny to niech to zrobi na żywo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy przestałeś już zjadać swoje odchody? Dlaczego tak bardzo nienawidzisz Tuska? Cze nadal codziennie onanizujesz się myśląc o zdechlym nietoperzu? Jak nie odpowiesz, to znaczy że nie umiesz rozmawiać, tylko wszyskich nienawidzisz i obraższ. To nie jest hejt tylko zwykłe pytania i próba dyskusji.
Tak właśnie probujesz rozmawiać z łowcą, biedny trollu i każdy to widzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Wskaż mi post stworzony przeze mnie, w kórym kogoś obrażam."

Niedaleko szukając obraźliwe są praktycznie wszystkie twoje wypowiedzi na temat Isztar. Ich powodem jest tylko i wyłącznie to że ona się z tobą nie zgadza. Przestań więc kreować się na ostatniego sprawiedliwego, który broni swego i innych honoru przed zakusami złego łowcy.

"O Nowym Porcie, czy relacjach w pracy to z życia wzięte chłopcze".

Teraz wiem skąd w tobie tyle jadu chłopcze. Gdzieś trzeba rozładować nagromadzoną frustrację.

btw. mieszkałem kiedyś w Nowym Porcie. Bardzo fajna i klimatyczna dzielnica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

~Cross

Tacy mlodzi a nienawisci maja w sobie tyle ze moga obdzielic nia 1000 osobową grupe ludzi.
Mam nadzieje ze moderatorzy w koncu wezma sie za tych cwaniakow ktorym sie wydaje ze wolno im wszystko i to bez karnie.
Cross im wiecej osob zglosi hejt to wieksza szansa na pozbyciesie tych hejterow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

~anonim 213.192.95.*

może wskaż odbiorce tych twoich pytan? Nawet zadajac pytania kipi w tobie nienawisc.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziwie sie tym osobom, które bronią tego łowce.
Ja próbowałem z nim rozmawiać - kulturalnie i rzeczowo. To się po prostu nie udaje. Zostałem obrażony, a kiedy zacząłem zadawać mu konkretne pytania dotyczące poglądów i pokazywać ogrom zakłamania to ten człowiek uciekł i założył nowy post.
To typowe zachowanie dla człowieka wyżywającego się wirtualnie i anonimowo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gwidon : złóż w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, napisz do Ziobry i do Jojo. Zawiadamiaj moderatorów i administratora forum. Napisz petycje w obronie łowcy i zbieraj podpisy pod zgłoszeniem go do KRS.
A w sumie skończcie to pier do lamento na temat łowcy i jego fanklubu. Nie można już tego czytać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

> próbowałem z nim rozmawiać -(..) To się po prostu nie udaje

Oczywiście,
Pisałemo to tym N razy. Było słuchać staarszych i mądrzejszych :D
Zetjot przerasta cię iintelektem krańcowo
Mogę mieć zupełnie inne zdanie w wielu kwestiach, ale szanuję Go.
W przeciwueństwie do ciebie i twich klonów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

~jaq
grozisz mi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sam dla siebie jesteś groźny. Dla mnie jesteś śmieszny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja szanuje ogólnie ludzi. Są niewielkie wyjątki. Jednym z nich jesteś ty - alkoholik, podstarzały, taki mądry a taki życiowo niezaradny, do tego podrywający młode panny, pani Iza wystarczająco o tobie opowiedziała. Dla mnie jesteś człowiekiem poniżej jakiegokolwiek poziomu. Jesteś przykładem myszy, która chciała być lwem. Dlatego cie nie szanuje. Faktycznie to dla ciebie są fora internetowe.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Akurat pani Iza jako naprzykład podrywanej młodej panny raczej ci nie wyszła ;)
Masz coś personalnie do mnie?
To miej jajca i powiedz mi to w twarz. Adres znasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jest paru Forumów, Mężczyzn.
Jak trza, to mi wywalają w gębę, co nie gra.
A jak trza, to i po ryju mi dadzą.
Bo to normalni faceci a nie ci*ty zza klawiatury.

Masz jajca? To wiesz, co trzeba zrobić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

A skąd ma mieć twój adres?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego to musi być walka kogutów, która kończy się wzajemnym obrażaniem?
Max, co Ty tworzysz?

"Dziwie sie tym osobom, które bronią tego łowce."
Łowca nie potrzebuje zauszników i Wiatru Północy za plecami. To jest publiczne forum, na którym każdy korzysta z prawa do wyrażania swoich poglądów. Ironią jest fakt, że Łowca, jak rzadko kto tutaj, potrafi napisać wszystko co pomyśli głowa BEZ obrażania odbiorcy.
Trzeba by silnie utożsamiać się z opisywanym przez Lowcę "profilem" by poczuć się dotkniętym czy obrażonym. Nawet wtedy, reakcja ataku jest zabawna i dziecinna.
To, że ktoś "broni" prawa Łowcy do aktywnego uczestnictwa na forum, nie oznacza, że broni Jego poglądów!

"Ja próbowałem z nim rozmawiać - kulturalnie i rzeczowo. To się po prostu nie udaje. Zostałem obrażony, a kiedy zacząłem zadawać mu konkretne pytania dotyczące poglądów i pokazywać ogrom zakłamania to ten człowiek uciekł i założył nowy post."

Rozmowa tutaj jest niemożliwa. Jesteśmy na forum i możemy się jedynie wypisać na tematy tutaj poruszane ale nie na temat Forumowiczów (wyjątek stanowią Osoby, które znają się "w realu" i przenoszą tutaj swoją prywatę).
Nie ma obowiązku reakcji na zaczepki i tłumaczenia się. Ignorowanie jest znacznie lepszą formą ucinania dyskusji niż ubliżanie, dokuczanie itd. To jest przewaga forum nad sytuacjami w "realu", gdzie często trzeba znosić kogoś, z kim nie chce mieć się do czynienia.

"To typowe zachowanie dla człowieka wyżywającego się wirtualnie i anonimowo."

Z tą "anonimowością" nie przesadzajmy.
Osobiście, również, od kilkunastu lat, wolę "wyżywać się wirtualnie" niż znosić katusze kontaktów z istotami ludzkimi, odczuwać ból więdnących uszu, tlumaczyć się z poczucia humoru i sposobu życia, o poglądach nie wspomnę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

"wolę wyżywać się wirtualnie" - tu masz rację, widzisz inni ludzie wyżywają się realnie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak. Widzę na każdym kroku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czuje sie zobligowana , w jakiejs minimalnej sferze
i malenkim zakatku
do sprostania tej "młodocianej pannie"
zatem do dzieła..juz
i teraz plete warkoczyki:)

byłoby marnotrstwem zaprzeczac
kiedy tak błahe przesuniecie w czasie---podnosi na duchu:)

No..no.. piekny dzionek
i pieknie dziekuje za niego:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Skąd to natężenie hejtu ?"

Skątowni, analfabeto... cienki bolcu, bażancie-nielocie.. :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powrót Jedi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ku... jak miło widzieć normalnego człowieka na Forum.
Po tych wszystkich hydrantowych klonach :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

no i już jakiś Psikuta - niekoniecznie 'bez s' - zreportował mój cudowny post ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Uwielbiam Psikutę więc znajdź inne porównanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sadyl, ty jesteś wzorem wszelkich cnót i tytanem intelektu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

hej... starsi (30 odpowiedzi)

pamiętacie brytyjski rock alternatywny? pamiętacie the smiths?...

Pan Jarek, czyli powód do wstydu i kiedy powinna interweniować policja (4 odpowiedzi)

Okazuje się, ze tego który wyzywał Polaków słowami „zdradzieckie mordy” obraża własne imię....

kobieta w Sopocie zaczepia ludzi (różowa czapka) (3 odpowiedzi)

Hej, Już dawno zauważyłem (bo to dość charakterystyczna osoba), że w Sopocie, najczęściej w...

do góry