Widok

Sposób na kaszel i drapanie w gardle

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny,
od 2 dni męczy mnie suchy kaszel i drapanie w gardle ...
czy macie jakieś sprawdzone sposoby oprócz mleka z miodem i masłem, soku z czarnej porzeczki ???
a może brałyście jakieś tabletki do ssania, takie ziołowe ???

będę wdzięczna za pomoc :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jak byłam w ciąży brałam na pewno tantun verde w kapsułkach - wiem, że można i mi pomogło, zdrówka życzę!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja brałam tabletki do ssania tantum verde i płukałam gardło wodą z solą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy konsultowałyście branie tych tabletek z lekarzem ???
bo nie wiem czy mogę sobie je tak po prostu kupić ...
aha,ciąża przebiega prawidłowo, wyniki też mam ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w ciąży brałam tantum verde, poleciła mi pani w aptece i gin
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
gin też mi ostatnio powiedział że jak cos to mogę tantum verde i chlorchinaldin brać

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli po pracy apteka i tantum verde do ssania :)
dziękuję za pomoc dziewczyny !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze, podpytaj jeszcze farmaceutkę o skład tego Tantum Verde, bo pamiętam, że ja na początku ciąży też brałam, a potem zmienili skład i nie wolno było go przyjmować kobietom w ciąży i karmiącym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o dzięki za podpowiedź, chyba jeszcze zadzwonię do mojego gin i się go podpytam o to tantum verde ... tak dla spokojnego sumienia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo dobry jest Tymsal w sprayu, ziołowy, całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży... bardzo tani ok 7zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomniałabym o najprostszym i najsmaczniejszym sposobie - syropie z cebuli. :)

Możesz też profilaktycznie zaaplikować sobie duuużą dawkę czosnku, np. w mleku, no i oczywiście - miód.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sa trzy specyfiki o dzialaniu antybiotycznym:
- czosnek
- jagody
- maliny

jak nie masz wlsanych malin i jagod- kup mrozone i zajadaj sie na maxa.
Czosnekjest dobry ale nie dla wszystkich- czasem wzdecia i problemy z watroba sa bardziej dokuczliwe od dobroczynnego wplywu czosnku. Jesli lubisz to tylko czosnek jedzony na surowo ma wlasciwosci lecznicze.
Jest sporo suropow na kaszel - np. z babki lancetowej - bardzo dobry
Pij herbate z kwaitow hibiskusa i dzikiej rozy- ma duzo witaminy C, najlepiej rano zrobic dzbanek i pic go przez caly dzien jak sok czy wode.
Masc rozgrzewajaca - nasmaruj nia stopy przed snem i gardlo ( owin szalem aby je zagrzac)
Inhalacja z soli fizjologicznej, najlepiej kup nebulizer - to powinno byc w kazdym domu, nie ma lepszej metody na stany zapalne gardla, dziala natychmiast!
A noc z kaszlem- najlepiej spac przy otwartym oknie, powietrze z dworu jest chlodne i wilgotne a to "balsam" dla gardla. Gwarantuje ze przespisz noc bez kaszlu.
Kominek aromatyczny- olejki z sosny, mentholu - pomagaja w oddychaniu i natychmiast udrazniaja nos
jak juz wyzej pisano Tantum verde + tymianek w sprayu
Miod- jest super ale musi byc dobrze rozpuszczony w plynie, bo grudki miodu moga sie przykleic do gardla i je jeszcze bardziej draznic. Aha miodu NIE WOLNO rozpuszczac we wrzatku, tylko w cieplym napoju.
Cytryna- to MIT, wiecej witaminy C jest w porcji kapusty kiszonej lub jablku, niz w plasterku cytryny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super, dziękuję za tak szczegółową rozpiskę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W ciąży nie wolno hibiskusa bo wywołuje skurcze macicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak samo słyszałam ze nie wolno lekow zawierajacych tymianek ibuprofen
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mnie jak zaczyna powoli pobierać gardło to zawsze sięgam po sprawdzone rozwiązania, z tych najskuteczniej działających mogę polecić pelafen, ma dobry skład, kosztuje kilkanaście złotych i działa bardzo szybko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

przychodnia Hipokrates na Niedźwiedniku - czy ktoś może polecić pediatrę? (19 odpowiedzi)

Dziewczyny, Może wśród forumek jest któraś z Niedźwiednika i okolic i mogłaby nam polecić...

in vitro (4 odpowiedzi)

Dzień dobry. Przeszłam 2 implantacje in vitro, niestety bezskutecznie. Mam pytanie, kto...

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

do góry