Widok

Szczepienia dla niemowlaków

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny chciałam sie dowiedzieć co uważacie na temat płatnych szczepień?? Za 2 tyg mam iść na szczepienie z moim Synkiem a lekarz dał nam do wyboru szczepionki bezpłatne te co dziecko musi mieć i te odpłatne dodatkowe. Słyszałam parę opinii na ich temat więc pytam jeszcze was. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zawsze szczepiłam mopja coreczke odplatna szczepionka to jest to co dziecko powinno miec + cos tam dodanego, najwazniejsza kozyscia jest tylko jedno klucie podczas gdy nieodplatna sa 2 lub 3 a wiadomo jak dziecko reaguje na igle.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja szczepilam dziecko Infanrixem IPV HIB w 4 dawkach wybralam ja po rozmowie z lekarzem szczepionki chronia dziecko przed powiklaniami w takich chorobach jak np blonica czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych a takrze przeciwko tezcowi szkoda ze w Polsce trzeba placic za takie szczepienia w Angli one sa za darmo
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli kiedykolwiek "dorobię" się dzidziusia, to będę go szczepić jak najmniej.

U mojej siostry i u mnie dwie poważne choroby autoimmunologiczne rozpoczęły się właśnie po przyjęciu szczepionek... Wiele źródeł wiąże np. ADHD i autyzm z masowym szczepieniem niemowląt.

Nie będę się bać szczepień jak diabeł święconej wody, ale też nie będę wyszukiwać na siłę nowych, nieobowiązkowych.

Z pewnoscią nie będę też się zgadzać na podanie wielu dawek jednego dnia. Lęk przed igłą jest dość naturalny, dziecko potrafi sobie z tym radzić, a podawanie zmasowanych dawek jest bardziej szkodliwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myślę, że szczepienia powinny być jednak pojedyncze (jakos nie wierze w te mixy np. 3 szczepionki w 1 - trochę sie ich boję osobiscie .ale swoje dziecko szczepilam darmowymi szczepionkami a dodatkowo kupiłam tylko HIB . Planuje jeszcze żółtaczke ale genaralnie nic dodatkowo nie wymyslam - syn ma prawie 3 lata. Uwazam , że ta ilość szczepionek jaka przyjmuje dziecko w ciagu pierwszych 6 m-cy zycia jest za duza na raz - owszem powinni szczepic ale np. rozłozyc to jeszcze bardziej w czasie. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przeciez one sa rozlozone i wcale nie musisz szczepic dziecka w wieku 6 tyg na hib a mozesz poczekac np do jego drugiego roku zycia wtedy jest mniej dawek ja wybralam szybciej i sie ciesze dziecko im mlodsze tym lepiej przyjmuje i zachowuje sie po szczepieniach nik nikogo nie zmusza ale nadeszly takie czasy takie choroby zmutowane ze warto pomyslec o zdrowiu i bezpieczenstwie dziecka a nie tylko o tym czym bedzie je bolalo i ze obciazy to budzet
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczepilan na HIB w wieku 2 lat - 1 dawką a to , że napisałam o rozłozeniu szczepien w czasie to chodziło mi o to , ze z malutkim dzieckiem chodzisz 1 raz w miesiacu średnio na kontrolę i wtedy za kazdym razem na coś je szczepia i to wydaje mi się zdecydowanie za duzo szczepionek jest wykonywanych w pierwszych 3-4 miesiacach zycia dziecka , to tyle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My wybralismy te płatne. Maluch ma mniej zastrzyków, wiec i mniej płaczu Te płatne sa tez "nowoczesniejsze" i jest u dzieci mniej powikłań (to słowa lekarzy). Jest już w nich przciw HIB
Przeciw pneumokokom nie szczepimy narazi eDominika, bo nie ma kontaktu z innymi dziećmi. Poczekami i zaszczepimy go przed przedszkolem - wtedy bedzie tylko jedna dawka szczepionki.

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie, ile dzieci zmarło na te "pneumokoki" w całej Europie w ostatnich latach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a napiszcie taki kalendarz szczepień kiedy i jaką trzeba i jakie można dodatkowo i jaki jest koszt

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A propo pneumokokow spotkalam dzisiaj kolezanke i powiedziala ze byla ze swoim dzieckiem w pobliskiej przychodni u dok M dziecko podobne obiawy do przeziebienia ale bardzo wysoka temperature i zielony wyciek znoska pan M olala sprawe mowiac ze to grypa nie zlecila zadnych badan nic dobrze ze szybko znalezli inna pania D ktora po zleceniu badan laboratoryjneych wykryla pneumokoki teraz dziecko czuje sie juz lepiej ale ja tez sie zastanawiam czy nie zaszczepic dziecka na pneumokoki koszt to jedyne 200 zl ale patrzac na niedouczonych niby doswiadczonych lekarzy to wole chuhac na zimno
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o to obowiazujacy kalendarz szczepieni
http://www.szczepienia.pl/mmw/img/kal_normal.gif
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W związku z tym, iż mój synek chorował zaraz po porodzie lekarka zaleciła płatne szczepienia, gdyż jak twierdziła są bezpieczniejsze dla niego i lepsze. No i jest ten komfort, że nie kłuje się kikla razy,tylko jeden raz i łagodniej to dziecko przechodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Amniopunkcja - do osób które już to przeszły (285 odpowiedzi)

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13...

Położna środowiskowa Gdynia - którą wybrać? (13 odpowiedzi)

hej dziewczyny! Czy możecie mi polecieć jakąś sprawdzoną, zaufaną, i rzetelną położną...

księgowa?? czy warto? (36 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

do góry