Widok

Szczęśliwe mamusie listopadowo-grudniowe 2018

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Zapraszam do nowego watku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika 2 listopad szpital Zaspa
Ewelina 8 listopad szpital Wojewodzki
Aśka 7 listopad szpital Zaspa
Mia 25 listopad szpital Zaspa
Magda 25 listopad szpital.

Miłego dnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://m.trojmiasto.pl/forum/Mamusie-listopadowe-2018-t803990,1,160.html

Link do poprzedniego watku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To pozwólcie, że się dopiszę ;)

Monika 2 listopad szpital Zaspa
Ewelina 8 listopad szpital Wojewodzki
Aśka 7 listopad szpital Zaspa
Mia 25 listopad szpital Zaspa
Magda 25 listopad szpital.
Devil - 5 grudnia - Zaspa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powoli nas przybywa :)
Jeszcze pol roku przed nami ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spoko spoko ;) cały grudzień do zapełnienia :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super może teraz tabela się trochę powiększy ;) czyżby wiekszosc mam planowały swoje pociechy na lato
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ewelina zauważyłam że termin czy się przesunął na 4 listopada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie wg USG niby 3 dni później a gin jeszcze nie wyliczyla terminu moje przeczucie jest jednak że pozniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

eeee tam... te wszystkie terminy to i tak tylko orientacyjne są ;) i tak wszystko w praniu wychodzi, a te kilka dni w tą czy w tamtą to żadna różnica ;)

nadrobiłam nieco wasz poprzedni wątek i mniej więcej wiem kto kim jest ;) to czas na mnie...
to moje 3 dzieciątko :) mam już syna i córę, właśnie oscyluję pomiędzy 11 a 12 tygodniem (OM i USG mówią coś z lekka innego ;) ), czuję się różnie... popołudniami mi niedobrze, ale na szczęście bez wymiotów. no i zaczęłam walkę z cukrzycą :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie pojawila sie niedoczynnosc tarczycy... Dostalam euthyrox 25. Ale ogolnie samopoczucie okej, na poczatku ciazy juz o 20-21 czulam sie zmeczona, aktualnie jest lepiej :) juz nawet lepiej z apetytem. Ale smakuja mi zupelnie inne rzeczy niz przed ciaza. Kanapki ewentualnie sandwiche z serem i dzemem :) i ziemniaki, ktorych prawie w ogole nie jadlam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oooo zapomniałam euthyroxie ;) biorę obecnie 100 :/

fajnie że już się lepiej czujecie ;) ja też czekam na ten stan ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mi leci 15 tydzień i ciągle samopoczucie takie średnie, jakby zgaga połączona z mdłościami, ciągłe odbijanie i uczucie głodu, ssania. No cóż mam nadzieję, że to w końcu kiedyś minie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie dziewczyny jak samopoczucie u mnie różnie jest mi już coraz ciężej ruchy dzidziusia czuje co prawda delikatne ale są a jak u was dzidzie kopia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No u mnie jeszcze za wcześnie, bo 11 tydzień leci ;)
Ale pamiętam pierwsze ruchy swoich poprzednich maluchów, jak je uwielbialam i tylko na nie czekałam :) teraz też jestem ciekawa kiedy poczuje pierwsze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej :)
Ja jeszcze ruchów nie czuje ... w drugiej ciąży ponoć wcześniej czuć ruchy niż w pierwszej to może za tydzień lub dwa coś będzie czuć :)
W mojej firmie znaleźli już osobę na zastępstwo, ma przyjść do pracy z początkiem czerwca... więc pewnie od połowy czerwca będę miała sporo wolnego czasu ... Akurat będą wakacje, mam nadzieje że ładna pogoda to będę korzystać i chodzić na spacerki :)
A jak Wam dni mijają? Pracujecie jeszcze czy relaksujecie się już na zwolnieniu lekarskim? :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi leci 16 tydzień, ale też nic jeszcze nie czuję, a już nie mogę się doczekać tego uczucia, to moja pierwsza ciąża i jestem ciekawa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieciaczki pewnie niedlugo dadza o sobie znac :)
Ja już powoli zamieniam zwykłe jeansy na ciążowe. Brzuch robi się troszkę większy... Zwłaszcza po obiedzie :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już w jeansy się nie dopinam:) Na razie chodzę w spodniach takich luźniejszych elastycznych z wysokim stanem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się w swoje mieszczę, ale u mnie 12 tydzień się zaczął, więc jeszcze mam czas ;) aczkolwiek to 3 ciąża, więc w każdej chwili może brzuchola zacząć wywalać :) z resztą już mam wrażenie, że nie jestem w stanie "wciągnąć" brzucha jak normalnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie druga ciaza, ja do niedawna tez sie miescilam w swoje jeansy, z tym ze lubie dosc obcisle z wysokim stanem, uznalam ze szkoda uciskac malenstwo, prace mam siedzaca i jednak bylo mi juz troche niewygodnie z reszta jutro zaczynam juz 17 tydzien :) wiec powoli mozna zaczac zmieniac garderobe :)

Dziewczyny wybieracie sie do szkoly rodzenia albo czy w poprzednich ciazach chodzilyscie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja chodzilam do szkoly rodzenia w pierwszej ciazy. polecam! niby nic nowego przed Toba nie odkryja, ale troche poukladaja w glowie i uspokoja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc dziewczyny :)

Dolaczam do Was. Spodziewam sie drugiego dziecka. Mam juz piekna i kochana coreczke :)

Dopisuje sie do listy:
Monika 2 listopad szpital Zaspa
Ewelina 8 listopad szpital Wojewodzki
Aśka 7 listopad szpital Zaspa
Mia 25 listopad szpital Zaspa
Magda 25 listopad szpital.
Devil - 5 grudnia - Zaspa
Dzoana1 - 20 grudnia, szpital Kliniczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc Dzoana :)

W pierwszej ciazy nie chodzilam do szkoly rodzenia a teraz sama nie wiem. Na poczatku jak sie dowiedzialam o ciazy to chcialam sie zapisac ale uznalam ze w sumie jak juz rodzilam to chyba zbytnio nie ma sensu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj Dzoana masz fajny termin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj Dzoana masz fajny termin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkole rodzenia miałabym blisko i miałabym możliwość chodzenia ale stwierdziłam czy ma sens skoro to moja 4ciaza poza tym mój malzonek za bardzo nie chce w poprzednich ciążach też nie chodziłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam nowe koleżanki :) też mam cukrzycę ciążową także łącze się z bólu! super,że nowy wątek :) ja w spodniach ciążowych to już od dawna chodzę ;p fakt faktem normalnie miałam 40, a ciążowe to 36, ale jednak ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny:) Ja dzisiaj po wizycie i usg:) Prawdopodobnie będzie dziewczynka;) Bardzo się cieszę, bo w rodzinie same chłopaki;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratulacje :) w ktorym jestes teraz tygodniu ze juz cos o płci wiadomo?
Ja mam usg za 3 dni (bedzie poczatek 15 tyg.) i zastanwiam sie czy jest szansa juz sie czegos dowiedziec :)

Magda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Magda,ja w pierwszej ciąży wiedziałam już w 12. synek tak się ustawił,że nie było wątpliwości :) trudniej z dziewczynkami, bo zawsze coś mogło się ukryć (np potem,w połowie ciąży inny lekarz wmawiał nam dziewczynkę, nawet wargi sromowe pokazywał ;D haha :) )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak tam weekend i Dzień Matki,kochane? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej;) Wszystko byłoby fajnie gdyby samopoczucie było dobre, a mi niestety ciągle nie dobrze. Jutro zaczynam 17 tydzień i już tracę nadzieję, że mi to minie. Może to kwestia diety, sama już nie wiem..Taki dyskomfort w przełyku, odbijanie, lekkie mdłości.
Dodatkowo wczoraj w nocy obudził mnie ból w lewym boku lub okolice nerki promieniujący na pęcherz jakby kolka nerkowa. Przeszło po paru minutach..ehh nie jest lekko:// A wy jak się czujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miło spędzony przy grillu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja czuje sie juz calkiem dobrze :) Wczoraj mialam zajecia w szkole ale wczesnie skonczylam i na obiadek pojechalismy do szwagierki na grilla :) dzis do pracy przyszla dziewczyna na zastepstwo i ja przyuczam co i jak. 6 czerwca mam wizyte u lekarza wiec pewnie juz bede szla na zwolnienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mia jak sobie z cukrzycą radzisz? Ja mam dzisiaj jakies kryzys i mam wrazenie, ze kompletnie mi nie idzie :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To moja 2 ciąża z cc - o tyle mi łatwiej, ale na tym koniec :( chleb już mi bokiem wychodzi..w kółko jem to samo, chociaż ostatnio zrobiłam dwa ciasta z ksylitolem (jogurtowiec i murzynek) to była miła odmiana. czasem sobie pozwolę na loda waniliowego (ble). miałam parę przekroczeń :( ale staram się pilnować... łatwo nie jest, ale co nas nie zabije to nas wzmocni! chciałabym w końcu na wadze przybrać, haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cześć. Chciałabym się do Was dołączyć. Termin mam na 30 listopada. Niestety bardzo słabo znam Gdańsk (mieszkam tu od 3 lat) i nie wiem gdzie najlepiej będzie rodzić. Chętnie posugeruje się Waszymi opiniami. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć wszystkim :)
Dołączam do Was :)

Dopisuje sie do listy:
Monika 2 listopad szpital Zaspa
Ewelina 8 listopad szpital Wojewodzki
Aśka 7 listopad szpital Zaspa
Mia 25 listopad szpital Zaspa
Magda 25 listopad szpital.
Devil - 5 grudnia - Zaspa
Dzoana1 - 20 grudnia, szpital Kliniczna
Grajeczka - 5 listopad - nie wiem w którym szpitalu będę rodziła, może polecicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witaj :) jak samopoczucie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam :) Jest to moja pierwsza ciąża, mam 31 lat wiec może temu trochę czasem panikuję, czasem nie wiem czy tak powinno być czy nie, a w internecie różne rzeczy piszą i wolę nie czytać.... Ogólnie nie mogę doczekać się już listopada.... Chętnie nawiązałabym kontakt w celu wymiany "doświadczeń" :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochana, uwierz, że ja też nie mogę się doczekać listopada :) ale już czerwiec :D kolejna kartka w kalendarzu :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, czy prowadzicie ciążę prywatnie czy w NFZ?
Czy macie do polecenia lekarzy albo gabinety gdzie na pewno robią usg połówkowe na nfz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zinkiewicz na Jagiellonskiej na każdej wizycie wykonuje dokładne usg. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie kochane ja już o wiele lepiej się czuję zaczęłam 19tydz poza tym jest mi strasznie ciezko czuje się jak w 9 tyg ja chodzę na NFZ we wtorek wizytuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moniko można powiedzieć, że jesteśmy na tym samym etapie ciąży :) ja też czasem się średnio czuję :( To moja pierwsza ciąża i wszędzie w książkach jest napisane, że po przetrwaniu I trymestru jest o niebo lepiej i II trymestr to cudowny czas, niestety ja się czułam lepiej w I trymestrze niż w II. No i niestety musiałam iść na zwolnienie... Ja chodzę prywatnie do lekarza i mój lekarz nie pracuje nigdzie w szpitalu, polecił kliniczną lub zaspę, ale sama jeszcze nie wiem :( od 20 tygodnia mam do położnej się zgłosić, może ona coś poleci..
Monia znasz już płeć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawdopodobnie lekarz widział chłopca ale nie potwierdził w % i takie są tez moje przeczucia to był 12-13tydz więc w tym tyg narządy są bardzo podobne. A jak u ciebie i reszty dziewczyn?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam wizytę 30 czerwca i wtedy lekarz powiedział, że powie jaka jest płeć, bo teraz jak byłam 2 tygodnie temu to powiedział, że raczej chłopiec ale pewny nie jest... Więc jeszcze nikomu nie mówiłam, jak lekarz będzie pewny to wtedy poinformuję wszystkich :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Hej dziewczyny!

To i ja dołączę do tego zacnego grona mam ;) To moja druga ciąża, mam już córeczkę.

Dzoana1 - Tobie szczególnie przybijam pionę, bo też mam termin na 20.12 ale jeszcze nie wiem czy będę rodzić na Klinicznej czy w Redłowie :)

Czy są tu jakieś mamy z Gdyni czy tylko Gdańsk? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny jeśli chodzi o smaki w ciąży i zachcianki sprawdzają się co do płci dziecka. Wyczytałam że jak na słodkie to dziewczynka a kwaśne chlopiec, chociaż z doświadczenia kuzynek widzę że jest odwrotnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam Cię ciepło ;) ja jestem z gdanska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dopisuje sie do listy:
Listopad:
Monika 2 listopad szpital Zaspa
Ewelina 4 listopad szpital Wojewodzki
Grajeczka 5 listopad
Aśka 7 listopad szpital Zaspa
Mia 25 listopad szpital Zaspa
Magda 25 listopad szpital
Grudzień:
Devil 5 grudnia szpital Zaspa
Dzoana1 20 grudnia szpital Kliniczna
Emi 20 grudnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również chciałbym się dopisać :) termin mam na 30 listopada i nie mam pojęcia gdzie rodzic...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj Emi :) to sobie sprawilysmy prezent gwiazdkowy ;) ja jestem z Gdanska :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj Emi :)
Monika, co do smaków to nie wiem, ale w ciąży z synem znielubiłam zakupy ;D od razu wiedziałam, że będzie chłopak, haha :) teraz za to nie mam przeczucia, ale gdybym miała obstawiać to też wydaje mi się, że syn :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogórki kiszone i sok pomidorowy są w mojej diecie codziennie :) Podobnie było w pierwszej ciąży i słyszałam, że na pewno będzie chłopak. Ale czułam inaczej i wyszło jednak na moje. Teraz też mam przeczucie, zobaczymy czy intuicja mnie nie myli (chociaż tymi zachciankami na słodkie/kwaśne to się nie sugeruję) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Które z was są już po pierwszym USG podobno się je robi do 13 tyg a drugie USG w którym tygodniu robicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monika ja prowadzę ciążę prywatnie, więc usg jest na każdej wizycie. Ale jeśli chodzi o NFZ to standartowe robią w 11-13 I to jest tzw genetyczne, potem 20-21 to tzw polowkowe i ostatnie to jakoś w 36 tyg. Oczywiście pewnie wszystko od lekarza zależy i może są tacy, którzy do dzidziusia zaglądają częściej, ale standartowe robi się te 3 badania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, ja chodzę do lekarza na NFZ i na każdej wizycie miałam robione usg. Myślałam, że to standard..:) Jestem w 18 tygodniu i miałam robione 3 razy usg.

Czujecie już ruchy dzidziusia? Ja takie chwilowe pulsowanie w dole brzucha, ale nie wiem czy to jest to :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już czuje ruchy naszego maleństwa nieraz przekształca się to w mocniejsze nawet kopniaki gdy mocniej ucisne ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja chodzę prywatnie więc też usg co wizytę + usg szyjki. W I ciąży chodziłam na NFZ i usg także było przy każdej wizycie :) ale są lekarze, którzy tego nie robią, niestety, nie muszą i wtedy, jest tak, jak pisała Devil. Połówkowe ok 20 tygodnia (dokładnie między 18 tyg +0 dni, a 22 tyg + 6dni), wg Mamaginekolog to najważniejsze badanie w całej ciąży :) nie mogę się doczekać!
Ruchy też już czuję, ale to II ciąża więc szybciej.
Devil, jak sobie radzisz? ja w niedzielę zgrzeszyłam i zjadłam gofra z owocami i do tego trochę frytek. byliśmy w terenie i na prawdę nie było co kupić. echhh...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też niestety chodzę przez NFZ i USG robię tylko na Jagiellońskiej te 3 najwazniejsze :( fajnie byłoby częściej podpatrzeć maluszka ale też słyszałam że nie jest to takie dobre dla dziecka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monika, ja I ciąże też prowadziłam na Jagiellońskiej, u dr Zinkiewicza i usg było na każdej wizycie :) może podpytaj?
wg. aktualnej wiedzy usg jest bezpieczne, nie szkodzi dzidzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja ciążę prowadzę u dr malec niby aparat stoi ale nie używany na następnej wizycie będę musiała się podpytac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

USG mam dopiero 2 lipca nie mogę się już doczekać aby potwierdzić płeć i chociaż w 80-90% znac płeć lokatora hehe wbede wtedy w 22-23tyg i powinno być już widać dokladniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mia no właśnie średnio sobie radzę, bo często jestem na zewnątrz dłużej niż planowałam i nie mam nic swojego do jedzenia, a kupić coś co nie zaszkodzi zbytnio, a przy tym się najeść i zachować jako taki bilans jest niezmiernie trudno :( Z resztą w ogóle ze mnie taka kucharka jak z koziej d*py trąba, więc ogólnie ta dieta mi średnio idzie :( No więc często łapię przez to doły :(

Co do płci dzieciaczka, to mój doktorek ma już przypuszczenia, ale że sam powiedział, że jeszcze prorokować nie będzie to jeszcze trzymamy to dla siebie :) tym bardziej, że był to 13 tydzień, więc jak dla mnie to jeszcze takie troszkę wróżenie z fusów ;) No ale jakieś tam prognozy już mamy ;)

Na ruchy jeszcze troszkę poczekam zapewne, bo chociaż to już 3 ciąża (i niby powinno być szybciej) to łożysko mam grube i na przedniej ścianie, więc maluszek będzie musiał mieć więcej siły, by mamuśka mogła go poczuć :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja za to mam już inną zajawkę ;)

Siedzę i oglądam wózki :) Kurcze zawsze, ale to zawsze miałam jazdę na punkcie wózków i co prawda miałam zawsze używki (bo jednak nie mogłabym sobie pozwolić na nowy "ideał" - tym bardziej, że póki co takowy chyba nie istnieje HAHAHHAA), to teraz sobie siedzę i oglądam :)
Jak u was? Macie jakieś typy? Lub zostawione po poprzednich dzieciach? Co polecacie, a co odradzacie? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Devil , też mam na przedniej ścianie, ale czasem czuję już :) wózek mam po pierwszym maleństwu, zapobiegawczo kupiliśmy kolor uniwersalny ;) spacerówkę będę kupować nową,ale tu jeszcze sporo czasu :)
ze mnie też beznadziejna kucharka. :/ A to Twoja pierwsza ciąża z cc? jak z wagą? przybierasz coś? ja nie mogę :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monika, wszystko zależy od ułożenia . z reguły też chłopca szybciej widać. nam się udało już w 12 tygodniu zobaczyć dowód czarno na białym,że to syn ;p w 24 byliśmy na 3D i wtedy już 100% potwierdzenia. ale 2 kuzynki o córkach dowiedziały się dopiero po 30 ;p za to znajoma Mamy do 38 tc miała mieć Maję, w 38 lekarz kazał zmienić imię na Maj :D ale też jestem ciekawa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mia w sumie to pierwsza, aczkolwiek przy poprzedniej miałam tak na pograniczu i miałam słodkie ograniczyć ;) (bo przed diagnozą wpierniczałam jak dzika :p )
Się nie przejmuj, że nie tyjesz :) Ja w pierwszej ciąży pierwszy kg przybrałam ok 30 tyg i ostatecznie przytyłam jakieś 5 kg, a przy drugiej dopiero w 35 tyg i ostatecznie na plusie miałam 2 kg :D dzieciaczki ważyły 3660 i 3520 :) Lekarz powiedział, że póki dzidzia przybiera to żeby się nie przejmować brakiem kilogramów :) Tym bardziej z cukrzycą jeśli dbasz o dietę, to często nawet ciąża kończy się na minusie :)
teraz póki co mam jakieś 1,5 kilo na minusie :)

A co do wózka, to ja nie kupowałam nowego tylko dla syna miałam od mojej siostry, a dla córy kupiłam używkę, ale ostatecznie wolałabym coś innego. Nie, żeby tamten był zły, ale ogólnie mam hopla małego i chciałabym znaleźć jak najbliższy ideałowi ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co do wózków to macie jakieś polecane firmy/modele które się sprawdziły, albo odwrotnie których warto unikać?
U mnie to wszystko dzieje się po raz pierwszy tak więc nie mamy jeszcze za bardzo doświadczenia... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Magda, my mamy Camarelo Sevilla i z gondoli jestem mega zadowolona. Jest bardzo duża i do tego budę ma przeogromną, można nią zakryć dziecko, co jest istotne w sezonie zimowym :) jako spacerówka jest dla mnie za wielka i za ciężka, ale pompowane koła zawsze będą ciężkie :) ja polecam.
Devil, a jaki jest ideał ? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mia bliżej niesprecyzowany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kurczę post mi ucielo... :/ później jak do kompa usiądę to odpisze ponownie :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A tak poważnie to po prostu musi mieć określone cechy, a przy tym spacerowka nie może wyglądać jak w wózkach starego typu. Generalnie spacerówki typu jedo, emaliunga czy hartan mi nie odpowiadają. Bardziej podobają mi się "typowe" siedziska jak w xlanderze. Do tego duża buda (przedluzana), duzy i latwodostepny kosz na zakupy, skrętne kola, dość wysokie siedzisko spacerowe (bo sporo wózków ma niskie więc głową śpiącego dziecka się opiera o tylną ściankę wozka), siedzisko niekubelkowe, konieczjie przekladane na oba kierunki jakzdy i jeszcze kilka dodatkowych aspektów "obowiązkowych by się znalazło ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziewczyny polecacie cos na zgagę w ciąży? męczy mnie strasznie..:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rennie mozna :)
a co polecacie na skurcze?? łykam slow mag na zmianę z aspargin i nic.. w nocy budzą mnie okropnie bolesne skurcze łydek i macica już też zaczęła się stawiać, co mnie bardzo martwi :( Lekarz kazał łykać magnez z b6 2x1, ale to tak jakbym nic nie brała...
Devil, witaj w klubie! też nie rozumiem miłośników emma :P nie wiem, jak można prowadzić w śniegu wózek bez skrętnych kół :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z domowych metod jeszcze migdały pomagają :) aaaaa no i kolega twierdzi, że jak ma mocną zgagę, to łyżeczkę musztardy zjada ;) ale nie testowałam, więc nie wiem ;)

Mia ja ogólnie nie rozumiem fanów nieskrętnych kółek ;) tzn może i w lasach, na wielkich śniegach czy plażach może i sprawdzają się lepiej i jeśli bym mieszkała z takimi warunkami na co dzień to pewnie bym wzięła takowy pod uwagę, ale w moim przypadku na co dzień po ulicach, chodnikach i "normalnych" terenach nie ma nic wygodniejszego niż skrętne koła :) a jak jedziesz raz na jakiś czas na plażę czy do lasu czy tam zimą w wielkich śniegach to sobie blokujesz i tyle ;)
no ale o gustach się podobno nie dyskutuje ;)

ze skurczami nie pomogę niestety, bo się kompletnie na tym nie znam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kobietki powiedzcie czy Wam już rosną brzuszki? U mnie zaczął się 20 tydzień i już mam spory brzuszek, a tak go "wypchnęło" w ciągu 2 tygodni (18-20 tydzień), po wizycie u lekarza, który zalecił mi branie sporo witamin (magnez, D3, Omega DHA, Falvit mama no i dalej kwas foliowy). No i zastanawiam się czy po tych witaminach tak mi brzuch urósł czy to po prostu normalne w tym czasie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już mam brzuch jak w 9miesiacu strasznie mi ciężko a szczególnie po obiedzie naprawdę ale nawet nie przesądzając przez 3 moje poprzednie ciążę nie miałam takiego brzucholem a tu dopiero 5miesiac gdzie dalej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie ostatnio babka z kolejki w biedronce wyciągnęła i zawołała do wolnej kasy ;) aż się zaczęłam rozglądać czy żadnej innej ciężarnej nie ma w pobliżu i czy aby na pewno mnie woła... i kurcze nie było ;) a to już dobry tydzień temu było ;) Więc tak... 15 tydzień i rośniemy w siłę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie brzuszka nie widać, ale to dopiero 13 tc, w pierwszej ciąży dopiero w 25 tc był widoczny na tyle, że nie było wątpliwości, że to ciąża a nie np. dobry obiad ;) Jesteśmy już po prenatalnym i na szczęście lekarz potwierdził, że wszystko jest okej.

A co do wózka to myślę, że to kwestia bardzo indywidualna, trzeba sobie go dobrać do stylu życia i potrzeb. Ja po córce mam czołg z nieskrętnymi kołami i bardzo sobie go chwalę - dobrany typowo do mojej aktywności. Chodziłam na marsze, biegałam z Małą, głównie spacerowałam po lasach i nad morzem. Jedyny minus to waga (mieszkam na 2 piętrze). W mieście też sobie dobrze radził, na śniegu i jak była plucha również ;) Wózek mam typowo dziewczęcy, tak mnie z zakupem hormony poniosły w pierwszej ciąży, więc nie wiem czy nie będzie potrzeby zmiany. No i też się zastanawiam jak ewentualnie sprawdzi się przy wózku z nieskrętnymi kołami taka dostawka dla drugiego dziecka. Często widzę mamy z takimi "podwieźdupkami", jedno dzieko w wózku a drugie na podstawce. Miałyście coś takiego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy któraś z was chodzi albo planuje chodzić na zajęcia fitness dla mam? Chcę zacząć od przyszłego tyg., może któraś z was byłaby chętna? Widziałam, że Calypso w Sopocie i Gdyni ma w ofercie takie zajęcia, w pierwszej ciąży chodziłam i bardzo mi się podobało.
Chodziłam też na basen, ale tak jak trzy lata temu nie łapałam żadnych infekcji tak teraz po wypadzie z córką do Aquaparku - ciągle coś ze sobą przynoszę. Więc odpuszczam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja od tego tygodnia chodzę ( jestem w 16tc) i szczerze polecam tego typu zajęcia. Chodzę 2 razy w tygodniu na Morene do Pro active fitness i jestem zadowolona. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem w pierwszej ciąży i szczerze mówiąc jestem jeszcze trochę zagubiona, zwłaszcza w sprawach formalnych. Powiedzcie mi proszę jak to jest z tym "zapisywaniem" się do szpitala? Czy trzeba wcześniej ( jak tak to kiedy) iść do wybranego szpitala się zapisać? Co trzeba ze sobą wziąć? Jaki szpital cieszy się najlepsza opinia jeśli chodzi o porodowke? Wiem że ze szkoły rodzenia mam dostać położną, ale z tego co mi wiadomo nie ma być ona obecna podczas porodu ( na kurs idę dopiero w sierpniu). Rozumiem że podczas porodu dostaje się położna która akurat ma dyżur? Będę bardzo wdzieczna za pomoc. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witamy w naszym gronie napisz na kiedy masz termin znasz już płeć lokatora jak samopoczucie? A z tym szpitalem jest tak że przychodzisz do wybranego szpitala( nie musisz się wcześniej zapisywać) na izbę przyjęć zabierasz ze sobą dowód osobisty i dokumenty przebiegu ciąży ( kartę ciąży USG) i cię przyjmują obecnie uważam iż największym powodzeniem szpitala cieszy się zaspa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Termin mam na 30 listopada. Płci dzieciątka jeszcze nie znam, ale możliwe że na najbliższej wizycie u lekarza 26 czerwca już będzie coś wiadomo. Czuję się bardzo dobrze, nie mam i nie miałam mdłości. Spadł mi jedynie trochę apetyt i jestem senna, ale mam zwolnienie to mogę sobie pospac :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej :) Witamy :)
Skopiuj listę i się dopisz :)
Co do szpitali to Zaspa lub Kliniczna. Z tym, że z racji tego, że to są dobre szpitale to można trafić na przeładowanie i niestety można pocałować klamkę jeśli pojedzie się za szybko i akcja porodowa jeszcze będzie "na spokojnie" przebiegać. Ja rodziłam na zaspie dwukrotnie i osobiście bardzo polecam. Opieka zarówno w trakcie porodu jak i po bez zastrzeżeń :) Nawet bym powiedziała, że położna na którą trafiłam była meeeega :) Naprawdę :)

Dziewczyny a z jakich dzielnic ogólnie jesteście?

a co do fitnessu, to musiałabym sprawdzić czy moją kartę do calypso jeszcze mogę odświeżyć i jakie zajęcia oni oferują :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję dziewczyny za odpowiedź. Ja jestem z Matarni, więc do wszystkich szpitali mam dość daleko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopad:
Monika 2 listopad szpital Zaspa
Ewelina 4 listopad szpital Wojewodzki
Grajeczka 5 listopad
Aśka 7 listopad szpital Zaspa
Mia 25 listopad szpital Zaspa
Magda 25 listopad szpital
Grudzień:
Devil 5 grudnia szpital Zaspa
Dzoana1 20 grudnia szpital Kliniczna
Emi 20 grudnia
Anosiaa 30 listopada, szpital- moze Zaspa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czesc :) dolaczam do was:) i chciałam od razu was podpytac czy ktoras z was jest Rh - i planuje wziac immunoglobuline w 28 tyg?
chcialbym skorzystac wreszcie z nfz, ale ciaze prowadze prywatnie. zastanawiam sie czy ktoras z was miala podobna sytuacje? czy moga mi odmowic takiej wizyty na nfz argumentujac,ze nie prowadze u nich ciazy to nie moge? to by bylo troche chore...

Listopad:
Monika 2 listopad szpital Zaspa
Ewelina 4 listopad szpital Wojewodzki
Grajeczka 5 listopad
Aśka 7 listopad szpital Zaspa
Mia 25 listopad szpital Zaspa
Magda 25 listopad szpital
Grudzień:
Devil 5 grudnia szpital Zaspa
Dzoana1 20 grudnia szpital Kliniczna
Emi 20 grudnia
Anosiaa 30 listopada, szpital- moze Zaspa
Matylda 8 grudnia - zaspa albo swissmed
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Martyna jest możliwość że mogą ci odmówić a zarazem napewno ale będziesz mogła to zrobić u nich prywatnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale z na jakiej podstawie? przeciez moge nie miec juz kasy zeby dalej kontynuowac ciaze prywatnie? dlaczego dobrowalnie odciazajac przeciazony system zdrowotny nie mam miec prawa skorzystac chociaz z takiej refundacji? czytalam na jednym forum wpisy dziewczyny ktora musiala troche podzwonic, ale w koncu jej podali immunoglobuline na nfz. takze bede probowac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego że nie prowadzisz ciąży przez NFZ prywaciarz ci nie wystawi skierowania na NFZ chyba że pójdziesz do lekarza i poprosisz o skierowanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wlasnie taki mam zamiar. Pojde na wizyte na nfz i poprosze o skierowanie na zastrzyk :) nie moga mi odmowic, bo nfz jak sie dowie to jest podstawa do zerwania z nimi kontraktu :)
A prywaciarz to jakos PRLowsko i malo sympatycznie brzmi w kontekscie lekarza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może się zapytać gdzie prowadzisz ciążę tylko się nie wkop ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale to zadna tajemnica, przeciez jest to w karcie w ciazy :) mam mozliwosc pojsc na wizyte do innego lekarza jak mam taka potrzebe. I nie moze mi odmowic swiadczenia na tej podstawie :) przetre szlaki, moze komus sie to pozniej przyda :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy na jakiego lekarza trafisz jeden może ci dac a drugi okarze sie być wrednym będzie prawil wymówki i się uprzec kazac ci iść do swojego lekarza który prowadzi ciążę spotkałam się już lekarzami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale tak jak piszesz nie trać nadziei i warto próbować przecież za to i tak płacisz. W poprzednich ciążach mój prowadzący lekarz kazał mi zrobić pewne badania na własną ręką a w tej ciąży poszłam na początku ciąży do innego lekarza i zrobił mi je na NFZ niektóry lekarz np nie może zlecić pewnych badan
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

poprzednia ciaze prowadziłam w medicoverze i za immoglobuline placilam, aleeeee…. potem wyladowalam na patologii ciąży, gdzie przed porodem podali mi ja za free jeszcze raz, a żeby było zabawniej to po porodzie - dostałam kolejny raz za free na oddziale polozniczym ;) wiec teraz nie wiem czy się tak wyrywać z tym. jeszcze nie gadałam z moja gin o tym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprubuj iść do innego gin i poproś może ci da skierowanie a jak nie to bym poczekała z tym jeżeli nie jest to teraz aż takie konieczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hehe to korzystaj i śpij póki możesz, bo to już ostatni czas taki tylko dla ciebie :) tak mi powtarzali w 1 ciąży i tego się trzymałam :) spałam ile wlazło :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam widzę że mamusie odpoczywaja i korzystają dopuki mogą hehe bo jak przyjdą maluchy to nie będzie tak kolorowo ja już czuje się znakomicie oprócz tego że nieraz mnie głowa pobolewa i ząb o sobie da znać jesteśmy już w 5 miesiącu ciąży dziewczyny i połowa za nami jak to szybko zlecialo za 2 tyg na USG polowkowe i wizyta już nie mogę się doczekac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A propo brzuszków bo już napewno u każdej są widoczne ;) macie bardziej okrąglutkie czy szpiczaste
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie dopiero pomału zaczyna się pokazywać. Wyglądam bardziej jakbym była po sytym obiedzie niż w ciąży. Brzuch powoli staje się okrągły. Mam wizytę za tydzień we wtorek, mam nadzieję że już poznam płeć, nie mogę się doczekać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matylda, próbuj, jak najbardziej. A czy np. internista w ramach nfz nie może Ci wystawić skierowania? Musi to być ginekolog? Bo może warto w ten sposób spróbować.
Też tak teraz robię, ciążę prowadzę prywatnie ale część badań wykonuję na nfz - w końcu po coś te składki opłacam i warto z tego skorzystać. Chociaż zaskoczyło mnie, że na jednym skierowaniu w ramach nfz do laboratorium lekarz może wypisać tylko trzy zlecone badania - kolejne na kolejnym skierowaniu z inną datą. Serio?Wy też tak macie? Akurat większosć badań z pierwszego trym. miałam wykonanych wcześniej i nie drążyłam tematu, babeczka w poczekalni mi o tym powiedziała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z tego co czytalam w rozporzadzeniu to immunoglobuline na stanie i za free musza miec poradnie ginekologiczno poloznicze, ktore maja podpisana umowe z nfz. ja na cale szczescie mam szeroki pakiet medyczny bo jestem podpieta pod meza ubezpeiczenie z pracy, wiec za wszelkie pappy, badania i usg nic nie place. ale niestety immunoglobuliny inaczej nie mam jak dostac zrefundowanej. mysle, ze warto o to zawalczyc, bedzie chociazby na jakis czas na pieluchy. a opieka nad kobieta w ciazy jest bezplatna w PL, nawet jak sie nie ma ubezpieczenia, wiec chyba tym bardziej nie wykorzystuje za bardzo systemu chcac jedynie skorzystac z zastrzyku i ewentualnie z porodu na nfz.
Swoja droga, czy macie jakies swieze informacje od dziewczyn rodzacych w ostatnim czasie na zaspie?
moja ostatnia informacja jest sprzed 2 lat i jest bardzo pozytywna. proponowano znieczulenie zewnatrzoponowe mimo, ze go w planie porodu nie bylo (?), a to sie chyba rzadko zdarza! ostatecznie kolezanka nie skorzystala, wystarczyl jej gaz rozweselajacy :P ale biodra ma do rodzenia, raz dwa i zanim sie wszystko rozkrecilo to juz bylo po. tylko pozazdroscic!
Macie juz terminy usg połówkowego? u kogo jej robicie?
szukalam informacji o osoboach ktore posiadaja certyfikaty do tego typu badan z Fundacji Medycyny Płodowej (FMF)i w PL niestety jest takich lekarzy parunastu...;/ i w trojmiescie nie namierzylam jeszcze nikogo.
usg genetyczne mialam wykonywane przez lekarza z certyfikatem -FMF jest to inny certyfikat niz do usg polowkowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochane, będziecie robić 3D/4D? :)
jeśli tak, to gdzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sie zastanawiam jeszcze, ale mam troche czasu, bo teraz to kazde dziecko jest do siebie podobne, a raczej podobne do kosmity :D ale mysle bad 4d w medicoverze albo nad 3d w starmedzie na morenie - ponoc maja naprawde dobry sprzet. Ale jak ktos ma jakies sprawdzone miejsce to podawajcie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, jestem Kasia, obserwuje Wasz wątek od jakiegoś czasu ale nie miałam okazji napisać.
Termin mam na 10 listopada, będzie chłopak a rodzić się będziemy pewnie w Kartuzach, bo mam najbliżej. :)
Co do badania połówkowego to polecam dr. Pankau, a tu lista lekarzy którą poleca mamaginekolog.pl https://fetalmedicine.org/lists/map/certified/NT
Mam nadzieję, że pomogłam, pozdrawiam. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej witamy Cię Kasiu kolejny chłopak w naszym gronie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matylda, udało Ci się zalatwic ta immunoglobulinę na NFZ? bo mnie czeka taka sama przeprawa. prowadze ciaze w Mediccoverze, a oni nie maja umowy z nfz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie do mam które już wcześniej rodziły. Ile razy przez całą ciążę mialyscie wykonywane usg. Słyszałam opinie od znajomego lekarza, że powinno się je przez całą ciążę wykonać jedynie 3 razy, w 12tc, 20 i 30. Ja jestem w 17 i miałam już 3 razy robione usg, we wtorek mam mieć kolejne, ponieważ idę na wizytę do gin., no a za dwa tygodnie znowu, bo będzie usg polowkowe i tak w sumie chyba co miesiąc. Zastanawiam się czy takie częste robienie tego badania faktycznie może zaszkodzić dziecku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Anosiaa, ja miałam tak co dwa tyg + nagłe wypadki, co daje pewnie około 20 razy ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To macie fajnie że możecie tak często podglądać maluszka pewnie znacie już płeć w większości % ja to mam standardowe 3usg w ciągu trwania ciazy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki, jestem spokojniejsza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monika, z jednej strony tak, a z drugiej chętnie bym się zamieniła z kimś, kto ma w 100% prawidłową ciąże i spokojnie, bezpiecznie może tylko 3 razy obejrzeć malucha :) Dziewczyny, które już za połówkowym? Wiecie już, czy czekacie na chłopców, czy dziewczynki? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam polowkowe za tydzień i myślę że potwierdzi chłopca ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam połówkowe na koniec lipca dopiero, ale juz 2 tyg temu padło że chłopak. dzisiaj miałam dziwne objawy i troche sie przestraszylam i zlapalam wizyte z nfz. na szczescie wszystko ok. nadal wyglada na to ze chlopiec. plus dowiedzialam sie co i jak zrobic zeby dostac immunoglobuline na nfz :) takze fikolki mlodego ostatecznie wyprostowaly wiecej spraw przy okazji :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie połowkowe za niecałe 4 tygodnie a dziś dowiedziałam się ze jest chłopak. Widzę że trochę tych chłopców się urodzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie połówkowe wypada na początku sierpnia i jeszcze nie wiemy kto siedzi w brzuszku chociaż podejrzenia są :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie w przyszłym tygodniu, nie znamy jeszcze płci chociaż póki co lekarz podejrzewa chłopca (ale nie chce potwierdzić na 100%) :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Listopad:
Monika 2 listopad szpital Zaspa
Ewelina 4 listopad szpital Wojewodzki
Grajeczka 5 listopad
Aśka 7 listopad szpital Zaspa
Katarzyna 10 listopad szpital Kartuzy
Mia 25 listopad szpital Zaspa
Magda 25 listopad szpital
Grudzień:
Devil 5 grudnia szpital Zaspa
Dzoana1 20 grudnia szpital Kliniczna
Emi 20 grudnia
Anosiaa 30 listopada, szpital- moze Zaspa
Matylda 8 grudnia - zaspa albo swissmed
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny! Czy któraś z was się zdecydowała na fitness w Calypso? Śmigam już drugi tydz. do Sopotu i Gdyni i zastanawiam się czy któraś z was też dołączyła ? ;)

Btw, jak się czujecie, jak samopoczucie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny ja dziś po badaniach penetralnych z dzidzia wszystko ok ma juz 0,5kg ja czuję się świetnie i będzie synek Nikodem ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

My dziś tez połówkowym. Lekarz badał i badał i wszystko super u nas, dzidzius prawidłowo rośnie. W poprzedniej ciąży miałam połówkowe u innego lekarza a dziś dr. Pankau bardzo dokładnie nas zbadał i wszystko wytłumaczył. Gorąco polecam.:) Fajnie było tak długo oglądać dzidzie, byłam z synkiem i mężem także wszyscy się poznaliśmy.;) oby dalej zdrowie nam dopisywało i Wam też Dziewczyny :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Katarzyna ile twoje dzieciątko waży i jakie długie jest znasz już płeć. ;) Ja byłam na Jagiellońskiej u dr Gaweł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My robiliśmy usg w 22tyg, maleństwo ma 460g, lekarz powiedział, że wszystko jest prawidłowe. Ale zalecił dla spokoju pójść na echo serca do kardiologa, więc w czwartek idziemy. U nas będzie chłopczyk :D Podobno w tym roku rodzą się sami chłopcy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej mamusie jaka cisza wypoczywacie przygotowujecie już powoli wyprawkę dla dzidzi ciuszki jakieś macie już na stanie? Ruch już pewnie każda z was czuje moja kopie jak opętana ;) szczególnie wieczorem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dopiero od tego tygodnia czuję, że mały się wierci, szczególnie wieczorem po prysznicu jak kładę się do łóżka. Ale póki co jeszcze nie codziennie go wyczuwam. A wyprawkę już prawie od początku ciąży zaczęłam powoli kompletowac :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jeszcze nie wiem kto siedzi w brzuszku więc z wyprawką się wstrzymuję :) Mam sporo rzeczy po córce, zarówno ciuszków (choć na te pierwsze miesiące życia mam je w kolorach neutralnych więc nie było by problemu), jak i pozostałych elementów typu laktator, chusty, nosidła itd. Na pewno musimy dokupić fotelik samochodowy ale ten wybór zostawiam męzowi. Szukam raczej rozwiązań na ułatwienie sobie życia przy dwójce dzieci :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monika, też już zaczęłam kompletować :) wczoraj poznałam płeć - będzie drugi Synek :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hehe widzę że przewaga chłopców w tym roku jest moje dwie kuzynki urodziły z tym że jedna dziewczynkę ale to na początku roku a druga niedawno chłopca do tego jeszcze jedna jest w ciąży na ostatnich nogach która ma mieć także drugiego chłopaka a u mnie też chłopiec ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A i w styczniu jeszcze jedna kuzynka też obdarowana była chłopcem a tak piszą że większą szansę na przeżycie i zagnieżdżenie się maja plemniki płci zenskiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyprawkę też mam już powiedzmy że skompletowane wszystko musiałam kupywac od nowa ponieważ wszystkie rzeczy po oddawalam a teraz głupio prosic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tam prosiłam zeby mi pooddawali. Czesc znajomych sama zaczęła oddawać gadżety:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam
Jestem mama majowa- a właściwie w praktyce kwietniowa. Mam do sprzedania po córcię dużo niewiele używanych ciuchów 56-68 w tym kombinezon zimowy 56 (fajny bo rośnie z dzieckiem i dwa rozmiary da rade 56-62) kombinezon 68 marki gap. Rowniez kombinezon 62 polarowy. Te zimowe to po poprzedniej córci bardziej zimowej. Jestem z Gdyni Chyloni. Kontakt ina_p@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny! Co tam u was, jak się macie? My dziasiaj mieliśmy rodzinną wizytę na usg, młodsza córa zadowolona, że widziała dzidzię :) podekscytowana na maksa :) Ale nadal nie wiemy kto na 100% siedzi w brzuchu, więc też nie piszę wam tutaj - lekarz obstawia jedną płeć, ale ma też wątpliwość, bo tak się dzidzia ruszała, że ciężko było coś dostrzec. Może na genetycznym za 3 tyg. będzie coś więcej widać. W każdym razie obstawia tak jak ja czuję co mnie bardzo cieszy :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Emi, super! ja się właśnie zastanawiam, czy zabrać raz Młodego ze sobą :) Za tydzień połówkowe i nie mogę się doczekać :) a co u reszty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas od soboty mlody juz tak sie rusza i kopie, ze czuje to juz moj maz :) dokladnie jak skoczylam 19 tydz to pierwszy raz tak kopnal :) chlopak ma najwidocznej juz mase :D w srode idziemy na usg polowkowe, takze czekamy z niecierpliwoscia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mia, a jaką masz różnicę wieku pomiędzy dziećmi? U nas będą równo trzy lata, jak urodzi się maleństwo - więc starsza córka dużo rozumie i fajnie reaguje na dzidzie jak kopie, da jej się wiele wytłumaczyć - wie, że mama ma zameczek w brzuszku, który pan doktor rozepnie i wyskoczy dzidzia (miałam cc, kiedyś pytała co to za uśmiech na brzuchu, więc tak to jej wytłumaczyłam, nie wie tylko kto dzidzie do brzuszka włożył :P ale nie pytała to i ja tematu nie ciągnęłam:D ). Widziała też swoje zdjęcia z USG i film z brzuszka, więc mam nadzieję, że to pomoże w oswojeniu się z nową sytuacją.
Myślę, że warto zabarć starszaka, tylko mu opowiedz co i jak będzie się działo na badaniu żeby się nie wystraszył ;)

U nas kopniaki takie mocno wyczuwalne są od 18 tc, podobnie jak w pierwszej ciązy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matylda, też mam w środę połówkowe :D

Emi, 4 lata będzie :) może na 3D go wezmę :)

zapomniałam się podpisać i już nie mogę edytować :/
Mia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej mamusie dziś robiłam test obciążenia glukozy masakra ochyda przełknąć się nie da ale dałam radę jutro wyniki strasznie się denerwuje miejmy nadzieję że wszystko będzie dobrze. Jak wasze samopoczucie w takie upalne dni jak wytrzymuje cię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Badania w normie więc jesteśmy spokojni ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Heja.
Dawno mnie tu u was nie było ale już nadrobilam zaległości;)
U nas wszystko w porządku. Dzisiaj byliśmy na polowkowym i z małym wszystko w porządku:) Aaaaa bo wam chyba nie pisałam, że u nas jest synuś :) także starszy brat się cieszy :) Córa pytana (wcześniej jeszcze jak płci nie znalismy) co prawda mówi, że chciałaby siostrę, ale ciągle pyta do brzuszka "braciszku kiedy już wyjdziesz do nas" :) także ona jeszcze chyba nie za bardzo kuma kwestię płci i dla niej ważne, że będziemy mieć dzidziusia :)
No i mały kopie tak, że brzuch mi już tak skacze, że dzieciaki radoche mają hehehe ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny kiedy zamierzacie prac ciuszki dla dzidzi pytam się ponieważ mnie naciskają abym powoli zaczęła póki pogoda jest a mnie się wydaje że to jeszcze trochę za wcześnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monika, ja mam termin na 30.11 i planuje wyprac i wyprasowac ciuszki dopiero pod koniec października, tak żeby miesiąc przed terminem były już gotowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Jak samopoczucie w te gorące dni? Mi niestety zaczęły puchnąć stopy i palce u rąk :( Czy któraś z Was ma cukrzycę ciążową? U mnie po teście obciążenia glukozą niestety wyszło, że mam :( na czczo zawsze miałam dobry wynik cukru. Dopiero za tydzień mam wizytę u diabetologa. Nie wiem jak sobie poradzę z nie jedzeniem lodów :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Listopad:
Monika 2 listopad szpital Zaspa
Ewelina 4 listopad szpital Wojewodzki
Grajeczka 5 listopad
Aśka 7 listopad szpital Zaspa
Mia 25 listopad szpital Zaspa
Magda 25 listopad szpital
Grudzień:
Devil 5 grudnia szpital Zaspa
Dzoana1 20 grudnia szpital Kliniczna
Emi 20 grudnia
Anosiaa 30 listopada, szpital- moze Zaspa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Samopoczucie makabra jeżeli nie jest to konieczne wolę nie wychodzić z domu i leżeć przed wentylatorem :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grajeczka, Devil i ja mamy. I to od początku ciąży, także pociesz się, że do tej pory jadłaś normalnie :D Dzisiaj np. zblendowałam truskawki z jogurtem naturalnym, dodałam kakao (deco morreno) i ksylitol i wrzuciłam do zamrażalnika. Może nie lody, ale super na taki upał :) Ja dodatkowo, w związku z obciążonym wywiadem, mam raczej nie chodzić, także ani gdzieś wyjść, ani porządnie zjeść :( a w domu 4latek... Cukrzyca to suka. Mówiąc wprost. Nie lubię surowych warzyw, kasz, ciemnych makaronów. Po kiszonkach boli mnie żołądek.. Ale już prawie 17 tygodni daję radę to dam i drugie tyle :) też dasz radę! Najgorszy jest stres - najbardziej podbija. także relax i dieta i będzie dobrze :)
Ja po połówkowym, Synek zdrowy :) szyjka póki co długa i zamknięta, ale leżenie nakazane. Także leżę i chudnę :P tadam :D
ps: a która jeszcze nie była na glukozie to ponoć jest dostępna wersja cytrynowa. Ja nie piłam, ale słyszałam, że dużo lepsza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja tez mam cukrzyce, ale I typu, wiec jeszcze gorzej :P we wtorek mamy usg polowkowe, wiec może w końcu potwierdzi się plec, bo do tej pory dzidzia się tak krecila, ze nie było nic widać.
a w te upaly wychodzę z domu tylko jak musze, bo tak mi duszno i slabo, ze wytrzymać nie moge :P niby fajnie - lato w pełni, ale mogloby być kilka stopni mniej ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Listopad:
Monika 2 listopad szpital Zaspa
Ewelina 4 listopad szpital Wojewodzki
Grajeczka 5 listopad
Aśka 7 listopad szpital Zaspa
Mia 25 listopad szpital Zaspa
Magda 25 listopad szpital
Grudzień:
Devil 5 grudnia szpital Zaspa
Dzoana1 20 grudnia szpital Kliniczna
Emi 20 grudnia
Anosiaa 30 listopada, szpital- moze Zaspa
Matylda - 8 grudnia - juz raczej Zaspa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też już jesteśmy po połówkowym. U nas wszystko dobrze, mały prawidłowo rośnie i się rozwija. Z upalami nie mam aż tak dużego problemu. Gorzej znoszę zimno niż gorące dni, ale na spacery dla bezpieczeństwa wolę wybierać się raczej po 16tej. Macie już wybrane imiona dla Waszych pociech? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My niestety nie możemy się dogadać co do imienia :( Tak jak przy starszym większego problemu nie było, przy córce już się pojawił, bo żadne z nas nie miało swojego typu, tak teraz kompletna pustka :( Niby coś po głowach chodzi, ale żadna opcja "pupy nie urywa" :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My juz tez po polowkowym. bardzo starannie i rzetelnie wykonane usg - prawie 30 min trwalo. wykonywalam lekarz z Zaspy. wszystko na szczescie jest dobrze- organy, przeplywy, lozysko, szyjka :) i potwierdzony chlopak :) teraz na kolejna wizyte wlasnie musze zrobic GCT i powtorzyc przeciwciala anty RH i toksoplazmoze, bo nie mam przeciwcial wiec trzeba w trakcie ciazy jeszcze sie upewnic czy na pewno sie nie zarazilam.
Imie wybrane, ale powiemy rodzinie dopiero po urodzeniu :) to rozwodzenie sie przez pol roku komu sie podoba a komu nie uwazam za jedno z wiekszych nieporozumien... dlatego mysmy wlasnie tak zadecydowali :)
ubranka bede prac dopiero blizej terminu :) pewnie jeszcze xxx osob bedzie chcialo je zobaczyc i obmacac :)
wybieracie sie gdzies na wakacje z brzuchami?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My już wróciliśmy z wakacji :( ale w tym roku nie porwałam się na dalekie trasy i wybraliśmy miejscówkę jakieś 300 km od domu, bo tylko ja jestem kierowca, więc nie wiedziałam jak to zniosę ;) Na szczęście wszystko obyło się bez przeszkód :) No i postawiliśmy na lenistwo (zawsze wyjazdy i zwiedzanie) i siedzenie na tyłku z jedzeniem podstawionym pod nos :) było pięęęęęęknie :) No i full animacji dla dzieciaków było, więc naprawdę błogie lenistwo :)

Troszkę się zgadzam z tym, że to nieporozumienie "doradzanie" z imieniem, bo to rodziców wybór... No chyba że chcą strzelić dziecku w stopę tym imieniem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas będzie Nikodem ;) dziewczyny jak dajecie sobie radę z tymi upałami ja bym najmilej z wanny nie wychodziła jednym słowem masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas dopiero wczoraj się potwierdzilo, ze będzie chlopiec :) mamy teraz burze mozgow, żeby wybrać imie. pewnie jeszcze z 10 razy się wszystko zmieni, ale na razie Tymon prowadzi w rankingu ;)
a z upalami gorzej niż zle. ciężko funkcjonować, jak nie musze to w ogole z domu nie wychodzę :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My już tydzień wypoczynku zaliczyliśmy, we wrześniu jedziemy na drugą turę wakacji plus w sierpniu przedłużony weekend na odpoczynek:) Imiona dla dziewczynki i chłopca mamy już od dawna wybrane, ale tak jak przy pierwszym dziecku - nic nikomu nie zdradzamy (chyba, że starsza córka się wygada, to inna sprawa :P ). Za tydzień połówkowe i mam nadzieję, że już wtedy będziemy wiedzieć na pewno kto do nas dołączy.

U mnie te upały jakoś bardzo nie dają w kość, piję więcej wody, unikam wizyt na zewnąrz między 14-17 i jest okej. Na balkonie mamy duży basen więc razem z Młodą korzystamy z wody :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My jutro zaczynamy wakacje. Jutro jedziemy na mazury, odwiedzić rodzinę. Mamy do przejechania ponad 300 km w samochodzie bez klimy, nie wiem jak damy radę... A później z kolei na Kaszuby. Oby pogoda już była lepsza. A co do imienia, mamy już wstępnie wybrane, ale zdradzimy jak na 100% będziemy pewni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny u mnie z OM wychodzi 9.12. A z Usg 16.12 :) jestem w 21+7 tc. Tylko czuję się samotna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak coś zapraszam do kontaktu na smerfetkaa30@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie 27+3 zaczynają się bóle kręgosłupa i nog skurcze łydek i skurcze przepowiadające bardzo uciazliwe. Brzuch mam jak do porodu masakra do tego zaczynaja mi puchnąć lydki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, aktualizuję siebie :)
Listopad:
Monika 2 listopada; szpital Zaspa
Ewelina 4 listopada; szpital Wojewódzki
Grajeczka 5 listopada;
Aśka 7 listopada; szpital Zaspa
Mia 25 listopada; szpital Zaspa; chłopiec
Magda 25 listopada;
Anosiaa 30 listopada; szpital- moze Zaspa
Grudzień:
Devil 5 grudnia; szpital Zaspa
Dzoana1 20 grudnia; szpital Kliniczna
Emi 20 grudnia;
Matylda - 8 grudnia; już raczej Zaspa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to i ja siebie ;)

Listopad:
Monika 2 listopada; szpital Zaspa chlopiec
Ewelina 4 listopada; szpital Wojewódzki
Grajeczka 5 listopada;
Aśka 7 listopada; szpital Zaspa
Mia 25 listopada; szpital Zaspa; chłopiec
Magda 25 listopada;
Anosiaa 30 listopada; szpital- moze Zaspa
Grudzień:
Devil 5 grudnia; szpital Zaspa
Dzoana1 20 grudnia; szpital Kliniczna
Emi 20 grudnia;
Matylda - 8 grudnia; już raczej Zaspa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to ja tez :)

Listopad:
Monika 2 listopada; szpital Zaspa chlopiec
Ewelina 4 listopada; szpital Wojewódzki
Grajeczka 5 listopada;
Aśka 7 listopada; szpital Zaspa
Mia 25 listopada; szpital Zaspa; chłopiec
Magda 25 listopada;
Anosiaa 30 listopada; szpital- moze Zaspa

Grudzień:
Devil 5 grudnia; szpital Zaspa
Dzoana1 20 grudnia; szpital Kliniczna; chlopiec
Emi 20 grudnia;
Matylda - 8 grudnia; już raczej Zaspa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hehe samych chłopców będziemy mieli ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Listopad:
Monika 2 listopada; szpital Zaspa chlopiec
Ewelina 4 listopada; szpital Wojewódzki
Grajeczka 5 listopada;
Aśka 7 listopada; szpital Zaspa
Mia 25 listopada; szpital Zaspa; chłopiec
Magda 25 listopada;
Anosiaa 30 listopada; szpital- moze Zaspa

Grudzień:
Devil 5 grudnia; szpital Zaspa
Dzoana1 20 grudnia; szpital Kliniczna; chlopiec
Emi 20 grudnia;
Matylda - 8 grudnia; już raczej Zaspa :) chłopiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

widzę, że kompletowanie nowej kadry narodowej idzie nam dobrze :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z przewaga chłopców w tym roku, ciekawe czy przewidywania się sprawdza ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wam idzie kompletowanie wyprawki dla noworodka. Ja już mam częściowo a w zasadzie w pełni skompletowane niedługo zacznę wszystko odświeżać korzystając z pogody ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja mam takie ostatnie ujecie z usg ze nie ma watpliwosci, ze to bedzie chlopak :D
kupilam poki co zestaw podstawowy na pierszy dzien do szpitala( pieluchy tetrowe, otulacz, rozek, bodziak i pajacyk, czapeczka). wszystko z materialu ktory po powrocie ze szpitala moge wygotowac w 90 stopniach (bakterie szpitalne). bede musiala jeszcze dokupic na pozostale 2 dni ciuszki. nie kupuje rekawiczek niedrapek, bo najnowsze doniesienia na ich temat do jakich dotarlam, to ze nie sa jednak rekomendowane. bo nawet jak sie dziecko zadrapie to nic sie nie stanie, a to machanie raczkami to element ich zapoznania sie ze wlasnym cialem i ze swiatem, taki etap rozwoju i fizjoterapeuci mowi, ze nie powinno sie tego na sile blokowac.
mam jeszcze sporo czasu takze powoli bede kompletowac ciuszki. takich do domu juz troche kupilam na wyprzach :) teraz czekam na kombinezon, bo slyszalam, ze jesienia to jest koszmar cos dostac. schodza na pniu.
wozek i fotelik juz tez wybrany, jakos pod koniec wrzesnia bedziemy zamawiac:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja jeszcze nic nie mam i trochę zaczekam się stresować czytając wpisy... Może poradzicie gdzie najlepiej jest kupić taki komplet wyprawkowy? Bo pewnie takie sklepy jak Smyk to drożyzna jest? Myślimy o kupnie używanego wózka bebetto tito, ktoś ma jakieś opinie z pierwszej ręki na temat tego wózka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupilam u mamyginekolog, za 135zl jak pamietam byl pajac, body, otulacz, 2 tetry (z podwojnego materialu), rozek, czapeczka. wszystko do wyprania w 90, bardzo dobrej jakosci bawelenka. wiedzialam, ze to sie u niej pokaze wiec czekalam, a rzucilo sie tyle osob, ze cud ze w ogole udalo mi sie to kupic za pierwszym razem. w planach jest doszycie wieksze liczby wyprawek, wiec sie beda jeszcze pokazywac. nie wiem natomiast czy w tej cenie lub taniej da sie dorwac taki duzy kąplecik i zeby mozna bylo prac w 90 stopniach. chyba, ze sie zaryzykuje i wygotuje ciuszki mimo info na metce ze 40 stopni. na pewno musze jeszcze dokupic na pozostale dwa dni body i pajace.
nie ma doswiadczenia ze smykiem, ja kupowalam jeszcze ciuszki przez hm online, maja fajna kolekcje baby exclusive z ciekawymi wzorami i z lepszych materialow, ale tez z serii ekobawelny hm conscious maja spoko rzeczy. w kapphalu tez maja dobra bawelne, ale na pewno cenowo juz nie sa tak atrakcyjni. ja kupilam kilka fajnych rzeczy na wyprzedazach u nich.
mysle, ze tez nie ma co sie stresowac, jest jeszcze duzo czasu :) wiec na spokojnie mozna sobie w czasie rozlozyc i cos tam po malu kupowac. koszty tez sie wtedy lepiej rozkladaja, bo na ostatnia chwile jak trzeba wszystko kupic to mozna pojsc z torbami.
ja postanowilam tez, ze korzystajac z czasu zglebie temat szczepien zalecanych i zrobie rozeznanie co warto, czego nie wato i w ogole jakie sa koszty. jezeli ktoras z was to tez interesuje to mamapediatra ma bardzo dobre wpisy na temat poszczegolnych szczepien.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja zarazem kupywac po trochu rzeczy z h&m trochę z pepko a teraz jak przeglądam zrobiła się tego niezła kupka w h&można trafić na nieźle wyprzedaże i to w niezłych cenach w pepko również
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja czesc rzeczy mam po corce, bo np. rozek, kocyki czy pieluszki tetrowe miałam w miare uniwersalne. jakos na dniach planuje zacząć przegladac ubranka i wybrać co się nadaje dla chłopca, a reszte chyba będę sprzedawac, bo tylko lezy i miejsce zajmuje, a już kolejnych dzieci nie planujemy ;) generalnie jeszcze nie spieszy mi się z kompletowaniem wyprawki, bo jeszcze sporo czasu jest. pamiętam, ze z corka zabrałam się za to porządnie dopiero ok. 7 miesiąca i spokojnie ze wszystkim zdazylam. w miedzy czasie dostaliśmy sporo prezentow od rodziny i znajomych, wiec tylko dokupiłam co brakowało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matylda, nie żebym negowala te "najnowsze doniesienia" jak to nazwałas, ale trochę mi się kupy nie trzyma twoje rozumowanie ;) kupujesz wyprawkę że specjalnej bawełny, by móc ja wyprać w 90 stopniach bo boisz się bakterii szpitalnych, które mogą się utrzymać na ciuszkach, ale nie zamierzasz założyć niedrapek, bo przeczytałaś to czy tamto. A nie obawiasz się, że te same bakterie których obawiasz się na ciuszkach dostaną się do organizmu maluszka poprzez swieza ranke spowodowana zadartym paznokietkiem?
Wiesz... Nie chodzi o to, by używać niedrapek przez miesiąc czy ile, ale te 2 dni które spędzi w szpitalu w niedrapkach raczej nie przeszkodzi mu w poznaniu siebie i świata ;) Wiadomo, że każdy robi jak uwaza, ale albo się "boisz" bakterii albo nie ;)

Co do wyprawki: Ja praktycznie nic nie mam. Rożka nie zakupie napewno, bo uwazam za zbedny. Ogolnie jakies tam ciuszki maja do mnie wrocic po moim starszym synu (ktore powedrowaly w swiat), ale niestety tych najmniejszych juz miec nie bede, wiec to napewno bede musiala uzupelnic. Wozek tez chce kupic uzywany (moj faworyt to bebetto nico). Napewno zadnych sterylizatorow, bo to tez zbedne wg mnie. Czesc rzeczy zamierzam uszyć sama (kokon niemowlecy, ochraniacz do łóżeczka, organizer na lozeczko, kusi mnie torba na wozek, ale to chyba za wysokie loty jak dla mnie, może jakieś małe ciuszki typu spodenki)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"najnowsze doniesienia" mam od fizjoterapeutki zajmujacej sie maluszkami i od mojej poloznej. a nie z forum parentingowego czy czegos rownie rzetelnego. wiesz rownie dobrze przy cietym kroczu mozesz zlapac bakterie szpitalna, moze ja tez dziecko zlapac w gojacy sie pepek :) ba, nawet w ranke po pierwszym szczepieniu moga wejsc bakterie :) nie mam paranoi, ale duzo sie mowi o tym, zeby brac do szpitala minimum, zeby niepotrzebnie nie trasportowac do domu bakterii. ale sa matki ktore np biora przytulanki, szumisie itp....
nawet takie klapki w ktorych chodzisz po kortyarzach szpitala, do lazienki itp. i pozniej je zabierasz do domu i roznosisz po podlodze. dlatego uwazam ze najlepiej wygotowac co sie da a reszte po prostu wywalic. trzeba byc swiadomym i minimalizowac ryzyko. a forum jest po to,zeby sie takimi informacjami wymieniac. ale kazda z nas ma wybor i zrobi co uwaza za najrozsadniejsze. moje kolezanki lekarki pracujace w szpitalach same mi na to tez zwracaly uwage. czesc od razu po powrocie do domu sie kapie.zadna nie chodzi w ciuchach szpitalnych po domu, tym bardziej jak maja dzieci. moze przesadzaja, a moze i nie. niech kazdy zrobi jak uwaza :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matylda ja absolutnie nie miałam na myśli atakowanie cie ;) A tak trochę chyba to odebrałaś ;) jeśli tak to sorki ;)
Chodziło mi tylko o to, że troszkę mi się nie zgraly 2 fronty... z jednej wygotowywanie ciuchów a z drugiej niezależnie niedrapek by dziecko mogło "poznać swiat" wiedząc że jest mega duże prawdopodobieństwo że się podrapie przy tym ;) z resztą z tego powodu nie powinno się zabierać do szpitala nożyczek ani drążków do paznokietkow (lepiej zadarty paznokieć obgryzc niż obciac), bo właśnie przy obcinania można skaleczyc i otworzyć drogę bakteriom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej! Z wyprawki też jeszcze nic nie mam, tzn. po starszej córce zostawiałam wszystko, więc muszę w końcu przysiąść i sprawdzić czego mi potrzeba. Jak będzie druga córa to zadanie mam ułatwione :) Wózek mam, ale rozważam teraz dodatkowo zakup biegówki.
Póki co zastanawiam się nad organizacją sypialni, na początek września planujemy remont i odświeżenie, więc pewnie dopiero wtedy zacznę robić porządki w wyprawce.

Z ciuszków mogę polecić newbie, hm, cool club - przy czym te ostatnie na 90 stopni nie bardzo się nadadzą. Pepco jak dla mnie jest słabe jakościowo, ale z kolei dobrze sprawdza się przy blw, bo nie szkoda wyrzucić jak się nie dopierze. Z mojego doświadczenia - rożek bardzo przydał mi się po cc, mogłam zawiniętego malucha przełożyć z tego szpitalnego łóżeczka do siebie, co szczególnie przed pionizacją po zabiegu było bardzo pomocne. Też nie planowałam kupować przy pierwszej córce, ale koleżanka, która rodziła 2 mce przede mną przetestowała i poleciła mi rożek z lekko usztywnianym dołem (jakieś wypełnienie grubsze), właśnie na czas "transportu" do mojego łóżka w szpitalu. Potem już nie używałam.

p.s. też polowałam na ten zestaw od Nicole, może w drugim rzucie się uda :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej :)
ja z wyprawki mam już sporo ciuszków, jakieś podpaski dla siebie, octanisept, po synku wózek, karuzelę, laktator, łóżeczko.
Chcemy kupić jeszcze kołyskę na początek, brakuje nam fotelika, całej masy pierdół z apteki.
Rożek miałam, właśnie taki z usztywnionym wkładem i mega się przydał :) pierwsze tygodnie syn tylko w nim spał, raz na jednym, raz na drugim boczku, teraz też taki kupię :) Podgrzewacz do butelek też się przydał, w końcu czasem Tatuś odgrzewał mleczko :D
co do ciuszków to ja kupuję z drugiej ręki, jeśli to było noszone, a stan jest idealny znaczy, że dobre gatunkowo :) a i grosze kosztuje więc zamiast wygotowywać można po prostu wywalić, jak ktoś się boi bakterii :P
ps: może założymy wątek część III? bo tu już dużo postów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, może któraś z mam poleci w jakim środku prać ubranka dla maleństwa? I w co trzeba się zaopatrzyć z apteki dla noworodka? To moje pierwsze dziecko, a nie chce nakupować nie potrzebnych rzeczy.... bo w tych poradnikach to jest sporo rzeczy wypisanych, a myślę, że część może się w ogóle nie przydać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grajeczka - mi.in. Dzidziuś,, lovela, jelp, bobini - polecam płyny na początek (mała objętość) i sprawdzisz czy ze skórą nic się nie dzieje :)
U starszej córki na początku miałam płyny lovela, potem przeszłyśmy na bobini.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny! Jak się macie, wszystkie na wakacjach? :)
Mogę się już pochwalić, że u nas będzie druga dziewczyna :D:D:D czyli tak jak myślałam :) ogromnie się cieszę!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Emi super gratuluję ;) Ja już powoli będę szykowała się do kompletowania wyprawki dla mnie i noworodka dopóki jest pogoda i sił mi starcza. Nie ukrywam że samopoczucie masakra mam bóle głowy krocza kręgosłupa kłucie szyjki ledwo chodzę a wkroczyłam w 30tc obawiam się jak teraz pójdę na wizytę to dostanę zakaz chodzenia więc wolę być przygotowana szybciej na wszystko.Dobrze że upały stanowczo ustały.
Dopisz się do listy płci maluszkow ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ewelina co u ciebie? Płeć dziecka potwierdzona ;) chłopiec?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny dopisujcie się do listy płci ;) a może spytam jakie macie przeczucia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Listopad:
Monika 2 listopada; szpital Zaspa chlopiec
Ewelina 4 listopada; szpital Wojewódzki
Grajeczka 5 listopada;
Aśka 7 listopada; szpital Zaspa
Mia 25 listopada; szpital Zaspa; chłopiec
Magda 25 listopada;
Anosiaa 30 listopada; szpital- moze Zaspa

Grudzień:
Devil 5 grudnia; szpital Zaspa
Matylda - 8 grudnia; już raczej Zaspa :)
Dzoana1 20 grudnia; szpital Kliniczna; chlopiec
Emi 20 grudnia; szpital Gdynia Redłowo, dziewczynka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Listopad:
Monika 2 listopada; szpital Zaspa chlopiec
Ewelina 4 listopada; szpital Wojewódzki
Grajeczka 5 listopada; szpital Zaspa lub Kliniczna, chłopiec
Aśka 7 listopada; szpital Zaspa
Mia 25 listopada; szpital Zaspa; chłopiec
Magda 25 listopada;
Anosiaa 30 listopada; szpital- moze Zaspa

Grudzień:
Devil 5 grudnia; szpital Zaspa
Matylda - 8 grudnia; już raczej Zaspa :)
Dzoana1 20 grudnia; szpital Kliniczna; chlopiec
Emi 20 grudnia; szpital Gdynia Redłowo, dziewczynka :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak tam samopoczucie? ja dzisiaj wizyta, już nie mogę się doczekać :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziś upał i samopoczucie też mniejsze ;( ja wizytuje we wtorek ;) dziewczyny co ile tygodni spotykacie się z waszymi gin wydaje mi się że później już odstęp pomiędzy następna wizyta powinien być krótszy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Listopad:
Monika 2 listopada; szpital Zaspa chlopiec
Ewelina 4 listopada; szpital Wojewódzki
Grajeczka 5 listopada; szpital Zaspa lub Kliniczna, chłopiec
Aśka 7 listopada; szpital Zaspa
Mia 25 listopada; szpital Zaspa; chłopiec
Magda 25 listopada;
Anosiaa 30 listopada; szpital- moze Zaspa

Grudzień:
Devil 5 grudnia; szpital Zaspa
Matylda - 8 grudnia; już raczej Zaspa :) chłopiec
Dzoana1 20 grudnia; szpital Kliniczna; chlopiec
Emi 20 grudnia; szpital Gdynia Redłowo, dziewczynka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas wizyty jakos co 3 tyg wypadaja, bo co 4 zawsze jakos nie moge zlapac terminu, a co 5 to pozno. mlody wazy juz 655g :D u nas na szczescie wszystkie badania wypadaja super. wiec jest szansa na nasz urlop za 3 tygodnie :) przed idziemy jeszcze na wizyte upewnic sie czy wszystko ok. a po musze zrobic ostatni wynik przeciwcial i ide na zastrzyk z immunoglobuliny.
co 2 tygodnie to chyba wizyty od 32 tyg powinny byc?
macie juz umowione usg 3 trymestru?
ja teraz ogarniam powoli ciuszki, jak tylko dorwe cos ladnego w sklepie albo jakas promocje to uzupelniam rzeczy z listy:)
ciekawa jaka nas czeka zima? czy po takim lecie walnie mrozem, czy bedzie taka dluga jesien az do wiosny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

USG 3 trymestru mam już 10 września chociaż wydaje mi się że to trochę za szybko i być może będę musiała iść jeszcze prywatnie bliżej rozwiązania a może szybciej urodzę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam wizyty co dwa tygodnie, ale to z racji dużego ryzyka. Dziewczyny, a słyszałyście,że Zaspa dalej ma baby boom i odsyła do Kościerzyny i Kartuz? Zaczynam się stresować :|
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może trochę się zmniejszy w ciągu miesiąca, mam taką nadzieję... A dlaczego odsyłają do Kościerzyny i Kartuz a nie np na Kliniczną?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zawsze ruletka, ale mysle, ze najgorzej jest wlasnie teraz w okresie wakacyjnym. trzeba byc dobrej mysli! mysle tez, ze jak sie pojedzie w "dobrym" momencie, to nie odesla, bo nie mozesz nie dojechac i bedzie na nich. w radiu gdansk byl kilka tyg temu wywiad z nowym ordynatorem zaspy i on mowil, zeby wlasnie nie przyjezdzac za szybko, bo wtedy sie siedzi w szpitalu niepotrzebnie dlugo i pozniej sa te historie o porodzie 17h. oczywiscie latwo powiedziec, nie przyjezdzajcie za szybko, ale warto miec to na uwadze, bo nie dosc ze nie beda mogli juz odeslac, to i porod nie bedzie trwal XXX h, bo poczatkowe skorcze spedzi sie w domu, wezmie prysznic, zje cos :> oczywisce nie ma tez gwarancji, ze u kazdej z nas ten poczatek bedzie trwal iles tam godzin. kazda musi jakos to wywazyc i zrobic jak czuje. na pewno nie panikowac i nie jechac przy pierwszym skorczu?:>
a moze doswiadczone kolezanki maja jakies podpowiedzi?:)
wybieracie sie w ogole do jakies szkoly rodzenia? czy ktoras z was byla kiedys na spotkaniu z anestezjologiem w wojewodzkim? mozna sie czegos sensownego dowiedziec?
co do usg 3 trymestru to ja mam na polowe 29 tyg umowiona, bo na pozniej nie ma jeszcze grafiku. najchetniej przesunelabym to na tydz pozniej, ale zobacze jak sie bedzie sytuacja klarowac :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z tym odsylaniem to niestety prawda. slyszlam nie jedna taka historie. Najlepiej przyjechac jak juz zacznie sie ten "wlasciwy" porod, wtedy nie ma szans, zeby odeslali. tylko, wez I badz tu madrym ile te pierwsze skurcze beda trwaly :P stresujaca sprawa ;)

a z Kliniczna nie wiem jak teraz bedzie, bo podobno pod koniec tego roku caly szpital maja przenosic na Debinki, a budynek na Klinicznej sprzedac...brzmi jak duzo zamieszania, ktore ciezko ogarnac, wiec tam tez moga rozne rzeczy sie dziac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny, tak czytam od czasu do czasu Wasza konwersacje i postanowiłam dołączyć :)
Mam pytanie - kupujecie laktator przed porodem? Jeśli tak to ręczny czy elektryczny? Może ma któras z Was doświadczenie w tej kwestii i powie na co zwracać uwagę?
Pozdrowki :)
6 listopada, Redlowo, dziewczynka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Listopad:
Monika 2 listopada; szpital Zaspa chlopiec
Ewelina 4 listopada; szpital Wojewódzki
Grajeczka 5 listopada; szpital Zaspa lub Kliniczna, chłopiec
Natalia 6 listopada szpital Redlowo dziewczynka
Aśka 7 listopada; szpital Zaspa
Mia 25 listopada; szpital Zaspa; chłopiec
Magda 25 listopada;
Anosiaa 30 listopada; szpital- moze Zaspa

Grudzień:
Devil 5 grudnia; szpital Zaspa
Matylda - 8 grudnia; już raczej Zaspa :) chłopiec
Dzoana1 20 grudnia; szpital Kliniczna; chlopiec
Emi 20 grudnia; szpital Gdynia Redłowo, dziewczynka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuje, wole miec kupiony w dobrej cenie, a nie na ostatnia chwile zeby maz kupowal w szpitalnej aptece. Ja elektryczny, i tak to upierdliwa czynnosc i meczaca, wiec nie chce sie jeszcze meczyc i recznie odciagac. rozwazalam avent, ale po rozeznaniu wsrod kolezanek i wsrod roznych rankingow potwierdzilo sie, ze jest bardzo glosny. wiec ani nie zrobisz tego nie budzac polowy chaty w nocy, ani nie pogadasz z kolezanka przez telefon. Ostatecznie sklaniam sie do Lovi, bo jest cichy i zadna z kolezanek ktora go miala nie miala sie do czego przyczepic. jedna mowila, ze butelki ma slabe i ze te aventu lepsza, ale to mozna sobie taka dokupic :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja mam właśnie aventa ale ręczny bo elektryczny to podobno badziewie. Ręczny mam sprawdzony u wielu koleżanek które właśnie mi poleciły do tego w szkole rodzenia też jest preferowany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za odpowiedź. I może takie głupie pytanie, ale ja się jeszcze w tym nie orientuje - po każdym użyciu taki laktator się sterylizuje?
Kupujesz nowy czy używany + niektóre nowe elementy (jak np. Nakładki itp)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam laktator elektryczny lovi i zdecydowanie polecam (niezastąpiona jest również medela, ale ona już jest droższa). W zestawie mam nakładkę do ręcznego odciągania i jak dla mnie to to jest jak dla mnie badziewie...jak już kupować to moim zdaniem elekryczny. Raz, że szybciej, a dwa, że wygodniej. On ma wymienne elementy, ale mimo wszystko kupowałabym nowy ze względów higienicznych. Po każdym użyciu sterylizujesz. I podobnie jak Matylda, polecam kupić wcześniej - mój przydał mi się już w szpitalu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sterylizujesz w sterylizatorze do butelek czy w jakiś inny sposób?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Dokładnie Natalia, mam sterylizator do butelek :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lovi ma jakies nowe butelki do sterylizacji w kilkadziesiat sekund w mikrofalowce. moze ktos uzywal? zastanawiam sie tylko czy jak sie odciaga tylko awaryjne zeby zostawic mlodziaka, to czy jest sens kupowac sterylizator? czy wystarczy wygotowac butelke i smoka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Natalia,widzę, że druga Panna będzie z rzutu listopadowo-grudniowego ;) Czy jesteś z Gdyni skoro wybierasz Redłowo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W lidlu od dzisiaj sa bodziaki z dlugim rekawkiem z ekobawelny za 9,99 za 2 szt. Ja wlasnie dorwalam dwa zestawy. Ale juz mocno przebrane. 62/68 sa najmniejsze:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od niedawna z Rumi (właśnie z Gdyni się przenieslismy), więc mimo wszystko chciałabym żeby dziecko urodziło się tam, ale jak to wyjdzie to zobaczymy. Słyszałam, że nie zawsze udaje się rodzić tam gdzie by się chciało ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matylda, moim zdaniem nie ma. Ja sterylizator dostałam na babyhower i początkowo wydawał mi się zbędnym gadżetem, ale z kolei ja pokarmu odciągałam sporo i w moim przypadku bardzo się sprawdził. Nie wiem jak z mikrofalą, nie mam zaufania do tego sprzętu ;) chyba już lepiej wrzucić w garnek i wygotować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny! jak się macie, jak samopoczucie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hejka samopoczucie masakra jednym slowem mam straszne bóle głowy ciężko już jest gdziekolwiek wyjść każde wyjście z domu już zaczyna się bólem i kłuciem w pochwie oraz rwaniem brzucha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak u was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje całkiem spoko :) jedyne co tak sukcesywnie mnie nachodzi i bardzo przeszkadza/drażni to zgaga :/ no masakra jakaś w tej ciąży jeśli chodzi o zgage :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, samopoczucie ok, gdyby nie bóle kręgosłupa. No ale zawsze mogło być gorzej ;) I wreszcie zaczęłam kompletowac wyprawkę i inne potrzebne rzeczy. Od razu jakoś tak lżej, jak wiem, że mam już cokolwiek gotowe :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też czuję się okej, jak narazie bez dolegliwości :) Wyprawki jeszcze nie mam, ale już mi się ciśnienie włączyło, żeby ogarnąć kącik dla Małej, no i od weekendu ruszamy z robotą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie tez generalnie ok, chociaz a to odzywa sie kregoslup, a to bola okolice zeber od siedzenia. brzuchal rosnie z dnia na dzien. chodzimy tez do szkoly rodzenia na zaspie.teraz ruszamy na urlop, ostatni w takim skladzie :) a po powrocie czeka nas usg 3 trymestru i podanie immunoglobuliny. ostatnio w pokoiku pojawilo sie juz lozeczko :) i tony ubranek :P mam juz swoje typy kosmetyczno-pielegnacyjne na podstawie bloga Srokao:) i szukam jeszcze koszul do karmienia do szpitala i sensownych stanikow do karmienia. macie cos sprawdzonego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My już mamy wózek, nosidełko, łóżeczko, teraz została wyprawka do szpitala po którą w przyszłym tygodniu pojedziemy zapewne. Już kilka rzeczy kupiłam na gemini (na stronie jest taniej niż w aptece stacjonarnej). Jeśli chodzi o samopoczucie to w miarę, czasem boli brzuch, mały się rozpycha, że czasem aż łzy napływają do oczu, brzuch rośnie w oczach, jedynie co mnie martwi to, że szyjka się skróciła do 3 cm, nie wiem czy to jest powód do niepokoju, nie chce szukać informacji w necie bo tylko mogę się denerwować nie potrzebnie... Lekarz kazał odpoczywać więc odpoczywam :) Na zaspie dalej jest oblężenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochane. jest nowy wątek :)
https://forum.trojmiasto.pl/Szczesliwe-mamusie-listopadowo-grudniowe-2018-cz-III-t841616,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc jestem mamą z wrzesniowego wątku. Sama szukalam info i podczytywalam wczesniejsze miesiące zeby wiedziec jak jest w ktorym szpitalu. Dlatego pozwolilam sie wtrącić do was :-P. Dzis wychodze z Zaspy nie ma obecnie oblezenia. Sporo miejsc na poporodowym (super polozne kazda bez problemu pomoze, doradzi, wytlumaczy), a na porodowce polozne zaangazowane wiec tez to idzie :-) jak jest dobrze wszystko to szybko wypisuja wiec nie ma zastoju (my dzisiaj konczyny 2gą dobę o 15 i po 15 wypis w garsc i domu idziemy. Jestem bardzo zadowolona super opieka zaangazowanie personelu a oddzial B nowoczesny i czysciutki.

Pozdrawiam i powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jak pozbyć się wilgoci w mieszkaniu????? (63 odpowiedzi)

Czym zwalczać?? co robić

ortopeda dzieciecy!!!poleccie mi kogos!najlepiej od stop (34 odpowiedzi)

jak w temacie,to pilne.

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

do góry