Widok

Szkoła Metropolitarna w Kowalach

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Może ktoś wie kiedy będą dni otwarte w tej szkole? Czy od września br będzie otwarte również przedszkole? Może jakieś opinie nt tej szkoły?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dni otwarte są w marcu. Przedszkola nie będzie.
Mój syn chodzi do tej szkoły, do 1 klasy. Jest bardzo zadowolony. Ja również.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może ktoś wie ile będzie klas pierwszych od września br? Czy klasy pierwsze mają zajęcia w systemie zmianowym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień otwarty już był. Tworzą tyle klas ile jest potrzeba. W tym roku klas 1 jest do i? Chyba tak. Jest bardzo dużo klas 1. Dzieci nie chodzą w systemie zmianoeym, mój syn chodzi do 1 klasy, ma 3 dni na 8 i dwa na 8:55.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Tworzą tyle klas ile jest potrzeba.

Tworzą tyle, na ile miasto wyraziło zgodę. Nie można "ile się chce".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystkie dzieci z danego rejonu muszą być przyjęte do szkoły podstawowej-tak tu obowiązuje rejonizacja. I nie gadaj głupot bo w zeszłym roku startowalismy do tej szkoły w rekrutacji, na początku miało być mniej klas niż było ostatecznie ponieważ dzieci przyjmowane są do ostatniej chwili(te z rejonu). Dziecko można zapisać nawet ostatniego dnia wakacji i nikt nie ma prawa odmówić. Więc klasy jest tworzonych tyle ile potrzeba!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie krzycz, bo ci zaszkodzi...
Dzieci w obwodzie są do policzenia, zatem szkoła zakłada przyjęcie wszystkich i zakłada konkretną liczbę klas na kolejny rok szkolny i to już wiosną. Jednak zatwierdzenie liczby klas odbywa się w Wydziale Rozwoju Społecznego. Może zanim znowu pokrzyczysz na kogoś, przyjmiesz, że ktoś jest bardziej w temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pytałam wczoraj w sekretariacie, ma być 10-11 pierwszych klas, ale jeszcze dokładnie nie wiedzą ile.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama sobie pokrzycz gdzieś indziej jak lubisz. Już jest 169 dzieci zapisanych do klas 1 co na chwilę obecną daje 10 klas i system zmianowy. Dzieci są do policzenia może i tak ale nie do konca- nie wszystkie dzieci muszą być zameldowanie w rejonie, wystarczy adres zamieszkania a tego nie ma w ewidencji, i może to dla ciebie nowość ale niektóre mogą pójść do szkoły prywatnej lub innej państwowej poza rejon.. Klas będzie stworzonych tyle ile bedzie potrzeba- i tu cię zaskocze- informacja od Pani dyrektor...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tyle ile potrzeba, ale za zgodą WRS-u.
Zalecam melisę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

w kazej I klasie może byc 25 osób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Organem prowadzącym szkołę w Kowalach jest gmina Kolbudy, WRS może decydować ale w Gdańsku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za zgodą WRS? Dzieciom z danego okręgu należy zapewnić miejsce w tej konkretnej szkole! Będzie tyle klas ile będzie potrzeba. Meliske to sobie możesz wsadzić w nos.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fakt, o tym zapomniałam, więc w tej sytuacji to ten organ prowadzący zadecyduje o liczbie klas.
Załączam cytat z odpowiedzi udzielonej przez prawnika na taki sam temat:
"Dyrektor szkoły planujący utworzenie dodatkowych oddziałów klasowych musi liczyć się z tym, ze organ prowadzący może odrzucić arkusz organizacji szkoły i zażądać zmniejszenia liczby klas. Taka sytuacja nie powinna zdarzyć się, jeżeli przedłożony do zatwierdzenia arkusz organizacji szkoły przewidywał tylko liczbę uczniów zamieszkałych w obwodzie. Zbyt liczne klasy mogłyby oznaczać dla nauczycieli trudności związane z realizowaniem zajęć. Jeśli jednak dyrektor szkoły zdecydował, że dodatkowe klasy są potrzebne ze względu na chętnych spoza obwodu, nie jest wykluczone, że organ prowadzący zadecyduje o rezygnacji z ich utworzenia."

Moje dziecko chodzi do szkoły, w której rok temu miały powstać 3 klasy siódme. Dyrektor WRS-u nie wyraził zgody na to, ponieważ jedna z tych klas byłaby zbyt mało liczna. Pomieszano dzieci i są 2 duże klasy. Ani dyrektor, ani niezadowoleni rodzice, nie mieli wpływu na tę decyzję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może jeszcze jeden cytat:
"Dyrektor szkoły musi jednak liczyć się z tym, że organ prowadzący może nie zgodzić się na przyjęcie uczniów spoza obwodu."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

dobry okulista w Gdańsku-poradzcie (19 odpowiedzi)

szukam okulisty moja Mała 8 m ma zeza ale nie wiem do kogo pójsc - interesuje mnie prywatnie...

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

do góry