Widok

Tablica do pisania kreda, na ścianie - proszę o opinie

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czy macie doświadczenia i czy posiadanie tablicę namalowaną na ścianie w pokoju dzieci...? czy to dobry pomysł?- jak najlepiej to wykonać? (z ramką- bez)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz na myśli farbę do tablic?
http://www.imindesign.pl/design-w-praktyce-jak-malowac-farba-tablicowa/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz co AgusiaGda? Jesteś "WIELKA" :)
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zapytania- odpowiedź przeszła moje oczekiwania :)
Dzięki :))), duuuzo wiedzy :)
zastanawiam się czy taką ramkę-listwę, na dole zastosować czy nie... aby odkładać kredę czy gąbkę... (jeszcze nie poczytałam wszystkich wątków)
Wielkie Dzięki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ktos ma doświadczenie z folia tablicowa? Podobno farba tablicowa bardzo dlugo pozostawia zapach w pomieszczeniu dlatego zastanawiam sie nad folia tylko jak z jej jakością?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też zawsze chciałam zrobić dziecku kawałek takiej ściany do malowania kredą ale gdzieś przeczytałam, że potem syf ciągle no bo logiczne - kreda przy pisaniu pyli. Może jak ktoś ma duży dom ale w moim 2 pokojowym mieszkanku jednak zrezygnowałam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie czytałam opinię na temat

http://m.aliexpress.com/item/32335606761.html?productId=32335606761&productSubject=Vinyl-Chalkboard-Wall-Stickers-Removable-Blackboard-Decals-Great-Gift-for-Kids-45CMx200CM-Pizarra-Etiqueta-De-Pared&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

Ponoć fajna, można przycinać, dobrze się trzyma, przy przyklejaniu warto użyć wałka (żeby nie było bąbli powietrza).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam wymalowana sciane w kuchni, najpierw farba magnetyczna, potem tablicowa. Fakt smierdzialy obie,ale duzo wietrzenia bylo i po zapachu ani sladu. Teraz dzieci maluja po scianie i magnesowe literki przyczepiaja.
Prawda, ze sie pyli,ale to nie taki duzy problem.gdzies czytalam ze sa jakies specjalne kredy niepylace,ale jeszcze nie probowalam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania_85 - a mniej wiecej ile czasu wietrzylaś? długo to trwało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba bylo polozyc kilka warstw, 3 warstwy magnetycznej, dwie tablicowej, jesli dobrze pamietam. Czas schniecia jest podany na puscze i tyle mniej wiecej farba moze byc wyczuwalna. Maz malowal wieczorem, rano przy otwartym oknie juz prawie nie bylo czuc. Tylko niestety kilka dni zeszlo zeby skonczyc ta sciane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok bardzo dziekuje; a czy warto zastosować taką półeczkę pod tablicą na kredę??? aby tam spadało- czy bez sensu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak uwazasz, jesli tylko kawalek sciany robisz to moze warto. Zawsze mozesz dorobic ;) ja mam do samej podlogi sciane wymalowana, wiec zmywam pyl z plytek ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zastanówcie się i wyobraźcie sobie jeżeli dziecko będzie korzystało z takiej tablicy ile razy będzie ją zmywało....gąbka + woda + dziecko lub w wersji bez wody sam kurz od kredy ale i tak raz na jakiś czas trzeba ją zmyć wodą....podłoga pod tablicą zafajdana non stop i mokra. No chyba że za każdym razem to wy będziecie ją zmazywać:) moja została zmieniona w tablicę magnetyczną suchościeralną....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a pył z kredy roznoszony po całym domu kapciami / skarpetami ;) nieee...nie dla mnie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas tablica- sciana jest dlugo i jakos nic sie nie roznosi po domu ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
użyłam farby tablicowej w 2 dziecięcych pokojach. W pokoju starszej córki- gdzie "tablica" jest na tle ciemnofioletowej ściany, a córka raczej nie "wychodzi" z malunkami poza obręb "tablicy" i uważnie ją ściera, jest OK. Natomiast w pokoju młodszego dziecka, trzeba było użyć "ramek" bo młody wyjeżdżał zarówno z rysunkami jak i ze zmazywaniem gąbką , poza obrys tablicy i strasznie brudził resztę jasnej ściany. Kreda się też sypie na podłogę i brudzi, a młody to potem roznosi po szafkach i podłogach. Za mocno przyciska ją do tablicy stąd ten koszmarny pył. Musze poszukać tej bezpyłowej! Nie wiedziałam, ze taka jest;) Ale ogólnie - fajna sprawa i ciekawy efekt.
U córki "tablica" jest w kształcie poziomego pasa przez jedną ścianę, a u synka w kształcie domku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo cenne uwagi i sugestie dajecie, Serio!
effka - ja właśnie myślałam na jednej ścianie poziomy pas... :));
Jak zrobie odstajaca ramke na dole- okapnik taki... czy jak to nazwać to moze az tak bardzo sie nie bedzie pylilo... plus ta specjalna kreda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podbijam :) Dziewczyny macie jeszcze jakieś porady/ uwagi/ sugestie w tym temacie. I pytanie nr 2...czy kreda bezpyłowa jest faktycznie bezpyłowa? :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem szczerze, że zastanawiałam się nad tym ale wolałam kupić i mieć możliwość szybkiego demontażu, jeżeli ktoś będzie szukał to polecam http://cezasglob.pl/24-tablice-szkolne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie polecam farbę tablicową. Frajda, jaką będzie miało dziecko jest nie do przecenienia. Co więcej można pod tablicówkę położyć warstwę farby mgnetycznej, albo od razu zdecydować się na droższą wersję i stworzyć dziecku ścianę, na której nie tylko będzie mogło malować, ale też przyklejać magnesy w różnych konfiguracjach. Pisałam na tym na novelity, zaprszam :) naprawdę prosta sprawa, a frajda ogromna!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko tylko nie kreda! To pyli i syf wszędzie. Tablica na kredę (czy też ściana jakakolwiek) są super na podwórku, pod wiatą, w domku ogrodowym itd. Wszędzie byle nie w domu. Po paru dniach myślałam, że zwariuję. Ten pył kredowy osiadał wszędzie, dzieci brudnymi od kredy rękami paciały co popadnie. Okropność... Pisaki to co innego. U nas sie sprawdziły i ku moim obawom nie było popisane nic poza tablicą. Szał na jakieś max pół roku, potem całkiem zapomniane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My mamy krede bezpyłową która pyli tak że aż nie chce myśleć jak wygląda zabawa po tej pyłowej. Czy to faktycznie taki dramat ze sprzątaniem to chyba zależy od dzieci mam jedno do upilnowania i od razu po zabawie mycie rączek odkurzanie pod tablicą i ścieranie więc nie narzekam. Mamy farbę tablicowo magnetyczną, a zabawa magnesami zupełnie czysta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. Tutaj https://budujmy.eu/pl/menu/-farby-tablicowe-933.html mają wiele różnych odcieni takiej farby. Warto się tam na spokojnie rozejrzeć i wybrać rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb. Taka tablica na pewno będzie służyła przez lata i wielokrotnie się przyda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Puszczanie mleka nosem??? (8 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

Jeszcze raz praca.. :/ telemarketing..? (23 odpowiedzi)

Nie wiem czemu, ale nie mogę się zalogować.. :/ później spr na laptopie.. Wcześniej zakładałam...

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (58 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

do góry