Widok

Tort weselny - kto doradzi???

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej,

prosba o poradę, gdzie w Gdańsku zamówić normalny i smaczny tort na 100 osób? :-) Może i ceny mniej wiecej znacie????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sowa - moje ulubione smaki pralinowy i truflowy. Ok. 40 zł/kg. Wychodzi drogo (bo te torty są ciężkie), ale mają cudne dekoracje i torty są naprawdę przepyszne. Lżejsze są smaki amaretto i królewski, też pycha.

Tańsze, moim zdaniem brzydsze i zupełnie zwyczajne, ale też smaczne i godne polecenia są torty od Szydłowskiego.

W Gdyni moją ulubioną cukiernią są Delicje, tam też jest kilka świetnych smaków, np. tort bezowy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w-z cukiernia przy ogarnej bardzo dobre ciasta i ceny przystepne polecam.

[/img][/url]]image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepyszny jest od Szydłowskiego. Smak naprawdę rewelacja. Natomiast co do wielkosci i ceny to tylko telefon do cukierni, bo szczegolow nie znam. Najlepszy tort jaki w zyciu jadlam.

image
image

[/URL][url=http://www.TickerFactory.com/]
image
[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze, dziwnie, ale odpowiadajac zalozyl mi sie nowy watek :-(

Tak wiec... napisze jeszcze raz...

Dzieki za info :-) i bardzo mi się podoba tort na zdjęciu. Taki skromny a zarazem elegancki :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
www.deserlandia.pl

Spełnij marzenie chorego dziecka www.trzebamarzyc.org

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieliśmy ten sam tort co Asinek, był przepyszny, lekki, rewelacja!!i do tego ślicznie udekorowany, skromnie, ale ze smakiem:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyglada na baaardzo smaczny :-)

A jaki to smak??? Śmietankowy...hmmm???
Tak satwiam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ładny, ile płaciliście za kg?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
smaki były do wyboru, my mieliśmy każde piętro inne, na pewno jedno truskawkowe, a reszty nie pamiętam, ceny też nie znam, bo zamawiał dla nas lokal, w którym było wesele, ale wystarczy zadzwonić, na pewno podadzą cenę. Szczerze polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
SOWA, my mielismy 5 smakow: pralinowy, czarny las, krolewski, truskawkowy, i chyba amaretto:), niebo w gebie, byl przepyszny i na dlugo pozostal w pamieci wszystkich gosci, a wzor to weselny taniec, z takim fikusnym stojakiem:)

WYMARZONA SUKNIA NA TWÓJ ŚLUB:)
http://forum.trojmiasto.pl/Sprzedam-suknie-z-salonu-Marietta-t222164,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image
SOWA
krolewski mniaaam najlepszy smak, mielismy tez truflowy i truskawkowy
kilogram kosztowal 36 zl.Tort byl na 70 osob, Kosztowal w calosci 300 zl z figurka z bialej czekolady.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja polecem cukiernie "Alicja" w Kiełpinie!!!! ciasta rewelacja, a co do tortu to każdy z gości przyszedł po dokładkę :-)))))) na samą myśl mi ślinka leci hi hi Ceny są super konkurencyjne!!! Ciasta są dowożone na miejsce! dla zainteresowanych podaję namiary: Cukiernia "Alicja", ul. Kochanowskiego 28B, tel. (058) 6841334

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
asinek, julia - piekne miałyście torty

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dołączam się do Dori, jednak na mnie większe wrażenie robią stojące przy nich panny młode :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam cukiernie w Pruszczu Gdańskim WENT. tort przepyszny - niegy nie jadam, na wlsanym weselu sie skusilam i wzielam dokladke hehe. ceny przystepne i obsluga bardzo mila. szczerze polecam:)
cukierniawant.pl

oto nasz tort. dekoracja jaka sobie zarzyczysz. my mieliesmy kazde pietro inny smak.
image

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wygrzebałam jakiś stary wątek żeby nie zakladac nowego znowu w podobnej tematyce :)


otóż mam pytanko, czy któraś z Was miała tort wiosenny zachwyt z Sowy? to taki tort pomarszczony z truskawkami na wierzchu ( cos w stylu welonu panny młodej)

zdecydowaliśmy się na ten tort, ale moje pytanie dotyczy jego "rozmiarów" i poziomów, więc jak ktoś może pomóc to będę wdzięczna :)


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też jestem zainteresowana tortami;). Jak duży powinniśmy kupić tort na 60 osób? No i jak ogólnie kształtują się ceny za 1 kg, bo nie mam za bardzo rozeznania. Piszcie więc, co wiecie;).

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ten na który my się zdecydowaliśmy kosztuje 45 zł za kg, zresztą jak każdy w sowie :)

ja biorę tort na 80 porcji.


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ile kg wyszło na 80 osób?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz w Sowie podają na porcje nie na kg,ale coś mi się obiło o uszy, że liczy się 100g na osobę, czyli na 80 osób tort powinien mieć kolo 8kg


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasz tort z sowy - na około 60 osób
image
dla mnie jak tort- to tylko od nich

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
OOOO RABITKA śliczny!! który to "model" ja się właśnie chciałam kogoś zaczytać czy tort na 80 osób będzie 3 piętrowy czy 2 bo jedna z pań w cukierni powiedziala ze jeśli zamawia się tort na 80 osób to jest on już tylko 2 piętrowy.


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
są dwie opcje u sowy - albo każde piętro jest na osobnej podstawce - i wtedy każdy smak jest ok, jeśli chcecie takie schodki, ze kolejne pietro stoi na poprzednim, to tylko niektore smaki sie nadaja.

tydzien temu pytalam o ceny 49zl/kg

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tort o przesłodzonej nazwie"anielska róża" :) , a co do tego ile pięter na ile osób to szczerze powiem , że nie pamiętam jak to dokładnie było. ale uważam że panie co pracują w sowie są bardzo dobrze zorientowane, tak czy siak polecam te torty. Może do najtańszych nie należą , ale liczy się też jakość :)
Pozdrawiam,

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie jest tak źle z tą ceną :) 45zł za kg u mnei w sowie :) a tort ma ważyć okolo 7 - 8 kg więc da się przeżyć :)

my na bank będziemy mięli tort od Sowy, 3 piętra - pralinowy, czekoladowy i królewski

:)


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
proponowałabym jeden z nich wymienić na jakiś owocowy , tak dla odmiany, niekórzy wolą poprostu owocowe. No ale zrobisz jak zechcesz,niemniej pralinowy to najlepszy wybór.

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaki tort jest lepszy, łatwiejszy do pokrojenia itp. - na oddzielnych talerzach czy taki nałożony jeden na drugi?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
generalnie to niewiem który się lepiej kroi , poniewaz stwierdziłam,że ukroimy pierwszy kawałek , a resztą nie zamierzałam sie przejmować, bo odgórnie postanowiłąm że zrobią to kelnerki.

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W sowie wszystko jest przepyszne. polecam tort królewski - smietankowy z biała czekoladą - prosty smak, prosty, ale jak pyszny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My równiez bedziemy mieli tort od Sowy :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny właśnie wróciłam z Sowy, pracuje tam moja kolezanka więc uzyskalam wszystkie wyczerpujące wiadomości i niestety :(

zdecydowałam się zamówić u nich WSZYSTKIE ciasta na wesele, łącznie z tortem. No i co do ciast to super bo wyszlo 1450zł za 7 gatunków, ale gorzej z tortem :(

wymarzyliśmy sobie wiosenny zachwyt albo welon panny młodej, 3 smaki - pralinowy, czekoladowy i królewski, ale niestety taki tort kosztowałby ponad 700zł :((

wscieklam sie bo Tomkowi bardzo zależało właśnie na tym torcie... chyba pozostanie nam wybrać inny "model" i lżejsze smaki :((

nie lubie tortów na stelarzach,ale chyba taki tylko pozostanie... co myslicie o WESELNYM TAŃCU??


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olenka 21, wszystkie torty od Sowy to male "arcydziela", wiec nie wazne co sie wybierze to i tak bedzie pieknie :-).
Ale wiadomo, ze kazdy ma swoje typy...
Weselny taniec wyglada slicznie i robi wrazenie, bo jest wysoki, dzieki temu stelazowi.

Ja tez sie przymierzam do Sowy, i moje typy to podobnie do ciebie: wioseny zachwyt i welon pany mlodej. Ale podobaja mi sie tez egzotyczne wesele i czekoladowe szczescie....

Czy te torty na stelazu kosztuja mniej niz te bez? Tak zrozumialam z twojej wypowiedzi...


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez chcialam czekoladowe szczescie na poczatku ale okazalo sie ze robią go tylko na 120 porcji a dla nas to za duzo...
jesli chodzi o ceny to chodzi o to ze na tych tortach ze stelazami mozesz sobie wybrac lżejsze smaki, np bezowy, czy też smaki z bitą smietana ( ktorym nie moglas wybrac przy tortach polanych tą masą marcepanową)
generalnie cena tortu zalezy od tego jakie gatunki sobie wybierzesz i czy są one "z natury"ciężkie, tak jak np. mój wymarzony pralinowy smak :), czy trufla

w końcu chyba zdecyduję się na weselny taniec i pokolei smaki będą takie:

bezowo-kawowy, pralinowy i luwr..

ciekawe ile to wyjdzie... :/


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale pyszne te torty...

uwielbiam ciacha od Sowy

a Luwr jest przepyszny :)

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaaa, juz rozumiem jak to dziala :-)
Szkoda ze czekoladowe szczescie tylko na 120 osob, my bedziemy miec trzy razy mniej, wiec juz odpada...
Ale generalnie to najbardziej podobaja i sie te ktore wygladaja jak "przykryte".
Na dzien dzisiejszy zdecydowalabym sie na Welon panny mlodej, tylko z czerwonymi rozami, ale to chyba mozna sie dogadac...
Co do smakow jeszcze nie wiem, wybiore sie tam przed swietami wielkanocnymi z moim M, gdy bedziemy w Polsce


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chcielismy mieć ten, nasz wymarzony :

image



ale chyba będzie trzeba wziąć ten( tylko inaczej przebrany, bo takie kwiaty mi sie nie podobaja)... :

image


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja widziałam ślubny tort od SOWY (chyba classic) przybrany owocami. Wyglądał CUUUUUUUDNIE , tak świeżo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rabitka prześliczny tort (a tło zdjęcia to chyba Godding) :) czyli tam gdzie my
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olenka 21 - czy możesz powiedzieć coś o cenach ciast z sowy (cena za blachę czy za kg itd)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak , to tło z Goddinga :) dobry wybór Polcia

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ceny są za kg, torty weselne WSZYSTKIE kosztują 45zł za kg, a reszta ciast to już wiadomo różnie, ale w granicach 25- 35 zł za kg


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze pytanko - czy przy zamawianiu większych ilości można negocjować jakiś rabat? Czy podali Tobie ceny jak przy sprzedaży detalicznej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy ktoras z Was miala ten wiosenny zachwyt .... zastanawiamy sie nad tym ile taki torcik moze miec wysokosci, a ile ten na stelarzu, weselny taniec.. chcialabym jednak zeby ten tort byl widoczny :)


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak wspomnialam o rabacie to pani usmiechnela sie i powiedziala, ze nie, nie :) a szkoda bo jakbym miala zamowic u nich wszystko za okolo 2000zł to liczylam na jakis rabat...


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mieliśmt tort z cukierni Alicja z Kiełpina. Przepyszny i tani (23 zł za kg)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może się uda troszkę większy:)

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy mogę prosić o namiary na tą cukiernię??
Wasze opinie są bardzo kuszące :)
pozdrawiam

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
patilek na którą :)?


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie SOWA ale truflowego nie polecam bo mi nie smakował, ale wiadomo kazdy ma inny gust wiec proponuje isc i sprawdzic czy mozna kupic w kawałku, sprobujcie sobie smaki bo kazdy lubi cos innego ;-) pozdrawiam

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na SOWĘ oczywiście :D

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie ze zdecydowanie SOWA,u nas to żaden inny nawet w grę nie wchodził. tylko szkoda, ze ten co chcemy bedzie nas kosztował 700zł...ale cóż raz się żyję :P


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy cala ta cukiernia sowy ma jakas strone w necie?
chcialabym rzucic okiem

dzieki :)

ps. - juz od samego patrzenia na te slodkosci mozna sie nabawic cukrzycy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sowa wiem ze jest w Gdańsku Przymorzu niedaleko SKM, no i w Rumi,w centrum Auchan. jesli chodzi o stronke to

www.sowa-cukiernia.com.pl


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.sowa-cukiernia.com.pl/

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki znalazlam. dobrze ze jestem po obiedzie, ale cudenka!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

DOBRY doradca podatkowy lub prawnik od spadków i darowizn pilnie potrzebny! (20 odpowiedzi)

Dziewczyny, mam bardzo, bardzo wielką prośbę. Strasznie mi zależy na kontakcie do NAPRAWDĘ...

do góry