Widok

Transport gości - jak rozwiązać?

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam!
Drogie panie szukam inspiracji jak rozwiązać kwestię transportu gości i czy w ogóle go zapewniać.
Wesele jest jednodniowe ze ślubem cywilnym w plenerze, co oznacza, że wszystko od A do Z od godziny 14:00 do rana odbywać się będzie w jednym miejscu na sali weselnej. Z racji braku poprawin nie zapewniamy gościom noclegów. Nie mamy żadnych gości z daleka, wszyscy są z Gdańska (ale bardzo różne dzielnice lub przedmieścia), a do sali mamy około 25-30km. I teraz nie wiem, czy w ogóle powinniśmy zapewniać gościom transport, a jeśli tak to na jakiej zasadzie? W obie strony, czy tylko powrotne? Boję się, że jak podstawie busa o 4 rano to odjedzie na pół pusty, a jak o 2 to ucieknie połowa gości. Czy ktoś wynajmował kierowcę na cały dzień? Z jakimi kosztami powinnam się liczyć? Może jakaś sprawdzona firma lub prywatna osoba? Z góry dziękuję za odpowiedzi, bo nie mam pojęcia co robić! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie w rodzinie 2 wesela były na Kaszubach. Na pierwszym nocleg był dla gości jako dodatkowa opcja lub bus o 4 pod dworzec głowny. Drugi raz nocleg był opłacony dla wszystkich i wówczas nie było busa. Też nie było poprawin wieczorem tylko śniadanie i obiad z tego, co zostało z wesela. Oba wesela bardzo udane, czego i Tobie życzę ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też nie mieliśmy poprawin, z tym że większość naszych Gości nie była zmotoryzowana i mieszka poza Trójmiastem, więc kwestia transportu pomimo i braku noclegu była dla nas oczywista. Braliśmy pod uwagę różne warianty i najkorzystniejsze finansowo okazało się wynajęcie busa na cały dzień z kierowcą wyłącznie do naszej dyspozycji. Bus najpierw pojechał kolejno po wszystkich Gości spoza Trójmiasta do domów, przywiózł ich pod Kościół, z kościoła zawiózł na salę weselną i następnie odwiózł po wszystkim do domów. Mega wygodna opcja i dla Gości, i dla nas, bo nie musieliśmy się o nic martwić. Każdy bezpiecznie dotarł do domu. Korzystaliśmy z usług firmy MPA Poland- bardzo polecam.

Co do kosztów to są uzależnione każdorazowo od liczby osób do przewiezienia, czasu trwania usługi oraz odległości, więc nie ma co się sugerować podawanymi tu cenami, bo to kwestia indywidualna. My płaciliśmy 1200 zł i naprawdę były to bardzo dobrze wydane pieniądze.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dodam jeszcze tylko, że zaletą wynajęcia busa na cały dzień było też i to, ze każdy mógł wrócić o tej godzinie, o której chciał- Goście nie musieli czekać, aż uzbiera się komplet, żeby bus nie jechał pusty. Oczywiście zapewniliśmy kierowcy posiłki na sali weselnej, bo w końcu spędził z nami cały dzień. W stosunku do wszystkich ślubnych wydatków nie był to duży koszt, a zapewnił obu stronom komfort.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

A powiedz mi w jaki sposób się wtedy rozlicza jak się bierze bus na cały dzień? Jakaś stała kwota + kilometrówka? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie tak, z tym że jeśli nie przekroczysz jakiegoś ustalonego dziennego limitu kilometrów to płacisz tylko stałą kwotę. U nas bodajże było 200 km łącznie " w pakiecie", każdy kilometr ponad był płatny dodatkowo, ale my spokojnie zmieściliśmy się w limicie i nic nie dopłacaliśmy. Tak jak napisałam, jest to jednak kwestia indywidualna, bo wycena zależy od czynników, które wyżej podałam :) Tak czy inaczej to rozwiązanie opłaciło nam się finansowo najbardziej. I trzeci plus, o którym nie wspomniałam wyżej- masz gwarancję, że WSZYSCY Goście dotrą w jedno miejsce o jednym czasie. Moja kumpela wynajęła taksówki, i dwie z nich utknęły w korku, więc Goście spóźnili się na ślub. Tutaj jeśli nawet bus utknie w korku, to spóźnią się WSZYSCY jednakowo, więc i tak nie zaczniecie bez nich :D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super, dziękuję za pomoc już do nich napisałam. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo proszę :) Sama znalazłam tę firmę z polecenia tutaj, na tym forum. Wiadomo, że część opinii to autoreklama, ale ja sprawdziłam ich na własnym ślubie- wszystko się zgadzało, więc polecam dalej :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie busa. Dobrze, kiedy będzie on na tyle duży, żeby naraz zmieścić wszystkich gości. Wtedy wyjdzie zwyczajnie taniej. Jeżeli szuka Pani dobrej, sprawdzonej firmy, to polecam zajrzeć tutaj: http://www.autobuswynajem.pl/flota.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj http://www.bus-transport.eu/oferta/obsluga-slubow jest też namiar na firmę transportową, która również zajmuje się obsługą ślubów. Mają odpowiednie pojazdy dopasowane do konkretnych potrzeb oraz ilości gości. Na ich stronie znajdziecie konkretny. Jeśli macie jakieś pytania, to warto się z nimi skontaktować i omówić temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Transport gości uważam za rozwiązanie proste i wygodne dla każdego. Zarówno goście mają zapewnieni spokój, jak i para młoda. Polecam zgłosić się do firmy Bus Transfer: https://bustransfer.com.pl/, gdzie mają Państwo gwarancję, że dostaniecie nowoczesny i komfortowy transport. Dysponują zarówno samochodami osobowymi, jak i busami i autokarami, więc dopasują do każdych, weselno-transportowych potrzeb. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

buty ślubne (23 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...

wieczór panieński (22 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

dobry...i nie drogi dentysta (50 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

do góry