Widok

Trudno znaleźć pracę po 50-tce?

Uważacie, że w Trójmieście trudno jest znaleźć pracę osobie po 50-tce?
Czy spotkaliście się z tym kiedyś szukając pracy?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
moim zdaniem wiek nie gra pierwszoplanowej roli. Ważniejsze od wieku jest sama umiejętność szukania pracy, napisania cv, doświadczenia, uprawnień, wykształcenia i wielu wielu innych.

Osoba w tym wieku powinna już mieć sporo doświadczenia. Myślę, że da z siebie więcej w pracy, niż taki student, który sporo baluje, zwalnia się z pracy, ciągle jest zmęczony i nie chce mu się pracować.

powodzenia
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 36
Jestem bardzo ciekawa wieku autora tego wpisu........
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 0
CYYYYYYYYYYYMBAŁ KTÓRY NIE MA BLADEGO POJĘCIA O CZYM PISZE.
SZUKAM PRACY JUŻ 9-mcy (50l, 28 l doświadczenia kierowniczego )
I TYLKO SŁYSZĘ DZIĘKI ODEZWIEMY SIĘ DO PANA.
KPINA!!!!!!!!!
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 3
A z ciekawości przez te 28l doświadczenia kierowniczego w ilu firmach pracowałeś ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 16
Piotrze ile Ty masz lat, że masz czelność w taki sposób się wypowiadać ?? Przynajmniej 80 ? Niektórzy studenci mają podczas studiów już kilkuletni staż zawodowy. Niestety jest też duża część, która czas studiów marnuje na "zabawach". Nie wsadzaj zatem wszystkich do jednego wora, bo i Ty możesz się w nim znaleźć !!! Osoby w wieku 50 + (oraz studenci i 'świeżo upieczeni' absolwenci) są wg. Urzędu Pracy w uprzywilejowanej sytuacji na rynku pracy wobec całej reszty. Osoby dojrzałe i z wieloletnim doświadczeniem zawodowym mogą przebierać wśród ofert jakie mu PUP przedstawia. Problemy rozpoczynają się gdy osoba taka ma wąską specjalizację, nie ma wykształcenia wyższego ani nie zna jeżyków obcych w stopniu co najmniej dobrym, jeśli nie biegłym (min. dwóch np. angielskiego i niemieckiego bądź rosyjskiego). Niektórzy pracodawcy (zwłaszcza w branży usługowej i produkcyjnej) wymagają też dobrej / biegłej obsługi komputera wraz z pakietem MS Office.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Chłopie, naprawdę weź se na luz:)

I nawet nie przeczytałem twoich "wypocin".

PROSZĘ

Weź Se na LUZ............ cokolwiek to dla Ciebie znaczy..................
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
P.S. Zapomniałem dodać linka (dla osób powyżej 50 roku życia przysługuje 6 miesięczny staż): http://www.pup.gda.pl/formy_aktywizacji/staze.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Chłopie weź się ogarnij.
Jak będziesz 50+ to zobaczysz jak się przebiera w ofertach i jakie to są możliwości.
Jedyna propozycja z PUP to taka,że należy założyć sobie własną działalność i ewentualnie kursy, które niewiele wnoszą bo idziesz na kurs z tego co już znasz :). Ale co tam jak odmówisz to wiadomo co dalej się dzieje. Zadnych ofert na przekwalifikowanie się, a przecież takowe są i jest na nie dofinansowanie. Mi szalenie "rozgarnięte" panie zaproponowały jedynie opiekę i poszukiwania na własną rękę. Jedynie usiłowano wystawiać mi "papiórek" z terminem co dwa tygodnie, ale wydębiłam wezwania co dwa miesiące.
Przez 2 lata nie zaproponowano mi nic!!!!
A przepraszam, dwa razy dostałam bilet na darmowe przejazdy :).
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zależy na jakich pośredników pracy trafiasz w UP. Jeśli masz "rozgarnięte" Panie w podobnym do Twojego wieku lub nieco młodsze (po 40-tce) to takie osoby faktycznie nic Ci nie pomogą. Postaraj się o jakiegoś młodego chłopaka lub dziewczynę do max. 35 roku życia (w Gdańsku pracują tam takie osoby). One znają się nieco na rynku pracy, więc atakuj je z pytaniami o kursy na przekwalifikowanie. Poza tym zapisz się nawet przez UP (lepiej samemu coś znaleźć - można płacić w ratach) na kurs angielskiego lub innego języka obcego i pomyśl jednak o zagranicy np. Skandynawii. Jeżeli masz założoną rodzinę i jesteś zdecydowana ją opuścić, to z pierwszej / drugiej wypłaty odłóż na Skype. Masz wówczas kontakt z rodziną codziennie ;-) Powodzenia !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Chłopie czy Ty nie czytasz ze zrozumieniem ???
Chyba dawno nie byłeś w UP . Tam są tylko pojedyńcze osoby po 40-tce i właśnie tylko z nimi można się dogadać.
Te "panienki" po studiach przesuwania fajerek na gazie nie tylko nie potrafią ale i nie chcą pracować , petenci są dla nich złem koniecznym, przeszkadzającym w "urzędoleniu".
Co do moich umiejętności i wiedzy to raczej mam większą niż Ty!!! O doświadczeniu nie wspomnę. Skończyłam studia(dwa kierunki), studia podyplomowe, mam różne uprawnienia. Znam dwa języki i z obu mam zdane egzaminy państwowe.
Możesz się tym pochwalić? .
Twoje porady są raczej dla tych co wiedzą i potrafią jeszcze mniej niż Ty.
Jeśli pracujesz to ciekawe w jakiej firmie bo siedzisz w necie chyba na okągło - mozna cię tu znaleźć nieomal na każdym wątku.
A może po prostu siedzisz w domciu na garnuszku u rodziców i dowartościowujesz się jako troll w necie?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
W UP zawsze trafiałem na Panie w wieku dojrzałym tj. własnie 50 +, jesli nie 60 +, które na pytanie o staże, praktyki lub oferty pracy mówiły, że takowych 'na chwilę obecną' nie mają i radziły mi szukać przez portale lub składać osobiście. Oferowały mi też pomoc w szukaniu pracy w postaci propozycji pracy, które miałbym dostawać raz na 2/3 miesiące !!! Ja dziękuję za taką pomoc ;-) natomiast parę razy spotkałem tam 2 osoby (dziewczyna i chłopak) w wieku 30-35 lat, które od razu wysłały mnie latem na płatny 3 miesięczny staż. Nic nie wiesz o moim doświadczeniu zawodowym i wiedzy, a się wypowiadasz. Moje CV, które można znaleźć w necie jest bardzo stare. A to, że siedzę w necie to też nie Twoja sprawa !!! Może piszę przez telefon lub mam firmowy Internet, tak trudno to pojąć ?? I mój czas pracy jest nienormowany, proste ?? Poza tym skoro jesteś taka mądra, znasz języki obce i masz wieloletnie doświadczenie i cytując nick 'za stara' na krajowe oferty, to co tu jeszcze robisz ??!! Wyjeżdżaj stąd czym prędzej. Nikt po Tobie płakać nie będzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
A w jakim to dziale spotkałeś te "dojrzałe Panie" ? Bo ja jakoś tam ich nie spotkałam :).
Dlaczego jesteś taki napastliwy? Czyżbym trafiła :)? Boli własne niepowodzenie? CV należy regularnie uaktualniać Panie Wszystkowiedzący, a nie chwalić się, że jest stare - pewnie starsze niż ja :).
Ty również nic o mnie nie wiesz więc się nie wypowiadaj w nieelegancki sposób. Nie wiesz gdzie obecnie mieszkam i pracuję. A na Ciebie raczej nikt za granicą nie czeka i czekać nie będzie.

W pracy proszę Szanownego Pana powinno się pracować, a nie bawić telefonem czy służbowym internetem. Zresztą jak sam pisałeś na jednym z wątków masz pracę od niedawna - radzę szanuj ją :).
Nick jest jaki jest - bom w tym kraju na pracę za stara i za duże doświadczenie posiadam :).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie uaktualniam CV, bo na razie mam pracę, więc nie muszę ;D Poza tym nie mam na to czasu najzwyczajniej...Mylisz się co do moich możliwości - za granicą mam n=mnóstwo kolegów pracujących i to bynajmniej nie na zmywaku. Zaczyna mnie dopadać tylko frustracja i poważnie przymierzam się do wyjazdu - takiej kichy z pracą w tym kraju długo nie zniosę ;-(. I jeżeli mieszkasz za granicą (w co wątpię), to proszę nie wypowiadaj się nt. rynku pracy w Polsce, bo g**no wiesz. Jeśli jednak mieszkasz i pracujesz w Ojczyźnie, to zwracam Ci honor i przepraszam. Z natury jestem trochę porywczy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agencja pracy Atena personal consulting poszukuje pielegniarki i opiekunki starszych osób na prace za granicą. Masz dóswiadczenie w opiece i znasz troche język? Oferujemy wynagrodzenie od 2500-6000 zł miesięcznie, w zależności od długości pobytu. Np. 2 tygodnie w pracy, 2 w domu, podatki placimy cały miesiąc. (To same przy pracy na 4, 6 tygodni.... az pól roku). Legalną i bezpieczną pracę, pomoc i wsparcie od pierwszego kontaktu i po wyjeździe 24/7, minimalne początkowe koszty, elastyczność i codziennie nowe oferty. Możliwość początku pracy już za tydzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ty weź się ogarnij, bo oderwałeś się od rzeczywistości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że trudno.
Ja mam 37 i już przestałam szukać. Dwa razy usłyszałam wprost, że szukają młodszej :-)
Jedynie Prowident chciał mnie przyjąć, ale zrezygnowałam.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
:-) kłania się rocznik 1968 :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bardzo trudno! Nikogo nie obchodzi żadne doświadczenie tylko oferty dla głupich- niepełnosprawnych szukają albo studentek z doświadczeniem!?
Jak osobiście człowiek idzie to odpowiadają że zadzwonią i - cisza......
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam sie, po 40 trudno znaleźć pracę, szczególnie jak masz jakąś wąską specjalizacje i nie masz wyższego wykształcenia. A tu są generalnie ogłoszenia dla niepełnosprawnych studentów zaocznych z wielkim doświadczeniem....:PP Poważne firmy sie nie ogłaszają jesynie jakieś domorosłe krzaki....
Pracę może po 50 znaleźć budowlaniec jesli jeszcze ma siły harac po 12 godzin ot co a i tak go orżną na kasę....
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0
Provident to obecnie całkiem niezła firma i można tam nawet nieźle zarobić, zwłaszcza jako HR-owiec i 'Pan / Pani od zwolnień' (jeśli ma się odpowiednie predyspozycje).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Od ponad roku szukam - kilkukrotnie usłyszałam, że jeśli miałabym o 10 lat mniej przyjęliby mnie od razu! Mimo to, nadal wierzę, że nie wszyscy normalni pracodawcy wyginęli.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć naiwna tobie powiedzieli że o 10 mniej, a mi że szkoda że nie mam 10-12 więcej - chodzi o prace z młodzieżą n-l wspomagający, mam 36 lat; i masz racje : nadal trzeba wierzyć, że nie wszyscy normalni pracodawcy wyginęli !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja tesciowa właśnie dostała prace w wielku 58 lat :) po 4 latach siedzenia w domu na bezrobociu. już nie wierzyła że ktoś ją będzie chciał a tu niespodzianka..praca biurowa w Sadzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To szczerze gratuluje twojej tesciowej bo ja mimo 50 mam problem z utrzymaniem sie w pracy od roku pracuje po 4 3 2 mc i wypad dlaczego tak sie dzieje przecierz oni kiedys tez beda w tym wieku serdecznie pozdrawiam d
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szukam i szukam bez skutku. Mimo doświadczenia, wykształcenia itp itd.
0 odzewu na wysyłane aplikacje :( mimo że spełniam wszystkie wymagania. nawet zaproszenia na rozmowę ! próbowałam "aktywnego" szukania czyli zawoziłam osobiście dokumenty - też bez skutku.
Wierzę że tylko znajomości mogą pomóc.
i to nie zależnie od wieku kandydata - poparcie znajomego i jest praca.
Nie ma znjomych - nie ma pracy !
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ile masz lat ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aż - tylko 50 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój znajomy przed 50tką szukał pracy rok czasu, mimo świetnych kwalifikacji, bardzo dobrego CV, wymagania w ofertach spełniał co do joty. A na rozmowie powiedzieli mu wprost, że myśleli o kimś młodszym i czy jemu mimo wieku będzie się chciało pracować. Na szczęście pracę dostał.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam 27 i ostatnio uslyszalam ze o kilka za duzo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak spotkalem sie z taki czyms jak odmowa lub zostawi pan nr, tel ,my oddzwonimy, Niestety szukamy mlodszych zastary jest pan, Ale mlodsi niemaja tyle doswiadczenia co starsi .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystko zależy od tego do jakiej pracy się startuje. jeżeli stanowisko wymaga kwalifikacji to nie uwierzę że wybiorą młodszego bez doświadczenia. a jeżeli pracę można wykonać po jednodniowym szkoleniu to pewnie że lepiej jest wybrać jakiegoś dzieciaka który nie ma np. rodziny na utrzymaniu i mona mu płacić grosze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Bardzo trudno,ja mam pracę ale co jakiś czas wysyłam CV(mam 50+),troszkę z przekory troszkę aby przetestować rynek,na oficjalnie wysłane bardzo poprawne CV i mnóstwo kursów dodatkowych -ciągle się szkolę,nie mam żadnej odpowiedzi.Pracę można znaleźć tylko jeśli ktoś Cię zareklamuje,nawet tę ciut gorszą.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po 50-tce otwierają się dopiero nowe perspektywy na rynku pracy. Jesteś poszukiwany na rynku pracy, nie musisz się o nic martwić. Twoje zdolności i kwalifikacje nie mają znaczenia, każde wysłane CV to trafienie, możesz przebierać w ofertach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 14
ja myślę że znajdę pracę bo inaczej zdechnę
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Głosowaliśmy na PO to teraz przyjdzie nam zdechnąć... To nie pesymizm - to 100% realizmu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wiele zależy od branży i twoich umiejętności, jak znasz dwa języki i potrafisz programować to znajdziesz, jak jesteś zdrowy jak koń i potrafisz tyrać za dwóch po 10godzin dziennie za stawkę za pół pracownika też znajdziesz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja straciłem pracę w wieku 50 lat. Pracodawca nie miał wątpliwości, że osoba młodsza jest dla niego lepszą alternatywą. Pracowałem na pełny etat (+Zus ,podatki ), utrzymywałem rodzinę w tym 3 dzieci. Mój następca , trochę starszy od mojego najstarszego syna,Pracuje za symboliczne stawki . Zastanawiam się , kiedy moi synowie będą zmuszeni wykluczyć następnego 50+ ,bo ktoś musi mnie teraz utrzymywać. To co napisałem nie ma sensu, ale tak ten system zatrudnienia działa Ja raczej nie liczę na to że 50+ ma szansę na zatrudnienie, chyba że pracodawcy ucywilizują się. W niektórych miejscach Europy udało się to
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osoby w każdym wieku znajdą dla siebie pracę przeglądając ogłoszenia na stronie http://pracodawcy.info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przeglądam oferty na wszystkich portalach, jednak ten portal zaskoczył mnie, mając 50+ ,mam opuścić rodzinę i zarobić na swoje utrzymanie przy życiu z dala od rodziny, bo ktoś zatrudni mnie na drugim końcu Polski, to chyba żart . Praca na zesłaniu , to koniec związków rodzinnych, lepiej tego nie sprawdzać w wieku 50+. Zostaje jeszcze marzenie o dalszym życiu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

EuroKadra wam coś mówi? Pod tym względem wiele się zmieniło, pracy jest bardzo dużo i można dostać zatrudnienie na doskonałych warunkach. Jak dobrych, to się dopiero okaże, ale ogólnie - wiele zależy od was. Jesli po prostu chcecie dostać pracę, to ją znajdziecie bez większych problemów. Pracy np. na produkcji jest tyle, że nie są w stanie zapewnić wszystkich wolnych stanowisk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

spróbuj po 100-tce może za mało pijesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Według mnie trudno dlatego zdecydowałam się wyjechać za granicę. Wyjeżdżamy co dwa miesiące razem z koleżanką, najczęściej z mg solutions. Płaca adekwatna do pracy. Same plusy, czego niestety nie mogę powiedzieć o pracy w kraju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zazdroszczę Wam. Jestem po 60-ce i niestety od b.długiego czasu nie mam pracy. Za granicę już nie wyjadę mimo bardzo dobrej znajomosci j.angielskiego. Do tego trzeba mieć również pewien kapitał na start. Ja niestety wszystkie oszczędności już wydałem. Nie mam żadnych perspektyw. Nie wiem tylko po co tu wracacie. Chyba tylko z nostalgii.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


Tlob: to zaoferuj korepetycje z jez. angielskiego - chocby dzieciom z Twojego osiedla. Nie placisz za dojazdy, kasa na zycie jest.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w tym kraju nie ma pracy z jego wykształceniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A myślałaś o wyjeździe do pracy za granice? Ja jeżdżę od 5 lat do Niemiec jako opiekunka i bardzo sobie chwale. Można fajnie dorobić do emerytury:) Od 2 lat z zaufaną firmą, która daje mi dobrze płatne i lekkie zlecenia :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2


w szpitalach - GUMed i innych szukają gońców do pracy na terenie szpitala. Pracują też osoby po 50-tce. Może tam?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślałem o korepetycjach. Niestety zgodnie z przepisami wykonując tą usługę /będzie ciągła i będzie stanowiła główne źródło dochodu/ muszę zarejestrować działalność i opłacać np. co miesiąc ZUS. Tak że chyba bym nawet nie zarobił na składki. Robiąc to bez rejestracji zgodnie z polskimi przepisami jestem przestępcą i oszustem podatkowym. Nie wiem czy warto tak ryzykować. W prasie coraz częściej piszą o wtrącaniu do więzień oszustów podatkowych. A tam nie chciałbym trafić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry, szukam osób 50+ (kontaktowych) do pracy :).
Praca w obsłudze klienta, siedząca, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.
Chętne osoby proszę o kontakt telefoniczny: 508 000 900.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

EuroKadra - idziesz i praca powinna być w ciągu kilku dni.
Firmy w Polsce mają ogromne braki kadrowe i żeby znaleźć zatrudnienie, trzeba się naprawdę postarać.
Żeby to robić z głową, wszystko musi się odbywać z zachowaniem zdrowego rozsądku.
Tylko przez agencje pracy można się dostać teraz do solidnych firm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

18:30
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety ale czytając wypowiedzi nie mogę się zgodzić z tym,że tak łatwo dostać pracę po 50. Cos o tym wiem. Sytuacja zmusiła mnie do wyjazdu za granicę. Ofert pracy jest u nas bardzo dużo... ale w agencjach pracy tymczasowej. Sam wyjechałem z mg solutions, miałem w czym przebierać, bo mam i wiedzę, i umiejętności, i doświadczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

EuroKadra w Sopocie - na spokojnie etat do ogarnięcia na dobrych warunkach. Generalnie na rynku praca jest dla każdego, można trafić do znanych marek, pozostaje jedynie kwestia wykorzystania warunków. Bo jeśli komuś zależy na etacie, to znajduje go z dnia na dzień. Pod tym względem akurat rynek przeszedł diametralną przemianę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiecie dlaczego nikt nie chce do Was przyjść? Bo traktujecie ludzi jak d**ili. W każdym temacie post o eurokadrze. Szympans by się domyślił, że to właśnie pracownik eurokadry ciągle robi sobie reklamę. Dajcie se siana, nikt nie chce robić za 1800zł w trójmieście, na dziadowskiej umowie itd. rozumiecie to? Jeśli macie jaja to odpiszcie. Po co trollujecie ludzi. Tchórze
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Praca w Polsce dla obcokrajowca (5 odpowiedzi)

Kto może poradzić agencję pracy tymczasowej w kujawsko-pomorskim wojewodztwie?

Terminal Kontenerowy w Gdyni (ten, gdzie parkuje prom Stena). (479 odpowiedzi)

Jeśli ktoś potencjalnie zainteresowany pracą w tym Terminalu (nie mylić z GCT z naprzeciwka),...

Zarobki kierowcy TIRA? (37 odpowiedzi)

Na jakie zarobki można teraz liczyć jako kierowca ciężarówki? Wiem, że kiedyś zarobki były spore...

do góry