Widok

W czym dajecie mleko swoim 2,5 latkom?

Mój synek do tej pory dostawał butlę ze smokiem, bo wypija takich 2 dziennie po 360 ml, ale ostatnio poprzegryzał smoki i zastanawiam się, w czym mu to mleko podawać. Z kubka pije ładnie, ale wypije tylko troszkę i zostawia, a z butlą zawsze sobie leży i wypija dużo więcej. Tak więc w czym najlepiej byłoby mu podawać mleko?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no my normalnie z kubka

ewentulanie kup mu moze jakies kolorowe słomki zawsze jakas atrakcja
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oscar pije juz od dawna z kubka. Ale wlasnie od tego czasu wypija duzo mniej mleka niz jak kiedys pil z butli.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie , nie lepiej butlą - 2,5 roku to lepiej juz pozegnać butlę ze smoczkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No właśnie mój z kubka też wypija niewiele, a z butli to jednak wiem że wypije mi 2 razy po 360 ml i jestem spokojna. Może faktycznie popróbuję z tą słomką, bo młody lubi takie różne bajery.
rybalon a dlaczego Twoim zdaniem butla ze smokiem to taka tragedia? Mi by nie robiło to żadnego problemu gdyby nie to, że młody poprzegryzał smoczki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale on już nie musi wypijać aż tyle mleka jeśli je nabiał w innej postaci - mój syn miał 2,5 roku jak całkem przestał pić mleko , ponownie zączął pić jak miał 5 oczywiście już od czasu do czasu tylko :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
bo uważam , że dziecko w wieku 2,5 roku jest za duże na smoczki , nie jest to zdrowe dla zębów /zgryzu itp - dziecko zapycha się kaszą/mlekiem a chyba ważniejsze jest już wbogacać menu , wprowadzać dorosłe jedzenie -przeciez to niemal przedszkolak :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
ja podawałam mleko w kubku z dziubkiem - dosypywałam trochę kakao i dodatkowo jadł zwyczajną kolację ale niebawem całkiem odmówił picia mleka ...mowił że już nie lubi ..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale młody oprócz dwóch butli mleka zjada normalne śniadanie, owoc, obiad i kolację, także mleko traktuje jako dodatek a nie potrawę główną. Gdyby miał problem z jedzeniem, to już dawno bym mu odcięła mleko. A mi bardzo jednak zależy na tym, żeby pił mleko w czystej postaci, tym bardziej, że je po prostu lubi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja do 8mego roku zycia pilam rano kasze manne na mleku (z niebieskiego worka hyh,stare dobre czasy), nie mam zadnych skrzywien i mam zdrowe ladne zeby

moj 22miesieczniak pije mleko w nocy z butli,z kubka moglby sie zachlysnac, bo pije w pol snie, w ciagu dnia butli nie ruszy
A co w tym zlego ze 2 czy 3latek pije mleko z butli. Znam wiele takich dzieci i nie uwazam aby bylo w tym os zlego...a dlaczego?a dlatego ze znam i takie osoby ktore juz sa dorosle a pily z butli dlugo jako dzieciaki i jakos nie widac na ich zebach pruchnicy czy tego ze sa krzywe..Ja synkowi podaje rano i wieczorem kaszke z butli bo wiem ze sie naje. Probowalam podawac z miseczki ale zjada o wiele mniej wiec nic na sile...i nie uwazam sie za gorsza mame bo daje dziecku pic ze smoka i do tego moj 2latek zasypia jeszcze ze smokiem.szokkkkk :):.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie bardzo rozumiem po co 2 latek je mleko z butli w nocy ???? ja jestem za odstawieniem wszelkich butli i smoczkow do 2 roku życia ...mleko może sobie pic czemu nie byle nie z butelki ze smoczkiem i nie w nocy ...ale to moje zdanie nie musicie się z nim zgadzać ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Mój synek (ponad 2 lata) od roku pije mleko/kakao z niekapka. Smoczki-gryzaczki pogryzł, sam wyrzucił do śmieci i o nich zapomniał.
Butelkę ze smoczkiem odstawiałam już około roku bo im później tym trudniej się jej pozbyć - starszy cyckał butlę prawie do 3 lat.

Wydaje mi się, że należy sobie przede wszystkim zadać pytanie - czy smoczek Ci w czymś przeszkadza? jeżeli nie to niech dziecko sobie używa - to dla niego przyjemność. A jedzenie czy picie w nocy to już inna sprawa.
czemu 2latek pije mleko w nocy??

hmmm

zastanowmy sie...

moze dlatego ze w ciagu dnia nic mlecznego nie ruszy

ot dlaczego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
"nie bardzo rozumiem po co 2 latek je mleko z butli w nocy ???? ja jestem za odstawieniem wszelkich butli i smoczkow do 2 roku życia ...mleko może sobie pic czemu nie byle nie z butelki ze smoczkiem i nie w nocy"

zgadzam się z Rybalon ;) chociaż nasz Młody też jeszcze pije mleko z butli :P ale tylko rano i raptem 120-150ml :] z przyzwyczajenia i naszej wygody (bo łatwo odmierzyć wodę w butelce z miarką i nie trzeba przelewać do kolejnego kubka itd.)
nie jestem z tego zadowolona, że 2,5 latek jeszcze ciągnie mleko przez smoka :/ szukam alternatywy - żeby On pił, a ja żebym miała miarkę w kubku :P

w ciągu dnia zjada jogurt, żółty ser, serek twarogowy, czasem wypija nawet 1,5 filiżanki zwykłego mleka :]

szokiem jest dla mnie, że dziecko w tym wieku wypija jeszcze 2x360ml mleka :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
joasia piszesz ze pilas mleko do 8rokużcyia i masz ładne żeby
chyba nie pilas go tak długo ze smoczka :))) ????

moja mloda tez wlasciwie mleka nie pije
od czasu do czasu jak mi sie przypomni to jej zrobie z miodem albo kakoa
za to je duzo jogurtow

2*po 360ml daje nam 720ml wypiłabys dziennie tyle mleka???
image
hmmm, moja pije 2x w sumie 510ml mm w butelce z treningowym smokiem, inne pije z niekapkow itp, niestety stala sie niejadkiem i to wielkim jak urodzila sie Nell, i wole to nic niejedzenie...ps. nie zasypia z mlekiem itp, po rpostu jest to dla niej sniadanie i kolacja...
jakos nie panikuje no i mi to nie przeszkadza...
normalnego mleka nie tknie, ale proby podania sa, choc to mleko krowie to dla mnie jest takie feee, zbyt duzo chemii...
image

image
moj ma nie cale dwa lata ale jakos i tez nie przeszkadza ze pije z butli i to 3 razy dziennie razem to wychodzi okolo600ml wiec calkiem sporo ale sa dni kiedy zje normalnie oprocz tego 3 posilki plus przekaski a sa dni kiedy nie chce jesc normalnie i butla nas wtedy mocno ratuje.

ale jak gryzie to bym szukala jakis kubeczkow zastepczych cos w podobie do smoka ale zeby nie mozna bylo tego przegryzc.
moze cos takiego:
http://www.mamabebe.pl/product-pol-12068-Bidon-Sportowy-Explora-Active-Sporty-24m-360ml-.html
moja tylko wieczorem do snu dostaje kaszkę na mleku modyfikowanym 360ml przez smoka.

poza tym dostaje zwykłe mleko-zawsze rano na śniadanie-z płatkami, kluski lane, kasza manna itp i nie przez smoka tylko normalnie z miski

ale mimo iż ładnie pije z kubka sama potrafi przyjsc i poprosic zeby dac jej mleko albo herbatke w czyms innym (czytaj butelce :)) bo lubi sie położyc i sączyć napój :D więc bez żadnych zahamowań jej daję tą butlę i smoka
moja od 14 miesiąca życia nie pije mleka i nie używamy od tego czasu butelek. sama odrzuciła i mleko i butle :)
Agitka

moj mlody wypija w nocy 150ml mleka

tylko tyle na dobe

a jesli chodzi o mnie to z butli ze smokiem pilam do 8roku zyciua kasze, kazdego ranka, na sniadanie
i jestem szczesliwym czlowiekiem

pozdrawiam
Nasza pani doktor powiedziała, że to nie tragedia jeśli takie duże dziecko mało mleka wypija. Pod warunkiem, że je inne produkty mleczne. U nas jest to jakieś 210-320ml mleka dziennie. Amelia pije z butelki z założonym niekapkiem.
image image
Co za ściema!

Już widzę, jak dorośli pijący latami przez smoczek mają cudowny zgryz i zero próchnicy.
Akurat!

Każdy logopeda i dentysta powie Ci, że smoczek to ZŁO, które wyrządza zębom duże, czasem nieodaracalne zmiany. Mają wplyw nie tylko na próchnicę, czy krzywy zgryz ale i na wady wymowy.

Moje dziecko w ogóle nie zna smoka mimo, że było baaaaardzo niespokojne.

Nad swoją wygodę przedkładam zdrowie dziecka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dziewczyny a co w tym złego że 2,5 latek wypija nawet te 720 ml mleka w ciągu dnia? Jeśli pijąc mleko zajada ładnie również inne posiłki, to tylko powód do radości. Dużo bardziej martwiłabym się wtedy, gdyby dziecko w tym wieku wypijało niewiele mleka/produktów mlecznych. I nie mam tu na myśli kakao, bo jak dla mnie to jedna wielka zasłodzona pomyłka i nie będę tego dawać mojemu dziecku. Zdecydowanie wolę mleko. Oczywiście nie toleruję podawania w tym wieku mleka w nocy po umyciu ząbków, a na zgryz nie wiem czy ma to aż taki znaczący wpływ, tym bardziej że synek 360 ml wypija w ciągu 5 minut, więc nie leży i nie ciumka tej butli ze smokiem przez godzinę lub dłużej, więc tym bardziej nie rozumiem problemu:) A produkty mleczne typu jogurty, sery itp. pałaszuje swoją drogą. Ja tam się akurat cieszę, że jest taki mleczny :) Chcę mu tylko znaleźć jakąś alternatywę do butelki ze smoczkiem, bo po prostu je poprzegryzał i tyle.
Jadzia ja akurat jestem świetnym przykładem tego, że dziecko pijące z butli ze smokiem do 6 roku życia i w dodatku smoczkowe chyba do zerówki może mieć piękne białe zęby bez próchnicy i do tego prosty zgryz i zero wad wymowy :)
w sumie jak dla mnie możesz podawać i do 10 roku życia tą butelkę ze smoczkiem ...to niestety mamy często uwsteczniają dzieci zamiast je motywować do tego by porzucały niemowlęce nawyki
za duża mleka w diecie to tez nie jest wcale dobrze ...wszystko z umiarem
mleko mozesz podawac z niekapka, kubka ze słomką , butelki po wodzie kubuś tej niecieknącej -smoczek dziecko gryzie jak sama widzisz co oznacza ze jest juz na smoczek za duże itp
rybalon ten pomysł z butelką z niekapiącym dziubkiem np. po wodzie jest super. Mały pije właśnie wodę z takiej butli i bardzo ją lubi, więc mleko też mu mogę w tym podawać. Dzięki za pomysł, dziś spróbuję mu w tej butli podać mleko.
A./ - czy rozmawialas z pediatra o diecie swojego dziecka? Nie pytam zlosliwie (zeby zaraz nie bylo to odebrane jako atak) ;P
ale jesli dziecko poza tymi 720ml mleka zjada jeszcze jogurty, serki itd. - to mi sie wydaje ze to za duzo nabialu w tym wieku :)

i jeszcze mam pytanie - czy butelke Avent mozna przerobic na cos bez smoczka? Tzn czy np mozna zalozyc ustnik niekapka albo cos?
pewnie spróbuj :-) ale jak nie wypije tyle mleka ile pił wcześniej to tragedii nie będzie skoro je inny nabiał więc mleka w diecie ma aż za dużo , 2,5 -latek moze juz nie pić mleka wcale jesli je nabiał także tu bym się nie martwiła - ja osobiscie jestem przykładem dziecka , ktore pluło mlekiem od 6-go m-ca zycia i do dziś nie tknę samego mleka , żyję i mam się dobrze -kości mam chyba mocne bo jakos się nigdy nie polamałam nigdzie ...:-))
Moja młoda jakoś przed 2 urodzinami przestała pić mm,tzn ja jej przestałam dawać, na rzecz normalnego mleka.
Z butli ze smoczkiem piła przez moment - od 5 do 8 miesiąca może, błyskawicznie przeszliśmy na niekapki i kubki ze słomką.

Ogólnie uważam że to jakaś pomyłka, żeby dwulatek pił z butelki albo w ogóle jakiś niekapków - to można ew. na spacerze dla wygody, żeby sobie oszczędzić kłopotów z brudnym ubraniem.
Takie dziecko może, a wg mnie powinno, umieć używać sztućców, talerzyka i kubka i jeść normalne posiłki przy stole ze wszystkimi.

Co do mleka w naszej diecie - często na śniadanie owsianka na mleku z owocami, albo kasza manna, poza tym praktycznie codziennie jakiś jogurt, sery żółte, lubimy dużo twarogu, czasem do kolacji kubek ciepłego mleka z miodem albo kakao(ale nie rozpuszczalny granulat).
imageimage
Martek - nasz Gabrys ladnie sam je, posluguje sie sztuccami, herbate, kawke(zbozowa ze zwyklym mlekiem), wode pije z malego kubka-a dokladnie filizanki Duralex. Wode ma tez w bidonie ze slomka, poza tym pije tez ze zwyklych kubkow i szklanek.

Tylko to poranne mleko ;) juz kilka podchodow robilam do tej flaszki ze smokiem ale ciagle nic z tego nie wynika ;) chyba jeszcze nie stworzono kubka ktory sobie wymyslilam ;)
Hehe, Agusia, rozumiem że to tylko w Twojej wygodzie rzecz;P żeby nie przelewać z butelki z miarką do zwykłego kubka :P
Moja wygoda (wlasciwie moja i mojej Mamy, bo obie robimy mleko i milo jest widziec podzialke bez okularow ;)) i przyzwyczajenie/poranny rytual Mlodego ;)
Martek to że mój 2,5 latek do tej pory pił mleko z butli nie oznacza, że nie je i nie umie pić samodzielnie. Od dawna już to robi i jest bardzo samodzielnym dzieckiem, bo pięknie operuje sztućcami itp. Dla mnie w ogóle paranoją jest to, jak dwu latek chodzi z pampersem, pije z niekapka wodę, soki itp., nie umie się samodzielnie ubrać i rozebrać itp., także na pewno ja nie pozwoliłabym dziecku na taką niesamodzielność :) AgusiaGda mały jada jogurty, serki itp. ale naturalne jest to, że wtedy po prostu nie podaje mu mleka, bo byłoby to za dużo. Rozmawiałam z pediatrą i twierdzi, że to bardzo dobrze że mały lubi i pije mleko, bo to bardzo ważne w diecie dziecka. Także ile ludzi tyle opinii, ot co :) Wczoraj podałam mu mleko w butli z dziubkiem po wodzie mineralnej i wypił sporo, także dzięki rybalon znalazłam dobrą alternatywę i butlę z przegryzionym smokiem mam już z głowy ;D
nooo brawo , super że mu przypadło do gustu mleko w tej butelce
:-) a jak sie zabrudzi wywalisz i dasz nową ..same plusy tego rozwiązania
Zgadzam się, Jest pewna róznica miedzy dzieckiem, które CAŁY czas pije z butelki wszystko a takim co jeden raz :) Zęby są pod spora presja jak między nimi ciągle jest smok jeszcze w takim wieku..A jak przez pięc minut na dobę to chyba takiej szkody nie ma.
Mój lubi swoją wieczorna kaszkę z mleczkiem z butelki, jest w podobnym wieku i nie widze takiego problemu..Powoli sie zastanawiam jak to zmienic i chyba też skorzystam z pomysłu :)
Agusia polecam mleko gotowe np. Candia http://www.candia.pl/mamo-rosne/
Przelewasz do kubka ze słomka i gotowe ;)
Nic nie odmierzasz a dziecko samo pije bez smoka.
image
nasza (2 lata 2mce) pije mleko przez słomkę, jak skończą się jej wieczorne bunto-żarty to będzie dostawała w zwykłym kubku, na razie jednak wolę chronić swojego laptopa, tv, kanapę,... przed jej mlekiem

wypija ok 150ml wieczorem, rano dostaje mleczną kaszkę na 180ml wody, poza tym w ciągu dnia jakiś jogurt czasami kawałek żółtego sera, twarożków nie tknie

image

moja ma nie cale 2 latka i pije z butli mleko rano i wieczorem - lada chwila zamierzam z tym skończyć
czasami nie warto powtarzać głupstw że dziecko pijace mleko z butli napewno bedzie mialo krzywe zeby - czasami zalezy to od genetyki, niektórzy mają wieksze predyspozycje do próchniczy czy krzywych zębów bo dziedziczą zgryz po rodzicach ;)
dziewczyny a ja mam inny problem.Maly nie chce serkow i jogurtow,dlatego 2 razy dziennie daje mu mleko,ale modyfikowane,nie chce zwyklego(ani kakao tez nie)a ma prawie 3 latka.I teraz pytanie,ktore mleko jest zdrowsze?Modyfikowane czy z kartonu?
Lepiej modyfikowane, ma skład dostosowany do wieku i potrzeb dziecka. Wydaje mi się też bardziej ekonomicznie.
360ml x 2 SZOK :-) mój Synek nie wypija więcej niż 210ml.
A moje ( blizniaki) 2x150
Mój synek (26 mcy) dostaje 2x dziennie mm po 180 ml - zaraz po wstaniu i przed pójściem spać - oczywiście z butelki ze smoczkiem. Ponadto je śniadanko (kanapka lub kaszka), obiadek, podwieczorek (owoc + jogurt) i kolację. Smoczków nie używamy od chyba 4 miesiąca życia - tylko ten do mleczka. Nigdy nie zdarzyło się przegryzienie. Dla stomatologa (mamy za sobą dwie wizyty kontrolne) butelka nie jest problemem o ile pilnujemy żeby przed snem umył ząbki (obecnie już pastą z fluorem) a w nocy pił tylko wodę jeśli zajdzie taka potrzeba. Kuba ma piękne, mocne białe ząbki o idealnym zgryzie (jeśli tak można powiedzieć o 20 mleczakach) ;D I to co dla wielu mam najważniejsze - od 8 miesiąca życia przesypia całe noce (ostatnio czasami budzi się na sikanie i zaraz szybciutko idzie spać w swoim łóżeczku - od wielu tygodni nie zdarzyła się nam mokra pielucha nocą).
smoczków nigdy
od razu po piersi (13 m-cy) niekapek
Butelka Sports Cup 12+,firmy MAM

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

żelazko parowe pionowe (3 odpowiedzi)

Dziewczyny potrzebuję żelazka takiego parowego też do ręki, aby coś szybko uprasować bez...

co zrobić żeby 7-miesięczne niemowlę nie budziło się w nocy co 2 godizny? (99 odpowiedzi)

jak w tytule, jakieś porady?rytuał wieczorny mamy zachowany, kąpiel, karmienie, wyciszenie ale i...

Odam za darmo (6 odpowiedzi)

Dzien dobry poszukuje ciuchuw damskich butuw 37 jakis torebek kurtki za kazdom pomoc dziekuje

do góry