Widok

W czym dajecie mleko swoim 2,5 latkom?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mój synek do tej pory dostawał butlę ze smokiem, bo wypija takich 2 dziennie po 360 ml, ale ostatnio poprzegryzał smoki i zastanawiam się, w czym mu to mleko podawać. Z kubka pije ładnie, ale wypije tylko troszkę i zostawia, a z butlą zawsze sobie leży i wypija dużo więcej. Tak więc w czym najlepiej byłoby mu podawać mleko?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
no my normalnie z kubka

ewentulanie kup mu moze jakies kolorowe słomki zawsze jakas atrakcja
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oscar pije juz od dawna z kubka. Ale wlasnie od tego czasu wypija duzo mniej mleka niz jak kiedys pil z butli.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie , nie lepiej butlą - 2,5 roku to lepiej juz pozegnać butlę ze smoczkiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
No właśnie mój z kubka też wypija niewiele, a z butli to jednak wiem że wypije mi 2 razy po 360 ml i jestem spokojna. Może faktycznie popróbuję z tą słomką, bo młody lubi takie różne bajery.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
rybalon a dlaczego Twoim zdaniem butla ze smokiem to taka tragedia? Mi by nie robiło to żadnego problemu gdyby nie to, że młody poprzegryzał smoczki.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale on już nie musi wypijać aż tyle mleka jeśli je nabiał w innej postaci - mój syn miał 2,5 roku jak całkem przestał pić mleko , ponownie zączął pić jak miał 5 oczywiście już od czasu do czasu tylko :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
bo uważam , że dziecko w wieku 2,5 roku jest za duże na smoczki , nie jest to zdrowe dla zębów /zgryzu itp - dziecko zapycha się kaszą/mlekiem a chyba ważniejsze jest już wbogacać menu , wprowadzać dorosłe jedzenie -przeciez to niemal przedszkolak :-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja podawałam mleko w kubku z dziubkiem - dosypywałam trochę kakao i dodatkowo jadł zwyczajną kolację ale niebawem całkiem odmówił picia mleka ...mowił że już nie lubi ..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale młody oprócz dwóch butli mleka zjada normalne śniadanie, owoc, obiad i kolację, także mleko traktuje jako dodatek a nie potrawę główną. Gdyby miał problem z jedzeniem, to już dawno bym mu odcięła mleko. A mi bardzo jednak zależy na tym, żeby pił mleko w czystej postaci, tym bardziej, że je po prostu lubi.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja do 8mego roku zycia pilam rano kasze manne na mleku (z niebieskiego worka hyh,stare dobre czasy), nie mam zadnych skrzywien i mam zdrowe ladne zeby

moj 22miesieczniak pije mleko w nocy z butli,z kubka moglby sie zachlysnac, bo pije w pol snie, w ciagu dnia butli nie ruszy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
A co w tym zlego ze 2 czy 3latek pije mleko z butli. Znam wiele takich dzieci i nie uwazam aby bylo w tym os zlego...a dlaczego?a dlatego ze znam i takie osoby ktore juz sa dorosle a pily z butli dlugo jako dzieciaki i jakos nie widac na ich zebach pruchnicy czy tego ze sa krzywe..Ja synkowi podaje rano i wieczorem kaszke z butli bo wiem ze sie naje. Probowalam podawac z miseczki ale zjada o wiele mniej wiec nic na sile...i nie uwazam sie za gorsza mame bo daje dziecku pic ze smoka i do tego moj 2latek zasypia jeszcze ze smokiem.szokkkkk :):.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie bardzo rozumiem po co 2 latek je mleko z butli w nocy ???? ja jestem za odstawieniem wszelkich butli i smoczkow do 2 roku życia ...mleko może sobie pic czemu nie byle nie z butelki ze smoczkiem i nie w nocy ...ale to moje zdanie nie musicie się z nim zgadzać ...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 22
Mój synek (ponad 2 lata) od roku pije mleko/kakao z niekapka. Smoczki-gryzaczki pogryzł, sam wyrzucił do śmieci i o nich zapomniał.
Butelkę ze smoczkiem odstawiałam już około roku bo im później tym trudniej się jej pozbyć - starszy cyckał butlę prawie do 3 lat.

Wydaje mi się, że należy sobie przede wszystkim zadać pytanie - czy smoczek Ci w czymś przeszkadza? jeżeli nie to niech dziecko sobie używa - to dla niego przyjemność. A jedzenie czy picie w nocy to już inna sprawa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
czemu 2latek pije mleko w nocy??

hmmm

zastanowmy sie...

moze dlatego ze w ciagu dnia nic mlecznego nie ruszy

ot dlaczego
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
"nie bardzo rozumiem po co 2 latek je mleko z butli w nocy ???? ja jestem za odstawieniem wszelkich butli i smoczkow do 2 roku życia ...mleko może sobie pic czemu nie byle nie z butelki ze smoczkiem i nie w nocy"

zgadzam się z Rybalon ;) chociaż nasz Młody też jeszcze pije mleko z butli :P ale tylko rano i raptem 120-150ml :] z przyzwyczajenia i naszej wygody (bo łatwo odmierzyć wodę w butelce z miarką i nie trzeba przelewać do kolejnego kubka itd.)
nie jestem z tego zadowolona, że 2,5 latek jeszcze ciągnie mleko przez smoka :/ szukam alternatywy - żeby On pił, a ja żebym miała miarkę w kubku :P

w ciągu dnia zjada jogurt, żółty ser, serek twarogowy, czasem wypija nawet 1,5 filiżanki zwykłego mleka :]

szokiem jest dla mnie, że dziecko w tym wieku wypija jeszcze 2x360ml mleka :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
360ml x 2 SZOK :-) mój Synek nie wypija więcej niż 210ml.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moje ( blizniaki) 2x150
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak uwazasz Ty a co na to Twoje dziecko. Jakie są jego potrzeby?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak ssie kciuk to jest dobrze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my też na etapie słomki 2,5 latka syn ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my też na etapie słomki 2,5 latka syn ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek (26 mcy) dostaje 2x dziennie mm po 180 ml - zaraz po wstaniu i przed pójściem spać - oczywiście z butelki ze smoczkiem. Ponadto je śniadanko (kanapka lub kaszka), obiadek, podwieczorek (owoc + jogurt) i kolację. Smoczków nie używamy od chyba 4 miesiąca życia - tylko ten do mleczka. Nigdy nie zdarzyło się przegryzienie. Dla stomatologa (mamy za sobą dwie wizyty kontrolne) butelka nie jest problemem o ile pilnujemy żeby przed snem umył ząbki (obecnie już pastą z fluorem) a w nocy pił tylko wodę jeśli zajdzie taka potrzeba. Kuba ma piękne, mocne białe ząbki o idealnym zgryzie (jeśli tak można powiedzieć o 20 mleczakach) ;D I to co dla wielu mam najważniejsze - od 8 miesiąca życia przesypia całe noce (ostatnio czasami budzi się na sikanie i zaraz szybciutko idzie spać w swoim łóżeczku - od wielu tygodni nie zdarzyła się nam mokra pielucha nocą).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
smoczków nigdy
od razu po piersi (13 m-cy) niekapek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Butelka Sports Cup 12+,firmy MAM
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

2,5 latek - normalna szklanka plus zwykła słomka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nie każde dziecko chce pić mleko z czegoś innego niż butla. U nas przez rok były podejścia (3latek pił modyfikowane). Rano i wieczorem była butla. Zawsze "po" miał myte zeby pasta z fluorem. Próba podania z niekapka, słomki, bidonu, zwykłego kubka kończyła sie na jednym łyku, bo mleko jest "błee" (wode, soki, herbate pił normalnie jak dorosły). Mleko krowie w ogóle mu nie smakowało. Kakao na modyfikowanym też nie, kaszki (pomimo ze jadł ze smakiem jako niemowlak) tez nie,wszelkie płatki itp. tylko na sucho. Tak wiec trzeba było wybrac mniejsze zło: pije mleko z butli albo nie pije wcale, zdecydowaliśmy, że lepiej by pił, nawet z butli. przyszedł czas , że sam odstawił z dnia na dzień, byc moze kluczowe było przedszkole i kakao na sniadanie, które mu posmakowało i tak zaczał z dnia na dzien pic kakao na krowim ze zwykłego kubka;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swoją drogą mleko mleku nierówne. Osobiście odkryłam to dopiero gotując starszej córce kasze. Nie wiedziałam dlaczego np kasze manny czy płatki owsiane są jakby pozbawione smaku. A gotowałam na mleku z kartonu, UHT. Poszukałam mleka jak najbardziej podobnego do tych, jakie pijałam w dzieciństwie i odkryłam że w tym tkwi przynajmniej jedna przyczyna. Mleko homogenizowane ma po prostu naturalny smak, i gotowanie go nie psuje, a te UHT to wyrób mlekopodobny.
Matkom niejadków proponuję przerzucenie się na mleko z woreczka, butelki i podobne (na takim nienormalizowanym ze wsi się nie znam, pewnie trzeba by mieć gwarancję, że jest na pewno przebadane i jest niewątpliwie najlepsze wtedy).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dalej ciagnie butelke ze smoczkiem.. nagryzionym milion razy :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Przeprowadzka - jaką firmę polecacie? (52 odpowiedzi)

Hej! Jaka firmę przeprowadzkową polecacie?? Za dwa tygodnie mnie to czeka i chciałabym...

Szukam pediatry Oliwa/Żabianka (16 odpowiedzi)

Poszukuje dobrego pediatry na nfz w okolicy Oliwy, Żabianki.Nasza cudowna pani dr ogranicza swoja...

nnt. leczenie alkoholizmu w szpitalu na Srebrzysku (22 odpowiedzi)

moze ktos podpowie mi cos o tym oddziale, bo ktos z mojej rodziny potrzebuje takiej pomocy w...

do góry