Widok

W góry pociągiem - gdzie?

Podróże Temat dostępny też na forum:
Mam pytania do bardziej doświadczonych turystów.
Gdzie najlepiej wybrać się z dzieckiem na wakacje? Myślę o niewysokich górach, łatwych szlakach, kolejkach, ale też innych atrakcjach dla 4-5latka. Muszę też uwzględnić "dobre" połączenia pociągiem (niekoniecznie drogim pendolino), poszukać jakiegoś noclegu, najlepiej blisko autobusów/busów itp.
Znajomi twierdzą, że taka wyprawa jest bez sensu, że lepiej zaczekać jakieś 3 lata i wyruszyć w góry ze starszym dzieckiem.
Jak sądzicie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zakopane. Mimo że to najwyższe góry w Polsce, to zawsze znajdą się miejsca, gdzie dziecko sobie poradzi - np. Przepiękne doliny, Gubalówka, Morskie Oko, skocznie narciarskie to też jakaś atrakcja. Zawsze było połączenie bezpośrednie z Trójmiasta - w wieczorem wyjazd, rano jesteś na miejscu. Uważam to za idealne rozwiązanie, dziecko większość podróży prześpi. Musiałabyś sprawdzić, czy nadaj jest ten pociąg. Za Zakopanem przemawia też ogrom miejsc noclegowych, co przekłada się też na cenę. Można znaleźć tanie i przyzwoite kwatery. Przy samym dworcu PKP jest postój busików, które jeżdżą praktycznie w każdą stronę.
Ja polecam jechać z dzieckiem. Moje dzieci od małego jeżdżą w góry. Najmłodsze rozpoczęło jak miało 10 miesięcy. Nigdy nie narzekały. Teraz wystarczy rzucić hasło "jedziemy w góry" i jest ogólna radość. Najważniejsze to dostosować "plan wyjazdu" do możliwości dzieci.
Jak byś potrzebowała jakichś informacji to pisz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tez bym wybrała zakopana z tych samych powodów co powyżej. Osobiście jestem bardzo słabym piechurem wiec wybieralam koscieliska. Morskie oko. Ludzie tam z dziecmi i wózkami chodzili a klimat gór byl. Do tego jest mnóstwo atrlakcji poza górami. Przede wszystko super baseny. Ceny o dziwo przystępne. I komunikacyjnie super bo wszędzie dostaniesz sie busikami które sa co 10minuy. A w razie niepogody jest mnóstwo innych opcji. Kiedys byłam w Poroninie i myślałam ze umrę z nudów. A pendolino na 30 dni przed wyjazdem jest bardzo tanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
dziękuję:)
a gdzie najlepiej mieszkać? chciałabym wynająć pokój, ale nie w 4**** hotelu, w dobrym miejscu. będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi. kompletnie nie wiem jak szukać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbuj willa wiktorowka.
Generalnie jak sie jedzie z dziecmi to szukała bym w centrum.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja nie polecam centrum Zakopanego, wyjeżdża się w góry żeby odpoczac.polecam toporowa cyrhle już w parku tpn i blisko na łatwe szlaki np kopieniec. Piękne widoki bo Zakopane wtedy w dole , no i wieś. A wszędzie można podjechać busem- sprawdziłam z 3 latkiem. Polecam kwatery u heliosa. Super gospodarze i z placem zabaw dla dzieci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Karpacz, dziecko będzie zachwycone torem bobslejowym, ewentualnie Góry Świętokrzyskie, które nalezą do tych najbezpieczniejszych i niskich. W dodatku w okolicach Sudet jest pełno urokliwych pałacyków i zamków (chociażby Książ) Możliwosć przekroczenia granicy i obejrzenia skalnego miasta w Libercu lub wypad do Pragi może być kolejnym atutem. Radzę odpuścić sobie Tatry chyba że wycieczka w góry ma polegać na zwiedzaniu lokali gastronomicznych na Krupówkach. Bo dla małego dziecka nie ma nic gorszego niż targać go przez 6 godzin po górach w tłumie turystów (np. na Kasprowy Wierch) Wiem bo sam to przeżyłem w wieku 7 lat.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
W sumie cos w tym jest co piszecie, jak pamiętam moje wyprawy w góry to najbardziej mi się podobały woeczory na Krupówkach.. Jej, masakra teraz sobie mysle. Toć to taniej i szybciej bylo soe lansowac na monciaku. 😊
To jednak mnie nie sluchaj
PS. To nie ironia 😊
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
również darowałabym sobie Zakopane. To raczej wielki hipermarket kiczu i tandety. Jeśli chce się wydać miliony na lody, watę cukrową, gogarty i cymbergaja to wystarczy jechać do jastrzębiej góry. Z górami to nie ma nic wspólnego. Jeśli jechać w góry to moim zdaniem po to, żeby gdzieś się wspiąć, oglądać niesamowite widoki i cieszyć się kontaktem z przyrodą. Dla dzieci polecam niskie góry gdzie w krótkim czasie można dojść na szczyt. Beskidy (np. Sądecki - Krynica Zdrój) albo Góry Sowie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie jeszcze jakieś podpowiedzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Krościenko lub Szczawnicę, co prawda trzeba z Krakowa dojechac autobusem ale nie ma z tym problemu. Moja mlodsza miala niecale 3 lata i smigala po gorkach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja byłam w Beskidach z pięcioletnim synem i dawał radę, a jak nie to atrakcji mieliśmy pod dostatkiem. Zawsze jeździmy pociągami bo jest najwygodniej, bez korków i koszty nie sa wysokie. Obecnie jest sporo promocji i nowych połaczeń na takie wypady, my jeździmy przewozami regionalnymi to mamy zniżki od 2 do 4 osób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to coś widziałam, to się chyba nazywa Ty i 1,2,3, że każda kolejna osoba ma zniżkę. Moje dziecko lubi jazdę pociągiem, jak jest tłok, to wie, że musi siedzieć, ale jak jest luźniej to ma frajdę, bo może patrzeć przez okno, przejść się. A ja nie muszę przerywać podrózy na siku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ta promocja jest dostępna jak się kupuje bilety przez internet? Nie kupowałem jeszcze on-line na przewozy regionalne, maja taką opcję?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba tylko przez internet, w kasach raczej nie kupisz z takim wyprzedzeniem i za taka cenę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z dziecmi najlepiej wybrać się w Góry Stołowe do Kudowy Zdrój. Zatrzymałam się wraz z rodziną w Adam Hotel & Spa i bardzo mile tam wypoczywałam. Miałam dla siebie chwilę przyjemności w jacuzzi no i na masażach , dzieci natomiast świetnie bawiły się w kaplicy czaszek czy muzeum zabawek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak można dokonać zakupu biletów na połączenia realizowane przez Przewozy Regionalne. Wystarczy wejść na stronę dokonać rejestracji i w kilka minut można dokonać rezerwacji biletu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Szklarską Porębę.Można dojechać pociągiem.
Na miejscu masa szlaków,dwa wodospady,dino park dla dzieci
Najlepiej lokować się w centrum.Blisko wtedy do baz gastronomicznych,na dworzec pks,do szlaków.
Dodatkowo można dojechać PKS do Karpacza ok.45minut jazdy,na zamek Chojnik w Jeleniej Górze około 30 minut PKS.Z dworca kolejowego można wybrać się do Czech np. Harrachov-30 minut jazdy koleją izraelską.Ogarnęliśmy wszystko bez samochodu z dzieckiem bez problemu.polecam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie jakieś nowe propozycje wyjazdu tam, gdzie łatwo będzie się dostać na szlaki i do innych atrakcji turystycznych bez samochodu?
Może Bieszczady?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie Bieszczady. W zeszłym roku w lipcu pojechaliśmy pociągiem do Zagórza, bezpośredni z Gdańska. Wyjechaliśmy gdzieś po 16 a następnego dnia rano koło 9 byliśmy na miejscu. To było TLK z tego co pamiętam kupiliśmy bilety miesiąc wcześniej, były wtedy jakieś promocje, więc bilet wyszedł dość tanio. Pamiętam, że koło 2-3 w nocy mieliśmy postój w Krakowie koło godziny, więc wyskoczyliśmy na szybki, nocny spacer po Starówce, a potem znowu spać do pociągu. Siedzieliśmy sami w przedziale, choć na początku jak wyjeżdżaliśmy było sporo ludzi. W trakcie jazdy można się rozejrzeć, popytać konduktora i z racji dalekiej trasy uniknąć ścisku. Z Zagórza jechaliśmy autobusem do Cisnej. Trzeba się zorientować, bo komunikacja po okolicach jest dość kiepsko zorganizowana, ale da się wiele zobaczyć.
Naprawdę polecam. Niezapomniane wrażenia :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej hej prostuje ...Nie kolejką izraelską ale kolejką izrską:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu organizują fajne przejażdżki retro w terenie górskim: http://muzeumtechniki.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Góry niskie czy wysokie? Byłem w Górach świętokrzyskich i mają swój urok, dokłądnie to byłem http://www.etnografiapolska.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli ktoś faktycznie chce pojechać w góry i poczuć ten klimat to powinien wyjść na szlak. Dobrym rozanielaniem mogą być Bieszczady, bo np. są idealne do wycieczek z dziećmi. Nie są bardzo wysokie, a widoki mimo wszystko cudowne. Najlepiej pojechać tam we wrześniu, są najpiękniejsze kolory, mniej turystów i nie ma już tak męczących upałów. Aczkolwiek podróż na drugi koniec Polski pociągiem, może nie jest akurat najlepszym rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko gdzie można dojechać pociągiem, żeby móc chodzić po górach i gdzie dojeżdżają jakieś busy/autobusy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Np. Szklarska Poręba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pociagiem do szklarskiej poreby dolnej czy gornej bo takie sa stacje.dziekuje za odp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Beskidy Niskie są nieco niższe chyba od Bieszczad i są bardzo ładne widoki. Poznałam niedawno przewodnika, który bardzo poleca te rejony nawer bardziej niż Bieszczady bo mało ludzi tam chodzi. Tatry dla dzieci mogą być nieco ciężkie, oczywiście zależy od wysokości, ale na pierwszy raz wybrałabym się w Beskidy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie polecam Bieszczady, piękne widoki, szlaki są przyjemne (oczywiście nie wszystkie, ale da się coś wybrać także pod kątem dzieci), ogólnie bardzo malownicze rejony :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super, tylko pytałam dokąd konkretnie jechac w te Bieszczady, zeby udało się dojechać pociągiem, a potem zwiedzać okolicę (budy, autobusy, wycieczki z biurem turystycznym)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem z Bieszczadami polega na tym, że co bys tam chciała zwiedzać w taki sposób? Bus czy autobus podwozi Cię do parkingu i drałujesz pod góre i na połoniny. Wkoło masz tylko lasy i góry. Jest kilka mieścin typu Cisna czy Wetlina czy Lutowiska Ustrzyki G., ale tam masz po prostu kilka gastronomii, wiejski sklepik i noclegi w postaci najczęściej wiejskich kwater. To nie Karpacz czy tego typu miejscowości, że są deptaki, dinoparki, place zabaw itd. Z Cisnej ew można się kolejką przejechać. Jeśli jedziesz w konkretne Bieszczady to po prostu łazisz po górach. Jesli nigdy nie byłas w Bieszczadach i nie znasz ich specyfiki to na wyjazd z dziećmi to chyba kiepski pomysł, jeśli nastawiasz się na "atrakcje do zwiedzania". Tym bardziej bez samochodu. No chyba, że okolice Soliny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdybyście chcieli gdzieś się zatrzymać to polecam http://hotelikoranski.pl/. Mają komfortowe pokoje gościnne 2, 3 i 4-osobowe, z łazienką, naziemną TV i kompletem ręczników. Warto zerknąć na stronę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam Bielsko-Biała piękne miasto u podnóża gór a szlaki na Szyndzielnię, Klimczok czy Błatnią nie są bardzo wymagające, my z 5-cio latką wędrowaliśmy z powodzeniem. Więcej o bielsku poczytasz tutaj: https://bielsko24.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szklarska Poręba- połączenie bezpośrednie z Gdyni, wagon sypialny, miejscówka o tyle fajna, że bez auta można dać radę - dwa wodospady, Szrenica (wyciąg), park ducha gór plus dinopark, blisko Śnieżka i Karpacz, jest też w centrum rodzinny park rozrywki (pole golfowe, dmuchańce, trampoliny, baseny kulkowe, plus dosyć duża"kolejka górska" itp różne atrakcje), jest park linowy - Trollandia- opcja dla 3latka, 10latka i dorosłych, jest wystawa klocków lego, i sporo innych atrakcji, gastronomia, lidl, biedronka na miejscu....właściwie bez auta można zaliczyć fajne szlaki, no chyba że ktoś do kiosku autem po gazetę jeździ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale stacji kolejowej samej szklarska poreba nie ma,jest dolna,gorna,huta,srednia,jakuszyce.to na jaka stacje szklarska poreba trzeba sie udac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Beskidy mogą być dla nich odpowiednim miejscem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam http://katany.com.pl/wyjazdy-last-minute-i-inne-tanie-opcje/ uwielbiam to miejsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beskidy. Do Bielska-Białej pociagiem a potem 16km PKSem do Szczyrku. Moje pierwsze wakavje z rodzicami spędziłam tam jako roczne dziecko i potem co roku tam jeździliśmy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
PKP ma chyba teraz bezpośrednie połączenie do Karpacza. W cenie niewielki odcinek podstawionym autobusem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Zakopane! Wiele ciekawych atrakcji, można zorganizować sobie tam czas nawet jak pogoda jest taka sobie.Jest wiele ciekawych tras i miejscowość jest świetna zarówno na wakacje zima jak i latem. Jeśli do Zakopanego udajesz się wiosną, to warto trochę zboczyć z trasy i zobaczyć Dolinę Chochołowską, która zasypana jest krokusami. Oczywiście Dolina Chochołowska o każdej porze roku wygląda pięknie, ale wczesną wiosną wręcz zachwyca.
Zanim wjedziesz do centrum Zakopanego, można zatrzymać się również przy słynnym Sanktuarium na Krzeptówkach. Drewniane elementy we wnętrzu sanktuarium zostały wykonane przez miejscowych górali, a architektura stanowi ciekawe połączenie tradycji i nowoczesności. Jeśli na miejscu będziesz chciala sobie zarezerwować jakiś nocleg, polecam apartamenty zamiast hotelu https://pieknekoscielisko.pl/apartamenty-w-gorach - bedzie taniej i wygodniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamiętajcie drodzy, że Zakpane to nie krupówki i kicz. Zakopane to fantastyczne Tatry!, przecudne widoki, różnorodne trasy. Bardzo dobra komunikacja (aczkolwiek droga, uwaga na taxi!, niestety oni mają inny świat cenowy powiedziałabym tu nawet o zakopiańskiej mafii ;), drogo drogo drogo wszędzie, jedzenie kiepskie! tandetnie i tłusto, jakośc do ceny nic nie ma, sklepiki drogie, ale są też biedronki i lidl w centrum) Najgorszym miejscem by sie udać to Krupówki i Gubałówka. Najlepsze miejsca do noclegu Kościelisko! Bus co 10-20 min. z centrum (jedzie około 15 min.) oni mają najpiękniejszy widok na Tatry, na wyciągnięcie ręki! I świetne miejsce wypadowe na szlaki, dla dzieci dlina Kościeliska (cudowna), skąd można wyruszyć na wędrówki po górskich szlakach. Zaznaczę: dzieci się nudzą prostymi wydeptanymi szlakami, oni muszą miec frajdę z wędrowania, tu coś podejść, tu się wspiąć, i naczej będzie "ile jeszcze?".
Kto narzeka na Zakpane to po prostu nie skorzystał z prawdziwych uroków, tam naprawdę jest wiele ciekawych i spokojnych szlaków. Puste słowa ludzi którzy po prostu siedzieli i dawali sie naciągać a teraz odradzają :) Trzeba po prostu wyjsc w góry.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

cześć, ja wybieram sie do Bielska pociagiem. Był ktoś? Ogólnie co tam w okolicy jest do roboty?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wybierasz sie do bielska to zorientuj się wcześniej jaka jest jakość powietrza. Często jest tam dość duży smog taki jak pod tym adresem www
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam Karkonosze - fajne i proste szlaki, dużo schronisk po drodze, malownicze krajobrazy. Można spać w jeleniej gorze, szklarskiej porębie, Świeradowie - jest dużo opcji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raz wybraliśmy się pociągiem na wakacje, ale był to pierwszy i ostatni raz, zdecydowanie lepiej wypożyczyć auto z jakiejś wypożyczalni, mogę polecić Car4Vip, bardzo dobra wypożyczalnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Znam Car4Vip i też mogę polecić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

My zawsze śpimy http://multikonkurs.pl/noclegi-w-gorach/ znakomite warunki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy macie swoje ulubione miejsca, które odwiedzacie aby wypocząć? Jeżeli kochacie wędrówki po górskich szlakach, to z pewnością będziecie zainteresowani ofertą sklepu internetowego https://wloczega.pl/ prezent dla miłośnika tatr , gdzie znajdziecie wiele różnych produktów z motywami górskimi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pojechaliśmy http://actifdesign.pl/index.php/2022/06/07/atrakcje-w-gorach/ świetnie spędzony czas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jak wyprawiacie urodziny dla dzieci? (26 odpowiedzi)

Witajcie! Jak bardzo hucznie obchodzicie urodziny dzieci? Głownie chodzi mi o to czy urządzacie...

księgowa?? czy warto? (35 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :) (14 odpowiedzi)

witam, Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat, Jestem obecnie na urlopie...

do góry