Widok

Wieczny katar

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziecko 4 lata, ma ciągły katar. W tej chwili borykmy się od lipca bez dnia przerwy. W nosie mieliśmy już chyba wszystko.... Hitaxe i fenistil w międzyczasie też.... Macie jakieś doświadczenia w temacie radzenia sobie z katarem u dzieci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

prawdopodobnie alergia na coś, z czym ma codzienny kontakt. Kurz? Środki czystościowe? Sierść zwierzaka? Dobrze byłoby do alergologa i zrobić testy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieliśmy testy i nic nie wyszło. A tak jak pisałam, stosowaliśmy też hitaxe a to już typowo na alergię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co testowaliście? W sensie, jakie alergeny? Katar jest wodnisty (kapie z nosa) czy gęsty? Jeśli gęsty, to może być jakieś przewlekłe zapalenie zatok (trzeba do laryngologa). Jeśli wodnisty to na 99% alergia (niektórzy słabo reagują na desloratadynę a lepiej na cetyryzynę /np.zyrtec/).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie a co na to otolaryngolog ?A migdały sprawdzał czy nie przerośnięte?U mojego dziecka przyczyną wiecznych katarów nie była alergia tylko jak się okazało po usunięciu 3 migdał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laryngolog zakłada wycięcie migdału, mimo że nie są przerośnięte. Jednak trochę si boję dawać go pod nóż z powodu kataru. laryngolog przepisała memester i sinupret i tyle ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moj synek w okresie grzewczym mial ciagle katary i kaszel bo mu splywalo do gardla. Laryngolog przepisal nasometin i zyrtec. Bral to przez dluzszy czas i pomagalo. Robilismy tez inhalacje z soli fizjologicznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wycina się tylko trzeci migdał,boczne się przycina.U mojego nie było potrzeby przycinania bocznych,został usunięty tylko trzeci migdał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moze to od zatok? trzebaby przeswietlenie zatok zrobic. spróbuj tez nebulizacji solą nebudose.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może alergiczny nieżyt nosa? Dobrego pediatre i ogarnie. U na nas katar rupafin oraz flixonase i spokój A tak to był z nami cały rok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może trzeba zrobić wymaz z nosa? Córka kiedyś miała katar przez kilka miesięcy. Laryngolog zrobił wymaz. Okazało się, że córka ma bakterie i dostała antybiotyk. Katar się skończył.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Jeszcze raz praca.. :/ telemarketing..? (23 odpowiedzi)

Nie wiem czemu, ale nie mogę się zalogować.. :/ później spr na laptopie.. Wcześniej zakładałam...

do góry