Widok

Wirus z wysoką gorączką

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czy wiecie czy krąży znowu jakiś wirus z wysoką gorączką? Moje dziecko już 5 dobę ma gorączkę i katar. Już trace cierpliwość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas taki wirus był 2 tygodnie temu, gorączka a potem dochodził potężny kaszel.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak. U nas zmogło cala rodzine. Gorczka do 41stopni nawet u dorosłych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I u nas dopadło dziecki, jedno trzymało tydzień a drugie kilka dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mieli jeszcze jakieś inne objawy . Jakiś katar kaszel etc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na slasku tez juz to jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas syn przesło tydzień miał gorączke dochodzącą do 40 po tygodniu katar i kaszel. Córka prawie tydzień gorączka też wysoka do tego także poźniej katar i kaszel. Robiliśmy badania krwi wyszło że wirus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję wszystkim za odpowiedź . Moje dziecko też od tygodnia gorączka i szczekajacy kaszel od wczoraj. Już mi cierpliwości brakuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas gorączka u córki piaty dzień, Dwa dni do 40 st., dzis skacze 37.5-39st do tego bol glowy, brzucha, kaszel. Ogólnie dziecko wykończone, brak apetytu...ogólnie masakra.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co lekarz mowi ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bol głowy i brzucha pojawia sie jak temp dochodzi do 39st. Lekarz- wirus, trzeba przeczekać..choć nie wyklucza ze może skończyć sie antybiotykiem bo zdarza sie potem zapalenie ucha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadza sie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak Wasze dzieci?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje dziecko po tygodniowej gorączce zostało zaprowadzone na badania krwi i wyszło że wszystko pilnie. Czyli ze wirus. Ale wysoka gorączka równo tydzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

15m corka od tygodnia gorączka po 38.5i więcej. Lekarz każe czekać z antybiotykiem. Robiliśmy crp w piątek wyszło ze wirus. Byliśmy u lekarza dziś wyszło zapalenie płuc a u starszego dziecka zapalenie ucha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biedna u takich małych dzieciaków szybko potrafi się rozwinąć infekcja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodam wszelkiego rodzaju ibufeny itp słabo zbijaja gorączkę dosłownie tylko na 45minut
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To idź do lekarza zamiast siedzieć na forum!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

To może być zapalenie ucha, oskrzeli, płuc - skoro gorączka nie spada po podaniu ibufenu. Po 24 godzinach takiego stanu powinnaś dawno iść z dzieckiem do lekarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mama dobra rada, ta Twoja rada niekoniecznie jest dobra. Mieliśmy w domu ten sam wirus. To była grypa. Przez 2 dni gorączka była tak wysoka, że ibuprofen zbijał ją z 40st tylko do 38. Znam też kilka osób, które miały to samo. To, że ibuprofen nie działa nie oznacza wcale, że rozwinęły się jakieś dodatkowe choroby. Jakiś nowy wirus grypy szaleje na Pomorzu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hela, zgadzam się z Tobą. U nas było tak samo, 2 dzieci i mąż. Trzeba pamiętać że przeciwgorączkowe podaje się wg wagi a nie tabelki na op. My dawaliśmy przy tej gorączce na zmiane apap i ibum co 4h. Gorączka trwała do tygodnia, w dzień często mijała a na noc powracała. Niestety syn się nadkaził i po kontroli dostał antybiotyk, więc trzeba trzymać rękę na pulsie i jak się nie poprawia iść do lekarza i kontrolować. Drugie dziecko i mąż bez antybiotyku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Córka bierze antybiotyk a mimo to ciągle jest gorączka....spada tylko na chwilę. Posty należy czytać ze zrozumieniem:) zamiast wysyłać kogoś do lekarza w kolejne wirusy i bakterie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A jak długo bierze antybiotyk? U nas poorawa dopiero na 3 dobę była. Z drugiej str anty może być źle dobrany lub to wirus wtedy i tak nie pomoże. Przy tym wirusie gorączka trwa tydzień czasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas gorączka trwala tydzien, z jednym dniem przerwy-jak juz byla ok 37,3 to pojawił sie katar i kaszel- 4 dzien dzis-jest lepiej, osluchowo dobrze poki co..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no niestety, na ten wirus co teraz szaleje ibuprofen na gorączkę nie działa, lepiej paracetamol i zimne okłady
Goraczka do 5-7dni po 38-39 stopni, drugiego, trzeciego dnia dochodzi duszacy kaszel
Do dwóch tygodni trzeba się przęmeczyć ale jakpo 10 dniach zaczyna się ból ucha, gardła anginowy albo nadal siedzi na oskrzelach to trzeba iść do lekarza
P.S, na wirusy antybiotyki nie działają
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To grypa, w tym roku wyjątkowo zjadliwa. Po prostu trzeba się szczepić i dzieci. Grypa niestety daje często poważne powikłania nie ma żartów np zapalenie mięśnia sercowego.Jak ku dziecko zachoruje niech leży w łóżku, puścić mu baje czy co tam byleby wypoczywało i mało się ruszało aby nie doszło do powikłań.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

nnt. pokój rodziców i dziecka (38 odpowiedzi)

Witam wszystkich. Mam ogromny problem. W chwili obecnej mieszkamy z mężem i 1,5 roczną córeczką w...

Spodziectwo, jest ktoś w temacie? (97 odpowiedzi)

Szukam mam synków ze spodziectwem, są tu takie?

ksiadz nie chce doposcic mnie jako chrezstnej!!! (98 odpowiedzi)

witam wszystkich! i prosze o rade,bo juz sama nie wiem co mam robic:(moja siostra poprosila...

do góry