Widok

Wspólnota AquaSferaPacyfik :-)

Inwestycje i deweloperzy Temat dostępny też na forum:
Tutaj zapraszam wszystkich mieszkańców Pacyfika to komentowania i pisania pytań do zarządu.Zapraszamy wszystkich mieszkańców do czynnego brania udziału w naszym forum.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
Chcialam sie przywitac, jestem w Pacyfiku. Narazie pytan do zarzadu nie mam, ale chetnie poznam inne osoby z 2giego pietra.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie: Fundusz remontowy

Witam serdecznie wszystkich,
Zastanawia mnie nasz fundusz remontowy a bardziej jego brak - tak ustaliliśmy na spotkaniu.
Uważam, że najlepiej byłoby się składać po kilka złotych a przed oddaniem pozostałych klatek C, D, E do użytku odmalować część wspólną - klatkę schodową, otoczenie windy i wyzerować kwotę zgromadzoną na te cele.
Wtedy zaczniemy zbierać od 0 już razem z pozostałymi klatkami
To co uzbieramy jako klatka A, B, C, D i E wydamy przed włączeniem nowo wybudowanych bloków do naszej wspólnoty...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Witam serdecznie.
Rzoumiem o co Panu chodzi lecz dopóki budynek jest na gwarancji i kręcą sie po nim cały czas robotnicy semeko miedzy koryatrzami odswiezenie scian jest bezcelowe-To jest moje zdanie.
Aktualnie posiadamy już regon i na dniach równiez załozone zostanie konto bankowe na które bedziemy wpłacać naleznosci.Nastepne faktury będa juz wieksze o dodatkowe opłaty przedstawione na spotkaniu.
Uwaga na fundusz remontowy bedzie osobne konto(w przyszlosci) i nie mozna wyzerowac konta gdyz nie mozna przeznaczac kwot z funduszy na np eksploatację np na zarowke.. Tak jak się dzieje w przypadku konta za czynsz i tam mozna lawirować naleznosciami bo pula pieniedzy jest wspolna.

Poczekajmy narazie jak zrolują się koszty utrzymania po 1-3 miesiacach,chcialabym zobaczyc jak pracuje nasz administrator conajmniej przez kwartał..Być moze uda nam się obnizyc poniektóre obowiazkowe oplaty byśmy nie gromadzili za duzo pieniedzy do momentu dolaczenia się kolejnych klatek.
Martwia mnie koszty energii wspolnej,jesli Semeko nie naprawi tych czujek,proponuję by na niektórych kondygnacjach mówie tu o klatce schodowej zapalac swiatło recznie.
Podobnie przy wejsciu,jest dzien i zapala sie czujka,pytanie po co ? Moze mozna ustalić jakies godziny wlanczania-to tylko luzna propozycja,zobaczymy,. To wszystko trzeba wypracować,ale [pokolei.

Pozdrawiam
Anna.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 9
W najblizszym czasie tzn od nastepnego rachunku powinna być juz mniejsza kwota za gotowosc do ogrzania-mowa o koszcie stałym. Za porozumieniem z Koksikiem została obnizona moc grzewcza z 450 do 300 zmiana nastepuje od 1 grudnia.
Pozdrawiam.
A.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dzień dobry!
Mam pytanie. Czy obniżona moc grzewcza nie wpłynie na jakość ogrzewania?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie ma wpływu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Witam.Czy wszyscy dostali na święta drugi rachunek do zapłacenia od Dendromu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tak. Niestety cena z ogrzewanie nie uległa zmianie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zmaleje spokojnie :) Mała poprawka od nastepnego miesiaca odczujemy róznice.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mała poprawka od nastepnego miesiaca odczujemy róznice.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wspolnota.

Hej mieszkańcy mam pytanie jak oceniacie administrowanie naszego bloku przez firmę Dendrom. Ponieważ od niedawna zamieszkuje nasz blok odbieram różne negatywne opinie dotyczące ich administrowania. I chciałbym poznać wasze opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 21
Ja dopiero wkrótce zamieszkam w Pacyfiku ale uważam, że koszt "administrowania" 1 zł za 1m2 jest trochę wysoki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Mozna szukac innego lecz na zebraniu wiekszosc podpisała sie pod uchwałą. A tam był cennik.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale zawsze można zmienić i ustalić nowego zarządce wystarczy zrobić spotkanie wspólnoty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 20
Oczywsiscie ze mozna. Do dzieła ciekawski lokator.:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadza się, sam się pod nią podpisałem :)
I dzisiaj zrobiłbym dokładnie tak samo...
Potrzebowaliśmy na szybko administratora, który nam to wszystko ogarnie a teraz będziemy się mogli na spokojnie zastanowić czy zmienić a jeśli tak to na kogo.
Uważam, że w "Dendron-ie" możemy też negocjować pewne rzeczy więc nie musimy ich od razu zmieniać.
Zastanawiam się tylko czy jeżeli administratora wybrał na deweloper to czy nie będzie on działał na jego korzyść, np. czy Semeko też ponosi koszta administrowania, opłat stałych za nieoddane mieszkania? Czy można to jakoś sprawdzić?
Ja na miejscu Dendrona działałbym na korzyść Semeko aby przy następnych inwestycjach wybierali mnie dalej na administratora i to mnie najbardziej przekonuje do zmiany...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Koszt administrowania + sprzatanie.
Jest to atrakcyjna cena w porownaniu z innym zarzadcą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wentylacja

Witam,
czy u was też tak głośno słychać innych sąsiadów przez wentylację ? Bo jak dla mnie to ktoś ostro dał ciała przy projekcie. Niekiedy hałas jest taki jakby ktoś był w pokoju obok. Dochodzą do tego przykre zapachy fajek od okapu, który zgłaszałem, coś niby zrobili ale problem jest dalej. Czytałem trochę inne fora wspólnot i taki problem rozwiązywane były przez administracje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeśli chodzi o zapach z komina to rzeczywiście jest z tym problem.
Mam pytanie do Pani Magdy z zarządu dlaczego ukrywa się Pani pod dwoma nikami? Portos i ciekawski lokator... osoba z zarządu nie powinna tak robić a wszystko przez numer IP następnym razem niech Pani o tym pamięta.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może jednak zdarzyć się, że początek adresu IP jest taki sam...zależy to zdaje się od dostawcy internetu...?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9
Jest dokładnie taki sam... ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego komputera korzysta także mój narzeczony i nie sprawdzam co pisze na forum.Także nie wiem po co pan się czepia o takie głupoty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 19
ok. 3 nicki 2 osoby jeden IP...?
Uważam, że tego typu zabawy (głupoty?) nie przystoją osobie reprezentującej, a może to tylko kwestia młodego wieku Pani Magdaleno.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie Donosicielu skoro napisałam że mój mąż korzysta z Tego komputera to znak że korzysta z niego w domu wiec jest to samo IP.A tak już jak napisałam że nie sprawdzam co pisze na forum bo żadko tu zaglądam.Bo mam inne sprawy na głowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 18
...Wymyślanie nowego nicku ;D
Rzeczywiście ŻADKO tu Pani zagląda
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ile razy mam powtarzać że mój mąż też tu zagląda i to jest jego nie moje a pan nie ma innych problemów tylko o takimi glupotami się zajmować.Bo nie wiem po co ta cała rozmowa.I na tym zakończę moja wypowiedź
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 18

Czynsze

A jeśli chodzi o sprawy wspólnotowe to chciała bym zapytać was lokatorów za jakim rozliczeniem naszych mieszkań jesteście.Czy jak do tej pory za prognozowanie czy wolicie jednak rozliczenie rzeczywiste.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 18
Witaj Donosicielu Prawdy!
Nick Portas nie jest pani Magdy z zarządu. Gwarantuje to Tobie w 100%. Korzystam czasami z tego samego komputera bo chyba nie dziwi Cię to skoro mieszkam z nią. Pytanie dotyczące firmy Dendron było pytaniem moim prywatnym ale widzę że jest to dla niektórych problem że zostało wysłane z tego samego komputera... Niby proste pytanie a ile problemu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 19
Moim zdaniem lepiej jest płacić za rozliczenie rzeczywiste,a jak reszta uważa?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem za rozliczeniem rzeczywistym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
Tez jestem za rozliczeniem rzeczywistym jednak chyba zostanie tak jak jest.
Dochodzą jeszcze osoby które opóźniaja się wplatnosciach a lepiej jak na wspolnym rachunku mamy jakis grosz w zanadrzu i dostawcy mediów nie nalicza nam odsetek jesli uiściymy całosc naleznosci w terminie.
Temat do dyskusji. Trzeba przemyslec za i przeciw. Opłaty są rzeczywiste tylko zużycie jest prognozowane.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie ciała przy projekcie tylko zamierzenie celowe przy budowie -inaczej czytaj: oszczędność. W myśl zasady: klient kupuje to co widzi i dobiera to co widzi - żadko, bardzo zadko intersuje sie sprawnością techniczną mieszkania - nawet nie wie co to jest. A 1000zł za odbiór przez faktyczną osobe co sie zna na rzeczy - to zal dac - bo te 1000zł to w sam raz na parapetówę. Tyle w temacie. Miłego użytkowania. PS/ zapomnicie o gwarancji na tego typu sprawy - sami zrezygnujecie gdyż biorą to "na zamęczenie" . pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Juz niedlugo odbieram mieszkanko w pacyficu :) mam widok na biedronke hihi klatka D ! Pozdrawiam sasiadow ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj Ati>?

A kiedy są odbiory nowych klatek? ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponoc na maj, tak jest napisane w umowie, ale Panie w biurze w Redzie mowia ze sa juz gotowe mieszkania i klatki wiec zaraz wchodza Panie sprzatajace. Mowi ze na Marzec juz powinnismy dostac klucze wiec szybciutko :) juz niemoge sie doczekac :D

A jak Wam sie mieszka W Redzie? :) my kupilismy mieszkanko bo wszedzie fajny dojazd jest, do Rumi mamy blisko bo stad pochodzimy. No i ten aquapark to atrakcja hihi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajnie się mieszka wszystko blisko i w ogóle.
I w imieniu zarządu witam wszystkich sąsiadów :-):-):-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 18
a jak opłaty miesieczne :) U nas jest 41m i 2 osoby bedą zameldowane. Jak cenowo za wode, i inne oplaty miesiecznie wychodzi ?

Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
My płacimy za 2 osoby czynsz w wysokości 250 zł w okresie zimowym a w lato nie całe 200:-)
Więc jeszcze nie jest tak źle
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 14
a woda osobno ? z tego kosika ? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
razem z wodą już ze wszystkim ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10
Dodatkowo + prąd
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje Ci za odpowiedz :) To nie duzo placicie :D mam nadzieje na podobnej wielkosci rachunki :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prąd płacisz osobno ;-)
Ale i tak my płacimy nie całe 70 zł więc też nie dużo ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mialyscie jakies wady w mieszkaniu przy odbiorze? Na co zwrocic szczegolna uwage odbierajac gotowe juz mieszkanie? Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przede wszystkim okna czy się otwierają zamikają czy pracują przy tym lekko czy jest prąt pwe wszystkich kontaktach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wzielam inzyniera od budownictwa.Najlepiej wydane 200 zł :)
I z głowy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rita a masz jakis namiar? Chetnie skorzystam, bo ja sie na tym kompletnie nie znam :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja brałam namiar z firmy http://brygadamistrzajozefa.pl/ a Oni mieli podwykonawce i dla mnie zrobili przeglad techniczny mieszkania, firma PROJBUD Kompleksowe Uslugi budowlane e mail : KUB.PROJBUD@wp.pl. Cena w zaleznosci od metrazu zapewne.
Jesli bedziesz miał/miała pytania to zostaw e maila,wole prywatna korespondencje niz na forum.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobrze :) dziekuje za odppowiedz :)
diorczyk@wp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja także już niedługo będę mieszkać w klatce D. Pozdrawiam:) Macie już zaplanowane, jak urządzicie mieszkanie? Mi to spędza sen z powiek... Na projektanta mnie nie stać... a jest tyle możliwości aranżacji ;)Polecacie może jakąś firmę, która wykonuje meble do kuchni?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak duze masz mieszkanko ? My mamy tylko 41m
Ja już mam wszystko obczajone :)
Ale tez mnie ta kuchnia przeraza ;P
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
My bedziemy mieli 65m, niestety koncepcje zmieniaja mi się prawie codziennie... :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Byłam na budowie :D Jada ostro z pracą :D Nie chcialam z mieszkania wyjśc hihi :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
w imieniu zarządu informuje że dnia 15.02.2015 miedzy godz.12-14 zostały ukradzione światełka ledowe w windzie w klatce A dlatego do poniedziałku winda działać nie będzie.O kosztach naprawy i z czego zostanie to opłacone poinformuje państwa później. Niestety jest małe prawdopodobieństwo aby znaleźć sprawce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12
Może ktoś z mieszkańców podróżował windą w tym czasie (pomiędzy 12 a 14) i uda się zawęzić czas w którym to się stało?
Nie wiem jakim imbecylem trzeba być aby w dzisiejszych czasach zrobić coś takiego, jednak dołóżmy wszelkich starań by sprawcę odnaleźć. Jeżeli naprawę wykona firma serwisująca windy to jej koszt przekroczy prawdopodobnie 450zł a co za tym idzie jest to już sprawa karna więc może wtedy zawiadomimy policję? Osoba ta musi być widoczna na kamerach z łącznika bądź z portierni (chyba, że to mieszkaniec klatki A).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ludzie maja "ciekawe" hobby... :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli jesteśmy już przy najbardziej prymitywnych zachowaniach i współżyciu w bloku to mam jeszcze 3 pytania do mieszkańców:
1) Czy właściciel granatowego Forda kombi z rejestracją GKA... opłaca postój swojego pojazdu w hali garażowej na pierwszym piętrze? Rozumiem, że lepiej parkuje się w hali ale po to kupuje się miejsca i ponosi koszt ich utrzymania. Jeżeli zabrakło miejsc to można sobie wynająć a nie parkować w miejscu do tego nie przeznaczonym (za czerwoną Hondą). Rozumiem raz, 5 razy, 10 ale nie dzień w dzień...
2) Rozumiem, że wszyscy zrzucamy się na koszty sprzątania jednak pozostawienie pustych kubków po kawie na skrzynce hydrantu w hali garażowej świadczy wyłącznie o kulturze takiej osoby. Jest to bezpośrednio przy drzwiach na halę więc jeżeli ktoś zrobił to przez przypadek to mógłby po sobie posprzątać a nie chwalić się przed innymi czego to on nie pije...
3) Apel do właścicieli psów: rozumiem, że jest miesiąc luty ale jeżeli ktoś posiada swojego czworonoga to mógłby go również czasem wykąpać... Drodzy właściciele zrozumcie też innych, czasami po wejściu do windy robi się po prostu niedobrze!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
Policja jest już zawiadomiona dzisiaj mają przyjść ściągnąć odciski palców a od plast-comu monitoring.
I panie Mariuszu jeśli pan chce niech pan zapyta w Dendromie czy owy samochód ma wykupione miejsce parkingowe i będzie Pan znał odp odp.A jak nie będą panu chcieli powiedzieć to ja w imieniu zarządu wystąpie z takim pytaniem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 18
A mnie nurtuje pytanie czy, ktorys z sasiadow obecnych lub wprowadzajacych sie z klatki A lub B powyzej pietra 4 przyzna sie do wyrzucania PANELI PODLOGOWYCH z balkonu? "chetnie" sie przywitam i porozmawiam...!
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
niedługo wprowadzamy się do klatki C :)

Czy nowe klatki CDE będą tworzyć wspólnotę z AB czy osobną?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja do D :) pozdrawiam !!
Kiedy wam powiedziano ze odbiór ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na razie czekamy :)
ale była mowa, że koniec marca, początek kwietnia już zaczną wydawać mieszkania. zobaczymy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wszystkie klatki będą tworzyć jedna wspólnotę.A później dojdą jeszcze do tego dwa kolejne bloki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13
tzn wszystkie bloki razem będą jedną wspólnotą? Atlantic też?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bez Atlantica reszta bloków będzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
moim zdaniem każdy blok powinien mieć osobno zarząd, można tak ??? niby cały kompleks ma mieć 600 mieszkani około, nie licząc rozumiem jak napisane w posicie wcześniej pierwszego budynku. Czyli jakieś 500 mieszkani. Będzie się działo. W zarządzie będzie zatem z 12 osób ?? no i Dendrom będzie administratorem ??? wszystkich trzech budynków ????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Hej :) Mam pytanko , jestem na etapie projektowania garderoby, tylko niewiem jak wysokie sa mieszkania w aquasferze :D a chcialabym pod sam sufit szafki wsadzic , moze mi ktos odpowiedziec ? jaka jest odleglosc sufitu od sciany ? Pozdrawiam i dziekuje ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
2,65 m mam teraz a mam jeszcze panele 8mm i podkład pod panele ale nie pamietam jaki wymiar
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje serdecznie za odpowiedz :) pozdrawiam !!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ze względu na to że w czasie projektowania budynków działki zostały podzielone tak że 3 budynki znajdują się jak by na jednej działce był problem aby każdy blok miał osobna wspólnotę ale kilka dni temu miasto prowadziło nowa uchwałę która będzie obowiązywać od maja i każdy blok będzie miał osobny zarząd.Administratora wybieramy my sami i nie musi być to dendrom z kim się podpisze umowę ten będzie.Mam nadzieję że trochę to wytłumaczyłam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10
Czy wiecie już kiedy mieszkania bedą do odbioru? Ja nie mogę się juz doczekać...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
20 kwietnia jest odbior budynku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam kilka dni temu powiedzieli, że w połowie kwietnia będą dzwonić umawiać na termin odbioru.
Skąd masz informację, że 20 kwietnia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
od tych przeuroczych Pan w biurze :D na dole w aquasferze :D dwa dni temu tam zajechalam zobaczyc jak im idzie budowa ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja codziennie wracając skmką z pracy patrzę, czy płyty na balkonach już są :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Płyty już przyjechały od jutra ma być ich montaż
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
To będę patrzeć szczególnie uważnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
bylam dzisiaj na parkingu tam :D I powiem wam ze tylna czesc bloku praktycznie w 99% ma szyby juz, bok czeka ale tam tylko kilka mieszkan, i przod bloku ma na Ip juz pociagniete ;) Tak sie ciesze ;D coraz blizej juz odbioru :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ciekawe, czy do końca kwietnia uda się odebrać mieszkania
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
bylam dzisiaj na spacerku w Aquasferze ;) i powiem Wam ze przod juz ma szyby praktycznie caly :D Super ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dzisiaj dzwonilam do Pan w biurze i poinformowaly mnie ze od przyszlego tygodnia sa odbiory mieszkan :) Nie moge sie doczekac juz :D
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ktoś już po odbiorach? Ja mam dopiero we wtorek...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
I jak po odbiorze? Byly jakies uwagi? Niewiem czy mam zabrac ze soba inzyniera za 300zlotych :D pozdrawiam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie wszystko ok, nie ma sie co spinać i placić 3 stówy na inżyniera, chyba że ktoś tego potrzebuje dla własnego spokoju :) Jedyne co mnie drażni to te auta postawione wzdłuż ulicy na ten parking, wszystko tak obstawione ze sie nie ma jak minąć. Taki duzy parking a każdy to najlepiej by sie wpakowal autem do klatki byle mieć bliżej do mieszkania...może z czasem jakoś to uregulują.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wiem o co Ci chodzi.. Ludzie sa nienormalni :/ ja tez sie zastanawiam jak bede sie mijac gdy zajdzie taka potrzeba :/ maja parking fajny i duzy z kostka to musza pod oknem sobie stac :/ ja kupilem 2 miejsca w hali. Wszyscy pukaja sie w czolo o te auta.. Zeby chociaz pod skosem parkowali ( tam pod plotem gdyby nie trawa to spoko) ale nie musza wzdluz. Moze karne kut pomoga? :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miesiąc temu na spotkaniu wspólnoty omawialiśmy ten temat i ustaliliśmy że po oddaniu hali garażowej (zniknie trochę samochodów) nasz administrator wystąpi do miasta o ustawienie na tej drodze zakazu parkowania i problem się rozwiąże. Nie pomaga nam również budowa ulicy Morskiej gdyż wzdłuż ogródków działkowych było też trochę miejsc do parkowania ale ten temat też się pewnie zakończy za około 2 miesiące.

P.S. Czy osoby, które odbierają mieszkania w nowych klatkach C,D,E odbierają również miejsca w hali czy na to też musicie jeszcze ze dwa-trzy tygodnie poczekać?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na miejsca w hali trzeba jeszcze poczekać...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co mnie interesuje budowa obok ronda? To znaczy ze trzeba postawic auto wzdluz drogi pod pacyfikiem? niekiedy nie ma nawet mozliwosci wyjechac z hali garazowej bo po dlugosci sznur aut , niewiem czemu tam stoja, Majac do dyspozycji ogromny parking? Tylko trzeba przejsc te 3 minuty..
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Reklamy na tablicy/tablicach informacyjnych

Witam serdecznie,
Od dłuższego czasu na naszej tablicy informacyjnej (przy skrzynkach pocztowych) w klatce A (w B może też - nie wiem, nie chodzę) notorycznie pojawiają się ulotki reklamowe zakładu fryzjerskiego a czasami również wulkanizacji. Czy tylko mi to przeszkadza?
Nie ukrywam, że musi je wywieszać ktoś z mieszkańców gdyż w samą niedzielę zerwałem ją chyba 5 razy. Pojawiają się na okrągło a ja jak tylko je widzę to zrywam:)
Informuję, że nie jest to moje zainteresowanie ofertą ani brak "lepszego" zajęcia tylko irytuje mnie jak tablica informacyjna, która powinna być czytelna zostaje zaśmiecana w ten sposób.
Kolportera tych ulotek informuję, że również jestem związany z firmą z sektora prywatnego, moja małżonka też tak jak i wielu innych mieszkańców a mimo wszystko nie plakatuję naszego wspólnego mienia takimi śmieciami.
Proszę zrozumieć, że są inne możliwości reklamy: media, bilbordy, mobile reklamowe i wiele wiele innych.... Jeżeli nie mają Państwo pomysłu na lepszą reklamę to sugeruję rozejrzeć się za firmą, która ją dla Państwa przygotuje.
Jeżeli preferujecie Państwo kampanię lokalną to proszę sfinansować jakąś rzecz, która poprawi komfort wszystkich mieszkańców - np. stolik i krzesła w portierni a z pewnością wszyscy będą myśleć pozytywnie o Waszym zakładzie.
Proszę nas nie dręczyć tymi ulotkami...
Innych mieszkańców proszę też o zrywanie, to nasze wspólne dobro...
P.S. Swoją drogą to gratuluję pomysłu na przyczepianie małej ulotki na 10 pinezek -uśmiechnąłem się gdy to zobaczyłem - dziękuję:). Te przypięte na 4 łatwiej się zrywało ale i z tymi sobie poradzę. Ja na szczęście nie muszę wyciągać tych pinezek z tablicy a wyrywam tylko ulotkę.
POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WIĘCEJ POSZANOWANIA DLA DOBRA WSPÓLNEGO
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 9

SAMOCHODZIKI

Drodzy lokatorzy!

Proszę nie parkujcie na chodnikach!Są od tego miejsca parkingowe.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram. Ja się pytam poza tym gdzie jest te 1.5 metra na chodniku ?? Jak mi coś ostrego z reklamówki zahaczy, przypadkiem oczywiście, kiedyś to sorki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

portiernia

Dzień dobry!
Mam pytanie z nieco innej beczki...Czy ktoś orientuje się, kiedy wrócą do nas Panowie portierzy? Mam na myśli portiernię klatki A i B.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9
Hej. Ja odpowiem.
Panowie portierzy byli oplacani przez semeko do tego czasu. Teraz semeko oddało klatki CDE wiec pilnują tam.
My ze swojej strony tzn klatka A i B musimy wynajac nowa obsługę portierni, lecz to są nowe koszty do czynszu.
Dlatego wspolnota szuka nowego rozwiazania. Narazie portiernia jest zamknieta bo jest tam osprzet kamerowy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ok, rozumiem, że nowe koszty do czynszu, ale chyba nie zrezygnujemy z portiera? Na co nam wtedy właściwie cała ta portiernia? O jakiego rzędu kosztach mówimy?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8
Witajcie, mieszkam w Atlanticu, my już od ponad roku mamy swojego portiera, wybraliśmy większością mieszkańców ochronę 12 h (8.00-20.00) i płacimy 33 zł.m-c.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Od mieszkania. To duzo! Szukamy tanszego rozwiazania.
Czyli dla ochrony 4-6 tys. ???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 14
Jeśli tańszym rozwiązaniem będzie patrol pojawiający się w okolicach bloku raz na ruski rok - to lepiej w ogóle sobie darować.
Zawsze można wystąpić z zapytaniem do kilku firm i poprosić o kalkulację obsługi portierni.( jeśli takie działania zostały już podjęte, to super ) Jedno jest pewne - za 5 zł od mieszkania, to my nie zdziałamy nic konstruktywnego, nie ma cudów.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 9
jeśli Pani chce ponosic koszty 30 zl co miesiac to proszę . Ani marze o tym.I z tego wiem czesc mieszkancow rowniez.Prestiz prestizem. Portier byl a ukradli z windy oswietlenie .
ZaDecyduje wiekszosc mieszkancow.
Takie zapytania mdo firm juz są i jesli ma Pani jakies inne pomysły to czekamy na opinie w tej sprawie. Prosze pisac na e mail dendomu,
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 28
Oczywiście, trzeba spróbować znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiadało większości z nas. Jednak...to nie chodzi o żaden prestiż (zresztą niejednoznacznie definiowany), o którym Pani napisała. Tylko wprowadzając się do bloku, w którym jest portiernia, przez myśl mi nie przeszło, że nie będzie w niej portiera. A to, że będzie trzeba go opłacać, to raczej było oczywiste, bo niby kto miałby to robić? Wydaje mi się, że decydując się na zamieszkanie w takim bloku, trzeba się było z tym liczyć...
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 11
Za jaki metraż mieszkania jest 30zł?
Jest portiernia to powinien być i portier.
Też jestem zdania, że ludzie kupując mieszkania liczyli się z kosztami.
Osobiście jestem za ochroną 24h/dobę i zdaję se sprawę, że przy większym mieszkaniu będzie to około 90-100zł miesięcznie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 9
I właśnie o to mi chodzi. O świadomość. Kupując mieszkanie z portiernią powinno się liczyć z tym, że nie jest to ozdoba budynku, ale ma spełniać funkcję praktyczną. Z portierem. Którego trzeba opłacić.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 10
Wszyscy płaca tak samo 33 zł niezależnie od metrażu
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ochrona to najmniej potrzebny wydatek . Mamy monitoring domofon , a tak przez całe lato drzwi bedą szeroko otwarte jak w pierwszym bloku a ochrona na rozmowach w sklepie .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 28
Prosze Pani nigdzie w poscie nie napisałam ze nie chce ochrony tylko ze szukamy tanszego rozwiazania.
I dlatego własnie liczę się z kosztami wiec szukamy dogodnego rozwiazania dla wszytkich mieszkanców rowniez dla tych ktoyrzy "maja mniej w kieszeni".
Stwierdziłam ze to duzo odnosze sie proporcjonalnie do swojego rachunku za czynsz. A tu już posty ze kupujac mieszkanie mam sie liczyc ze bedzie portier.
A skad Panstwo wiedza jakimi powodkami kierowalam sie kupujac mieszkanie? I czy aby napewno wiedzialam o portiernii?

Tak jednoznaczny prestiz nic wiecej była ochrona okradli nas w windzie, portierzy suszyli słoiki na kaloryferach albo spali albo gazetke czytali albo w odwiedzinach ciagle ktos siedział. No tak faktycznie mam ochote płacić za te rozrywki.
Bo marzy mi sie by portier otwierał mi drzwi jak mam siatki z zakupami.
Wyrazam swoje zdanie.Kazdy ma prawo miec inne.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 32
Powinien Ci jeszcze czerwony dywan rozwinac przed klatka :D
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 7
Tak, właśnie dlatego, że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, ja wyraziłam swoje. Jeśli kupując mieszkanie nie wiedziała Pani, że kupuje je Pani w bloku, w którym będzie portiernia...no cóż. Nie jest to bynajmniej wina tych, którzy o tym wiedzieli i teraz chcą, aby była ona eksploatowana.
Nie ma co bić piany. Zdecyduje większość mieszkańców i obojętnie jaka będzie decyzja, wszyscy będziemy musieli ją uszanować.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 10
Nie ma "co bic piany". A co to znaczy proszę Pani?
Nie znam takiego języka.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 31
Najlepiej przy kazdej klatce. Bedzie prestizowo :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 21
Przepraszam w takim razie i odsyłam do słownika związków frazeologicznych ;-)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 11
Moze Pani podać mi numer strony? To z przyjemnością zajrzę czy owe istnieje??
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 30
Droga Pani, są słowniki internetowe oraz słowniki fizyczne....
W tym drugim, wydawnictwa "Zielona Sowa" z roku 2001, na stronie 172, pod hasłem "piana" czytamy: "bić pianę - potocznie gwałtowanie, z zacietrzewieniem dyskutować o czymś nieistotnym, prowadzić bezowocne dyskusje (i w tym znaczeniu użyłam tego frazeologizmu),sztucznie powiększać rangę jakiejś sprawy".
Życzę miłego dnia i błagam...niech się już Pani nie kompromituje. ;-)
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 11
Obecnie w AQ funkcjonuje najgorsze z możliwych rozwiązań. Cały kompleks powinien mieć jednolite zasady ochrony bo istnieją przejścia pomiędzy blokami i klatkami. Do całego kompleksu przynależy również zewnętrzny parking. Ochrona to nie tylko wejście do klatki lub konkretnego bloku ale również monitorowanie terenu zewnętrznego czy hali garażowej. Ponadto należy uściślić że w blokach nie mamy portierni lecz recepcję a to są dodatkowe obowiązki dla ochrony. Za ochronę powinni płacić nie tylko właściciele mieszkań ale również lokali użytkowych czy miejsc postojowych w hali (tak ci z bloku 1 również). Teren jest wsólmy więc jeśli nocny obchód będzie realizował tylko jeden portier z klatki np. A to za jego noną pracę powinni płacić pozostałe klatki czy blok 1.
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 7
99,9% bloków nie ma ochrony a zatem takich problemów kto za co ma płacić . Chce bezpieczeństwa , mamy monitoring a za pieniądze wydane na ochronę spokojnie mogę ubezpieczyć mieszkanie . Policja i straż pożarna mogła by zainteresować sie sposobem parkowania aut chodnik nie istnieje droga do hali garażowej utrudniona a parking pusty
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 39
Dzis nie moglam dojechac do hali bo stala smieciarka i pakowala smieci.. Spokojnie bym dojechala do hali, czy parkingu gdyby nie auta po prawej stronie wzdluz ulicy. Dzieki temu stalam tam 10 min.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Jak już pisałam wcześniej musimy poczekać do końca miesiąca aż ul.Morska będzie zrobiona wtedy będziemy starać się o znak zakaz parkowania na razie nic z tym nie możemy zrobić.Ale gdy tylko dostanę informację z urzędu że już możemy załatwiać formalności od razu się ta sprawa zajmę żeby znak staną jak najszybciej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Mogę pozyczyć ten" fizyczny słownik"? Blisko mam do sąsiadki.
Prosze podać numer mieszkania asap to podejdę i osobiście będzie mogła Pani mnie "błagac" bym przestała sie "kompromitować".
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 28
Droga Pani! Żadna z moich wcześniejszych wiadomości nie była wymierzona bezpośrednio w Panią, do momentu, kiedy nie zaczęła mi Pani zarzucać posługiwania się językiem, którego "Pani nie zna". Wcześniej, wyraziłam swoją opinię, tak, jak Pani swoją i zdaje się, że każda z nas miała do tego prawo?Czy wyrażać swoją opinię można tylko wtedy, kiedy jest identyczna z Pani zdaniem na dany temat?
Nie sądzę, aby to forum było miejscem do tego typu rozmów, gdyż z głównego tematu zboczyło już kilka postów wcześniej.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 10
przepraszam ale głupoty wam zarzad wypisuje .... znak żeby był eksekwowany musi być wpisany w rejestr a to koszduje 2-3 tyś ??? i żeby był uchwała z uchwałą musi iść dokument a on kosztuje 2-3 tyś a postawienie znaku trwa 3 do 4 miesięcy ehhh bez komentarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Szkoda Ci 30 pln na miesiąc za portiera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na odbiorcę przesyłek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla przeciętnych ludzi, którzy są poza domem od 7 do 18, funkcja odbieracza paczek jest bardzo przydatna.
Poza tym portierzy rozwieszają gazetki miejskie na każdej klatce schodowej, otwierają drzwi kiedy idę z czymś cięższym, czasem nawet pomogą nieść, sprzedają opłatki i kalendarze, pilnują porządku na klatkach.
Poza tym, sama ich obecność zmniejsza prawdopodobieństwo kradzieży i dewastacji.
Wg mnie, 30 pln to nie jest dużo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nawet nie wiecie jak bardzo irytuja mnie te auta pod pacyfikiem :/ czlowiek nie moze w spokoju podjechac pod klatke z materialami do remontu bo zaraz korkuje sie przejazd do parkingu.. Nie bylo by tego gdyby ludzie tam nie stawiali aut, na spokojnie mozna by bylo ominac auto ktore stanelo na chwile by wypakowac zawartosc. A tak trzeba cofac i kombinowac!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5
Musimy z tym nie parkowaniem poczekać aż skończą ulice Morska i wtedy przejmie ja miasto ponieważ dopiero wtedy będziemy mogli się starać o zakaz zatrzymywania na całej ulicy.Oczywiście chodzi o ulice biegnąca pomiędzy blokami ;-)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
A czy ktoś wie jak wyłączyć te ryczące ŻABY!?!? :D :D
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
Sa cudowne ;) Nazywam je rechotki
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8
3 kciuki w dół? :) Chyba się ktoś na żartach nie zna :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
magda co ty za głupoty piszesz droga między blokami jest naszą własnością miasto jej nie przejmie mamy ją w aktach notarialnych w działce na której stojimy my dwa bloki oczywiście :) miasto nie przejmie tej drogi skąd ty masz takie informację ???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wiem że jest nasza własnością i miasto jej nie przejmie ale byłam na rozmowach z Panem burmistrzem i obiecał nam pomóc żebysmy się ponieśli dużych kosztów nie tylko my jesteśmy w takiej sytuacji więc z chęcią pomagają mieszkańcom i jak już pisałam na razie rozmawiamy więc znak i tak szybko nie stanie.
I nie wiem czemu pan/pani od razu się tak denerwuje.Ba razie póki co są tylko rozmowy i czasami warto się zainteresować innymi rozwiązaniami a nie od razu pisać że ktoś pisze głupoty.
Mi też zależy na tym aby droga była przejezdna i dlatego sprawdzam i interesuje się jak najwięcej żeby ludzie nie musieli płacić bo zresztą sama bym tyle za to nie zaplaciciła i nie poruszała bym tego tematu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przecież jest za daleko parking,tragedia by się stała, jak by mieli taki kawałek się przejść :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
I te plamy oleju pod oknami .. A taki dyzy piekny parking jest :D inni by sie p******i ze szczescia majac takie rozwiazanie tuz pod nosem ;) ale widac polaki pod same drzwi musza zajechac :/ Ale jaja to same ip ma kilka osób :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
a może tak naklejki "karny k..." nie da się ich odkleic :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam jedną taką naklejkę :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Drodzy sąsiedzi :-) wracam po półrocznej przerwie do Pacyfiku...zdążyłam sie juz zorientować, ze przenieśli kosze na śmieci z hali garażowej do pomieszczenia niedaleko wejscia do klatki. Czy po klucze powinnam zgłosić się do dendromu? Z góry dziękuję za pomoc :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tam pasuje klucz którego używamy do otwierania klatek schodowych także nie trzeba iść do dendromu ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Bardzo dziękuję :-) miłego dnia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ktos zniszczyl winde w klatce D

jestem ciekawa komu sie nudzilo i zniszczyl winde w klatce D , ta winda dobrze 6 mcy nie jezdzi a juz komus przeszkadzal wyswietlacz i lustro ! Dramat, i tacy ludzie mieszkaja w mojej klatce! Mimo iz administracja zabezpieczyla windy filcem, to niestety zniszczyli :( widac ze bydlo niczego nie szanuje i powinno na piechote doginac !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że w każdej klatce są podobne problemy związane z nieszanowaniem części wspólnych. W tym tępie nasze nowe osiedle niestety szybko przestanie wyglądać jak nowe. Ludzie myślą, że jak już kupili mieszkanie w nowym (prestiżowym?) bloku za 300tys to mogą wszystko ;(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cześć! Proszę o pomoc. Mieszkamy w Pacyfiku i nie wiemy jak dostać się do klatki za pomocą kodu; poinformowano nas że kod jest na kartoniku od kluczy, ale pomimo instrukcji zawartej przy domofonie, nie wchodzi. Czy ktoś mógłby krok po kroku opisać jak dostać się za pomocą kodu?

Z góry dziękuję! :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
#numermieszkania 4cyfrowy kod#
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również się tym zdenerwowałem, tak dobrze była zabezpieczona, a i tak ktoś zniszczył wyświetlacz. Rano tego dnia było ok, także ktoś w ciągu dnia uderzył, przekazałem info na portierni. Oczywiście ktoś, kto to zrobił musiał się ulotnić.

A czy wiadomo na jakim etapie jest oznakowanie drogi zakazem zatrzymywania pod blokiem? Dosyć irytujące jest to wymijanie się na takim długim odcinku, a aut przybywa to i ruch jest większy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie też strasznie to parkowanie denerwuje, zwłaszcza, że na wys. Atlantica niektórzy parkują po obydwu stronach chodnika i wtedy na prawdę ciężko jest przejechać, gdyby się coś działo to straż pożarna czy inne służby na nie miałyby jak przejechać... :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety sprawa znaku dot. parkowania jest ciezka. Mimo sprzeciwu wielu mieszkańców mało kto uzupełnił ankietę, wyrażając zgodę na postawienie znaku oraz np. ustalenia wysokości za składki remontowe (droga jest drogą prywatną-naszą,a nie mieasta, dlatego potrzebna jest zgoda wiekszosci mieszkancow). Po drugie droga należy też do Atlantica a oni nie pawają checią porozumienia się z nami w wielu kwestiach także tej. Dopóki wiekszosc mieszkancow nie wyrazi zgody , znaku nie bedzie. Według mnie sporo mieszkancow nie widzi problemu, dlatego parkują. Niestety głośno nikt się do tego nie przyznaje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie użytkowników forum , mieszkam w klatce E i czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć czy każde mieszkanie ma swój tunel wentylacyjny ? W każdy weekend nie jestem w stanie wysiedzieć w pokoju dziennym bo sąsiedzi z dołu akurat urządzają wiejskie karaoke - a ja mam wrażenie iż zamiast kratki wentylacyjnej mam nowy zestaw głośników , do tego smród gotowania wdzierający się do mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba mieszkania mają jeden tunel, ja niestety też słyszę sąsiadów z dołu... :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam w klatce D i slysze sasiadow jak sie pieprza ;) jakby ktos swinie zazynal :D takie bogate zycie erotyczne maja... Jedzenie tez czuje ;( ostatnio sasiadka dwa pietra pode mna leczo robila i wiedzialam ze to leczo i az na dol zeszlam zapytac czy aby napewno dobrze czuje :D mialam racje ze to leczo. Te kratki to najmniejszy problem , mnie w**wia ten zlom ktory od kilku mcy stoi pod blokiem na samym koncu luku drogi jak wjezdza sie do hali garazowej od strony parkingu ;( mam duze auto i ciezko mi tam wyjezdzac przez ten samochod co tam stoi... Nigdy nie znika, stoi od dluzszego czasu i nie jest przestawiany ! Niech sobie postoi na tym duzym parkingu nawet i rok skoro nie jezdzi?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mnie także strasznie denerwuje ten złom na zakręcie ale pozostałe samochody zaparkowane na drodze także... mam nadzieje ze jednak uda nam sie cos z tym kiedys zrobic! Jesli chodzi o smród smażonych kotletów od śasiadow to na początku bylam zalamana ale wybawieniem okzało się zamontowanie takiej klapy zawrotnej tuż za okapemhttp://www.klimamarket.pl/wentylacja/klapy-i-zawory-przeciwpozarowe/klapa-zwrotna-ms125.html teraz na szczescie juz zadne smrody nie dochodza :) denerwuje mnie tez to ze strasznie wieje przez te wywietrzniki w oknach, gdy jest silny wiatr tak swiszczy ze nie da sie spac...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja je w pip zakleilam te wywietrzniki :D tasma malarska i juz nic mi nie lupie ;) dzieki za cynk z klapa zwrotna ! Kupie to :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Denerwujący jest też ten burdel w budynkach które znajdują sie na przeciwko naszego bloku... Jak to wygląda...
Co do tego parkowania wzdłóż bloku to mam pytanie. Ten "pas zieleni" przy drodze należy do semeko czy do tych sąsiadów? Nie można by tej deogi poszerzyć? Pewnie już byla o tym mowa ale nir mogę sie doaUlac..
I jeszcze jedno pytanie.. W związku z tym ze dopiero sie wprowadzamy to mógłby mu ktoś napisać ile pi razy oko wynoszą miesieczne opłaty,czynsz itp(mieszkanir 62m+hala) ? Ile za ochronę? Ponoć nie wsYstkie klatki już za nią placą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
im to chyba chodzilo, zeby ladnie to wszystko wygladalo z pasem zieleni :) i cos nie wyszlo, bo teraz tam auta sobie parkuja na tym pasie :D
Dendrom o ten pas dbal w lato, bylo ladnie :) a teraz szkoda słów..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak myślicie, kiedy oddadzą w końcu nasz aquapark do użytku?
Biorąc pod uwagę ile pracy mają jeszcze w środku do wykonania oraz ilość testów i certyfikacji jakie będzie musial aquapark przejść przed otwarciem, to może to być czerwiec ale 2017.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mówili o czerwcu 2016 ale... Końca nie widać ;)
Ponoć muszą do końca roku skonczyc bo inaczej będą musieli oddac kase dla UE ..

A pytanie innej beczki. Czy ktoś robil sobie może garderobe u stolarza? Jaki to był koszt? Ja mam taką na ok 2,6m2 i tak sie zastanawiam czy na własną rękę oplaca sie robić (castoramy, ikea) czy lepiej u stolarza.. Może kogoś polecacie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja mam 2.4 m tez w aquasferze i zrobilam sobie z ikei Kallaxy :D :) wyszlo mi 2tys. A jest miodzik :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam garderobę u stolarza...same półki ,a po bokach dwa drążki.. dużo miejsca na układanie rzeczy..pod drązkami też miejsce użytkowe na kosz na bieliznę,odkurzacz...itd...cena 1 tyś zł..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wow, niezła cena :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej wam
Chciałem sie Was zapytać jak wam się mieszka w pacyfiku?. Aktualnie czekam na klucze do mieszkania na 8 pietrze w klatce E.
Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania żeby nie dać się wyciulać
Czy słychać bardzo sąsiadów?
Czy światłowód jest doprowadzony do tego bloku?
Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hej :) nie wiem czy jest światłowód bo mamy zwykłą kablówke z limesa. Albo facet nam odradzal światłowód albo go nie było... Mąż sie tym zajmował :) co do sąsiadów to ja osobiście ani ich nie słyszę ani nie czuję co gotują. Słychać oczywiście remonty ale to oczywiste :)

Ps. szkodą za tak mało mieszkańców chodzi na spotkania wspólnoty bo cudowne kwiatki tam wychodzą... Trochę to śmieszne że sami nie dbamy o nasze sprawy.. Może warto takie spotkania robić na hali garażowej? Może wówczas więcej osób będzie obecnych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aahaaa a przy odbiorze warto sprawdzić czy ściany mają kąty.. Bo u nas masakra z tym wyszła przy remoncie... Okna, kąty w oknach (u nas poprawiali bo mieliśmy okrągłe kąty ;) ), czy nie ma górek na podłodze... Ogólnie i tak jeśli traficie na takiego młodego kierownika ktorego bawic bedzie kazda Wasza poprawka to trzeba bedzie powalczyć zeby w ogole cos zrobił...niestety
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzieki za info :). Sprawdzily sie twoje słowa odnośnie mieszkania porysowane szyby, problem z katami i peknieciami zobaczymy jak poprawią. Wqurwiony jestem bo czlowiek chce odebrac mieszkanie a tu kwiatki. Zamiast juz remontowac to trzeba czekac az poprawią. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Miałeś takiego młodego kierownika budowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam takie pytanie: czy ktoś wie jaką mamy twardość wody?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w/g danych PEWIK GDYNIA za I kwartał 2016 woda w Redzie jest ,,średnio twarda,,
... ja też szukałem takiej informacji dla zmywarki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć! A czy ktoś korzysta tu z limesa?? Czy ma ktoś problem z zacinanym obrazem? Piksele, "stop - Klatka"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszam do dołączenia do grupy Aquasfera Pacific na Facebooku. Udostępniane są bieżące sprawy wspólnoty, sąsiedzkie pytania :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Reda

Niebieski Bursztyn (3 odpowiedzi)

Osiedle zlokalizowane jest w urokliwej, zielonej części Redy przy ul. Bosmańskiej, niedaleko...

Szukam ekipy remontowej w Redzie stan deweloperski od sierpnia. (5 odpowiedzi)

Szukam solidnej firmy remontowej do kawalerki (35,5 m2) stan deweloperski w Redzie od sierpnia.

Kameralne Tarasy (46 odpowiedzi)

Reda jest dobrze skomunikowana z Trójmiastem, a tym bardziej samo osiedle Kameralne Tarasy, które...

do góry