Widok

Wybory II tura - WAŻNE PYTANIA

Przed nami II tura wyborów, może przedstawmy kandydatów i podsumujmy ich dotychczasowe działania na rzecz społeczeństwa.
1. Kim jest p. Kalkowski i co zrobił dotychczas? Czy jest animatorem życia społecznego, czy ma wizję rozwoju gminy, jak angażował się w działania na rzecz współmieszkańców, z czego jest znany? Niestety, dotychczas p. Kalkowski nie zrobił NIC, niczym się nie wykazał, nie angażował się w życie społeczne, nie działał nawet w szkole ani w kółku różańcowym. I pewnie dalej żyłby sobie zajęty tylko sobą i swoimi sprawami, gdyby nie droga S6, miała przebiegać przez jego działkę, więc podniósł lament i zaczął działać. Nie jednak dla dobra wspólnego mieszkańców całej gminy, tylko swojego, w myśl zasady droga może być u sasiada, ale nie u mnie. To dlatego my mieszkańcy Bojana i Koleczkowa nie liczyliśmy sie zupełnie, p. Kalkowski i jego druzyna zostawili nas z problemem drogi samym sobie. To daje pogląd, jakim wójtem będzie p. Kalkowski i czyim interesem bedzie sie kierował. Widać, że wbrew temu co mówi, nie ma żadnej wizji rozwoju naszej gminy. Plotki z tego forum odnośnie jego korupcyjnych inklinacji stawiają go dodatkowo w złym świetle.
2. Kim są mocodawcy p. Kalkowskiego? Co dotychczas dla Bojana i dla gminy zrobił p. Haze?. Był radnym w sejmiku i przed wyborami dużo obiecywał. Proszę pokazać mi co zrobil i co załatwił dla nas, proszę wskazać boisko, drogę, chodnik, ścieżkę rowerową czy plac zabaw które zostały wybudowane ze srodków pozyskanych przez p. Haze.
A może dla Bojana i gminy zrobił coś p. Hirsz? Był wójtem,ale chyba najgorszym w całym 20 letnim okresie samorządów. Za jego kadencji gmina się wręcz uwsteczniała. Przypomne tylko budowe hali w Szemudzie, gigantyczny kredyt, zablokowane inne inwestycje, wszystko, aby się pokazać, teraz utrzymanie tej hali pochłania ogromne koszty z budżetu gminy, bo taki obiekt w takim miejscu nie jest w stanie zarobić na siebie, wykorzystanie tak duzego obiektu ogranicza się do pogrania w piłke i do turnieju baśki. Za czasów p. Hirsza oświata w ogóle się nie liczyła, nie inwestował w szkoły, to on zlikwidował szkołę w Karczemkach. Ale jego kadencja miała też i dobre strony. Zostały wybudowane dwie drogi. Jedna z Karczemek do Warzna, ale nie wystarxzyło pieniędzy i asfalt kończy się koło...tak, możecie pojechać i sprawdzić, koło zabudowań p. Haze. Druga droga to akurat plus dodatni: z Kielna do Koleczkowa /notabene koło p. Hirsza/, bo ona akurat dobrze służy mieszkańcom. Kiedy na spotkaniach przedwyborczych p. Kalkowskiego p. Hirsz mówi o poprawieniu pracy w urzedzie gminy to można słuchać tego ale tylko z uśmiechem politowania, to on bedąc wójtem - urzędnikiem - przechadzał się po urzedzie w kapciach i organizował pracownikom modlitwy i msze świete. Całe szczęście, że p. Hirsz nie dokończył kadencji - został odwołany - takim był super wójtem z kompetencjami.
Jestem też ciekawy, ile prawdy jest w plotce, że zastępcą wójta w przypadku wygranej p. Kalkowskiego bedzie pani Hirsz - żona pana Hirsza.
Zanim oddacie na nich głos, zastanówcie się, bo oni nie mają żadnej wizji rozwoju, nie mają kompetencji i nic dla nas nie zrobili. Bedzie to republika kolesi i beton, który już w naszej gminie był dzięki tym panom - przypomnijcie to sobie dobrze. Ci panowie dwaj już sobie wójta wybrali, teraz Wam chcą go wcisnąć, a potem załatwiać bedą swoje sprawy, tak, jak robili to dotychczas.
Obecny wójt może i nie jest najelokwentniejszy, może nie wszystko robi dobrze, ale na pewno widać, że stara się dzielić pieniadze równo, tak aby wszystkie miejscowości naszej gminy coś otrzymały i rozwijały się w miarę równomiernie - przykłady to nowe szkoły i sale w różnych miejscowościach nie tylko w jednej, co prawda nie budowa nowych dróg ale naprawa już istniejących - te drogi są w coraz lepszym stanie, to wspomaganie finansowo wielu instytucji. Pamiętajcie też o nowych inwestycjach w gminie - choćby kanalizacja i sale gimnastyczne w Bojanie i Kielnie - nasza gmina wg. Urzedu Marszałkowskiego zajęła pierwsze miejsce w wykorzystaniu środków unijnych wśród gmin wiejskich. Obecny wójt nie umie się tym chwalić, ale widać gołym okiem, że nasza gmina się rozwija, co ważne równomiernie wszystkie miejscowości i jest coraz ładniejsza - prawda, że trwa to wolno, ale tak krawiec kraje, jak mu materiału staje.
Zastanówcie się, czy chcecie równomiernego i zrównoważonego rozwoju całej naszej gminy i wszystkich miejscowości, czy szybkiego doinwestowania ale tylko Karczemek i ewentualnie Kielna.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Przejazd ulicą Majora Bojana w chwili obecnej jest niezłym wyczynem nawet jeśli posiada się samochód terenowy. Pan Haase będąc w Sejmiku w głównej mierze przyczynił się do remontu drogi 218 która rozpocznie się w przyszłym roku. Doczekamy się chodników i bezpiecznych przejść przez jezdnię z myślą o naszych małych pociechach którzy są naszą przyszłością.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja i moja rodzina jesteśmy za obecnym wójtem. Dajemy jeszcze jedną szansą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
szkoda ze uzywajac takiego nicku kłamiesz tak perfidnie!!!
swoja droga skoro uzywasz juz nazwisk, pisz je poprawnie!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proszę wszystkich piszących głupoty na temat innych osób o rozwagę, gdyż takie rzeczy są karalne pozbawieniem wolności do lat 2 oraz grzywną.
Po adresie IP zostanie ustalona tożsamość delikwenta i będzie miał niezłe tarapaty.

http://www.legeo.pl/porady/pytanie/4957/czy-jest-szansa-ze-ktos-kto-mnie-oczernia-w-internecie-odpowie-za-to
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dobry duszku, nie strasz. Nie napisałem niczego, czym mógłbym urazić kogokolwiek - nie szkaluję tych Panów, nie obrażam ich, nie podaję nieprawdziwych informacji. Ci Panowie są osobami publicznymi, ubiegali się lub ubiegają o urząd z naszego nadania, tak więc mamy prawo oceniać ich dotychczasową działalność. Wyraziłem swoją opinię w oparciu o fakty, które można sprawdzić, jest to zresztą nie tylko moje zdanie, podziela je bardzo wielu mieszkańców naszej miejscowości i gminy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zawiedziony to Ty dopiero będziesz, jak wygra p. Kalkowski - chociaż chciałbym się mylić. Używając nazwisk pisałem je fonetycznie, nie muszę znać pisowni nazwisk tych Panów, ale jeżeli Cię to tak bardzo uraziło - serdecznie Cię przepraszam. Swoją opinię na temat tych panów wyraziłem w oparciu o fakty - masz może inne zdanie? Czy p. Kalkowski jest znanym społecznikiem, coś dotychczas zrobił, jego pasją jest może działalność społeczna i potrafi za sobą pociągnąć innych, jest inicjatorem działań w śro0dowisku lokalnym? Wyprowadż mnie też z błędu w ocenie działalności pana Haze i Hirsza. Odnośnie propozycji przyszłego zastępcy wójta napisałem, że jest to wieść gminna.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kolesie i beton to obecna ekipa. Prowadzone inwestycje to totalna lipa i kicz, do tego finansowana nie z dotacji a kredytu. Jak wyglada współpraca Gminy z sąsiadami? Czemu obcięto kursy PKS? Może jakiś ziom bez samochodu opowie jak dojechać do Wejherowa mieszkajac Koleczkowie? Albo do Szemudu, który jest w sumie pod nosem? Znam Ryśka Kalkowskiego kilka lat i uważam, że to właśnie on coś jest dla nas w stanie zrobić. Ilu z nas zrobiło u niego prawo jazdy? Ilu jest tak cierpliwych a jednocześnie wytrwałych ludzi? To nie jest jakis przybłęda, ale człowiek, który ma w swoim dorobku bardzo wiele. Rysiek w czasie afery korupcyjnej pracował w PORD. I co? Został kierownikiem! Zmiany, jakie wprowadził widać gołym okiem. Czy ktoś o brudnych rękach, lub jak woli beton oferma z nikąd dostałby awans po wejści prokuratury? Pomyslcie. A dla tych, co myslą, kim jest Rysiek Kalkowski polecam:
http://www.kww-razem.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie będę głosował na pana Kalkowskiego ze względu na nieodpowiednie zdyskredytowane osoby które nim sterują jest pacynką w ich rękach.Jeżeli dojdzie do władzy to będzie tragedia dla gminy. Jego spotkania wyborcze są pełne bajerów i obietnic bez pokrycia. Bardzo dobrze posługuje się socjotechniką i wielu daje się na to nabrać(jesteście najlepsi wspaniali głosujcie na mnie itd itp............)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Najważniejsze jest to żeby dać jeszcze jedną szanse Panu Engelbrechtowi...tylko radni muszą skuteczniej działać...wójt sam nic nie zdziała...ale lepiej żeby on już dokończył, co trzeba, a nie Pan Kalkowski zacznie dopiero się wdrażać...a jak już się wdroży to miną 2 lata. Dlatego dajmy szansę obecnemu Wójtowi. Kalkowski to jedna, wielka porażka i te posty odnośnie drogi S6 to prawda. Gdyby nie to, że ta trasa miała przechodzić przez jego działki to dałby sobie spokój. A co do części spekulacji na temat łapówek, też łatwo można sprawdzić..

PANIE KALKOWSKI ZREZYGNUJ PAN, BO POTEM NIE BĘDZIE PAN MÓGŁ LUDZIOM W TWARZ SPOJRZEĆ, JAK BĘDĄ SZUKAĆ BŁĘDÓW W PANA PRZESZŁOŚCI...DLA WŁASNEGO HONORU....

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I jakby kto się czepiał mojego postu, to od razu mówię, że nie jestem za żadnym PO, PiS i innymi, ale jestem za człowiekiem, który ma działać dla naszego dobra

GŁOS ODDAJMY NA OBECNEGO WÓJTA...JA TAK ZROBIĘ, A MIESZKAM W BOJANIE...BO PAN KALKOWSKI MUSI O WIELE BARDZIEJ ZAANGAŻOWAĆ SIĘ W SPRAWY GMINY, TO POTEM MOŻEMY PODYSKUTOWAĆ O WYBORACH NA WÓJTA...MOŻE NAJPIERW ŚCIEŻKA RADNEGO, A NA STANOWISKO WÓJTA TRZEBA SOBIE ZASŁUŻYĆ...

Choć znam Pana Kalkowskiego i z czystej uprzejmości odpowiem mu dzień dobry, bo szacunek należy się każdemu, ale jeżeli mamy taką a nie inną możliwość zagłosujmy na Pana Engel brechta...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kazimierz Potrykus oficjalnie poparł Zbigniewa Engelbrechta jako kandydata na Wójta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja bede głosować na starego wojta. Mam dziecko niepełnosprawne. Dla dzieci takich jak moje stary wojt robi dużo. Są busy, wożą dzieci do Gdyni i to już od dawna, chyba nasza gmina była pierwsza z tymi busami z gmin wiejskich. W Kielnie jest dobra szkoła, nawet jest winda! Dzieci na wózkach mogą jechać na piętro! Jest dużo specjalistów i dzieci mają rożne lekcje, nawet rehabilitację.Daje pieniądze na "Wspólną Scieżkę" A pamietacie jak pan Hirsch chciał wszystkie nasze dzieci gdzieś wysłać albo trzymać w domu. Za to, co pan Engelbrecht robi dla niepełnosprawnych będę na niego głosować. Pisze to bo wiele osób które nie mają takich problemów i nie wiedzą jak to ciężko to pewnie nawetnie orientuje się w tej sprawie. A to jest ważne dla wielu rodzin.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Panie obserwator, anonimowo to sobie można. Poza tym:
1.Kandydaci muszą legitymować się nieposzlakowana opinią, więc: A co do części spekulacji na temat łapówek, też łatwo można sprawdzić.."- od takich rzeczy mamy organa ścigania- ma pan coś do powiedzenia, to nie w tym miejscu i nie w tej formie;
2.odnośnie drogi S6- dobrze, ze chłop się obudził i działa, każdy może. A ze zauważył, że w gminie źle się dzieje, to co w tym złego? Skrzyknął wielu znanych ludzi, stworzył komitet wyborczy i będzie działał. Jak na tak krótki czas wiele osiągnął.
3. PANIE KALKOWSKI ZREZYGNUJ PAN, BO POTEM NIE BĘDZIE PAN MÓGŁ LUDZIOM W TWARZ SPOJRZEĆ, JAK BĘDĄ SZUKAĆ BŁĘDÓW W PANA PRZESZŁOŚCI...DLA WŁASNEGO HONORU....

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panie biznesmen z Bojana od pieców- postrzelaj se pan to może przejdzie. Honoru nie można mylić z humorem, a Kalkowski pokazał jak działać szybko i skutecznie. Szacun dla takich jak on!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
każdy ma coś za uszami !!!! Panie Grabek...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie tak- każdy. Nawet wójt. Może porozmawiamy o tym publicznie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczekasz pan jak pies za swojego pana. A co ten pan zrobił dla swojego psa? Jak wygląda Bojano? Poza kościołem, z którym władza świecka nie ma nic wspólnego nie ma nic. Idąc do domu trzeba iść poboczem. Jechał pan za kierownicą tira? Mijał się pan tirem? A gdzie miejsce dla pieszego? Zlazł pan z asfaltu w taki dzień jakich wiele ostatnio? Do tego w mokasynkach? A co z polnymi drogami po których szaleją gówniarze na motorkach? Za mało złego się stało? Zabite dziecko to co?
Tak, tak, dajmy szansę. Jeszcze jedną i jeszcze jedną. Zmieńmy radnych. Doskonały pomysł. Ile jest warty lider, który nie umie porwać za sobą ludzi?
Nie wójt, ale radni. Coraz lepiej. Wspólczuję.
Na prawdę przemyślmy co nas dalej czeka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaki mam wybór? Z tych dwoje wybieram Pana Engelbrechta...i kończę temat, adrugim Panu już nie chcę się wypowiadac. Zesztą Pan Kazimierz Potrykus poparł Pana Engelbrechta..i wszystko jasne, kto wygra..nie można działac gminą, jeśli nie ma się doświadczenia w tym zakresie. To jest tak jakby z dnia na dzień Pan pracujący na produkcji, miał pełnic funkcję dyrektora finansowego..w firmie...i takie jest moje zdanie..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawie Pan to ujął... Pomijam tutaj poziom wyksztalcenia... Nie wspomnę, że nauka służy nabyciu określonemu sposobowi myślenia. Inżynier mysi myśleć jak inżynier. Prawnik jak prawnik. Mamager jak jak dyrektor. Jakich umiejętności nabywa się zdobywając średnie wykształcenie? Jak Pan Engelbrecht.
Pomyślmy dalej. Kierownictwo jednostki budżetowej, po przejściach z aferami o korupcję. Tak, każdy temu podoła. Nie trzeba wiedzy, doświadczenia. Wystarczy przyjść i posada jest. Bez zobowiązań, decyzji. Chyba nic głupszego nie da się powiedzieć.

Ma się to zdanie. Na prawdę współczuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Bojanie i w KOleczkowie i tak napewno większość znów będzie głosować na pana Kalkowskiego... i każdy z osobna ma swoje podejście do tego... napewno nie można wpływać na ludzi takimi oszczerstwami....
NIECH KAŻDY ZAGŁOSUJE ZGODNIE ZE SWOIM SUMIENIEM I PRZEKONANIEM !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wydaje mi się, że ma Pan problem z czytaniem ze zrozumieniem. Otóż jeszcze raz postaram się Panu to wytlumaczyc. Jeżeli ktoś pracuje na produkcji, z dnia na dzień nie może wskoczyc na wysokie stanowisko, powiedzmy jak dyrektor finansowy, bo tak sobie zażyczył, takie ma marzenie....czy chciałby Pan, aby taki pracownik zarządzał firmą, w której Pan pracuje, nie mając bladego pojęcia "z czym to się je"...ja nie !!! Prawie pewne, że firma w możliwie najbliższym czasie miałaby kłopoty z płynnością finansową, spadłaby rentownośc. Na tym trzeba się znac. A do tego potrzebne jest doświadczenie...i nie chodzi mi o to, że prawnik musi byc prawnikiem...bo jak najbardziej może zacząc studia o profilu rachunkowośc, czy jeszcze coś innego...ale nikt nie zatrudni takiej osoby zaraz na dyrektora, czy głównego księgowego...to są lata praktyki...i tak samo jest w samorządach...mimo, że obecny Wójt posiada wykształcenie średnie, a Pan Kalkowski wyższe, to Pan Engelbrecht ma doświadczenie...i jeszcze raz powtarzam, że w tych wyborach nie ma idealnych kandydatów..ale kogoś trzeba wybrac...czy Pan Kalkowski od razu, tak szybko wdroży się w sprawy gminy? Dla mnie nie jest doświadczeniem wyjście na ulice i pikietowanie..najpierw należy sprawdzic się w funckcji radnego..a jeżeli godnie będzie pracował na rzecz mieszkańców to w następnych wyborach może wziąźc udział..jestem osobą ostrożną i nikt nie da mi wmówic bajerów, że jak Pan Kalkowski zostanie Wójtem to nasza gmina będzie krainą mlekiem i miodem płynąca...nie przy tych kandydatach...dlatego głosuje na obecnego Wójta...ze względu na doświadczenie...bo taki mamy wybór. Każdy ma coś za uszami, i nie chce nikogo obrażac...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie Gicek, jak pijany płota. Chlapie pan co ślina na język. Do Pana to chyba trzeba drukowanymi literami:
1.Czy praca na stanowisku kierowniczym w jednostce budżetowej, która to musi wdrażac wiele z unijnych projektów, musi realizować własny budżet i jest rygorystycznie z tego wszystkiego rozliczana, do tego w czasach ocierających sie o zarzuty korupcji postawione wielu osobom nie wymaga nadprzyrodzonych wręcz zdolności? Wie Pan jak tam, teraz patrzą na ręce? Gdyby Pan Kalkowski nie znał się na rządzeniu, nie miał wiedzy na temat funkcjonowania instytucji państwowych na pewno dawno robiłby coś zupełnioe innego. Jak dla mnie stanowi to doskonałą rekomendację.

I WŁAŚNIE TO MÓWI MI, ŻE RYSIEK KALKOWSKI JEST OSOBĄ, KTÓRA NIE BOI SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ANI PODEJMOWANIA TRÓDNYCH DECYZJI. Pan Engelbrecht natomiast chowa sie za drzwiami swojego gabinetu, na domiar złego mniej niż powinien. Jak Pan, Panie Gicek wytłumaczy na przykładzie własnego podwórka: Bojana nastepujący fakt: Czemu powstałą ścierzka prowadzi jedynie od nowej remizy do sklepu Pana Nadolskiego? Proszę powiedzieć ile dzieci codziennie naraża swoje zycie maszerujac do szkoły z kierunku Koleczkowa? Może przypomnieć z kim są związani osobnicy po obu jej końcach? Tak właśnie wyglada dotychczasowy wójt i jego świta. Moim zdaniem czas najwyższy to zmienić!

2. Mr Potrykus. I co z tego, ze udzielił poparcia? Ma moc oddania 10.000 głosów? Ma wpływ na ludzkie umysły, czy moze postawi szpaler mundurowych i zmusi ludzi do określonego sposobu myślenia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czytając posty na forach cały czas padają pod pana adresem zarzuty korupcyjne, proszę odpowiedzieć czy miał pan sprawę o korupcję, czy nie. Zamiast odpowiadać na zarzuty, pana elektorat cały czas wymyśla historyjki i opowiada bajki, obrażając, strasząc i szydząc. Czy tak pan chciałyby sprawować swój urząd, nie szanując nikogo. A w ogóle pańska świta na spotkaniach to nieciekawe towarzystwo" cwaniaczków i starych wyg" a ludzie od księdza, którzy weszli do rady również są bez doświadczenia ( śpiewaczka i elektryk) co robi na pana spotkaniach Hasse i Hirsch, jak pan ma zamiar rządzić gminą bez doświadczenia i bez urzędników wprowadzając kogo? Cały czas opowiadane są historyjki, proszę napisać jak pan chce realizować już zaczęte inwestycje i z kim - wirtualnie?
PROSZĘ SKOŃCZYĆ Z TĄ PROPAGANDĄ OBŁUDY I FLAUSZU A PRZEJŚĆ DO KONKRETÓW!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wy chyba forum pomyliliście!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Konkrety panie Kalkowski !!! Checmy KONKRETÓW ! Czy może musi pan najpierw iść zapytać Hazego co odpisać o zarzutach korupcyjnych ??!! Mieszkańcy Gminy nie chcą figuranta na stanowisku wójta !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Szanowny Panie:
1. W środę będzie spotkanie- zapraszamy
2. Skoro Pan Kalkowski kandyduje, oznacza to że nie ciązą na nim żadne wyroki ani zarzuty, prawda?
3. Szykukuję zmiany na stronie www z której dowie się Pan, najpóźniej jutro co i z jakich środkó będzie finansowane;
4.Pan Kalkowski z racji zawodu jest ekspertem ruchu drogowego. Z tej racji na pewno poprawi się poziom bezpieczeństwa w całej gminie. Tu chodzi o nasze dzieci!
5. Głeboko mam Hasse i Hirscha. Dobrze znam Ryśka i zawsze mogłem na niego liczyć. Nie miałem pracy, nie maiłem jak utrzymać rodziny. Rysiek pomógł mi, zupełnie bezinteresownie zdobyc nowy zawód. Obecnie jestem zawodowym kierowcą i to tylko i wyłącznie dzięki niemu. Nawet teraz, jak miałem wypadek i nie starcza mi na utrzymanie rodziny to pomaga mi zlecając różne prace. Znam wielu ludzi i do wielu czuję obrzydzenie. Jednak tyle pomocy i serca ile doznałem od Pana Kalkowskiego nie zawdzieczam nikomu. I JESTEM PEWIEN, ŻE BĘDAC WÓJTEM, MAJĄC WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI ZROBI DLA LUDZI DUŻO DOBREGO. BO TO DOBRY CZŁOWIEK, NA CO JEST WIELE DOWODÓW. CHOCIAŻBY OSIĄGNIĘTY WYNIK POMIMO TAKIEGO OPLUWANIA JAK TUTAJ.
5. Skoro elektryk może zostać Prezydentem RP to może również zostać radnym, bo tak chce naród. Pani Ola i Pan Kazimierz zrobili bardzo dużo dla naszej społeczności i to dobrze, że to właśnie oni będą nas reprezentować a nie jakaś czerwona zaraza plująca na nasze uczucia religijne!
6.Obłuda i fałsz: poczytaj se Pan wypowiedzi, w tym własną. Kalkowski = złodziej, oszust, marionetka. Coś pominąłem? A co przemawia za wójtem? Że jest to zostać musi? Coś mało i Bojano już powiedziało: Panu Engelbrechtowi dziękujemy za występy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
do pkt.2
kto został prezydentem Olsztyna
radnym w Zabrzu
w tym kraju jedno nie wyklucza drugiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
panie Grabek pan jest.... czy pan udaje??????
a czytając pana wszystkie posty to.... podstawówka się kłania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
skąd Wy się tu wzieliście? Jessuuuuuuuuu!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do pkt.3
znaczy, że pan pracuje dla pana Kalkowskiego??????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
do pkt.4
że ktoś jest instruktorem nauki jazdy bądź egzaminatorem nie znaczy, że jest ekspertem ruchu drogowego
tyle w tym temacie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czym niby jestem? Mam ukończoną tylko podstawówkę a reszta to kwestia samouctwa. Nie tylko ja robię błędy panie szanowny. jakoś nie chce mi się uzywać worda a potem wklejać coby błędów nie robić bo poziom wypowiedzi przedmówców nie zacheca do jakis wyszukanych starań. Komuch pozostanie komuchem i nie ma na to rady. Po prostu musi wymrzeć pewne pokolenie i nie ma na to rady :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hahahha,wymrzeć a co to za słowo? Yyyyyyyyyyy....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Microsoft Word pan nie nie piszesz na forum
tylko pan wpisujesz treść a to podkreślone na czerwono oznacza, że pan popełnił błąd ortograficzny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rozumie pana Grabka, że dobrze mówi o Kalkowskim bo jemu pomaga ale nie można być tak naiwnym , przecież jest dożo osób, które dawało mu łapówki, jak prowadził naukę jazdy, każdy wie, kto zdawał prawo jazdy, że bez l łapówek się zdać jest bardzo ciężko, więc ta przeszłość korupcyjna jest i zarzuty, które mu stawiano ciążą na nim jak .........
Nie można mówić, że ma się gdzieś zaplecze Kalkowskiego są to konkretne osoby Hirsch i Hasse, którzy są znani z różnych rzeczy........
odnośnie dróg i chodników, obecnie Bojano będzie jednym placem budowy najpierw media ( kanaliza i gaz ), który będzie kładziony przez następne dziewięć miesięcy a potem drogi i chodniki , proszę się tym zainteresować od tego są radni aby o tym informowali
trasa S6 to nie żadne osiągniecie pana Kalkowskiego tylko chronienie własnych działek( Hirscha i Kalkowskiego czyli własny interes)
Ja boję się tego pseudo nowego układu bo za nim się kryją niebezpieczni ludzie co widać na zebraniach Kalkowskiego
A SAM KALKOWSKI PRZEDSTAWIŁ SIĘ JAKO CZŁOWIEK IDĄCY PO TRUPACH DO CELU I NIESTETY BARDZO " CHAMSKI"
REASUMUJĄC KALKOWSKI I JEGO ŚWITA = SKOK NA WŁADZĘ W GMINIE ALE KTO SIĘ ZA TYM KRYJE WIDAĆ PO WYPOWIEDZIACH NA FORUM : AGITACJA. ZASTRASZANIE I NIESTETY CHAMSTWO!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawe. Zarzucanie korupcji, podnoszenie argumentów o niedoświadczeniu czy proste wręcz obrzucanie błotem. Na życzenie cytaty...

Osobiscie uwielbiam ten etap dyskusji gdy wobec braku argumentów podnosi się wątki "a u was biją murzynów".

Gdyby było tak cudownie jak twierdzą co niektórzy to tacy jak Kalkowski wraz ze swoja ekipą nie zebrałby więcej niz 200 moze 300 osób i to tylko ze swojego otoczenia, czyli ludzi takich jak ja. Tak się nie stało. Czemu? Umie ktoś to racjonalnie wytłumaczyc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taaak??? Serio? A potem ctrl+c i znowu ctrl+v i na forum mamy piękną, bezbłędną treść, prawda Panie mądraliński?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie nie pracuję. Zleca mi czasem różne rzeczy i to od wielu lat. Dodam, że jest to wymiana o charakterze barterowym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O pan Grabek zmienił formę wypowiedzi. Bezbłędny, elokwentny, ale... jak pan sam napisał, jest pan z jego otoczenia. Czyli pan agitował tak jak reszta sztabu wyborczego, czyli...
Jesteście jak chorągiewki jak wam zawieje tak trzeba się ustawić.
ps.
nie głosuję ani na pana K. ani pana E.
ps. 2
nie odniósł się pan do odpowiedzi na pkt. 2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmiany są konieczne!

Nasza gmina była i jest źle zarządzana. Peany na rzecz obecnego wójta naszej gminy są niczym nie uzasadnione.
Przykładem jest szkoła w Bojanie. "Wywalono" miliony zł na tę inwestycję, a zabrakło groszy na zgrabny "domek" dla "prądu". Stoi taka paskuda (słupy z transformatorem) tuż przed szkołą i aż dziw bierze, że rodzice nie myślą o bezpieczeństwie własnych dzieci... To ja kiedyś na zebraniu wiejskim spowodował, że tę paskudę ogrodzono płotkiem około metrowej wysokości, ale to jest za mało. Czy musi dojść do wypadku, aby tę paskudę odpowiednio zabezpieczyć przed dziecięcą fantazją?
Drugi przykład, to tak zwana infrastruktura, czyli dostęp do cywilizacji poprzez drogi gruntowe i elektroniczne, głównie telefon i internet. Bezpowrotnie zmarnowano szansę na zmianę tego stanu rzeczy. Dlaczego nie zostały połączone inwestycje "gazowe" i "kanaliza"? Co stało na przeszkodzie aby przy okazji "pochować" w ziemi napowietrzną pajęczynę energetyczną i ułożenie dodatkowych rur na kable teleinformatyczne? Pieniądze? To jest właśnie dowód nieudolności w zarządzaniu.
Trzeci przykład, niewiedza. Co to jest droga i pogoda nie będę tłumaczył. W Bojanie mieszkam już jakiś czas. Przy gminnych drogach nigdy nie wykonano rzeczy najprostszej. Rowy na wody opadowe i z topniejącego śniegu. Wykonywane były czynności odwrotne. Już kilka tygodni temu na moją "ulicę" wjechał wielka jak stodoła maszyna. Facet zniszczył to co ja ręcznie: szpadlem, kilofem i grabkami zrobiłem. "Wyrównał" powierzchnię "ulicy". Zgarnął "wypiętrzenie" ze środka na boki! Na drugi dzień spadł obfity deszcz i nasza "ulica" zmieniła się w eleganckie grzęzawisko. Moja urzędowa pisemna prośba o przywrócenie stanu pierwotnego pozostała bez odpowiedzi. Znowu musiałem ręcznie wykonać rowki do odprowadzania wody na boki, aby woda i błoto nie płynęły i nie wieżdżały na nasze podwórko, które nie jest zabetonowane. Ale następnym razem, to chyba będę musiał dać komuś w mordę...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę pokazać osiągnięcia Pana Kalkowskiego na szczeblu samorządności jakiej kolwiek. Z mojej wiedzy wynika ,że trasa S6 przy której Pan Kalkowski się "ujawnił" to bardziej sprawa prywatna aniżeli społeczna i nie zatwierdzono jeszcze jej przebiegu - czyli sprawa w toku.
Poza tym jednym wydarzeniem z udziałem Pana Kalkowskiego ,innej wiedzy na temat Jego zaangażowania społecznego nie posiadam. Nawet w Radzie Sołeckiej czy też sołtysem nie był. Pewnie do tej pory też nie uczestniczył w zebraniach wiejskich .
Będę wdzięczny za pokazanie mi jego społecznikowskiej postawy w jakiejkolwiek dziedzinie życia społecznego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Panie Grabek, to jest spowodowane brakiem informacji i niewiedzą ludzką oraz chęcią przejęcia władzy za wszelką cenę Kalkowskiego i jego kolesi H & H + B
A takie osoby jak pan "poczciwi głupcy" są do tego wykorzystywani - jak się ich nakręci, to za wszelką cenę będą głosić RAJ NA GMINIE jak zostanie wybrany Kalkowski.
Sam pan pisałeś, że nie masz wykształcenia, skończyłeś tylko podstawówkę, a ubliżasz tym co są bardziej i lepiej wykształceni niż Ty mówiąc, że są głupcami. Nie jest pan w stanie wszystkiego dobrze zrozumieć i skojarzyć fakty.
Ponadto ubliżasz pan panu Engelbrechtowi, a on ma w przeciwieństwie do pana średnie wykształcenie - takich ludzi zalicza się do inteligencji, a jak twierdzisz, że nie to ubliżasz tym wszystkim, kórzy takie wykształcenie mają.
Doświadczenie, czyny mierzalne w praktyce, niewirtualne przesunięcia drogi S 6, która nie wiadomo kiedy zostanie umieszczona w miejscu dla wszystkich odpowiednim o niczym nie świadczy, a prezentacja multimedialna, przeprowadzona na bardzo miernym poziomie, świadczy o tym, że jest to wielka mistyfikacja, za którą stoją ludzie żądni chorobliwie władzy, bez której nie potrafili by żyć.
Na pewno mają jakieś poparcie ale nie jest to głos większości, tylko osób, które dały się zmanipulować, popierają Kalkowskiego w dobrej wierze i znowu się zawiodą, że znów ich ktoś oszukał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co ma Olsztyn lub zabrze do Pomorza?

Z wykształceniem to był żart. Od zawsze robiłem błędy ortograficzne, ale jakoś nie ubolewam nad tym- przeszedłem stosowne badania, umieścić skan? Uzyskane dyplomy również? Poza tym nie wiem, w którym miejscu jestem niekonsekwntny?

Poza tym raz zarzuca się Panu Kalkowskiemu, ze nie uczestnizy nawet w kółu rózańcowym, za chwilę, że otacza sie kościelnymi, cytuję: śpiewaczką i elektrykiem. Towarzysze, trochę rozwagi w wypowiedziach. Marks patrzy na was!

Tylko twrdogłowy komuch może komuś zarzucać, że jest zaradny. Czy to zbrodnia, ze umie zatroszczyć sie o swoje sprawy? Dla mnie jest działanie in plus, ponieważ nie wierzę, ze moich interesów może obronić jakaś oferma.

Tak więc towarzysze i towarzyszki zapraszamy w środę. Bezimiennie każdy może twierdzić o kimś, ze jest karierowiczem i łapówkarzem. Oko w oko gorzej, bo wymaga to charakteru i odwagi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Panie Grabek,
pana ostatnia wypowiedź świadczy, że jest pan hipokrytą i obłudnikiem podając się za człowieka z podstawowy wykształceniem, wrzuciłeś pan wszystkich do jednego kotła , czyniąc siebie lepszym, wypisując wiele inwektyw. Postawa taka jednoznacznie wskazuje na lekceważący stosunek jaki pan posiadasz do innych , czyli wszystko Panu wolno!!!!!!!!!!!!!
JEŻELI TAKĄ POSTAWĘ PREZENTUJĄ INNI DECYDENCI OD PANA KALKOWSKIEGO TO MOJA OCENA JEST TRAFNA, ŻE JEST TO SKOK KOLESI NA WŁADZE
DZIĘKUJE , ZE PRZEKONAŁ MNIE PAN - GŁOSUJE NA PANA ENGELBRECHTA!!!!!!!!!!!!!

Ps. Nie jestem ani z PO, ani z PIS ani z SLD jestem osobą bezpartyjną i wierzącą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie jestem zadnym decydentem ani nic z tych rzeczy. Reprezentuję tylko i wyłącznie siebie oraz własne poglądy. Do czego mam chyba prawo?

Każdy może głosować na kogo chce i każdy może o tym publicznie mówić, prawda? Ja jestem całym sercem za Kalkowskim, nie wstydzę się tego ani tego kim jestem. Prywatnie bawi mnie ta dysputa, która poza naszym wąskim gronem będzie juz niezrozumiała dla ludzi z zewnątrz, bo za dużo tego aby ktoś zdrowy psychicznie przebrnął przez ten cały szlam jaki tu powstał. Napisałem ponadto, że mało kogo szanuję. Prawda? To również moje prawo z którego nie zrezygnuję, bo na tym polega wolność i nie dam sobie niczego narzucać.

Proszę wyjaśnić co to jest skok kolesi na władzę? Jakieś czołgi wyjechały czy co? Może żal, ze nie ma cenzury jak za komuny albo Chinach? A moze tylko wybrani maja prawo powiedziec co myślą?

Bawi mnie styl wypowiedzi konkurencji, a wiele wątków kojarzy mi się z komuną. PRL budował nie tylko towarzysz Jaruzelski, ale wielu, wielu, w tym i wgminie Szemud. Kim są dziś ci ludzie? A na temat ORMO może cos opowiem?

Poza tym, jak człowiek wierzący może pluć na ludzi, którzy tyle robia dla wspólnoty? Kościól to nie okazała bazylika, ale tworzą go ludzie.

Jeszcze raz powtórzę jako człowiek- spotkajmy się jak ludzie, podyskutujmy. Jest okazja- w środę.

Hipokryzja. Ciekawe stwierdzenie. Nie jestem aniołem i nie mam zamiaru nim być.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to z Panem Bogiem " dobry człowieku" bo twoja obłuda sięga Zenitu i na pewno kościół nie uczy tak źle pojętej wolności a ja nikogo nie obraziłem w swoich wypowiedziach w przeciwieństwie do elektoratu Kalkowskiego odnoszę wrażenie , że za tym Grabkiem kryje się zupełnie ktoś inny ....
ale to już są wasze krętactwa, a co do komunistów to chyba masz pan jakąś fobie, niech wymrą wszyscy tak uczy kościół na który pan się powołujesz, również nie rozumiesz skrótów myślowych " skok na władzę ' to już niech douczą pana starsi kolesie H & H
a to już pańska wolność moim zdaniem źle pojmowana w stylu" róbta co chceta '"
baw się pan dalej panie Grabek ale Ja mam prawo do swojego zdania i będę jego bronił bo to co pan prezentuje to ŹLE POJĘTA WOLNOŚĆ!!! ( moim skromnym zdaniem )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Uwaga na psychola Grabka , pewnie to beton komunistyczny, który robi zmyłki, co to jest walka przeciw komunistom, jakie czołgi, jacy komuniści , a może odezwały się korzenie pana H, który ma problemy z przeszłością. Daj sobie spokój betonie komunistyczny Grabku i spadaj z tego forum bo żal dupę ściska jak się Ciebie czyta, chciałoby się więcej epitetów rzucić ale masie te zasady. A te Twoje wywody to pieprzenie w bambus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Owszem, mam głęboką awersję do komuny. Co do reszty:

~obserwator
2010-11-26 14:23
83.25.201.*

Nie będę głosował na pana Kalkowskiego ze względu na nieodpowiednie zdyskredytowane osoby które nim sterują jest pacynką w ich rękach.

~obserwator
2010-11-26 14:29
83.25.201.*

Kalkowski to jedna, wielka porażka i te posty odnośnie drogi S6 to prawda. Gdyby nie to, że ta trasa miała przechodzić przez jego działki to dałby sobie spokój. A co do części spekulacji na temat łapówek, też łatwo można sprawdzić..

PANIE KALKOWSKI ZREZYGNUJ PAN, BO POTEM NIE BĘDZIE PAN MÓGŁ LUDZIOM W TWARZ SPOJRZEĆ, JAK BĘDĄ SZUKAĆ BŁĘDÓW W PANA PRZESZŁOŚCI...DLA WŁASNEGO HONORU....

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~mieszkaniec
2010-11-27 09:10
83.25.159.*
A w ogóle pańska świta na spotkaniach to nieciekawe towarzystwo" cwaniaczków i starych wyg" a ludzie od księdza, którzy weszli do rady również są bez doświadczenia ( śpiewaczka i elektryk) co robi na pana spotkaniach Hasse i Hirsch, jak pan ma zamiar rządzić gminą bez doświadczenia i bez urzędników wprowadzając kogo?

~Zainteresowany
2010-11-27 09:53
83.25.201.*

Konkrety panie Kalkowski !!! Checmy KONKRETÓW ! Czy może musi pan najpierw iść zapytać Hazego co odpisać o zarzutach korupcyjnych ??!! Mieszkańcy Gminy nie chcą figuranta na stanowisku wójta !

~mieszkaniec
2010-11-27 11:26
83.25.159.*
Re: Wybory II tura - WAŻNE PYTANIA

przecież jest dożo osób, które dawało mu łapówki, jak prowadził naukę jazdy, każdy wie, kto zdawał prawo jazdy, że bez l łapówek się zdać jest bardzo ciężko, więc ta przeszłość korupcyjna jest i zarzuty, które mu stawiano ciążą na nim jak .........
Nie można mówić, że ma się gdzieś zaplecze Kalkowskiego są to konkretne osoby Hirsch i Hasse, którzy są znani z różnych rzeczy........

Ja boję się tego pseudo nowego układu bo za nim się kryją niebezpieczni ludzie co widać na zebraniach Kalkowskiego
A SAM KALKOWSKI PRZEDSTAWIŁ SIĘ JAKO CZŁOWIEK IDĄCY PO TRUPACH DO CELU I NIESTETY BARDZO " CHAMSKI"
REASUMUJĄC KALKOWSKI I JEGO ŚWITA = SKOK NA WŁADZĘ W GMINIE ALE KTO SIĘ ZA TYM KRYJE WIDAĆ PO WYPOWIEDZIACH NA FORUM : AGITACJA. ZASTRASZANIE I NIESTETY CHAMSTWO!!!!

~mieszkaniec
2010-11-27 12:44
83.25.159.*
Panie Grabek, to jest spowodowane brakiem informacji i niewiedzą ludzką oraz chęcią przejęcia władzy za wszelką cenę Kalkowskiego i jego kolesi H & H + B

~mieszkaniec
2010-11-27 14:33
83.25.159.*
" skok na władzę ' to już niech douczą pana starsi kolesie H & H

Ewidentne naruszenie dóbr osobistych. Z resztą na ten temat wypowie się prokuratura.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może powinni startować na wójta ludzie z południowej części gminy Szemud którzy przesunęli drogę S-6 na północ ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Masz rację trzeba będzie pozwać całe forum trójmiejskie o naruszenie twoich dóbr osobistych i twoich kolegów. Nie zapomnij również o sobie i kolegach, wy też obrażacie ludzi tu piszących, a ponadto ZASTRASZACIE, to jest bardzo brzydkie FE. Ludzie tu piszący mogą też was podać o naruszenie dóbr. K.C i przepisy w nim zawarte obowiązują wszystkich. Poczytaj sobie informacje umieszczone na całym trójmiejskim forum. Każdy ma prawo wyrażać swoje myśli i opinie, po to są stworzone fora aby można było je umieszczać. Odpowiedzialny za forum jest administrator, który pilnuje i odpowiada za umieszczane posty. Więc zacznij najpierw od niego. Pamiętaj panuje demokracja, a cenzura na forach taka jaką byś ty chciał nie obowiązuje. Prześledź całe forum trójmiejskie, a zdziwisz się , że jest mało osób, które myślą tak jak ty, nie trzeba dużo męczyć , aby coś tu umieścić. Wystarczy zrobić kopiuj wklej i już masz informację innej osoby tutaj umieszczoną. Więc autorów tych jest dużo.
Pamiętaj aby kogoś uderzyć, kij zawsze się znajdzie.
Serdeczne pozdrowienia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Panie Grabek jeżeli ktoś startuje w wyborach to każdy mieszkaniec ma prawo wypowiedziec się, co myśli o danej osobie, o jego przeszłości i jak widzi daną osobę na tym stanowisku. Wójt to funkcja reprezentacyjna...czy jak wybierzemy Wójta i potem on nic nie zrobi, to czy nie mamy prawa o nim W OGÓLE ROZMAWIAC...czy też będzie Pan straszył ludzi prokuraturą...bo ludzie nie mogą nic powiedziec..to, że ktoś Panu pomógł, to nie oznacza, że od razu zrobi z gminy krainę cudu...z tego, co wyczytałem, to wcześniej Pan też oskarżył Pana Engelbrechta o łapówkarstwo..

~Grabek

2010-11-26 21:03
Szczekasz pan jak pies za swojego pana.

~Grabek

2010-11-26 21:33
Jakich umiejętności nabywa się zdobywając średnie wykształcenie? Jak Pan Engelbrecht.
Pomyślmy dalej. Kierownictwo jednostki budżetowej, po przejściach z aferami o korupcję. Tak, każdy temu podoła. Nie trzeba wiedzy, doświadczenia. Wystarczy przyjść i posada jest. Bez zobowiązań, decyzji.

SAM PAN PORUSZA TEMAT ŁAPÓWKARSTWA...

Proszę uwagi najpierw kierowac do samego siebie...a nie ludzi straszyc prokuraturą...

~Grabek

2010-11-27 08:34
Panie Gicek, jak pijany płota. Chlapie pan co ślina na język. Do Pana to chyba trzeba drukowanymi literami:

SAM PAN OBRAŻA LUDZI...JAK PIJANY PŁOTA???? CO TO MA ZNACZYC ???


KAŻDY NIECH SAM WYBIERA NA KOGO GŁOSUJE...forum jest po to, aby można bylo się wypowiedziec na temat kandydatów, co o nich myśli się, jak wcześniej układała się współpraca...co mogą nowego wnieśc, zmienic..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem za wolnością i demokracją, a cenzurę uważam za przestępstwo. Nie zgłosiłem żadnej z wypowiedzi do moderacji, bo uważam, ze każdy ma prawo zapoznać sie z opiniami innych i mieć własne poglady, co szanuje, bo mam własne i ich bronię.

Wolnośc oznacza również i ponoszenie odpowiedzialności za własne działania. Nie widzę zwiazku pomiedzy całym forum 3miasto a tą sprawą.

Są wypowiedzi w sposób ewidentny naruszajacy dobre imię, należy więc wyciagnać konsekwencje a to juz nie jest kwestia nie tylko kodeksu cywilnego lecz również karnego. Chyba, ze twierdzenia są zgodne z prawdą, więc tym bardziej sprawę należy wyjaśnić. Co innego jeśli ja Grabek wyzywam mieszkańca od komunistów, nie wiedząc z kim w zasadzie mam do czynienia a wyciagam jedynie wnioski ze sposobu wypowiedzi, a co innego jeżeli Pan Kalkowski nazywany jest dnem, łapówkarzem itp. Stanowi to chyba różnicę, prawda? Wykracza to również poza granice dobrego smaku co sam kilkakrotnie, świadomie z resztą uczyniłem.

Równiez pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Grabek, gratuluję Ci rozumu, rozwagi, inteligencji.Cz chcesz mieszkać w BANANOWEJ GMINIE?
Jeżeli uważasz, że znajomość z p. Kalkowskim i zrobienie u niego prawa jazdy predestynuje go do roli wójta, to naprawdę brawo. Ten Pan na pewno sprawdzi się w roli wójta, a przygotowywana do roli zastępcy wójta Pani Hirsz wykaże się odpowiednimi kompetencjami. Pomyśl samodzielnie, czy za Ciebie musi myśleć Pan Haze i Hirsz?. Jeżeli oni będą rządzić, będziemy mieli BANANOWĄ GMINĘ.Oni już byli. Nie twierdzę, że Pan Kalkowski jest złym człowiekiem, ale może najpierw niech sprawdzi się w roli radnego - został wybrany, niech pokaże, co potrafi zrobić. Jeżeli odetnie się od Pana Hazego i Hirsza, też na niego zagłosuję. Ale nie teraz, nie przy tych panach, oni niczego dobrego go nie nauczą. A przede wszystkim, nie zrobią nic dla Bojana i dla naszej gminy, ponieważ już nieraz wykazali, że interesuje ich tylko JA, MOJE.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właśnie, po to jest forum. WYPOWIEDZIEĆ SIĘ. I tak być powinno- niech każdy samo osądzi.

Owszem, przekroczyłem granice dobrego smaku, bo mam do tego prawo. Z resztą w podobny sposób byłem atakowany, nie czuję się wiec w zaden sposób winny ani nie mam pretensji za ataki na mnie, bo jestem nikim w tej grze i mam swój głos. Przypomnę, 1 głos spośród kilku tysięcy.

Jednak używanie nazwisk, konkretnych osób w zestawieniu z konkretnymi czynami, zabronionymi prawem to już nie jest kwestia kultury lub jej braku.

Co do wypowiedzi o korupcji: wyraziłem pogląd, ze ktoś o brudnych rękach, po wielkiej aferze nagłośnionej przez telewizję nie mógłby objać kierownictwa takiej placówki. Wymaga to poza tym czegoś więcej niz tylko wykształcenia. Zarzucano mi brak rozumienia tekstów pisanych. Przytoczenie mojej wypowiedzi jako potwierdzenia wątkó korupcyjnych świadczy, ze nie tylko ja jestem obarczony tego typu przypadłosciami.

Całe to forum to jedna wielka pyskówka. Nie tylko z moim udziałem co łatwo zauważyc, prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Grabek

2010-11-27 18:51

Owszem, przekroczyłem granice dobrego smaku, bo mam do tego prawo..

I DO STRASZENIA PROKURATURĄ ????? TAKŻE ????? ma pan prawo ???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również się z tym zgadzam, każdy muisi być świadomy swoich czynów i odpowiadać za nie. Jeżeli są jakieś pomówienia na konkretną osobę, a zwłaszcza na p. Kalkowskiego, to z tego powodu, że jego dotychczasowa przeszłość u wielu ludzi budzi wiele zastrzeżeń i obaw (nie ma winy bez przyczyny), a tak jak już wiele razy podkreślano w wypowiedziach na forum jego dotychczasowa kariera nie jest kryształowa. Więc zrozumiałe jest, że pojawiają się takiego typu wypowiedzi, nie są one pozbawione podstaw. Opinii nie kreuje o człowieku tylko sąd i prawo obowiązujące w danym kraju, lecz również tak jak tę osobę postrzegają inni ludzie, jaki on jest w kontaktach z innymi, jaką postawę prezentuje (sąsiedzi, krewni, byli kursanci, pracownicy, współpracownicy, zwierzchnicy, itp). Ocena ta jest wtedy bardzo wyostrzona jeżeli ta osoba pretenduje na wójta, który będzie rządził i miał wpływ przez najbliższy okres na jakość życia mieszkańców gminy. Więc p. Kalkowski mam nadzieję, że i pan mieliście świadomość, i na pewno się z tym liczyliście, że taka sytuacja będzie miała miejsce. "Jesteście osobami odpowiedzialnymi prawda". I nie ma na co się w tym wypadku obrażać, lecz wiarygodnie się z tych spraw wytłumaczyć. Na pewno nikt by w innej sytuacji nie pisał i nie domagał się wyjaśnień, gdyby p. Kalkowski i osoby razem z nim zaangażowane w agitację oraz w przyszły współudział razem z nim w rządzeniu, jeżeli zostanie wybrany na wójta. Tak więc proszę nie straszyć ludzi i próbować im zamknąć usta, bo to co się dzieje na forum nie wykracza poza ogólnie przyjęte wypowiedzi w środkach publicznych. Negatywne wypowiedzi, które panów urażają nie mają znamion czynów szkodliwie społecznych i nie podlegają pod postępowanie objęte Kodeksem Postępowania Karnego.
Ponadto wypowiedzi pana umieszczone w poście powyżej w którym jest też zbiór wypowiedzi pańskich też zawiera treści obraźliwe na konkretne osoby. Pan też nie jest aniołem.
Skończmy więc z taktyką zastraszania i informowania o przekazaniu spraw związanych z naruszeniem dóbr do prokuratury, ponieważ inni też to mogą zrobić. Chyba, że nie mogąc sobie poradzić z negatywnymi opiniami na temat pana Kalkowskiego i jego kolegów zastosowaliście taki sposób zwalczania przeciwników. Myślę, że to nie jest za dobre i skuteczne. Osób wypowiadających się w tych sprawach może znacznie przybyć, a udowodnienie konkretnej osobie, która to pisała jest praktycznie nie możliwe, choćby znano IP.
Ponieważ z komputera może korzystać wiele osób, no i której to udowodnić oraz że szkodliwość społeczna czynów jak powyżej wspomniałem jest znikoma.

Jeszcze raz
serdecznie pozdrawiam panie Gradek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O tym czy sprawą zajmie się policja a w konsekwencji prokuratura nie ja zadecyduję, ponieważ moje dobro nie zostało w żaden sposób naruszone. Bawiłem się w pyskówki i tyle mojego. Przekazałem materiały Panu Kalkowskiemu a on oddał sprawę do prawnika. Co z tego wyniknie zobaczymy.

Nie rozumiem wzburzenia. Jeżeli mówi sie prawdę, dysponuje się dowodami to z kąd to wzburzenie i strach przed organami ścigania? Prawda obroni się przecież sama. Sam znam wiele plotek na temat wielu osób z naszego otoczenia i nie przytaczałem ich, ponieważ nie wiem co jest prawdą a co nie (np. odprawa w przypadku ponownego objęcia stanowiska w przypadku ponownego wyboru,ploty na temat usytuowania ziemi i korzyści wynikajacych z ich lokalizacją a potencjalnym odszkodowaniem w przypadku odszkodowania ze strony budżetu państwa względem S6).

Osobiście intryguje mnie ile jest prawdy w tych plotkach na temat mojego dobrego kolegi. Na przykład moja żona nie zdała egzaminu pomimo trzech prób i powiedzmy takich koneksji. Mam więc powody aby niedowierzać w tego rodzaju ploty i będąc na miejscu Pana Kalkowskiego nie wachałbym się aby sięgać po środki prawne, nawet radykalne. Jeżeli tego nie zrobi? Cóż, wnioski nasuną się same.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~Grabek

2010-11-27 19:41

Bawiłem się w pyskówki i tyle mojego.

Tak jak Pan bawił SIĘ w pyskówki, tak inni się bawili. Tak mogli sobie pomyślec. Uważam, że osoby, którym Pan także ubliżył, również powinny pójśc do prawnika.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proszę zatem mnie pozwać.

Wróćmy zatem do meritum sprawy:
1. Czemu dzieci idące z Czarnej Góry do szkoły muszą iść po jezdni, po której poruszają się pojazdy z prędkościami przekraczającymi prędkości dopuszczalne na drogach szybkiego ruchu, wyremontowano natomiast istniejący chodnik pomiędzy sklepem Pana Nawrockiego a remizą strażacką?
2. W ciągu minionych 4 lat nigdzie nie wybudowano nawet metra drogi, a teraz nagle okazuje się, ze powstaną ich kilometry, poza tym czemu w zimie nie da się jeździć po gminie zwykłym samochodem a jedynie terenowym, o drogach gruntowych z nazwami ulic już nie będę się wypowiadał;
3. Jak wyglądają plany do walki z zimą, znowu nie da się dojechać do pracy przez kilka dni?
4. Co z zeszłorocznymi, źle załatanymi dziurami? Proszę pamiętać, ze na wiosnę dorobimy się kolejnej kolekcji kraterów- jakie środki przeznaczono na ten cel?
5. Nie z własnej winy zostałem kaleką, nie mogę jeździć już samochodem, może ktoś mi powie jak mogę dostać się do Urzędu Gminy albo Wejherowa? Jak wyglądają ułatwienia dla niepełnosprawnych na terenie gminy? Niestety wcześniej o tym nie myślałem i nie widziałem a jednak stało się a środki na te cele są bardzo łatwo dostepne.
6. Kładzione są nowe rury, świetnie, czemu nie jest kładziony dodatkowy kabel telekomunikacyjny, nie są usuwane linie energetyczne wiszące sobie na słupach- w końcu to obrzeża Trójmiasta. Działania takie przyciagna inwestorów a to oznacza miejsca pracy, wpływy z podatków, poprawę infrastruktury i wiele innych korzyści o których nikt tutaj nie myśli. Jakoś w Gminie Szemud nie widać powstających hal jak wszędzie dookoła- jak chociażby w niezbyt odległym Chwaszczynie?
7. Czemu muszę obawiać się czy moje dzieci wrócą żywe ze spaceru z psem bo po „ulicach” Bojana szaleją szczeniaki na motocyklach terenowych?

Zamieniam się w słuch, co zrobiono i co będzie zrobione jeżeli Pan Engelbrecht po raz kolejny zostanie wójtem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Nazywam się Ryszard Kalkowski - jestem kandydatem na wójta Gminy Szemud. Kocham Was! Razem damy rade na pewno. Zagłosujcie na mnie. Jestem świeży w tym temacie, ale Tadzik mówił że poradzimy. Będzie dobrze....Nie martwcie się, przecież wiecie że jestem swój chłop.
Zapraszam do rozmowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam nazywam się Rysio Pysio i też Was kocham spotkajmy się na Paradzie Miłości
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może starczy tych kabaretów w naszej gminie, ta pyskata wymiana zdań i przekonań do niczego dobrego nie doprowadzi, (zgoda buduje...)
te wyliczanki zadań projektowanych i wykonywanych budzi wiele zastrzeżeń, może to łatwo komuś wytknąć, ale pewnie minęło 8 lat. Trudno powiedzieć co będzie za 4 lata, i kto komu będzie wytykał błędy. Ja mieszkam nie daleko Bojana i też jestem na trasie S6 wersja południowa, ale zostałem zwykłym człowiekiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmiany są konieczne!

Kubeł zimnej wody na Wasze rozpalone głowy.
Cała ta dyskusja ma na celu zniechęcić do udziału w wyborach. A cel jest jeden. Zachować dotychczasową władzę! Dajcie więc sobie już spokój na dzisiaj. Idźcie spać. Po dobrze przespanej nocy człowiek zawsze nieco inaczej patrzy na Świat. Do wyborów jest jeszcze trochę czasu i będzie można jeszcze o niejednej rzeczy napisać.
Zbliża się diabelski czas, północ. W ów czas, w ludziach uwalniają się różne i czasami trudne do wytłumaczenia rzeczy i zjawiska. A z tym, czego nie da się racjonalnie wytłumaczyć, lepiej nie żartować.
Dobranoc wszystkim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecnego wójta znamy z mniejszych, lub większych osiągnięć. Chcialbym poznać działania P. Kalkowskiego, to że skutecznie działa we własnym interesie już wiem, ale co zrobił dla społeczeństwa lokalnego. Proszę niejakiego grabka o nie szczekanie i obsikiwanie wszystkiego i wszystkich o innych poglądach. Jesteś pan żałosny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
aaaaaaaaa skąd Wy się wzieliście? to nie to forum!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pan Zbyszek E. Co takiego osiągnął? 20 lat pracy samorządowej, z czego 10 jako wójt. 13 km dróg? 1300 metrów rocznie! 5,1 km chodnika? Przepraszam, ile jest km dróg w gminie? Ba spytam, ile km prowadzi przez tereny zabudowane? Sam Szemud to najmniej 6 km! 500 metrów rocznie, zaiste imponujące tempo. Kiedy wiec idąc pieszo nie będziemy musieli korzystać z jezdni, po której poruszają się rozpędzone samochody?

A może pomyślimy o sporach, jakie towarzyszyły wprowadzeniu linii autobusowej. Ile czasu władze gminy mówiły NIE- powstanie nowej linii zależało od dopłat z kasy gminnej. Dopiero stanowczy upór mieszkańców doprowadził do jej uruchomienia, prawda? W efekcie za karę obcięto kursy PKS, czego efektu odczuwamy wszyscy. No ale za to zbudowano 4 słownie: cztery zatoczki autobusowe.

A co z bieżącą zimą, będzie jak co roku? Czemu mam głosować na kogoś, komu 10 lat nie starczyło aby nasze wsie wyglądały jak u sąsiadów? Co z takimi jak ja? Jak poruszając się na wózku dostać się do budynku urzędu gminy? Są fundusze PFRON, dostępne bez większego problemu. Ile w 3m jeździ pojazdów z oznaczeniami tego funduszu, systematycznie znikają bariery, a u nas?

No mi to zaimponowało. 20 lat w samorządzie i taki imponujący dorobek dla dobra ogółu. Zaiste, nasz wójt to wielki człowiek...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
K. bedzie cię mercedesem woził
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedyną nadzieją dla Polski jest Unia Polityki Realnej i Janusz Korwin Mikke!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mówicie o autobusach ZKM do Gdyni...a wiecie ile to kosztuje naszych pieniędzy??? Autobusy rano jeżdzą puste albo są w nich 2 osoby. Po co wydawać kasę na takie rzeczy? Bo kilka osób chce dojechać do pracy???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Może w wakacje jeździ pustawy. Ale teraz na pewno nie. Poza tym emeryci, kalecy to też wydatek. Coś z tego wynika?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wynika to że nie chcę by moje pieniądze były wydawane na prawo i lewo bo przyjdzie na gminę parę osób z wielką gęba bo chcą mieć autobus.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napisz grabek o projektach Kalkowskiego, strzębisz jęzor o obecnym wójcie. napisz co konkretnie zostanie zmienione, bez populizmu, tak aby p. Kalkowski po następnych wyborach nie został bezrobotnym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
To że p. Kalkowski wiele obiecuje to nie znaczy żę to zrobi, bo na to wszystko muszą być pieniądze a sporo pieniędzy jednak idzie teraz na kanalizację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cytat ze strony Pana wójta:
"Według rankingu „Rzeczypospolitej” nasza gmina w kategorii gmin wiejskich zajęła I miejsce w województwie pomorskim za pozyskane fundusze unijne, a 29 w kraju."

Rzeczywistość wygląda nieco inaczej:
"Wracamy więc do rankingu. Po dłuższym i szczegółowym jego przeglądaniu odnajdujemy, o co chodzi. Rzeczywiście, gmina Szemud zajęła 29 miejsce i była najlepsza w województwie pomorskim, ale nie w rankingu jako takim, ale w jednej z jego podkategorii, wliczanej do osiągnięć ogólnych. Czyli w pozyskiwaniu funduszów unijnych. Tam rzeczywiście Szemud zajął 29 lokatę z dorobkiem 19,66 punktów, a wygrała gmina Podedwórze z lubelskiego osiągając wynik 97,50 pkt. (no comments). To jednak, jak się okazało, było tylko jednym z wielu kryteriów branych pod uwagę przy ustalaniu ostatecznych wyników rankingu. A w tych ostatecznych wynikach rankingu Szemuda w setce najlepszych samorządów wiejskich nie uświadczysz."

Dla zainteresowanych źródło:
http://www.panoramapowiatu.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=273:po-interwencji-naszych-czytelnikow-manipulacja&catid=1:artykuy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo imponujący dorobek ale na tym forum zauważyłem iż jest paru takich którym to wystarcza.
Ciekawa jakie mają z tego profity!!!!!
Ale po zwycięstwie Ryśka dowiemy się tego!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Obiecywanie budowania Orlików to jedna wielka głupota! Po co w każdej wiosce Orlik? Czy nie wystarcza zwykłe boisko? Pieniądze przeznaczyć na budowę dróg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Orliki to program rządowy a nie lokalny wymysł, są specjalne dotacje ze Skarbu Państwa. Nawet ten przykład pokazuje, ze z góry musi coś zostać podane na tacy bo z własnej inicjatywy nic się nie dzieje.

Poza tym, czemu z pośród wielu rządowych projektów dla województwa pomorskiego finansowanych ze środków UE figuruje tylko w 1? I to właśnie dotyczącym budowy kanalizacji, co również zostało wymuszone zmainą przepisów o ochronie środowiska a nie inicjatywą władz lokalnych?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A z czego się cieszyć? Osobliwością jednego z pośród 5 kilometrów gminnych chodników, a konkretnie odcinka w Bojanie jest to, że na obydwu jego końcach mieszkają osoby związane z urzędującym wójtem. Osoby te mogą więc składać sobie wizyty i rewizyty w celu omówienia ważnych problemów gminy nie brudząc sobie obuwia. Jestem za, zaradna jest ta nasza władza :)))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zmiany są konieczne!

Dzisiaj w Bojanie odbył się żenujący spektakl. Na ludzi wychodzących z kościoła czekała radiopolewaczka. Wyciem i piskami obecny wójt, lub ktoś w jego imieniu, agitował za obecną władzą. I właśnie takie stare i wypróbowane metody z epoki minionej, w której cała władza należała do ludu pracującego miast i wsi, będzie stosowana w sprawowaniu władzy w naszej gminie. Kto chce takich metod działania ten zagłosuje za obecnym wójtem. Kto zaś chce zmian, to jest taka możliwość.
Ta radiopolewaczka jest dowodem również i na to, że wyczerpały się możliwości organizacyjne i intelektualne obecnej władzy gminnej i jego zaplecza. Ludzie, którzy nie są w stanie zmienić swojego stylu działania i myślenia powinni być usunięci od sprawowania władzy, jako że ludzie ci niczego nowego nie są w stanie zaproponować, ani tym samym wdrożyć to w życie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przepis art. 38 ust. 3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. Nr 223, poz. 1458 ze zm.) stanowi, że w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy, pracownikowi samorządowemu przysługuje jednorazowa odprawa w wysokości:
– dwumiesięcznego wynagrodzenia - po 10 latach pracy,
– trzymiesięcznego wynagrodzenia - po 15 latach pracy,
– sześciomiesięcznego wynagrodzenia - po 20 latach pracy.

Ciekawa rzecz. Chodzą plotki, ze będzie to już ostatnia tura pana Zbyszka E. z uwagi na wiek emerytalny. Sam przyznaje się do 20 letniej kariery w samorządzie. Treść ustawy każdy widzi powyżej...

Ciekawe ile jeszcze z plotekdotyuczących Pana wója okarze się prawdą?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
a czy to wina obecnego wójta że jest taka ustawa?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
"a czy to wina obecnego wójta że jest taka ustawa?

~UPR"

Jeśli nie umie załatwić funduszy to pewnie i w tym przypadku nie będzie umiał skorzystać z przysługujacego mu prawa. Pożyjemy, zobaczymy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy ma prawo prowadzić na swój sposób kampanię...a drugi kandydat to pod kościołem rozdaje lizaczki jak ma Dzień Dziecka. Czy to jest poważne?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Typowy Pajac z lizaczkami. Błazen
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak, krzyczenie przez megafon jest bardziej słuszne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam! W Bojanie mieszkam od 10 lat, a więc tyle samo, ile panuje obecny wójt. Już gdy się wprowadziłem mówiono mi, że kanalizacja będzie w ciągu roku - nie myślałem, że będę musiał czekać na nią lat 10. I to ma być sukces wójta??? Jestem całkowicie przekonany, że jeśli obecny wójt wygra drugą turę, to dla Bojana nie zrobi kompletnie nic. Wiedząc, że po zakończeniu kadencji odejdzie na emeryturę nie będzie mu zależało, by się starać i zabiegać o głosy wyborców - po prostu nie będą mu już one potrzebne. To w swojej części gminy znów przeprowadzi wszelkie inwestycje, by ludzie byli mu wdzięczni i na emeryturze w pas się kłaniali. Uważam, że następne 4 lata w jego wykonaniu, to dla Bojana stracony czas. Jeżeli zaś chodzi o pana Kalkowskiego to nie jest on bohaterem z mojej bajki. Mamy takich kandydatów na własne życzenie, Bojano - największa wieś w gminie, a nie zdołała wystawić swojego kandydata. Ludzie dużo mówią i krytykują, ale jeżeli chodzi o konkretne działanie to wolą ręce umywać. Sądzę więc, że powinniśmy dać szansę Kalkowskiemu i bacznie go obserwować - są przecież możliwości, by wójta wcześniej odwołać i wywieźć na taczce w cholerę (tak, jak to było z panem H.). Jeżeli teraz wybierzemy obecnego wójta, to za 4 lata, jeśli Kalkowski będzie startował, jeśli wygra i się nie sprawdzi - będzie to stracone dla Bojana 8 lat!!! A jeśli teraz wygra Kalkowski i się nie sprawdzi np. w najbliższych dwóch latach to zawsze można próbować go odwołać, a przez ten czas jest też szansa, by wypromować kandydata z Bojana - nie sądzę bowiem, by obecny wójt chciał kandydować w kolejnych wyborach (czy to terminowych czy wcześniejszych).
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
zapraszam do nowego postu:

Trojmiasto.pl» Forum» Dzielnice i Osiedla» Bojano» Dlaczego nie glosowac na Pana Engelbrechta w II turze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wy jeszcze tu siedzita???
A sio do Bojanowa!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wybory wyborami a życie toczy się dalej.
W niedzielę padał śnieg i w Bojanie na drogach nie pojawił się żaden sprzęt odśnieżny bo gmina była zamknięta?
Pewnie dla tego, ze drogi są gruntowe?
Mieszkamy , płacimy podatki i mamy gruntowe drogi.
Ciekawe czy nowy wójt będzie widział LUDZI czyl tylko przyszłych wyborców z Bojana.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
co ten sprzęt ma odśnieżać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chór "Jagielonki" z Bojana pomimo "pewnych nacisków" wybierają uczciwość, kompetencje i doświadczenie czyli Pana Zbigniewa Engelbrechta. Niech wygra najlepszy! Głosujcie za stabilizacja w gminie!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
ZAWSZE CHCIAŁAM ŚPIEWAĆ W JAGIELLONKACH DLATEGO PRZYŁĄCZAM SIĘ DO ICH GŁOSU- TAAAAAAK DLA ENGELBRECHTA
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://www.szemud.pl/pol/index.php?kate=3&men1=11&men2=9&menu=9

Od kiedy to dzieci i młodzież mają w Polsce prawa wyborcze?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Widocznie mają ,szkoła w Kielnie jest oplakatowana chociaż nie powinna jako szkoła i jednocześnie punkt wyborczy co na to policja i PKW
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proszę najpierw sprawdzić do kogo należy płot, na którym wiszą plakaty, a dopiero potem zabierać głos.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
widać że chór Jagiellonki przeciwstawił się proboszczowi wybierając Engelbrechta...Brawo!!! I tak dalej! Nie bójcie sie nacisków! Jesteśmy z Wami!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Boże wy chcecie głosować na Englebrechta czy jak mu tam? Ładnie macie mózgi poprane:D:D:D:D:D:D Zagłosujcie i będziemy dalej w tym zacofaniu tkwić.

Kalkowski zrobi więcej od wójta bo wójt nic nie robi, a skoro Kalkowski założył stowarzyszenie jeśli chodzi o tą drogę S-6 i przerodziło to się w większe ugrupowanie które wystawiło go na wójta to chyba dobrze jest to jakiś sposób. Widząc inne gminy rzygać mi się chce jak wjeżdzam do gminy szemud same dziury zapyziałe brzydkie wioski, a można by było o nie tak zadbać pobudować boiska,sale gimnastyczne jak robią to inne gminy,a nasza bezpośrednio sąsiadująca z 3miastem stoi w miejscu jak kupa w trawie i gnije przez to że 3/4 jej mieszkańców to znajomi,rodzina,wujek ciocia,babcia,mama,tata,stryjek,chrzestny obecnego wójta gminy nie wspominając że rodzina wójta sobie pracuje w samym urzędzie gminy. z*******y Europejski poziom oby tak dalej. GŁOSUJCIE NA ENGLERBRECHTA czy jak mu tam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
chcesz budować boiska i sale. Ciekawe kto potem będzie to utrzymywał??? W Szemudzie juz jest hala!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszyscy chwalicie te protesty Kalkowskiego,ale jeżdzić samochodami to chcecie po dobrych drogach.Wszędzie są protesty gdziekolwiek by nie zbudować trasy. Ale to oczywiście nikogo nie obchodzi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kredyt 6mln euro w gminie szemud

Na co poszło 24.170.677 z zaciagniętych kredytów długoterminowych? Z kalkulacji wynika, że będziemy go spłacali prawie 18 lat...

Kosztowne te sukcesy Pana Zbyszka E.

Morze słów można wylać na ten temat, ale jakoś mi ich brakuje. Nie wiem co powiedzieć...

http://www.bip.szemud.pl/download.php?file=2010-01-18-15-27-42_1_85476.pdf&name=Uchwała Nr XLIII / 403 / 2009
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Panie Grabek ! Czy jak Ci tam Jest pan chyba "jakims podaj przynies ,pozamiataj "u swojego Guru Kalkowskiego Wez pan lepiej swoj traktor i zacznij odsniezac na ja jego chwale . Pana wypocin juz sie nie da czytac Zaloz pan swoj temat " Przemyslenia pana Grabka " i tam pan pisz Na pewno nikt tam panu nie bedzie przeszkadzal Milego wieczoru ;)
CHWM
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pan Grabek wywala wam same fakty wszystko potwierdzone dokumentami,a wy i tak swoje, to chyba ty LG jesteś przynieś podaj pozamiataj wójta....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ciekawe skąd on ma te fakty??????????????????
tak szybko odpisuje
znaleźć trzeba trochę czasu
reszta jest milczeniem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zadowolony ty mieszkasz w Bojanie? Bo ja tu mieszkam od 20 lat i nie znam żadnej osoby która by zagłosowała na Zbycha Englerbrechta nie wiem gdzie wy się wszyscy chowacie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak ~111 i ~WOW to ta sama osoba...
I może grabkowi się nudzi ,może jest szybki w obsłudze komputera,może siedzi cały dzień przed kompem,ale ostatecznie podaje fakty,więc nie zmieniaj tematu na te typu Grabek się nudzi albo coś...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie zmieniam faktu
tylko chcę wiedzieć bo wy mi i tak możecie skoczyć
ale piszę pod jednym nickiem
a wiem ,że nie jest szybki i nie ma szybkiego neta
tylko ludzi
pogadamy w niedzielę po 22
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zmiany są absolutnie konieczne!

Obywatelu majorze!
Ob. jesteś jak tramwaj! Pojedzie tylko po tym, co inni zbudowali, i tylko tam gdzie mu wskażą. Tymczasem najpewniejszym środkiem przemieszczanie się jest „perpedes”, czyli własne nogi. Może jest to i powolny sposób, ale pewny. Człowiek na własnych nogach jest wolny! A tego Ob. nie rozumiesz i nie wiesz.
Ot, chociażby podpis, którym Ob. się posługujesz: „Major Bojan”. Co? Zabrakło pomysłów, że Ob. posługujesz się historią lub nazwą ulicy w Bojanie? To przecież za „komuny” powszechnie mówiło się: „nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera”. I tu mamy tego elegancki przykład.
A czy Ob. masz pojęcie jak funkcjonują organizmy żywe w naturze? Ob. udowodniłeś, że nie masz o tym zielonego pojęcia. Otóż, u organizmów żywych jest jednoznaczne rozgraniczenie organów. I tak, organ powonienia jest umieszczony niedaleko otworu gębowego po to, aby nie zjadać własnych wydalin. W naszej strefie klimatycznej człowiek potrzebuje jakiegoś dachu nad głową i ciepła oraz możliwości dotarcia do tego miejsca spoczynku. Ob. proponujesz nam wszystkim, abyśmy poruszali się „perpedes”, jako że Ob. wykazałeś, że masz organ powonienia w niewłaściwym miejscu.
Wyczerpały się możliwości organizacyjne i intelektualne obecnych władców naszej gminy i ich bezpośredniego zaplecza. Zmiany są absolutnie konieczne!
Postawmy na młodość!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
no to zrozumiałem teraz, dlaczego protesty spowodowały przesunięcie drogi S6 bliżej Bojana, aby mieszkańcom w/w wsi lepiej się dojeżdżało do miejsca spoczynku. Brawa dla protestujących.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bojano z ENGELBRECHTEM!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ośmielam się zauważyć, że Ob. masz problemy z rozumieniem tekstu pisanego. Otóż, ja we wcześniejszych wpisach wymieniłem sprawy, moim zdaniem, najważniejsze dla Bojana w kolejności:
1. szkoła
2. zdrowie
3. woda
4. drogi
5. internet.
Proszę więc nie przypisywać mi tego, co ja nie napisałem. Tu pragnę jeszcze tylko dodać. Tyłek jest do siedzenia a głowa do myślenia. I nie należy tego zmieniać. Trzeba czytać. A jak się nie rozumie, to należy zapytać, albo siedzieć cicho.
To naprawdę wspaniałe, że każdy może napisać co ma na myśli, ale każdy z nas w wyborach ma tylko jeden głos. Jak go wykorzysta to jego sprawa. Ale żeby potem nie było biadolenia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przepraszam, czy możemy mieć również swoje zdanie. Odnoszę wrazenie, iż traktuje się człowieka o odmiennym poglądzie, jak idiotę. Chyba mamy swobodę podejmowania decyzji, a może powinniśmy się bać kogoś, lub czegoś jeśli powiemy coś innego. Panie zgo wystartuj w wyborach prezydeckich we Francji, tam też do Polaków mówią siedź cicho.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ośmielam się nadal twierdzić, że Ob. nie rozumie tekstu pisanego. Nie zamierzam nikogo przekonywać do moich poglądów. Cały czas próbuję zmusić ludzi do samodzielnego myślenia! Każdy ma tylko jeden głos. I jest to problem jego sumienia. Jeszce tylko wyjaśnię, moim zdaniem, najważniejszy problem w Bojanie.
Bezpieczeństwo dzieci w szkole! Jak to się stało, że "wywalono" miliony zł na rozbudowę szkoły, a zabrakło pieniędzy na "domek" dla "prądu" i pochowanie, przynajmniej przed szkoła, kabli w ziemi?
Jaki jest udział Ob. w tym przedsięwzięciu? Ja przynajmniej o tym piszę. A Ob. chcesz aby w Bojanie powstawały podobne inwestycje? No przekonuj Ob. w taki sposób nadal.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
osle przestudiuj sobie prawo budowlanne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
oco chodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zacznie się koncert życzeń. A ja chcę, aby Na Dambnik, Lesoki aż do anteny została przyjęta jako "schetynówka". To chyba niewiele, bez obciążenia kasy gminy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie Ob. -zgo, każdy Ob. w państwie Obywatelskim ma Obywatelski Obowiązek zagłosować na Obywatela przez siebie ti Ob. wybranego w Obywatelskich wyborach, Pańskie wpisy Obywatelu -zgo przekonały mnie aby głosować na Pana Engelbrechta gdyż jego zwolennicy nie używają obywatelskich zwrotów w takiej przesadzie jak pan Obywatelu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oto piękny przykład nieuctwa. W języku polskim, pisanie zdania rozpoczyna się z dużej litery. Inaczej jest to pijacki bełkot. Ale i tacy, jak widać, mają prawo zabierania głosu. W głosowaniu też mają tylko jeden głos. Tak jak i ja.
Wspaniały argument przemawiający za starym porządkiem w gminie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
bzdura , książki pisz a nie na forum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zmiany już się dokonały!

Nie bardzo wierzę w pisane. Kiedyś we wczesnej młodości widziałem na słupie napis: DUPA. Pogłaskałem no i miałem dżagę w dłoni. Od tamtej pory uważniej czytam i głęboko zastanawiam się nad treściami, które niesie ze sobą słowo pisane.
A zmiany i tak się już dokonały. W 2006 roku w radzie gminnej było dwoje radnych a teraz mamy troje!
Stawiajmy na młodość!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Panie zgo
Tak zmiany się dokonały na słupie był własnie taki napis i okazało się , że
pod tą dżagą to kryje się całkiem fajna laska a ma na imię Doda, niech pan sprawdzi.
Bo na tym płocie z młodości to chyba była drzazga, co? ( a nie słup ani dżaga)
NO TAK A MY STAWIAMY NA DODĘ!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście, że powinno być drzazga. Tak to jest, kiedy człowiek sam wszystko pisze. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
A po za tym, to ponownie potrzebny jest kubeł zimnej wody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zgo jesteś typowym okazem prostaka. Uwagi dotyczące pisowni możesz kierować do swoich dzieci, o ile je masz Tobie można powiedzieć tylko tyle że jesteś przedstawicielem elektoratu władzy, która będzie może przed załatwieniem spawy urzędowej robiła dyktando i sprawdzała, czy petent wymawia poprawnie słówka przez ó i rz. SPRAWDŹ BUCU SWOJE POPRZEDNIE WYPOWIEDZI, CZY SĄ POPRAWNE, POPRAW LITERÓWKI I NIE PISZ O MOICH, ŻE SĄ PIJACKIM BEŁKOTEM.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oto elegancji przykład prymitywizmu pospolitego. Przezywa i ucieka. Typowa dziecięca bezradność i bezsilność. Wrzaski (pisanie dużymi literami) tylko potwierdzają to.
Czym innym jest błąd orograficzny, a czym innym błąd podstawowy, czyli rozpoczynanie zdania z małej litery. Również co innego, kiedy jest się petentem a co innego, kiedy jest się jednym z władców. Od takich ludzi bezwzględnie należy wymagać bezbłędnego posługiwania się językiem ojczystym. Bo to jest szacunek do naszej historii i tradycji. Trzeba na co dzień pamiętać, że w przeszłości, nas Polki i Polaków, germanizowana i sowietyzowano. Dzięki naszym przodkom język polski i my jako Naród ostaliśmy się.
Nigdy w swoim dosyć długim życiu nie byłem w żadnych władzach państwowych i nie zabiegam o żadne stanowisko. Staram się coś, w miarę prosto i przystępnie napisać, aby zmusić ludzi do samodzielnego myślenia i zgodnie z posiadaną wiedzą i własnym sumieniem, podejmować takie decyzje, które w pierwszej kolejności będą korzystne dla siebie samego, swojej rodziny, sąsiadów, okolicy,regionu, kraju i Świata. Właśnie w tej kolejności a nie innej.
Ob. wzniosłeś się na szczyty swoich możliwości intelektualnych, ale ja takim ludziom nie odmawiam prawa do wypowiadania się. Takim Ob. żadną łopatą rozumu do głowy nie nakładzie się. Powtórzę więc to, co już wcześniej napisałem. Jeżeli ktoś czegoś nie rozumie, to powinien pytać tych, których uważa za mądrzejszych od siebie, albo należy siedzieć cicho, że nie okazywać swojej bezsilności i bezradności w prezentowaniu argumentów.
Już kilkaset lat temu, niejaki Onufry Zagłoba, w sposób prosty i zrozumiały tłumaczył, skąd oleum bierze się w głowie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tłumaczył, tłumaczył, ale widocznie nie dość jasno dla Ciebie i jak miałeś braki w oleum tak masz nadal.
A tak poważnie: nie byłem na "debacie" w Kielnie, ale nic nie straciłem, no może tylko to, że nie byłem świadkiem kabaretu. Mamy na szczeście you tube. Wejdź tam sobie zgo, bo tam są odpowiedzi p. Kalkowskiego na pytania oraz jego wizja rozwoju gminy. Po prostu jest to żenada, jeżeli ktokolwiek po tej "debacie" chciałby jeszcze oddać głos na p. Kalkowskiego to faktycznie brak mu oleum. Kandydat na wójta!!! odpowiada w ten sposób cyt. Ryśki to fajne chłopaki, trzeba wpychać nóżkę, wchodzić jak nie drzwiami to oknem, pieniądze będzie brał z rezerwy, z Urzędu Marszałkowskiego i od Wojewody. Przecież ten chłopak nie ma w ogóle pojęcia o tym, co mówi. Jak długo jeszcze on, p. Hirsz i p. Haze będą Wam robić wodę z mózgu?
Zgo, szanuję wybory każdego i Ty masz prawo głosować na p. Kalkowskiego. Nie wiem czy zauwazyłeś, ale ja nie obrzucam Cię za to błotem. Nie obrażaj jednak innych,i przede wszystkim nie uzurpuj sobie prawa do ich pouczania. Kim Ty jesteś, że łaskawie nie odmawiasz ludziom prawa do wypowiadania się? Kim Ty jesteś, że pozwalasz sobie osądzać czyjeś możliwości intelektualne? Jeżeli chcesz, mogę z Tobą podyskutować w ten sposób.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Obywatelu majorze!
Ob. po raz kolejny dowodzisz, że nie rozumiesz tekstu pisanego. Zechciej Ob. łaskawie jeszcze raz przeczytać mój tekst, który spowodował, że Ob. zagotowałeś się. I o to właśnie chodziło. Kiedy Ob. zrozumie, to co ja tam nagryzmoliłem, to będzie można z Ob. dyskutować. Ja na forach, o wyborach w Bojanie, cały czas podpisuję się tak samo. A Ob. skaczesz pokracznie jak żaba na śliskim.

Myślę, że Ob. słyszałeś wczoraj w radiu, lub widziałeś w telewizorni, jak partyjny senator z ugrupowania będącego u władzy, „agitował” w Wałbrzychu na rzecz jednego z kandydatów. To akurat zostało nagrane i podane do publicznej wiadomości. A ile takich spraw nie zostało ujawnione? Z tych powodów należy pilnie baczyć na poczynania władców i ujawniać wszelkie nieprawidłowości. Ob., który tak zawzięcie bronisz obecnej władzy dowodzisz, że Ob. doskonale zna mechanizmy funkcjonowania władzy. A czy w naszej gminie tak nie było? Kto się pcha, uczestniczy lub popiera władze, ten musi się liczyć z tym, że może być obrzucony nie tylko błotem. Ot, chociażby z braku elementarnej wiedzy o życiu. Po raz kolejny zapytam, delikatnie. Jaki d u r e ń zbudował szkołę w Bojanie nie zabezpieczając sieć energetyczną wysokiego napięcia (!!!) przed dziećmi? Czy potrzebny jest nam kolejny Jaś Mela?

Odpowiadam na pytania, które Ob. postawiłeś.
1. Nie znam osobiście ani Ob. Hisza, ani Ob. Haze.
2. Jestem emerytem z bogatym doświadczeniem życiowym.
3. Głupotę i nieuctwo należy tępić na każdym kroku, szczególnie u władców.

P o w t a r z a m. Wyczerpały się możliwości organizacyjne i intelektualne obecnych władców naszej gminy i jego zaplecza. Zmiany już się dokonały. Trzeba iść za ciosem!
Postawmy na młodość!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mam nadzieję ,że Pan jako światły obywatel i śledzący pilnie wydarzenia ze swojego małego podwórka a do tego jeszcze psycholog mierzący" zasoby intelektualne" innych, zna już podział obowiązków nowej Rady Gminy Szemud.
Przewodniczący - Grzegorz Lasowski
wice przewodniczący - Jacek Nawrocki
wiceprzewodniczący - Czarnowski Ireneusz
Jakoś nie widzę w tym składzie kogoś kto uważałby, że "wszystkie Ryśki to fajne chłopaki".
A swoją drogą nie za dużo powiedziane że obecnie mamy "naszego wójta" i "Twojego nowego wójta". To może coś w tym jest .........
Ja swojego wójta wybiorę w niedzielę. I nie będzie nikt do mnie krzyczał z plakatów kto nim będzie.
Udanych i mądrych wyborów życzę.
Dorzucę jeszcze jedno skojarzenie z zebrań wyborczych. lLudzie otaczjący Pana Kalkowskiego to naprawdę potomkowie Polski sarmackiej , gdzie warcholstwo, pieniactwo i prywata wzięły górę i doprowadziły do upadku Rzeczpospolitej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wow! Czyli mamy 3-cią siłę której na plakatach nie ma. Hehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgo, prowokujesz mnie do użycia bardziej dosadnych określeń. Jesteś jak koń który widzi tyle na ile pozwalają mu klapki. Odebrałeś dobre wykształcenie, lecz brakuje tobie tzw. kindersztuby. To wynosi się z domu, to również jest kwestia kultury osobistej, jak napisałeś narodowej. Ale to tobie, jak widać wyczerpały się możliwości intelektualne, bo cóż ma począć człowiek o nieco skromniejszym wykształceniu, milczeć. Czytając te twoje wypociny śmiem twierdzić, że tak, bronisz mu dostępu do wypowiedzi, pisania. Twoje małe błędy, innych wielkie, ale widać żeś cięty na umyśle, jak mawiał Zagłoba i nie zrozumiesz tego. Masz również prawo do głosu, jednego głosu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Acha! Mądrość nie zależy od wykształcenia. Z tym człowiek się rodzi. Jeden może być szczęśliwy, bo jest zamiataczem ulicy, a inny może być nieszczęśliwym magistrem.
Polityka i sięganie po władzę, to nie układanie klocków w przedszkolu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
zgo, jesteś najlepszym przykładem na potwierdzenie tezy, że doświadczenie życiowe nie idzie w parze z mądrością życiową. Ja rozumiem, że przyzwyczajony jesteś do tego, że myślał za Ciebie towarzysz i towarzysz z POP odpowiadał za wszystko. Tak było za Twoich czasów, ale już tak nie jest. Niestety, przyjmij chłopie do wiadomości, że wójt to nie towarzysz i nie odpowiada za wszystko. Nie odpowiada za linię wysokiego napięcia, skutki globalnego ocieplenia, powódź w Sandomierzu i wiele innych rzeczy. Wiem, że dla Ciebie jest lepiej, jak pomyślą za Ciebie p. Haze, Hirsz i Kalkowski - obiecają parę rzeczy, a cytując klasyka "ciemny lud to kupi".
Doświadczenia życiowego nabyłeś, ale mądrości....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
poprosze link do tej stronki na YouTube bo jakos nie moge znalezc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmiany już się dokonały!

Frekwencja pokaże jak ludziom zależy na tym, kto będzie gospodarzem w naszej gminie. Każdy, kto nie weźmie udziału w wyborach, ten nie będzie miał prawa potem biadolić. Bez względu na wynik tych wyborów!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
to prawda frekwencja swiadczy o wyborcach, a jezeli chodzi o to na kogo zaglosujemy, coz, wiekszosc dwa tygodnie temu odrzucila kandydature Zbigniewa Engelbrachta, ponad 56 procent głosującyh chce zmian!!!! poprzyjmy zmiany idzmy jeszcze raz do URN zaglosujamy na Ryszarda Kalkowskiego!!!! On przynajmniej bedzie mial motywacje do pracy bo Zbigniew Engelbracht po co bedzie sie staral skoro to jego dobrniecie na stolku do emerytury??????
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja na Ryśka nie będę głosować choć fajny z niego chłopak(może jak będzie na mistera kandydował?), nie zagłosuję bo czytałam posty jego zwolenników, skoro popiera go taki elektorat to dziękuję bardzo. Oddam swój głos na Engelbrechta, a "młody " niech w samorządzie trochę "poćwiczy" aby mieć za cztery lata lepszą kondycję, bo w polityce nie tylko gadanie się liczy. Jeszcze raz TAK dla Engelbrechta, nic złego mi nie zrobił dam mu jeszcze szansę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pochwal się lepiej co dobrego ci zrobił ???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ano gówno no nie i zagłosuję na Dodę elektrodę bo fajna z niej młoda laska!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
masz rację doda fajna laska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak oceniacie dotychczasowe rządy wójta?Chodzi mi od czasu ostatnich wyborów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
nic nie widzę by się polepszyło, więc duży negatyw
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedyne co się zmieniło to na strone gminy informacja o przetargu na II etap budowy boiska piłkarskiego, jednak nie doczytałem się terminu realizacji projektu, no i postawili latarnie na ul. Wrzosowej i tej w strone anteny w Chwaszczynie, posypali trochę kamienia na drogę. Hmmmmm. Czy to wystarczająco jak na najbardziej zaludnioną wieś w gminie? Najwięcej podatków idzie od nas,a jak da się zauważyć najmniej w nas pakują. I gdzie są teraz wszyscy ci co tak zażarcie popierali wójta??
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1
O tych co go popierali to się nie martw na pewno już dawno dostali swoją dole.
Obecnie to tylko wójt umarza wszystkim firmą kary za opóźnienia w realizacji inwestycji np. szkoła w Koleczkowie 200 tyś. zł.
Ile to by było metrów chodnika.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
We wrześniu czekają nas zebrania wiejskie organizowane przez sołtysów.

http://www.szemud.pl/aktualnosci/1/31.html
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
nowa strona szemud.pl no proszę, lepiej późno niż wcale
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlaczego kara została umorzona 200 tyś.?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobre pytanie pewnie łapówka.
Uchwała:

15. Projekt uchwały Rady Gminy Szemud w sprawie wyraŜenia woli w sprawie
udzielenia ulgi w postaci umorzenia kary umownej Panu Maciejowi Gniech
prowadzącemu działalność gospodarczą pod nazwą: Przedsiębiorstwo Budowlane
„Gniech”.
Projekt uchwały przedstawił Z-ca Wójta.
W związku z nieterminową realizacją inwestycji związanej z wykonaniem rozbudowy
szkoły podstawowej w Koleczkowie, wykonawcy zostały naliczone kary umowne za
zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy w kwocie 202.924,36 zł.
Wykonawca zwrócił się o umorzenie kary umownej naliczonej w wysokości10% wartości
umowy z tytułu nie wykonania zadania w terminie. Wykonawca dostarczył wszelkie
dokumenty niezbędne do podjęcia decyzji o zastosowaniu ulgi wskazujące na jego sytuacje
finansową oraz oświadczył, Ŝe wcześniej nie otrzymał pomocy de minimis.
Propozycja udzielenia ulgi stanowiącej 90% z kwoty 199.083,89 zł, tj. 179.175,50 zł jest
podyktowana waŜnym interesem zarówno Przedsiębiorcy, jak i Gminy Szemud m.in. Ma na
celu utrzymanie miejsc pracy dla zatrudnionych przez Pana M. Gniech pracowników oraz
funkcjonowaniem na rynku lokalnym jako pracodawcy i wykonawcy. Pomimo, iŜ
wykonawca deklaruje, ze jego egzystencja nie jest zagroŜona, wskazuje na zachwianie
płynności finansowej spowodowanej kryzysem na rynku budowlanym, a co za tym idzie
zwiększającym się zadłuŜeniem związanym z prowadzoną działalnością.
Radny W. Okrój przychylił się do umorzenia zaznaczając, Ŝe firma naleŜycie prowadziła
prace i nie wprowadzając chaosu podczas trwających zajęć lekcyjnych.
Wójt apelował o uwzględnienie aspektu moralno - etycznego w sprawie.
Radni podjęli szeroka dyskusję poza opiniami popierającymi pojawiły się równieŜ głosy
wskazujące na zmniejszenie udzielanej ulgi do 50%.
Ponadto radny K. Mach zwrócił się z prośbą aby w przyszłości w momencie rozpatrywania
wniosku o umorzenie zaprosić na posiedzenie komisji przedstawiciela firmy by móc
uzyskać bezpośrednio odpowiedzi na nurtujące pytania.
Uchwałę Rada Gminy Szemud podjęła przy 10 głosach „za” i 4 głosach „przeciw”.

Źródło:

http://www.bip.szemud.pl/index.php?kate=3&men1=153&men2=154&menu=154

Zachęcam do lektury ale pisane na odwal mało szczegółów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
PRAWNIK Z NIEGO JAK Z GOZIEJ pupY TRĄBA :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
dla zzz dziękuje za odpowiedz ,super że jest ktoś kto powie prawdę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Radni naszej gminy założyli klub:

http://porozumieniedlagminy.wordpress.com/o-nas-2/


Jest ich 7 z 15. czyli jeszcze jeden brakuje do większości.
Na sierpniowej sesji rady gminy miało być głosowanie nad odwołaniem Jacka Nawrockiego z funkcji zastępcy przewodniczącego rady gminy za przystąpienie do tego klubu.

Ale nic więcej nie wiem gdyż od ponad miesiąca nie publikują scenogramów z obrad.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widać kto tu jest manipulowany. Chorągiewa - Nawrocki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
od którego roku ,obowiązuje w/w uchwała na umorzenie kary w postaci naliczonych odsetek .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
propaganda...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

Make up (6 odpowiedzi)

Drogie Panie, jaką makijażystkę do 20 drogi od Bojana polecacie? Może są jakieś mniej aktywne na...

Plan kolęd w Bojanie (7 odpowiedzi)

https://bojano.diecezja.gda.pl/parafia-%C5%9Bw-jadwigi-kr%C3%B3lowej-w-bojanie

Bojano, spotkania z kandydatami na wójta (40 odpowiedzi)

Uwaga mieszkańcy Bojana! Zgodnie z obietnicą zapewniam, że będziemy mieli okazję poznać...

do góry