Widok

Wyciszanie drzwi

Remont - porady Temat dostępny też na forum:
Czy ma ktoś może doświadczenie z wyciszaniem drzwi??? Chcę wyciszyć drzwi wejściowe od mieszkania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zrobilem to juz kilka razy (3) i zawsze byl efekt. raz byly to stare podwojne drzwi. Mimo, ze podwojne to i tak w mieszkaniu wszystko bylo slychac. Jak byly pojedyncze to jakis tam halas przechodzil. W kazdym razie kupilem odpowiednia uszczelke (grubosc w zaleznosci od szczeliny) w Leroy Merlin. Sa tam uszczelki od dolu plaskie a od gory jak grzebien firmy tesa. Biale i brazowe. Uszczelnilem drzwi na calym obwodzie. Efekt? Nic nie slychac a do tego w mieszkaniu troche cieplej. Wiadomo, na klatce i tak jest w miare cieplo wiec podstawowym efektem bylo odciecie halasu. 100% skutecznosci !
Pomysl czy nie zrobic tego z oknami. Ja zrobilem. W styczniu tego roku uszczelnilem okna uszczelka na 1-3mm. Efekt? Wzrost temp w mieszkaniu o ok 1stopien. Dalo sie odczuc roznice. A u rodzicow w domku o ok 1,5 stopnia. Naprawde polecam. Oczywiscie halas takze jest duzo mniejszy.

Powyzsze jesli masz dobre drzwi. Jesli jakies stare z desek to mozesz dokupic obicie wypelnione gabka. Takze skuteczne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze mówiąc myślałam o obiciu pomimo że mam nowe drzwi. O uszczelkach nie pomyślałam :) Dzięki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli ktoś ma zorientowanie, to może od razu kupić odpowiedniej jakości drzwi. Mam na myśli na przykład coś takiego https://www.tychy.pl/2020/03/20/drzwi-pasywne-dlaczego-warto-sie-na-nie-zdecydowac/ . W sumie pasywne drzwi dają wiele korzyści, nie tylko pod kątem wyciszenia organizmu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesz co ja nie mam tego problemu bo wymieniłem całkowicie drzwi na nowe. My mamy aluminiowe drzwi firmy Aluhaus i ona dały nam bardzo duże wyciszenie. My co prawda mamy dom jednorodzinny więc taka stolarka jest jak najbardziej wskazana, do mieszkania w bloku raczej też wybrałbym te drzwi bo sa po prostu bezpieczniejsze i solidne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem estetycznie to nie może wyglądać. Lepiej wymienić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Kupno mieszkania dla dziecka, ale najpierw pod wynajem? (48 odpowiedzi)

Ponieważ im dłużej nad tym myślę, tym gorzej dla mnie, może Wy Forumowicze rzucicie mi nowe...

Ogrzewanie gazowe (20 odpowiedzi)

Ma ktoś z Was ogrzewanie na gaz, ale nie ziemny, tylko płynny? Myślimy własnie, żeby wkopać w...

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (182 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

do góry