Widok

Wzrost HCG

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czy wzrost beta HCG w przeciągu 72 godzin ze 195 na 1047 to nie za dużo? Czytałam, ze powinno o 114%. Co to może oznaczać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
może znaczyc bliźniaki np :)

ale ja miała, podobny wzrost i jedno jest :)
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze byc ciaza mnoga:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli nie oznacza to nic złego?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem należy się cieszyć ze wzrostu HCG, to znaczy że ciąża się rozwija....Ja miałam za niski przyrost i lekarz powiedział,że czas pokarze co wyniknie z tej ciąży....Na szczęście wszystko poszło dobrą drogą i jeszcze troszkę i córcia będzie z nami.....Gorzej jak HCG za niskie lub nie wzrasta to może znaczyć o obumieraniu ciąży...
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a po jakim czasie robiłyście drugie badanie poziomy HCG?


image
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja po 48h
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w ogole nie robilam HCG , test pokazal ciążę a lekarz poprzez usg potwierdził
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja jestem w 4 tygodniu ciąży ale od tygodnia moje hcg wzrosło tylko z 900 na 930, prawdopodobnie strace mojego dzidziusia, ale lekarz dal mi jeszcze tydzień na podtrzymaniu bo mimo tego fasolka urosła, staram sie być dobrej myśli ale lekarz mówił żebym się nie cieszyła bo szanse że się ruszy są nikłe... ciężko mi się z tym pogodzić bo bardzo chcieliśmy mieć tego dzidziusia... 7 miesięcy temu poroniłam i miałam czyszczenie i bardzo się boję powtórki bo długo potem nie mogłam się pozbierać tym bardziej że robiła teraz wszelkie możliwe badania i wszystko wychodziło w normie a mimo tego druga szansa na upragnionego dzidziusia tez prawdopodobnie zakończy się zabiegiem... nie mogę się z tym pogodzić, dziś wróciłam z tygodniowego pobytu w szpitalu, lekarz puścił mnie dod domu bo non stop plakalam i powiedzial ze nie moze juz patrzec na moje cierpienie, nie zgodzil sie jeszcze na czyszczenie ktore chciala mi zrobić inna doktorka i dal nam jeszcze tydzien czasu... mam cichą nadzieję, że moja fasoleczka będzie dalej rosła a hcg podskoczy ;(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kaha - rzeczywiście taki mały wzrost może źle wróżyć, ale pamiętaj, że laboratoria mogą się mylić. Może tak jest w Twoim przypadku. Jak powtórzysz badanie, to będziesz wiedziała na pewno. Trzymam kciuki bardzo mocno, żeby Twoja fasolka nie poddała się.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
robiłam badanie już 3 razy najpierw wyszło 901 po dwóch dniach 903 a po trzech kolejnych 930... mam jeszcze nadzieje ale coraz ciezej mi wogole o tym myslec...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To faktycznie malutko. Przykro mi. Cuda się zdarzają, ale... Ja miałam wzrost w ciągu 2 dni z 2525 do 3700 i też było za mało. Trzymaj się.
Jeszcze jedno: w tak wczesnej ciąży poronienie powinno nastapić samoistnie. Nie powinno być potrzeby łyżeczkowania. Poczekaj jeszcze trochę. Zawsze warto uniknąć ingerencji lekarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam bardzo duży przyrost bety i lekarz powiedział, że albo bliźniaki albo silny jeden zarodek. Liczyłam na bliźnięta ale jest silny synuś :DD
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
wogole nie powtarzalam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam u mnie poziom hcg z 15477 wrosl na 17789. czy to dobrze? a moze za wolno rosnie? lekarz kazal zrobic te badania bo na usg nie widzial pecherzyka zoltkowego... martwie sie, juz po nocach nie sypiam nie wiem co sie dzieje. moze ktoras z was miala podobny przypadek?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak ja robiłam hcg, to lekarz powiedział, że po 48 godz powinien dwukrotnie wzrosnąć wynik. Ja miałam niestety mniej, ale jak pisałam wyżej wszystko jest ok i już niedługo mała będzie z nami. Myślę, że ten dwukrotny wzrost jest przyjęty umownie.....
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
na początku wzrost powinien wynosić 66% co 48h, powyżej bety 6000 ten wzrost już spowalnia, nie pamiętam dokładnie o ile (można to znaleźć w necie), ale wiem, że ok. 15tyś wzrasta już powoli:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli jest jednak nadzieja ze bedzie dobrze?? bo ja juz nie mam nadzieji ze bedzie dobrze. jestem przekonana ze stracilam lub strace w najblizyszm czasie moja fasolke....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co Ty gadasz???!!!! wszystko jest w porządku!
ja też się martwiłam, bo miałam na pewnym etapie wzrost o 30%, dopiero jak poczytałam szczegółowo w necie, a potem jeszcze lekarz mnie wyśmiał, że ciągle nie ma takiego przyrostu, to się uspokoiłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze i masz racje. tylko mnie martwi zagadnienie braku pecherzyka zoltkowego ktory jst odpowiedzialny za dostarczanie pozywienia dziecku. ten jego brak( byc moze i to faktycznie jest wczesna ciaza), flustruje mnie najbardziej....
dzieki za slowa otuchy:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na tym to w ogóle się nie znam:(
ale trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze i zebyś mogła cieszyć się brzuszkiem:) następne usg na pewno wiele wyjaśni..
daj znać:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co to za badanie, na czym polega? Każda jedna kobieta w ciąży takie robi, czy nie wszystkie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Badanie beta HCG wykonuje się z krwi. Jeśli jest podejrzenie ciąży a test wychodzi negatywny to to badanie najszybciej wykryje, bądź potwierdzi ciążę. Nie jest to badanie obowiązkowe, chyba,że lekarz zaleci....Jest to badanie bardziej dla zaspokojenia i rozwiania wątpliwości przyszłej mamy... Ja robiłam betę, bo kazał mi lekarz, ponieważ pęcherzyk był za mały....Pozdrawiam
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak umnie juz sie wyjasnilo...w poniedzialek 8.06 ide na czyszczenie macicy:(((((((( niestety wzrost hcg nie byl dla mnie znaczacy w tej ciazy. jestem amoze juz bylam, w 8 tyg. i straszenie mi zal, i czuje sie oszukana i tak niesprawiedliwie potraktowana przez los...brak mi sil i lez. bo ciagu tych 8 tyg pokochalam te fasolke, a teraz sie dowiaduje ze jest martwa. nie dajacy sie opisac bol.....
nie zycze tego zadnej matce!:((((((((((
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
tak mi przykro..... wiem, ze Ci ciężko, ale trzymaj sie...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o matko, tak bardzo mi przykro....
przepraszam Ciebie za moje posty, w ogóle nie przewidziałam, ze może być takie tego zakończenie, strasznie mi przykro...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja też poroniłam 29 czerwca zawieziiono mnie z objawami krwawienia podczymywali ciąże dwa tygodnie w szpitalu i stwierdzili ciąze obumarłą moje pierwsze dziecko było zawiedzione nie mówiąc o mężu w ten sam dzien wróciłam do domu po czyszczeniu teraz robie badania i bedziemy znowu sie starac a wszystko przez to że sie przewróciłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
beta powinna sie podwoic co 48 godzin w pierwszych 4 tyg ciazy, potem wzrost spada. kazda kobieta ma inny poziom bety wiec nie ma sensu sie porownywac tylko wlasnie sprawdzic co 48 godzin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie,

Ja zrobiłam HCG 2 tygodnie temu, wynosiła 154 ( w piątek) w poniedziałek było już 650, USG zrobiliśmy i był jedynie widoczny pecherzyk ciążowy 11mm, zalecenie USG po tygodniu i powtórzyć bete... no i zaczęło się ;( zrobiłam bete po 1,5 tygodnia od poprzedniego wyniku =1600 a po 3 dobach tylko 1930... :( jutro ide na kolejne USG... sama boje się myśleć co powie mi lekarz ... wg USG ciąża 6 tyg...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
eh... juz nie aktualne...

Kamień z serca... dziś zrobiłam USG,

pęcherzyk ciążowy 16 mm (5,6 hdb)
wewnątrz uwidoczniony płód 2,5 mm
serduszko 104/min


Pozdrawiam i 3mam kciuki.... nie traćcie nadzieii :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj przypadek (dawno temu) - maly przyrost betaHCG, w 7mym tygodniu diagnoza - ciaza obumarla, szpital, zlecenie lyzeczkowania, przed nim usg, na ktorym uwidoczniono bijace serduszko!! wyobrazcie sobie co czulam podczas badania, za 10 minut mialam miec lyzeczkowanie!! z ogromna nadzieja wypuszczono mnie do domu, gdzie w nocy... poronilam :(
trzymajcie sie dziewczyny!! napisalam to, zebyscie wiedzialy, ze nie jestescie same w swoim bolu :(
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
powyzsza moja wypowiedz dotyczyla wypowiedzi Pauli, co do Magdy, to wydaje mi sie, ze raczej bedzie dobrze :)
sama mam blizniaki i moja beta wcale nie szalala ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piegoosek - to wątek sprzed roku ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa.. przepraszam :) ale to nie ja go odkopalam...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie szukała w tym necie bo ja już głowę tracę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O nieźle. Widać na jakie fora zachodzi się w poszukiwaniu info :D nawet i po 8 latach :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, we wtorek 13.11 wynik 207 a dziś 16.11 wynik 241. Czy to za mało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety malutki przyrost :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co w takiej sytuacji robic? Nie zakładałam tej opcji. Jeśli byłby przyrost to miałam zalecone brać d*phaston 2x1, nie mam kontaktu do Lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedz na sor powiedz ze robiłaś test jesteś w ciąży i źle się czujesz (ja tak zrobiłam 5lat temu) a źle się nie czułam chciałam mieć zrobione usg i wiedzieć czy wszystko ok. Było to na klinicznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jusia, niestety przyrost bardzo mały i nie wróży dobrze :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Laserowa korekta wady wzroku (57 odpowiedzi)

czy któraś z was bądz waszych bliskich miała tez zabieg? bardzo proszę o waszą opinie i ew,...

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

fajna książka kucharska (23 odpowiedzi)

Możecie polecić jakąś fajną książkę z przepisami? Aby była ze zdjeciami i na bazie łatwo...

do góry