Widok

Ząbkowanie, a picie mleka z butelki

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czy Wasze dzieci też przy ząbkowaniu nie mogły ssać smoka? a co za tym idzie - nie dało się pić mleka z butelki???


Jeśli tak - jak sobie radziłyście?



Dzisiaj 3 razy Gabryś dostał mleko zagęszczone kleikiem ryżowym - żebym mogła Mu podać łyżeczką... inaczej byłby głodny przez cały dzień, bo tak Go bolały dziąsełka - że nie mógł ssać...

Żel nie pomagał :/ Viburcolu nie chcę dawać za często - dostaje go tylko na noc.
teraz właśnie wypił 140ml mleka(właściwie już zimnego zanim czopek zadziałał) i zasnął przy butelce

pewnie już będzie spał do rana...





macie jakieś sztuczki-magiczki? przecież nie mogę Go karmić cały dzień kaszką/łyżeczką... pić też coś musi :P w ciągu dnia wypił kilka łyżeczek soczku :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
up :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas w zasadzie z piciem z butli nie ma problemu.
Większe jazdy były właśnie przy łyżeczce - mała potrafiła nagle ni z tego ni z owego rozryczeć się podczas jedzenia ale jednocześnie otwierała paszczę do kolejnej łyżeczki. Urażała ją widocznie za mocno i zdarzało się że podawałam jej jedzonko na palcu :)

Smarujesz też dziąsła jakimś żelem czy tylko czopki dajesz? Może posmarowanie parę minut przed jedzeniem pomoże?

Miśka ciężko znosi czopki , mimo że dostaje rzadko. Ale już jej nie będę więcej nimi męczyć - przerzucamy się na syrop.

No i pierwszy ząbek już jest :)
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
smarujemy Bobodentem :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pewnie dlatego nie pomaga. Dentinox gel jest najlepszy :)

Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Agusia - dawaj zimne mleko, przyniesie ulgę dziąsełkom. (podawanie ciepłego jedzenia to przyzwyczajenie dorosłych - żeby ktoś mnie zaraz nie zjadł odsyłam do książki "Pierwszy rok życia dziecka")

i w ogóle nie zmuszaj do jedzenia - ząbkujące dzieci często chwilowo nie mają apetytu. próbuj podawać wodę do picia (zrób kostki lodu z mineralnej i wrzuć z dwie do butelki z wodą).
Nie wiem czy twój synek je już jakieś słoiczki - moja mała jak wyłażą ząbki strasznie lubi jak daję jej łyżeczką owocki (też prosto z lodówki) - najlepsze są morelki;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to teraz wypróbujemy Dentinox gel ;)


J cz J - czyli jak mam moje mleko ściągnięte - to go wcale nie podgrzewać?

a mleko sztuczne zrobić na ciepło(tradycyjnie) i szybko studzić?


o to właśnie chodzi, że jest awantura, bo Młody jest głodny... a nie może jeść :/ tzn. ssać smoka :P wtedy też wyrzuca smoka-uspokajacza - bo bolą Go dziąsełka :/


owocki ze słoiczków dostaje w temp. pokojowej :P

to można dawać jedzenie zimne - prosto z lodówki? z gardłem nic się nie stanie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mojej nic się nie dzieje. Przez te 7 miesięcy przez jeden dzień miała katar i to tyle jeśli chodzi o infekcje. Rośnie pięknie z brzuszkiem żadnych problemów nie ma.
Szczerze powiem, że nie wiem jak jest z odciągniętym mlekiem bo ja swoje dawałam krótko, nie będę się wypowiadać.

Spróbuj może najpierw z zimnym słoiczkiem owocków - jak mu to lepiej "wejdzie" to jesteś na tropie. Jak odrzuci trzeba dalej kombinować.

A`propos podgrzewania jedzenia dla dzieci to w kilku miejscach już czytałam, że można dać sobie spokój.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie to samo słoiczki je bez problemu a od trzech dni na butelke nie chce nawet patrzyć :( Jak ja widzi to się wyrywa i ucieka :( My już mamy dwa zębole teraz chyba rosną górne :)
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
podczas ząbkowania mala WOGÓLE nie chciala pic mleka ani jesc czegokolwiek innego.
Najpierw bylam przerazona,bo potrafila 20 godzin kompletnie nic nie zjesc.
Pediatra jednak mnie uspokoiła,ze najwzniejsze,zeby dziecko piło wode lub herbatki,aby sie nie odwodnić.
Przestalam sie wiec stresowac.
I faktycznie,trwalo to jakies 2 tygodnie,az do kolejnego ząbkowania.
Na siłe jej mleka nie wciskalam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
i smarowanie oczywiscie tylko dentinoxem.bobodent slabizna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj synus nie mial problemu z jedzeniem i z butli i z lyzeczki jak wychodzily mu zabki. Byl tylko troche marudny i potrafil sie obudzic ze 2x w nocy na smoka;)ma juz 2 zabki na dole i narazie jest cisza. jak pojda nastepne to juz dentinox mam w pogotowiu:P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kochana,dwa pierwsze ząbki przechodzi sie najmniej bolesnie:P

Moja nie chciala jesc przy wychodzeniu gornych dwojek i calej reszty trojek.
oczywiscie zycze,aby cale zabkowanie bylo takie "lekkie" :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to dzisiaj koniecznie kupię Dentinox ;)

Justi - jak podawałaś Sarce picie? jakoś ssała z butli czy miałaś inny sposób?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na szczescie herbatki pila chetnie z butli.nie bylo z tym problemu:).mlako jest gęstsze wiec dlatego pewnie bylo ciezko ssac,herbatka przelatuje łatwiej,wiec dziecko nie musi tak mocno ssac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zawsze slyszalam ze zabkowanie u dzieci jest takie straszne....i jak zobaczylam juz 2 pierwsze u mojego malucha to sobie pomyslalam ze nie bylo tak zle;) da sie przezyc;D ale teraz tak sobie mysle ze przeciez te dalsze zeby bolesnie sie wyrzynaja. Normalnie strach sie bac. Wszystkie dzieci przechodza bolesnie zabowanie? czy nie zawsze? U mnie jest zle z piciem. Mlody nie chce pic, dam mu butle z herbatka to wciagnie 2 lyczki i bawi sie smokiem...a zawsze myslalam ze dzieci chetnie pija....
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wszystkie dzieci przechodzą to tak bolesnie.kazde dziecko ma inna wrazliwosc ukladu nerwowego.od tego zalezy najwiecej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
psikaj mu tantum verde takim dla dorosłych. Jedno psiknięcie 3 razy dziennie. Jaśowi tylko to pomogało. Zalecił mi to pediatra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jesli to nie pomoze,to polecam żel na ząbkowanie DENTINOX.jest silny i nam tylko to pomoglo.choc kurcze nie wiedzialam ze mozna psikac tantum verde.a szkoda.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a to tantum verde to na palec i rozsmarować czy bezpośrednio do buzi/na dziąsełka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja prawie 6 miesięczna córka je obiadki deserki pije też a mleko z kaszka tylko jak śpi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ok godziny 23 daje mleko z dodatkiem kleiku kukurydzianego i to wystarczy żeby córka przespała do 6-7 rano. Jak wyrzynaja się zęby to daje Viburcol i smaruje dziasla żelem. To pomaga - nie musialam stosować leków przeciwbolowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dajesz Viburcol w czopkach czy w kroplach? Czy to ma jakiekolwiek znaczenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W czopkach i w kroplach ma to samo zadanie - wyciszyć w sposób naturalny, załagodzić niedogodności związane z kolką czy ząbkowaniem. To czy wybierzesz krople czy czopki zależy od ciebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Dr Jerzy Łożyk - czy ktoś był ? (21 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was była na wizycie u dr Jerzego Łożyka? Jak tak to jaka...

Jaka suszarka do włosów? (36 odpowiedzi)

Czy możecie polecić suszarkę, która jak najmniej niszczy włosy i jednocześnie szybko suszy? Moja...

rodzice chrzestni-kiedy zapytać? (20 odpowiedzi)

Tak sobie myślę kiedy prosi się by dana osoba została rodzcem chrzestnym naszego Maluszka? Jak...

do góry