Widok

Zamach w Nowej Zelandii.

W sieci dostępny był (być może jeszcze jest) film nagrany przez zamachowca. Niestety obejżałem. Wyglądało trochę jak gra komputerowa. A jednocześnie było wstrząsające. Zamachowiec szedł przez kolejne pomieszczenia i bezlitośnie dokonywał kolejnych egzekucji na szukających osłony ofiarach nie mających żadnej możliwości obrony. I ktoś taki mordowanie cywili nazywa walką a siebie wojownikiem? Nie do wiary!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Krzyż obejżał.
Tak myślałem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Coś w temacie wątku? Nie.
Słowa potępienia sprawcy lub solidarności z ofiarami i ich rodzinami? W żadnym wypadku. Ponieważ nijak nie da się tu wcisnąć bolszewików i PRL-u zamiast tego wycieczka personalna z durną, szczeniacką zmianą nicka. Po prostu brawo ty.
Gdybym chciał być złośliwy napisałbym że dałeś właśnie wspaniały dowód swojego poziomu intelektualnego.
Ale że nie jestem złośliwy i nie zamierzam dać się wciągnąć w kolejną nawalankę to tego nie napiszę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ataki na muzułmanów nasilały się od lat, największy był dwa lata temu w Kanadzie, 6 ofiar.
Sprawca wie, że zginie albo odbędzie karę dożywocia, więc może chce osiągnąć maksymalny efekt propagandowy.
Nie działał sam, tylko jest elementem jakiejś siatki, w tym przypadku obrońców białej rasy.
Teraz będzie dostawał stosy listów od zwolenników.
Narosła w nim jakaś nienawiść i znalazł odpowiednie cele. W sumie rodzaj zbrodni w afekcie.
Nowa Zelandia to trochę egzotyczne miejsce, ale potem jest to punktem odniesienia dla osób z całego świata.
Zamachy chyba jednak już spowszedniały i niewiele z nich wynika.
Na wojnie strzelają do siebie wojskowi, a tutaj uzbrojony cywil atakuje cywilów. Grozi nam spirala nienawiści.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czym tu mówić ? Wszystko zostało powiedziane.
Biały opętany człowiek dał upust swojemu szaleństwu. Do tego prowadzi mowa nienawiści.
U nas tez był taki, co to rozpalał ogniska nienawiści i przestrzegał przed zarazkami i chorobami przynoszonymi przez muzułmanów.

Prezydent Pawel Adamowicz, który wykazywał empatię i szacunek do mniejszości i przyczynił się do stworzenia Gdańskiego Modelu Równości zginął z rak człowieka inspirowanego właśnie tą mową.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Biali skłóceni z muzułmanami - zawsze myślę, że korzysta ktoś trzeci. Jeden rzut oka na mapkę i widać kto.
http://www.geocurrents.info/wp-content/uploads/2014/05/Wikipedia-World-Religion-Map-2.png
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja powiem tak Cross - widziałem film i czytałem manifest. I przychodzą mi do głowy takie myśli, że boję się o tym mówić. Ale myślenie nie kosztuje, wiec mogę tak myśleć.

Jeżeli chodzi o fakty - dostęp do broni w NZ wymaga licencji, a jeżeli chodzi o AR-15 to jest to licencja zaostrzona. Jeżeli BT uzyskał tę licencję, a mówi się, że broń miał legalnie, więc musiał, bardzo ciekawi mnie jego proces kwalifikacyjny.
W bagażniku miał magazynki wielonabojowe, na ile moja wiedza jest użyteczna to legalnie w NZ do tego rodzaju broni można używać magazynków maksymalnie dziewiecionabojowych. Na filmie widać, że używa magazynków trzydziestonabojowych, w NZ nielegalnych. Skądś je wziął.
Miał też kanistry, sądzę, że z materiałem łatwopalnym, których nie użył. Był tak profesjonalnie przygotowany, że zabieranie nieprzydatnego sprzętu wydaje się być nieprofesjonalne. Nikt mu nie przeszkodził, więc nie użył go nie dlatego, że nie mógł.

Jako współwinnych wskazał w manifeście Merkel i Erdogana - wszyscy o tym milczą, a to jest chyba kluczowa sprawa.
To tyle, żeby Sky nie musiał donosić gdzie trzeba o mowie nienawiści.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kluczowa sprawa to jest, prze pana, trzęsienie ziemi w Christchurch 22 lipca 2011. Ono odkryło przypadkiem, ze to spokojne miasteczko na końcu świata jest jak Twin Peaks. Niby spokojne i niby na końcu świata, a różne mroczne siły działały tam na ogromną skalę. Faktycznie, lepiej się nie dzielić wnioskami. Bo te "zamachy" od czasu The September 11 są jak na zamówienie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślę, że wszystkie te zamachy dokonywane są w ostateczności, gdy zawiodą wszystkie normalne instytucje, taki "brudny Harry". W tym przypadku biała rasa poczuła się zagrożona napływem imigrantów, współdziałaniem z nimi własnych polityków, atakami islamskimi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie, jakie zamachy? Zacznijcie wreszcie myśleć (ta uwaga nie dotyczy MtF). Macie całą wiedzę na wyciągnięcie ręki.

"Uczyń zatwardziałym serce tego ludu, uczyń głuchymi ich uszy, zaślep jego
oczy, aby nie ujrzał, aby nie usłyszał, aby nie pojął, aby się
nie nawrócił i nie doznał uzdrowienia"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

We Francji wszędzie widział kolorowych imigrantów w niewielkich maisteczkach, w Polsce zresztą też (to gruba przesada).
W 1978 roku rząd Francji zakazał stosowania w spisie powszechnym kryterium rasy, pochodzenia etnicznego, bo kojarzyło się to z nazizmem.
W rezultacie nie wiadomo, ile dokładnie % społeczeństwa Francji stanowią kolorowi imigranci. Kiedyś czytałem, że 1/3 dzieci w szkołach podstawowych. Wiem, że we Włoszech jest to kilka procent społeczeństwa, w UK i Szwecji po ok. 20%, w USA też nikt nie wie, gdy wliczyć wszystkich nielegalnych, liczba zbliża się do połowy społeczeństwa, przy czym w centralnych stanach rolniczych siedzą biali farmerzy, a kolorowi opanowują miasta na wybrzeżach, i jeden Trump tego nie zatrzyma swoim murem.
Sprawca wiele podróżował, jest na dość wysokim poziomie intelektualnym, chciałby, żeby było tak jak kiedyś, a pewnych procesów nie można cofnąć. Zaczynał jako komunista, jego ideał to Chiny. Niezbyt to spójny system.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Och, jak ja lubię te "potwierdzające się wydarzenia" mające swoje konotacje z 11 września, żółte kamizelki dające sygnał do nowej rewolucji a la 1968 rok, te niedomówienia internetowych Kasandr, mające w ich mniemaniu sprawić wrażenie posiadania wiedzy tajemnej, danej tylko nielicznym. Te wasze puzzle, które układacie od zawsze, w których dotarliście już do zarysów tematu...….. Jednym zdaniem : żałosne popiardywanie. Krzyż chciał dobrze, obejrzał, ale mu się pszydażyło. Jak Żyła rzyła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

To nie jest wiedza tajemna. Facet równie dobrze mógłby mieć czerwoną szminką na czole wypisane to, co gołym okiem widzi każdy, kto ma IQ nieco wyższe niż temperatura za oknem. Nie wiem, czy się w ogóle pochylać nad takimi ludzkimi embrionami pływającymi w osoczu i podłączonymi do matrixa. Ale choćby tu widać, że to miasteczko od pewnego czasu było bardzo specyficzne.

https://www.stuff.co.nz/national/crime/101480988/kiwi-teenager-radicalised-online-planned-mass-killing-in-christchurch-for-allah
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Amerykanie wprowadzili taką atmosferę, że zamachowcy to jacyś spryciarze czy rodzaj nielegalnych imigrantów, którzy chcą przez całe życie objadać podatnika amerykańskiego. Więzienie jest dla nich za dobre, stąd te bezsensowne tortury po to tylko, by wywołać choroby umysłowe. I tak Amerykanom nie udaje się schwytać nikogo z pierwszej ligi, muszą likwidować ich z dronów.
Ten sprawca jest podejrzany: wychwala policjantów z NZ, jakby już szykował sobie wygodne gniazdko, gdzie będzie czytał książki i pisał manifesty jak Hitler. Może też liczyć na to, że czasy się zmienią i zostanie uwolniony i obwołany bohaterem.
Dożywotnie więzienie nie jest jednak aż taką atrakcją. W ogóle np. bezdomni nie popełniają przestępstw po to, by znaleźć się w ciepłej celi. Zbytnio cenią sobie wolność.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@W sieci dostępny był (być może jeszcze jest) film nagrany przez zamachowca. Niestety obejrzałem.

Niestety ?! - to nie reklama na hemoroidy puszczana w kulminacyjnym momencie filmu oglądanego podczas posiłku, aby oglądnąć trzeba było trochę poszperać , a jak już znalazłeś to raczej był stosowny opis... ?!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja prdl, cóż za yntelektualiści forumowi : jeden oglądnął a drugi obejżał
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeden i drugi to akurat wyraźne postacie ideologii dobrej zmiany
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

>jeden oglądnął a drugi obejżał

O ile w jednym słowie jest zwyczajny ort, o tyle "oglądnąć" jest jak najbardziej prawidłową formą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale to w krakowskiem tak mówią. I wychodzą na pole, a nie na dwór.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie tak, małopolski regionalizm. Na Pomorzu bardzo razi używanie tej formy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Po częstym oglądaniu takich materiałów można wylądować w psychiatryku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Atak był przemyślany i dobrze zorganizowany, przypomina atak Andreasa Breivika w Norwegii
Można wprowadzać licencję i zakazy, porozbrajać wszystkich jak leci a przestępcy i tak mają to głęboko w zupie
Nawet lepiej, bo jak większość ludzi jest rozbrojona to jest małe ryzyko szybkiego zgonu agresora który taką broń będzie posiadał, z licencją czy bez
Każdy Polak powinien mieć obowiązek szkolenia z obrony, w tym strzelnica, do tego prawo do posiadania zarejestrowanej broni, tak jak samochodu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Hydepark

Jak często się myjecie? (69 odpowiedzi)

Jestem fryzjerką i przeraża mnie widok brudnych, śmierdzących włosów,brud za uszami i na...

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

czy jest szana na rowery MEVO w Bojanie ? (21 odpowiedzi)

Czy jest szansa na rowery MEVO w Bojanie? Od czego to zależy że w Baninie są a u nas np. nie ma?...

do góry