Widok

Złamanie ręki u 5 latka,

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam, parę dni temu syn złamał rękę poprzez spadnięcie z ok1m (zrzucił go kolega) mamy ubezpieczenie w przedszkolu, a czy w takim wypadku mogę starać się z OC sprawcy? Syn na ta chwilę czeka na decyzję odnośnie nastawiania ręki operacyjnie. Kiedy i gdzie i co jest potrzebne do złożenia papierów o pieniążki wiadomo że się przydadzą bo pewnie rehabilitacja będzie potrzebna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A „sprawca” ma skończone 18 lat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście, że możesz. O ile rodzice sprawcy są ubezpieczeni.
Przeważnie OC w życiu prywatnym jest doklejone do ubezpieczenia mieszkania/domu. Rzadko bywa samodzielnym produktem.
Do zgłoszenia roszczenia dołączasz dokumentację medyczną. Od jej jakości zależy, ile TU będzie skłonne zapłacić, ale kwoty są niemałe i masz oczywiście o co walczyć.
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze w uzupełnieniu:
Rodzice są oczywiście odpowiedzialni za szkody wyrządzone przez dziecko, ale z zastrzeżeniem, że ponoszą oni winę za zdarzenie (sprawca był w momencie zdarzenia pod nadzorem rodziców).
Jesli wypadek miał miejsce w np. przedszkolu, własciwszym adresatem kierowania roszczenia z tytułu OC jest przedszkole a nie rodzice.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakiekolwiek odszkodowanie po zakonczonym leczeniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (131 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

do góry