Widok

amniopunkcja

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny, doradźcie mi........

test zintegriwany wykazał, że jestem w grupie podwyższonego ryzyka - tzn. jest szansa 1 na 189 że moje dziecko będzie miało zespół Downa.

Jestem w 15 tygodniu ciąży, po dwóch poronieniach.....

Co byście zrobiły na moim miejscu? Poddać się temu zabiegowi? Nie chciałabym niepotrzebnie ryzykować, ale z drugiej strony chciałabym mieć 100% pewności że dziecko będzie zdrowe....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
gratuluje z całego serduszka!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ! Koniecznie zrób badanie, aminiopunkcję. Tylko sie upewnisz, że wszystko jest ok i będziesz się cieszyć najpiekniejszym czasem dla kobiety jakim jest ciąża. W mojej rodzinie było takie badanie wykonywane, jest bezpieczne, zawsze jest znikome ryzyko, i potwierdziło, że dziecko będzie zdrowe...Życzę powodzenia, cierpliwości i dużo zdrówka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiedziałam że będzie dobrze. Cieszę się bardzo. GRATULUJĘ- teraz odpoczywaj i dbaj o siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to podwójne gratulacje:))))my tez oczekujemy dziewczynki:)....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha, a na tym wyniku jest jeszcze napisane: XX - co oznacza, że noszę dziewczynkę!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super, gratuluje:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratuluję:):)to cudowna wiadomość:)teraz pozostaje zyczyc spokoju w dalszeych miesiacach ciazy oraz duzo zdrówka dla Ciebie i dzieciaczka:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gratulacje :) teraz bedziesz miala przy najmniej spokojne sw oraz dalsza czesc ciazy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super wiadomość:)))teraz możesz się cieszyć na maxa:))))))gratuluję i życzę spokoju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A podziwiam za odwage. Tez pewnie wolalabym sie upewnic, ale tego badania chyba bym nie przeszla - juz jak sobie wyobrazam jak Ci te igle wbijali, to niemalze mdleje:(

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i po co były te nerwy na zapas...
cieszę się, że wszystko jest w porządku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
GRATULACJE!!!:-))
Teraz mozesz byc spokojna:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kochane moje dziewczyny!!! Dziś rano odebrałam wynik i jest OK! Mój maluszek będzie zdrowy! Jaka wielka ulga............
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czuc bo igla jest grubsza znieczuleniem jest tylko nospa wzieta polgodzinki przed zabiegiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na początku jest zwykłe usg, potem dezynfekcja brzuszka. Lekarz wybiera sobie miejsce na brzuchu do przyłożenia usg i monituje przebieg badania, w drugiej ręce trzyma igłę (jakieś 15 cm długości) i jednym energicznym ruchem wkłuwa się w brzuszek. Znieczulenia nie ma, ale czuć ciut mocniej niż przy pobraniu krwi.
Jak oddychałam to czułam tę igłę w sobie więc starałam się oddychać bardziej klatką piersiową niż brzuchem
położna przytyka pojemniczek do igły i wysysa płyn, potem lekarz jednym ruchem szybko wyciąga igłę. Na wkłucie zakłąda opatrunek, który po powrocie do domu można już zdjąć. Na koniec jest jeszcze raz usg by pacjentce pokazać że wszysko z dzidziusiem jest OK, mi nawet puściła na głos bicie serduszka maluszka, waliło jak szalone

miałam szczęście bo nie trzeba było przekłuwać się przez łożysko, tylko przez samą macicę, wiedział maluch jak się ułożyć.....

teraz to brzmi dla mnie nijako, ale przed gabinetem myślałam że zamdleję ze strachu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będzie dobrze, zobaczysz. Jak możesz to opisz jak przebiega takie badanie, czy boli.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem już po, przeleżałam 3 dni pod okiem mamy, męża i teściowej na zmianę :)
jak na razie nic się nie wydarzyło, nic mi nie dolega, więc jestem dobrej myśli.
teraz byle do 14 grudnia - do wyników :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze robisz popieram i trzymam kciuki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powodzenia, nie martw się za wczasu.Trzymam kciuki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie ze bedzie wszystko dobrze wez nospe przed badaniem ale pewnie ci pani doktor mowila trzymamy kciuki zebys sie nie stresowala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Naprawdę dobry Dom Seniora znacie? (13 odpowiedzi)

Szukam odpowiedniego miejsca a niestety w Gdańsku i okolicach nie znalazłam takiego domu, który...

Jaki preparat na odchudzanie ? (70 odpowiedzi)

Jaki preparat na odchudzanie polecacie ? Bardzo prosze napisac - dlaczego dany preparat (...

do góry