Widok

amniopunkcja

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny, doradźcie mi........

test zintegriwany wykazał, że jestem w grupie podwyższonego ryzyka - tzn. jest szansa 1 na 189 że moje dziecko będzie miało zespół Downa.

Jestem w 15 tygodniu ciąży, po dwóch poronieniach.....

Co byście zrobiły na moim miejscu? Poddać się temu zabiegowi? Nie chciałabym niepotrzebnie ryzykować, ale z drugiej strony chciałabym mieć 100% pewności że dziecko będzie zdrowe....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
trudne pytanie...
ja nie robilam żadnych testów, bo nie wiem jakbym się zachowała

w sumie 1:189 to jeszcze małe prawdopodobieństwo-0,5%

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odpowiedz sobie tylko na pytanie: Co zrobisz jeśli okaże się, że dziecko jest chore na zespół Downa? Czy będziesz wstanie usunąć taką ciążę?

Ja nie byłabym w stanie. Wiec na pewno nie zrobiłabym tego badania. Zwłaszcza, że może to zaszkodzić dziecku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja Ci powiem tak: nie robiłabym tego badania,bo i tak ciąży bym nie usunęła. Po drugie,moja znajoma miała takie badanie,na którym wykazało,że dziecko jest chore, ma wiele wad. Lekarz sugerował ciążę usunąć, bo dziecko i tak nie miało szans na przeżycie po urodzeniu się. Dziewczyna zdecydowała,że skoro zaszła to urodzi dziecko,niech się dzieje wola Boża. Całą ciążę przeryczała, naszukała sie informacji o chorobach, które miało jej dziecko, poszukała ośrodków rehabilitacyjnych. Była jednym kłębkiem nerwów.

Urodziła piekną i ZDROWĄ dziewczynkę......jej lekarz ginekolog powiedział, no widzi Pani,medycyna tez jest omylna. Miała ochotę napluć mu w twarz, bo robiąc badanie nie powiedział jej ,że badania te też wychodzą fałszywie.Ona sie zamartwiała ok 7 miesięcy i jak się okazało całkiem niepotrzebnie. Dziś ta jej Roxanka chodzi do przedszkola, nie choruje, jest zdrowa i w pełni sprawnym dzieckiem. - sytuacja miała miejsce w Warszawie

Decyzja należy do Ciebie,ale pamiętaj wiara czyni cuda. Będzie dobrze, a Twoje maleństwo urodzi się zdrowe.

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nie wiem...nie zniosę niepewności...ogólnie amniopunkcja jest bezpiecznym zabiegiem, komplikacje tylko u 1% pacjentek występują...może powinnam się poddać temu badaniu i mieć wiarę, że nic mi się złego nie przydarzy.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oki to ja ci odpowiem ja wiem co to znaczy amniopunkcja bo ja mialam i jesli przeprowadzona bedzie jak najszybciej tym lepiej strasznie wkurza mnie durne pisanie ze jak sie dowiesz ze bedziesz miala dziecko z zespolem to usuniesz chore czesto mozna dziecku pomoc przednarodzinami a jesli by sie np okazalo ze ma jakas wade powazniejsza i cos mu moze grozic ja popieram twoje obawy sziwie sie tylko ze lekarz nie zaproponowal ci tego wczesniej wrazie pytan pisz na mejla pozdrawiam
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majls po amniopunkcji ktos jej tak powiedzial tej twojej kolezance ????????????????????????????????????????????????????
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym poddała się temu badaniu zeby pomóc dziecku

Poddanie sie badaniu nie oznacza że musisz usunąć ciążę ale mozesz walczyć o lepsze, zdrowsze życie dla swojego dziecka jeszcze przed narodzinami


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To twoje ciało i twoje dziecko...zrob jak czujesz!
Ja bym nie ryzykowala, zwlaszcza ze juz poroniłas.
Potem, jak nie daj Boze, coś sie stanie bedziesz miala do siebie pretensje.
I czy jesli lekarz ci powie, ze dziecko bedzie chore, usuniesz?

Ja wolalabym sie cieszyc ciaza i czekac na dziecko. I nie myslec o tym, ze moze byc chore.
Teoretycznie każda ciezarna kobieta ma powody do zmartwien. Przeciez wszystko moze sie stac. Jest tyle chorob i nie wiadomo, czy nie bedzie dotyczylo to jej dziecka. Ale takie myslenie jest bez sensu. Trzeba wlasnie cieszyc sie z bycia matka i myslec pozytywnie! Dlaczego akurat Ciebie ma coz zlego spotkac!?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No tak dziewczyny, ale ona boi sie ze dziecko bedzie mialo Downa.
Pytałam, czy takie dziecko by usunela.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Michalowa a czy ty dokladnie przeczytalas co ona napisala ze jest w grupie podwyzszonego ryzyka matko ja tez jestem w grupie takiego ryzyka i genetyk ginekolog sami powiedzieli mi ze powinnam zrobic to badanie ze wzgledu na dobro dziecka jak i kazdego nastepnego takie badanie nie jest przeprowadzane przez jakiegos zwyklego lekaza ginekologa tylko najczesciej przez wykwalifikowanego patologa przy dobrym sprzecie usg i im wczesniej jest wykonane tym lepiej
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja kolezanka urodzila dziecko z zespolem downa gdyby w czasie ciazy miala zrobiona amniopunkcje i inne badania typu usg genetyczne dziecko zylo by a tak dok Dering przeoczyl wiele a miedzy innymi wade serca w czasie ciazy ktora mozna bylo operowac
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja bym zrobiła, bo nie wytrzymałabym w życiu w takiej nieświadomości...nie wiem co bym zrobiła, gdyby się okazało, że moje dziecko jest chore, strasznie Ci współczuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki @gnieszka za te słowa...
po rozmowie z mężem na 75% jesteśmy zdecydowani na te badanie. Będziemy mocno wierzyć, że nic mi się nie przydarzy złego po tym badaniu (zaledwie 1% ma komplikacje, u nie może być ciut większe ryzyko), i że maluch jest zdrowy - a na wynik czeka się aż 3 tygodnie!!!!!!
w poniedziałek jestem umówiona na wizytę do lekarki, która ten zabieg miałaby ewentualnie przeprowadzić.
najorsze jest to, że lekarz prowadzący niż nie może sugerować, podał mi tylko za i przeciw i tyle.....ona pewnie tak samo powie.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a do kogo idziesz??
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madzia nie martw sie bedzie dobrze zobaczysz a ty nie bedziesz sie cała ciaze zastanawiała czy dziecko bedzie zdrowe czy nie


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mirakula napisał(a):

> a do kogo idziesz??

cały czas chodzę do Invicty, tam mam lekarza, babka od amniopunkcji nazywa się dr Brzóska. przez telefon głos miała bardzo miły, w poniedziałek się przekonam o reszcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:))zrobisz badanie i będziesz spokojna, mam nadzieję, że okaże się, że wszystko jest dobrze, tego Ci życzę!!wiem, że pewnie strasznie się martwisz i denerwujesz, ale póki nie ma wyników, to nie zadręczaj się:)trzymaj się, powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym zrobiła to badanie. Niepewność jest straszna. Za po jakim badaniu stwierdzono u Ciebie to ryzyko?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cały czas chodzę do Invicty, tam mam lekarza, babka od amniopunkcji nazywa się dr Brzóska. Przez telefon głos miała bardzo miły, w poniedziałek się przekonam o reszcie...

a ta amniopunkcja wypłynęła po wykonaniu testu zintegrowanego - daje 90% pewności.

cały czas się zastanawiam - u mnie ryzyko wynosi tylko 0,5%, węc jest malutkie....a ryzyko komplikacji jest wyższe - patrząc racjonalnie nie powinnam się decydować na zabieg...ale ta niepewność.....eeeech
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czemu robiłaś test zintegrowany? były jakieś przesłanki?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madziorek a co to znaczy, że jesteś w grupie podwyższonego ryzyka?

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie też nie wiem, co to takiego ten test zintegrowany?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tutaj wszystko o tym tescie:
http://www.prenagen.com.pl/pl/test_zintegrowany.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To badanie chyba robi się w grupie ryzyka lub po 30?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kobieta jest swietna prowadzila moja ciaze od 4 mies jak tylko przeszlam z KLN i tez robila mi amnipunkcje wszystko ci powie co potrezbujesz ona jest bardzo dokladna ja ja bardzo polecam wyliczyla nam wilkosc dzidziusia i wage bardzo dokladnie
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robiłam to badanie żeby wykluczyć jakiekolwiek wady u płodu które mogłyby doprowadzić do poronienia. jak mówiłam wcześniej, dwa razy już ciążę straciłam i po tym drugim raziem robiłam takie badania, że nazw niektórych nie jestem w stanie wymówić, najprostsze z nich to zespół antyfosfolipidowy :) PO PROSTU CHUCHAMY NA WSZYSTKO Z KAŻDEJ STRONY DWA RAZY ŻEBY TYM RAZEM NIE BYŁO NIESPODZIANEK
miało być profilaktycznie, a wyszło makabrycznie
dobrze, że za darmo, bo ten test to koszt ok. 500 zł, amniopunkcja drugie tyle :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madziorek będzie dobrze :) życzę powodzenia na badaniu !! którego wyniki będą na pewno suuuper :)
pozdrawiam !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madziorek jak bys dostala skierowanie do genetyka w invikcie on wypisuje ci skierowanie na amniopunkcje i masz za friko ja tak mialam
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skierowania to nie dostałam, ale mój lekarz powiedział, że jak test był na NFZ to zabieg też...

cały czas gorąco dyskutujemy o tym zabiegu z mężem i doszliśmy do wniosku, że nie można do tego podchodzić pesymistycznie, także na 75% zdecydujemy się na jego przeprowadzenie i będziemy mocno wierzyć, że będzie dobrze...

dzięki dziewczyny za słowa otuchy, jak będzie po wszystkim to dam znać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po zabiegu wazne zeby sie w domku polozyc z reszta pani doktor Brzozka wszytko ci powie
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę że serce podpowie Ci słuszne rozwiązanie. Jak zrobisz badanie będziesz miała spokojne dalsze dni ciąży ,a może w porę zapobiegniesz kolejnym skutkom, a tak zadręczysz się obawami. Jak nie zrobisz a potem będzie coś nie tak to znów będziesz się obwiniać.
Proponuję na wizycie u lekarza zapytać dokładnie jak wygląda badanie czy są może jakieś mniej ryzykowne badania przed amniopunkcją. Skonsultuj to z innym lekarzem.
Ja będę miała te obawy przy drugim bobasie bo mamy z mężem na razie niezgodność, myślę że zrobiłabym wszystko ale po wnikliwych konsultacjach.
Powodzenia, dzidziuś jest na pewno zdrowy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowałam się. Niepewność jest straszna. Godzina zero nastąpi w czwartek o 9.40. Potem 3 dni wnikliwej obserwacji i leżenia plackiem w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
będzie dobrze, trzymam kciuki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie ze bedzie wszystko dobrze wez nospe przed badaniem ale pewnie ci pani doktor mowila trzymamy kciuki zebys sie nie stresowala
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powodzenia, nie martw się za wczasu.Trzymam kciuki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze robisz popieram i trzymam kciuki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem już po, przeleżałam 3 dni pod okiem mamy, męża i teściowej na zmianę :)
jak na razie nic się nie wydarzyło, nic mi nie dolega, więc jestem dobrej myśli.
teraz byle do 14 grudnia - do wyników :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będzie dobrze, zobaczysz. Jak możesz to opisz jak przebiega takie badanie, czy boli.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na początku jest zwykłe usg, potem dezynfekcja brzuszka. Lekarz wybiera sobie miejsce na brzuchu do przyłożenia usg i monituje przebieg badania, w drugiej ręce trzyma igłę (jakieś 15 cm długości) i jednym energicznym ruchem wkłuwa się w brzuszek. Znieczulenia nie ma, ale czuć ciut mocniej niż przy pobraniu krwi.
Jak oddychałam to czułam tę igłę w sobie więc starałam się oddychać bardziej klatką piersiową niż brzuchem
położna przytyka pojemniczek do igły i wysysa płyn, potem lekarz jednym ruchem szybko wyciąga igłę. Na wkłucie zakłąda opatrunek, który po powrocie do domu można już zdjąć. Na koniec jest jeszcze raz usg by pacjentce pokazać że wszysko z dzidziusiem jest OK, mi nawet puściła na głos bicie serduszka maluszka, waliło jak szalone

miałam szczęście bo nie trzeba było przekłuwać się przez łożysko, tylko przez samą macicę, wiedział maluch jak się ułożyć.....

teraz to brzmi dla mnie nijako, ale przed gabinetem myślałam że zamdleję ze strachu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czuc bo igla jest grubsza znieczuleniem jest tylko nospa wzieta polgodzinki przed zabiegiem :)
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kochane moje dziewczyny!!! Dziś rano odebrałam wynik i jest OK! Mój maluszek będzie zdrowy! Jaka wielka ulga............
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
GRATULACJE!!!:-))
Teraz mozesz byc spokojna:)

image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i po co były te nerwy na zapas...
cieszę się, że wszystko jest w porządku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A podziwiam za odwage. Tez pewnie wolalabym sie upewnic, ale tego badania chyba bym nie przeszla - juz jak sobie wyobrazam jak Ci te igle wbijali, to niemalze mdleje:(

image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super wiadomość:)))teraz możesz się cieszyć na maxa:))))))gratuluję i życzę spokoju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gratulacje :) teraz bedziesz miala przy najmniej spokojne sw oraz dalsza czesc ciazy :)
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratuluję:):)to cudowna wiadomość:)teraz pozostaje zyczyc spokoju w dalszeych miesiacach ciazy oraz duzo zdrówka dla Ciebie i dzieciaczka:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super, gratuluje:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha, a na tym wyniku jest jeszcze napisane: XX - co oznacza, że noszę dziewczynkę!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to podwójne gratulacje:))))my tez oczekujemy dziewczynki:)....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiedziałam że będzie dobrze. Cieszę się bardzo. GRATULUJĘ- teraz odpoczywaj i dbaj o siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ! Koniecznie zrób badanie, aminiopunkcję. Tylko sie upewnisz, że wszystko jest ok i będziesz się cieszyć najpiekniejszym czasem dla kobiety jakim jest ciąża. W mojej rodzinie było takie badanie wykonywane, jest bezpieczne, zawsze jest znikome ryzyko, i potwierdziło, że dziecko będzie zdrowe...Życzę powodzenia, cierpliwości i dużo zdrówka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gratuluje z całego serduszka!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

online comprare acquisto italia tadalafil

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Ortopeda luxmed gdańsk (10 odpowiedzi)

Witam! Ma ktoś doświadczenie z którymś z ortopedów w luxmedzie najlepiej w Gdańsku? Z tego co...

helicobacter i mdłości? (9 odpowiedzi)

Mam mdłości. Trzyma mnie trzeci dzień, apetytu nie mam, pobolewa mnie żołądek /uczucie...

Problem z erekcją w wieku 23 lat (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w związku z problemem z erekcja. Mam 23 lata. Problem pojawia sie juz na poczatku...

do góry