Widok

amniopunkcja

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny, doradźcie mi........

test zintegriwany wykazał, że jestem w grupie podwyższonego ryzyka - tzn. jest szansa 1 na 189 że moje dziecko będzie miało zespół Downa.

Jestem w 15 tygodniu ciąży, po dwóch poronieniach.....

Co byście zrobiły na moim miejscu? Poddać się temu zabiegowi? Nie chciałabym niepotrzebnie ryzykować, ale z drugiej strony chciałabym mieć 100% pewności że dziecko będzie zdrowe....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
trudne pytanie...
ja nie robilam żadnych testów, bo nie wiem jakbym się zachowała

w sumie 1:189 to jeszcze małe prawdopodobieństwo-0,5%

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odpowiedz sobie tylko na pytanie: Co zrobisz jeśli okaże się, że dziecko jest chore na zespół Downa? Czy będziesz wstanie usunąć taką ciążę?

Ja nie byłabym w stanie. Wiec na pewno nie zrobiłabym tego badania. Zwłaszcza, że może to zaszkodzić dziecku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja Ci powiem tak: nie robiłabym tego badania,bo i tak ciąży bym nie usunęła. Po drugie,moja znajoma miała takie badanie,na którym wykazało,że dziecko jest chore, ma wiele wad. Lekarz sugerował ciążę usunąć, bo dziecko i tak nie miało szans na przeżycie po urodzeniu się. Dziewczyna zdecydowała,że skoro zaszła to urodzi dziecko,niech się dzieje wola Boża. Całą ciążę przeryczała, naszukała sie informacji o chorobach, które miało jej dziecko, poszukała ośrodków rehabilitacyjnych. Była jednym kłębkiem nerwów.

Urodziła piekną i ZDROWĄ dziewczynkę......jej lekarz ginekolog powiedział, no widzi Pani,medycyna tez jest omylna. Miała ochotę napluć mu w twarz, bo robiąc badanie nie powiedział jej ,że badania te też wychodzą fałszywie.Ona sie zamartwiała ok 7 miesięcy i jak się okazało całkiem niepotrzebnie. Dziś ta jej Roxanka chodzi do przedszkola, nie choruje, jest zdrowa i w pełni sprawnym dzieckiem. - sytuacja miała miejsce w Warszawie

Decyzja należy do Ciebie,ale pamiętaj wiara czyni cuda. Będzie dobrze, a Twoje maleństwo urodzi się zdrowe.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no nie wiem...nie zniosę niepewności...ogólnie amniopunkcja jest bezpiecznym zabiegiem, komplikacje tylko u 1% pacjentek występują...może powinnam się poddać temu badaniu i mieć wiarę, że nic mi się złego nie przydarzy.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oki to ja ci odpowiem ja wiem co to znaczy amniopunkcja bo ja mialam i jesli przeprowadzona bedzie jak najszybciej tym lepiej strasznie wkurza mnie durne pisanie ze jak sie dowiesz ze bedziesz miala dziecko z zespolem to usuniesz chore czesto mozna dziecku pomoc przednarodzinami a jesli by sie np okazalo ze ma jakas wade powazniejsza i cos mu moze grozic ja popieram twoje obawy sziwie sie tylko ze lekarz nie zaproponowal ci tego wczesniej wrazie pytan pisz na mejla pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majls po amniopunkcji ktos jej tak powiedzial tej twojej kolezance ????????????????????????????????????????????????????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym poddała się temu badaniu zeby pomóc dziecku

Poddanie sie badaniu nie oznacza że musisz usunąć ciążę ale mozesz walczyć o lepsze, zdrowsze życie dla swojego dziecka jeszcze przed narodzinami


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To twoje ciało i twoje dziecko...zrob jak czujesz!
Ja bym nie ryzykowala, zwlaszcza ze juz poroniłas.
Potem, jak nie daj Boze, coś sie stanie bedziesz miala do siebie pretensje.
I czy jesli lekarz ci powie, ze dziecko bedzie chore, usuniesz?

Ja wolalabym sie cieszyc ciaza i czekac na dziecko. I nie myslec o tym, ze moze byc chore.
Teoretycznie każda ciezarna kobieta ma powody do zmartwien. Przeciez wszystko moze sie stac. Jest tyle chorob i nie wiadomo, czy nie bedzie dotyczylo to jej dziecka. Ale takie myslenie jest bez sensu. Trzeba wlasnie cieszyc sie z bycia matka i myslec pozytywnie! Dlaczego akurat Ciebie ma coz zlego spotkac!?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No tak dziewczyny, ale ona boi sie ze dziecko bedzie mialo Downa.
Pytałam, czy takie dziecko by usunela.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Michalowa a czy ty dokladnie przeczytalas co ona napisala ze jest w grupie podwyzszonego ryzyka matko ja tez jestem w grupie takiego ryzyka i genetyk ginekolog sami powiedzieli mi ze powinnam zrobic to badanie ze wzgledu na dobro dziecka jak i kazdego nastepnego takie badanie nie jest przeprowadzane przez jakiegos zwyklego lekaza ginekologa tylko najczesciej przez wykwalifikowanego patologa przy dobrym sprzecie usg i im wczesniej jest wykonane tym lepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja kolezanka urodzila dziecko z zespolem downa gdyby w czasie ciazy miala zrobiona amniopunkcje i inne badania typu usg genetyczne dziecko zylo by a tak dok Dering przeoczyl wiele a miedzy innymi wade serca w czasie ciazy ktora mozna bylo operowac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja bym zrobiła, bo nie wytrzymałabym w życiu w takiej nieświadomości...nie wiem co bym zrobiła, gdyby się okazało, że moje dziecko jest chore, strasznie Ci współczuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki @gnieszka za te słowa...
po rozmowie z mężem na 75% jesteśmy zdecydowani na te badanie. Będziemy mocno wierzyć, że nic mi się nie przydarzy złego po tym badaniu (zaledwie 1% ma komplikacje, u nie może być ciut większe ryzyko), i że maluch jest zdrowy - a na wynik czeka się aż 3 tygodnie!!!!!!
w poniedziałek jestem umówiona na wizytę do lekarki, która ten zabieg miałaby ewentualnie przeprowadzić.
najorsze jest to, że lekarz prowadzący niż nie może sugerować, podał mi tylko za i przeciw i tyle.....ona pewnie tak samo powie.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a do kogo idziesz??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madzia nie martw sie bedzie dobrze zobaczysz a ty nie bedziesz sie cała ciaze zastanawiała czy dziecko bedzie zdrowe czy nie


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
:))zrobisz badanie i będziesz spokojna, mam nadzieję, że okaże się, że wszystko jest dobrze, tego Ci życzę!!wiem, że pewnie strasznie się martwisz i denerwujesz, ale póki nie ma wyników, to nie zadręczaj się:)trzymaj się, powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym zrobiła to badanie. Niepewność jest straszna. Za po jakim badaniu stwierdzono u Ciebie to ryzyko?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mirakula napisał(a):

> a do kogo idziesz??

cały czas chodzę do Invicty, tam mam lekarza, babka od amniopunkcji nazywa się dr Brzóska. przez telefon głos miała bardzo miły, w poniedziałek się przekonam o reszcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cały czas chodzę do Invicty, tam mam lekarza, babka od amniopunkcji nazywa się dr Brzóska. Przez telefon głos miała bardzo miły, w poniedziałek się przekonam o reszcie...

a ta amniopunkcja wypłynęła po wykonaniu testu zintegrowanego - daje 90% pewności.

cały czas się zastanawiam - u mnie ryzyko wynosi tylko 0,5%, węc jest malutkie....a ryzyko komplikacji jest wyższe - patrząc racjonalnie nie powinnam się decydować na zabieg...ale ta niepewność.....eeeech
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Jaki preparat na odchudzanie ? (70 odpowiedzi)

Jaki preparat na odchudzanie polecacie ? Bardzo prosze napisac - dlaczego dany preparat (...

Naprawdę dobry Dom Seniora znacie? (13 odpowiedzi)

Szukam odpowiedniego miejsca a niestety w Gdańsku i okolicach nie znalazłam takiego domu, który...

do góry