Widok

ból kręgosłupa po porodzie

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej, 2 tg po porodzie zaczął mnie boleć kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Oprócz tego że mam tam skoliozę (co wcześniej mnie nie bolało) to lekarz upatruje w tym rwę kulszową. Boli mnie już 10 dni i zastanawiam się ile to może jeszcze potrwać i czy po porodzie takie bóle się zdarzają. Czy któraś z Was to miała, jak sobie radzicie aby zmniejszyć ból i normalnie funkcjonować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja walczę z bólem kręgosłupa już prawie półtora roku. brałam środki p/zapalne, 2 rehabilitacje i nic. dodatkowo bolą żebra;(
rwa kulszowa bolałaby cię promieniująco do nogi przez pośladek. po ciąży często kobiety mają dolegliwości bólowe stawów, mam nadzieję, że tobie szybko przejdzie;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie bolał ok. 2 m-ce po porodzie potem przeszło na szczęście
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mialam mocna rwe kulszowa po ciazy(i w trakcie tez) i teraz mi o tym przypomnialas wiec minela juz kilka miesiecy temu :)
rob grzbieciki, jak lezysz na brzuchu klataka piersiowa w gore nawet delikatnie tyle zeby oderwac od podloza,
kiedys minie :) to od dzwigania najpierw brzucha teraz malenstwa, staraj sie na siedzaco lulac,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to normalne, moze minac kilka miesiecy az krzywizny kregoslupa znowu wroca do swoich naturalnych ksztaltow. w trakcie ciazy te krzywizny ulegaja zmianie ze wzgledu na rosnacy brzuch i zmieniajacy sie srodek ciezkosci. niestety troche musi minac by kregoslup znowu wrocil do naturalnych krzywizn, taka uroda ;) ja tez tak mialam ;)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha, mnie w klinice zapisali ketonal, niby mozna brac w malych dawkach przy karmieniu, ale ja i tak nie bralam.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za odp :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja do dziś męczę się z bólami :( Noce nieprzespane, problemy z odwróceniem się na drugi bok, w ciągu dnia są dni, że ledwo łażę.
Przed ciążą nie bolał mnie kręgosłup, ale w dzień porodu anestezjolog który mnie znieczulał, mówił, że są duże zmiany, bo nie mógł igłą trafić w jakąś kieszonkę.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli wychodzi na to, że podczas ciąży wszystko może się przestawić, mnie w sumie bardziej bolą pośladki niż sam kręgosłup ale to niby właśnie przez kręgosłup... najciężej właśnie wstać z łóżka, obrócić się w nim i dłużej chodzić. Jak robiłam rtg to Pani obsługująca maszynę powiedziała że dużo kobiet po ciąży ma takie dolegliwości, nie chciałam jej wierzyć a tu widzę że niestety miała rację :/ W czasie ciąży wszyscy mnie pytali czy mam bóle kręgosłupa ja na to że nie a teraz nadrabiam. Dzięki za odp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogie Panie ból kręgosłupa po porodzie może się wiązać z rozluźnieniem więzadeł (konieczne do akcji porodowej). Niestety podczas ciąży mięśnie również się osłabiają (brak odpowiedniego przygotowania przed ciążą oraz w pierwszych trymestrach), przez co nasze ciało traci stabilizację. Aby przywrócić prawidłową harmonię naszemu ciału należy odpowiednio je przygotować (specyficzny trening, odpowiednia rehabilitacja).
Polecam http://www.physio-sport.pl w Gdyni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moze powinnas isc na profesjonalny masaż,polecam p.Gosia tel.693450241. Ta kobiera cie postawina nogi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

warto rozważyć masaż, ale jak ból jest nasilający się i niustający to warto też sięgnąć po sprawdzony lek dobrym rozwiązaniem może być gardan, ja stosuję go na silne bóle, jest dostepny bez recepty dzięki czemu łatwo go nabyć i zawsze mieć po ręką jak zajdzie potrzeba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

mi dosyć długo po porodzie towarzyszył ból pleców więc zakupiłam matę masująco-rozgrzewającą od Medivon i to się okazało być moim wybawieniem!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

a karmisz piersią? możesz brać jakieś leki? ja osobiście na bóle kręgosłupa łykam gardan bo bardzo mi pomaga na uśmeirzenie bólu, pytanie czy ty mogłabyś się wspomóc tym lekiem, podpytaj o niego w aptece, nie potrzebujesz recepty więc dostaniesz od ręki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mnie bolał kręgosłup ok. 2 lat. Problem tkwił w rozejściu się mięśni brzucha, przez co mięśnie nie trzymały tak jak powinny i bolało przy każdej zmianie pozycji w lędźwiach. Trzeba wzmocnić mięśnie brzucha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może to będzie w stanie Ci trochę pomóc:
Jak spać gdy boli kręgosłup lędźwiowy?

Naukowcy od dawna obserwowali związek między bólem krzyża a problemami ze snem, a coraz więcej dowodów wskazuje na dwukierunkowy związek, w którym mogą one wzajemnie się wzmacniać.

Dyskomfort związany z bólem kręgosłupa może być główną przeszkodą w zasypianiu. Ból w dole pleców utrudnia zasypianie lub może wywołać nocne przebudzenia, gdy ból narasta.

Jednocześnie osoby z problemami ze snem są bardziej narażone na ból lub jego nasilenie . Eksperci nie są pewni, dlaczego tak się dzieje, ale istnieje kilka potencjalnych wyjaśnień. Brak snu może zaburzać gojenie, wpływać na nastrój w sposób zwiększający wrażliwość na ból lub zakłócać działanie substancji chemicznych w mózgu, które są zaangażowane w odczuwanie bólu. Źródło: https://centrum-kore.pl/bol-plecow/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robiłam rezonans w tym Radio Medica https://radiomedica.pl/ Krótkie terminy, fajna obsługa, dobrze opisane badanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciąża to duże obciążenie dla organizmu, warto gdy już odpoczniesz po porodzie zasięgnąć opinii fizjoterapeuty, on dobierze odpowiednie zabiegi, ćwiczenia i aktywność aby przywrócić sprawność kręgosłupa. Dużo informacji na temat walki z bólem znajdziecie na stronie https://www.wibroterapia.pro/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Twoje bóle, może pomóc żel DMSO. Ze względu na swoje szczególne właściwości DMSO w żelu stosowany jest jako środek do naturalnego leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów lub innych dolegliwości zapalnych układu ruchowego. Pod tym adresem - https://www.izdrowiej.pl/dmso-gel kupisz go w bardzo dobrej cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

do góry