Widok

ból stawów kolanowych

Mam pytanie czy ktoś może borykał się po ciąży z problemem bólu stawów kolanowych? Jaka może być tego przyczyna?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Amelka, ból kolan po ciąży zdarza sie bardzo często. Ja jak siadłam/ kucnęłam to nie mogłam wstać - tak mnie bolały kolana. Trwało to ok 6-7 m-cy po porodzie. Potem to przeszło. Wydaje mi się że stawy po mocnym obciażeniu ciążą muszą dojść do siebie. Głowa do góry - przejdzie :)
Aguszka :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestem w III trymestrze ciąży i już niekiedy mi dokuczają bóle w kolanach, ale już kiedyś miałam te dolegliwości więc myślę że to nic nowego w moim przypadku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://m.trojmiasto.pl/forum/Maksymilian-Dziekujemy-za-rehabilitacje-opinia-t969764,2,68647.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie męczy ból kolan i łokci- czasami aż tak mocno, że mam problem z trzymaniem Małej na rękach... :/ Jeśli to nie minie, to pójdę do lekarza.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny na bóle stawów proponuje wziąć glukozamine do kupienia w aptece bez recepty, nie wiem czy mozna brać podczas karmienia?????
Sprawdzcie ja miałm kontuzje kolana i w czasie rehabilitacji brałam, mi pomogła.

A ciąża to rzeczywiście obciążenie dla stawów.
Nasza Kochana Lenka
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi na bóle kolan pomógł preparat uzupełniający wapń w organiźmie. Karmiąac tracisz dużo wapnia,jeśli go nie uzupełniasz takie mogą być efekty. Ponoć ból kolan to pierwszy objaw niedoboru wapnia.
Warto spróbować. Tabletki kosztują 5 zł,a po tygodniu już czułam poprawę. Teraz minął miesiąc od tego czasu,już mnie nic nie boli. Tabletkę biorę raz na kilka dni
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja miałam to samo tyle ze zaczeło sie juz od 7 miesiaca ciazy. Pomijajac wielgaśny brzuch miałam problemu z kolanami. Podejrzewam ze to kwestia obciazenia w krotkim czasie stanów ktore nie miały czasu sie do tego przygotować. Po porodzier jeszcze przez jakis czas tez bolały ale jak sie zrzxuciło pare kilo to podoli doszły do siebie. Problem bym równiez w tym ze i w ciazy i przy karmieniu nie wolno uzywać prawie zadnych masci przeciwbolowych itp, W apetece dostałam jedynie chłodzącą maśc końską:) Ale wiecie co najlepiej działa??? Paradoksalnie ruch. Jka zaczełam chodzic na siłownuie to jak ręką odjął. Na poczatku sie bałam i unikałam cwiczen obciazających kolana ale w rzeczywistosci im wiecej dostawały cwiczeń tym lepiej bo sie wzmocniły i rozruszały stawy po tym zastoju
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
no to ja chyba stawiam na niedobór wapnia, w ciąży tak bardzo nie przytyłam i wtedy wcale mnie stawy nie bolały, problem zaczął się jakiś miesiąc po porodzie, ruszam się codziennie - jetsem z mała na spacerze po 2 lub 3 h, a karmię piersią to może rzeczywiście brakuje mi wapnia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Koniecznie uzupełniaj wapń!! Kup sobie wapń w tabletkach i jedz produkty bogate w wapń jak np. kefir, krewetki, brokułu, ser feta. Przy większym bólu warto zrobic usg u ortopedy, mojej koleżance powtała np. torbiel, bo miała zanik chrzastki stawowej. Jak skończysz karmic to wszystko powinno wrócić do normy :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja proponuje "przeleczyć się" dobrym preparatem na odbudowę chrząstki i mazi stawowej. Ja również miałam ból kolan, w zasadzie całych nóg od kolana w dół, który pojawił się w okolicy 2-3 miesiąca po porodzie. Wiecie, co jest ciekawe? To był mój drugi poród a pierwsze dziecko karmiłam przez 1,5 roku, więc w pierwszej chwili pomyślałam, że brakuje mi wapna, ale niestety żadne nawet miesięczne kuracje wapnem nie pomogły. Lekarz ortopeda wytłumaczłył mi, że po tak duże eksploatacji organizmu jakim jest ciąża, a tu nawet dwie, niczym innym nie zregeneruje stawów jak preparatem odbudowującym chrząstkę i maź. Tabletki, jakie mi przepisano to do wyboru Arthryl lub Arthron Complex, przy czym ten drugi jest ponoć skuteczniejszy i zalecano mi go brać 2 razy 1 tabletkę przez 6-8 tygodni. Dodatkowo jako uzupełnienie diety mam gotować galaretki mięsne, gdyż podobno też ładnie odbudwują stawy i napewno lepiej się przyswajaja niż lekarstwa. O rezultatach napiszę wkrótce. Pozdrawiam wszystkie obolałe mamy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
mnie to też spotkało i już pytałam lekarza o jakieś badania kazał jeszcze poczekać ale ja już teraz wiem od czego
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ewo ale tych preparatów nie można brać przy karmieniu piersią ani w ciąży.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
kurcze,tez mnie to dopadło wlasnie:/
najgorzej jest jak sie dlugo siedzi,jak sie jest w ruchu to mniej boli.
niestety mam prace siedzącą i wczoraj myslalam,ze mi kolana eksplodują doslownie tak bolały:/
zaczynam sie czuc jak rozsypująca sie babcia heh;P
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja proponuje zapoznac sie z oferta sklepu internetowego:
http://www.stawy-kregoslup.pl/p/523/strona
tam jest wszystko szczegolowo opisane.
Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
EWA
Szukając pomocy w moich dolegliwościach odnalazłam Twój wpis, napisz proszę czy dolegliwości o których pisałaś Ci przeszły i jak długo trwały.

Ja jestem załamana, to moja druga ciąża, i właściwie w chwili obecnej aż skóra mi cierpnie na myśl o wyjściu z domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety w czasie karmie nia nie zalecane jet glukozamina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja poszłabym do lekarza zanim próbowala czegoś na właśna ręke - u mnie stwierdzono banalny kłopot niedobór magnezu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
wreszcie wiem że nie jestem sama w cierpieniu, wszyscy mówią "przemęczona jesteś" jestem 3 mies. po porodzie kolana bolą zwłaszcza przy kucaniu, na pewano są nadwyrężone ponieważ chcąc oszczędzic kręgosłup nie przychylam się tylko kucam, lekarz rodzinny przepisał mi jakieś leki przeciwzapalne ale mało pomagają. Najperw poleczę się glukozaminą i maścią BenGay jak nie pomoże to do ortopedy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mi bol kolan przeszedl....dokladnie 11miesiecy po porodzie.oby nie wrocił...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
dziewczyny chyba ten bol kolan to uroki po ciazy,ja rowniez mialam ten problem i bylam u lekarza to powiedzial mi ze 75% kobiet po porodzie ma ten problem;(a bol przeszedl sam jais miesiac temu;)))


image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
bolały was tylko kolana? mnie bolą kolana, kostki , biodra, barki, czasem łokcie. kuż myślałam, że mam jakieś zapalenie stawów. nie karmię, jestem 2 m-ce po porodzie i czuję się ciągle zmęczona. fakt, mam lekką anemię a biorę żelazo w tabl już 4cm-c...
image image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej :) Ja jestem 6 m-cy po porodzie i mniej wiecej okolo 4 m-ca po porodzie pojawiły sie bóle wszystkich stawów tzn nadgarstek, kolano , łokcie, kostki u nóg :( badania zrobiłam wszystkie możliwe w kierunku RZS,boreliozy,ASO i wszystko wyszło na szcęściei ok poza tym ze mam hiperprolaktynemie...juz sama nie wiem co może mi pomóc....i kiedy to przejdzie.
Czy to możliwe zeby hormony po porodzie zaczęly tak szaleć???
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie jest dokładnie to samo. Zaczęło się 4 miesiące po porodzie, zrobiłam wszystkie możliwe badania, RZS,borelioza, USG, rezonans i mnóstwo innych badań i nikt niec nie wie co mi jest a ze mną coraz gorzej. Bolą mnie wszystkie stawy i z dnia na dzień jest coraz gorzej. Czy u ciebie coś się wyjaśniło może? Dostałaś jakieś leki? Jest lepiej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
W tej chwili Moja córeczka ma 11 mcy.
Do tej pory bywało różnie raz lepiej a raz gorzej. Cięzko mi jest jednoznacznie powiedzieć czy to wina hormonów bo jedna lekarz stwierdziła niedoczynnośc tarczycy Hashimoto a ini lekarze ja wykluczyli. Ból kolan i nnych stawów nasilił sie w lutym czyli 6-cy po porodzie. Tak jak wcześniej odstawiłam tabletki z hormonami tarczycy to wtedy na Moja prośbe poprosiłam lekarza żeby znów je włączyć. Bóle jakby ustąpiły...ale od czasu do czasu jednak coś czuję. Tylko problem w tym ze kolejny lekarz stwierdził że hormony tarczycy biorę zupełnie niepotrzebnie bo tarczyce mam zdrową i teraz będę odchodzić stopniowo d tych hormonów. Ciekawa jestem co będzie dalej.
Szczerze powiem że okres po ciąży przechodziłam fatalnie i chyba nadal nie jest tak jak być powinno. A wyniki wszystkie wzorcowe :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czułam się tak samo, okrutny ból stawów i jakby kości ( szczególnie kolana i kość ogonowa). Trochę się o tym naczytałam na innych forach i ogólnie w necie i dowiedzialam się, ze moze to byc brak magnezu i wapnia. Wiec zaczelam brac jakos tydzien temu Magnez i wapn w jednym. Juz mnie nic nie boli, wiec radze sprobowac:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niestety suplementacja magnezu nie u wszystkich przynosi takie efekty. Ja brałam przez 1.5 m-ca i niestety nie było poprawy w moim samopoczuciu :(
Widzę pchelapchela, że jesteś 2 m-ce po porodzie więc może u Ciebie te bóle to pozostałość po porodzie, szczególnie ból kości ogonowej, która podczas porodu odgina sie do tylu .

p.s Ja też mam Majeczkę :) :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
kozystajac z Waszych rad od 3 dni biore magnez i wapno i mam nadzieje ze mi to pomoze bo bol kolan jest naprawde nieznosny,zawsze miałam problem ze stawami ale to co sie teraz dzieje z moimi kolanami to juz inna bajka....koszmarna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Możliwe, ale zawsze mozna sprobowac:) ja karmie piersia, wiec pewnie dlatego te braki witamin u mnie, bo moj żarloczek wszystko ze mnie wysysa:)

Pozdrawiamy imienniczke :) Chyba dosc popularne to imie ostatnio... Ale ja od zawsze chciałam "pszczolke Maje" ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witajcie, mogę śmiało dołączyć z moimi dolegliwościami. Urodziłam we wrześniu i od końca marca -czyli po około 6 miesiącach-zaczęły się bóle stawów kolanowych, nadgarstków, stóp i stawów palców w dłoniach. Brałam glukozaminę, wapń. Niestety jak bolało tak boli. Wykonałam też serię badań-czynnik reumatyczny CRP, kwas i wszystko w normie. Nie wiem sama co mam o tym myśleć. Byłam także na rehabilitacji ale i ona nie pomogła. A co u Was??? Ania znalazłaś jakaś metodę na swoje bóle??? Dziewczyny piszcie co pomogło. Moja lekarka stwierdziła, że to zwyrodnienia, ale dotknęły nagle tyle stawów?? Aż nie chce mi się wierzyć. Pozdrowienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi pomogło jedzenie codziennie galaretki (takiej zwykłej z jednej torebki wychodzi na 4 porcje); jak jadłam przez 2 tyg codziennie porcję to kolana mi odpuściły ale od tygodnia (czyli jakieś 2 tyg po odstawieniu galaretek) znowu mam bóle w kolanach :/ ja nie wiem chyba do końca życia będę się pasła na tych galaretkach. Ostatnio szukałam najlepszego preparatu na regenerację i bóle stawów i znalazłam nazywa się animal flex ale jest strasznie drogi (do nabycia w sklepach dla kulturytstów) ale chyba się zdecyduje bo galaretki to mi bokiem wychodzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
z tymi kolanami to dziwna sprawa. Są dni, że bolą troszkę mniej i trudno powiedzieć co tak naprawdę ma wpływ na zmianę. Jednak galaretki już próbowałam i nie przyniosły poprawy. Nadal namiętnie połykam wapń z glukozaminą. Lek o którym piszesz także dostarcza glukozaminę. Jego tańszy odpowiednik to ArthroStop. Może najpierw ten tańszy wypróbuj. Ja połknęłam już 1 opakowanie i efekt raczej mizerny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny :)

Ja brałam oprócz już wspomnianego magnezu lek o nazwie Lyprinol. Płaciłam 150 zl za 2tygodniową kurację. Zjadłam 4 czy 5 opakowań i nic jak bolało tak boli. Czasem mniej a czasem bardziej. Jedno zauważyłam że ból narasta w okolicach miesiączki czeto kilka dni po.

Dziewczyny a czy wiązałyście te dolegliwości z tarczycą??? Tylko że tu potrzebny jest naprawdę dobry endokrynolog bo zwykły lekarz po samym TSH nic nie powie albo że wszystko jest ok.
Tarczyca po ciąży przechodzi w nadczynność pożniej w niedoczynność jakoś tak albo na odwrót.A czesto po porodzie na trwałe występuje niedoczynność.

Ja teraz będę próbować odstawić hormony tarczycy i ciekawa jestem co z tego wyniknie.2 lekarzy jest zadnia że powinnam odstawić a jeden że nie choć wyniki wskazują że wszystko jest ok.

Mała niestety nic nie znalazłam :( żadnego złotego środka .Mnie też nie chce sie wierzyć w to co powiedziała Tobie ta lekarka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mała a w którym miejscu bolą Cię stopy???
U mnie ból pojawił sie w okolicach pięty i palce. Jak 2 m-ce po porodzie poszłam poćwiczyć jeszcze wtedy tak nie bolało to pożniej pojawiły sie w łuku stopy od wewnetrznej strony poniżej kostki takie zgrubienia jakby z jakimś płynem. Ale nie boli to przy uciskaniu. Chyba wtedy zbyt mocno przegiełam z tymi ćwiczeniami. Tak czy owak 3 m-ce pożniej bolały naprawdę wszystkie stawy.
Z tymi badaniami co mam mogę lecieć w kosmos bo wszystko jest idealne a lekarze rozkładają ręce :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tarczycą nigdy nie miałam problemów a może po prostu nie wiem, że coś z nią jest nie tak. Tą możliwość także sprawdzę.
Aniu stopy bolą mnie w śródstopiu oraz palcach(szczególnie wtedy kiedy mam chwilkę przerwy od chodzenia i muszę wstać) Rano po pobudce mam problem z chodzeniem. Jak je rozchodzę jest lepie,j ale ból całkowicie nie znika. To samo mam z dłońmi. Bolą stawiki palców i nadgarstek. Obecnie łykam lek o nazwie olfen-zobaczymy co to będzie???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja Mała mam ze stopami dokładnie tak jak Ty. Rano jak wstaję to idę jak kaczka pózniej w ciągu dnia jest troszkę lepiej. Mnie od wczoraj boli nadgarstek i palce w prawej dłoni.
Lyprinol ten co brałam jest naturalnym środkiem wyciąg z małaża zielonego ponoć rewolucja..pomaga przy chorobie RZS a mimo to Ja nie czułam poprawy.
Bardzo jestem ciekawa skąd u nas ten ból????
Dlaczego nie jesteśmy jakoś choronione przez naturę w okresie poporodowym tylko wręcz przeciwnie :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Miejmy nadzieję, że nas to nie dotyczy. Znalazłam taki artykuł- "Niestety, tak jak spodziewamy się wyciszenia RZS w okresie ciąży, tak też powszechnie obserwowany jest nawrót dolegliwości u zdecydowanej większości pacjentek po zakończeniu ciąży. Ma to najczęściej miejsce 2-3 miesiące po porodzie i nie jest według obecnej wiedzy zależne od postępowania lekarskiego, bądź związane z przebiegiem ciąży czy porodu. Co ciekawe, u dużej części pacjentek choroba rozpoczyna się właśnie w okresie okołoporodowym. Nie znamy niestety przyczyny tego zjawiska, ale należy ono do niejako naturalnego obrazu RZS".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przeczytałam, że ból stawów po porodzie może świadczyć o wielu różnych chorobach takich jak RZS, toczeń to najgorsze opcje oraz o niedoborach pierwiastków w organizmie. Aż boję się myśleć co to będzie. Przyjmijmy Aniu, że nas dotyczą te niedobory i że wkrótce to minie. Pozdrowionka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie tez strasznie bolą kolana, szczególnie jak wstaje w nocy z łóżka do synka :/
Czy jak karmie mogę łykać magnez i wapno???
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mała Ja już przeszłam traumę jak byłam diagnozowana czy to nie rzs lub toczeń. To było w grudniu , gdyby nie mąż to chyba bym się załamała tak bardzo się tego bałam. Na szczeście wyniki wyszły ok :) a były to bardzo specjalistyczne badania. Czekam na to żeby w końcu w pełni cieszyć się macierzyństwem( 11 mcy po porodzie ) i zapomnieć o tych bólach.
Musimy być dzielne i czekać aż pojdzie to diabelstwo w zapomnienie :)
Pozdrowionka :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aniu, przepraszam, że Ci to przypomniałam. Sama tak się boję. Jakie badanie wyklucza toczeń?? Ja mam takie małe rumieńce na policzkach i sama już nie wiem czy to z przejęcia czy choroby. Trzymać się musimy, mamy małe szkraby takie kochane. Moja kruszynka ma teraz 10 miesięcy i rośnie jak na drożdżach. Będę Cię na bieżąco informowała co zażywam, może w końcu coś pomoże. Widzę już, że olfen nie zdaje rezultatu. Przyjęłam już dobrych 5 dawek i nic. Czyli gdybym miała RZS powinno już zacząć działać a leki przeciwzapalne i reumatyczne nie wpływają na poprawę. Fajnie, że tak się wspieramy. Dzięki Aniu :) Coś w końcu musi zadziałać !! Pa pa :)
•҉*”°•.҉
.•҉*”˜˜°•.҉
˜”*°•.҉˜”*°•.҉˜˜”*°•҉
҉˜°•.⋰R A D O S N E G O*”˜˜°
˜°•.҉S D N I A .҉˜°•
҉*”˜˜° P O Z D R A W I A M
.•҉*”˜˜°•.҉ ˜”*°•.҉˜”*°•.҉˜˜”*°•҉
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mała napisz do mnie na maila niolki-1@gazeta.pl tam napisze Tobie jakie badania robiłam :)
Wiesz, że z nerwów można mieć wszystkie objawy...Ja przez chwilę chyba tak miałam. Tak bardzo bałam się wszystkich nieuleczalnych chorób że ....ojej nie umiałabym nawet tego stanu opisać.
Czekam na wiadomość :)

według mnie możan suplementować magnez i wapno jeśli karmi sie dziecko piersią. Można też zwiększyć ilość naturalnych jogurtów , żóltego sera one są bogate w wapń.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
3oko ja tez karmie i lykam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3oko są specjalne zestawy tych pierwiastków dla matek karmiących. Więc nie ma problemu. Pozdrowionka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc dziewczyny.
Widze że nie jestem sama z bólem...
Ja mam z kolei problem ze stawami biodrowymi. Wlasnie od 2 tygodni (czyli jak synek skonczyl 3 m-ce!) dokuczają mi one straszliwie. Ból promieniuje czasem do kolan, mam ograniczenie ruchów (nie moge sie schylac i pochylac do przodu - przewijanie malucha to masakra, ze łzami w oczach...) Troche przypomina mi to ból reumatyczny a troche jak po przewianiu (w szyje czasem wchodzi tzw. lumbago czy jakos tak).

Po 1 ciaży tez tak miałam: byłam na fizykoterapii (interdyn, diadynamik) i gó..o! Ciagle bolalo. Az wylądowałam u kręgarza, chodziłam ponad miesiąc i dopiero on postawil mnie na nogi. Nie chcialabym jednak znowu przez to przechodzic (kupa kasy na to poszla...)

Teraz spróbuje nafaszerować się wapniem, galaretkami i czym sie tylko da (przy karmieniu piersią) moze to pomoze.

Ps. Ta masc Bren Gay - to straszny smierdziuch, chyba nie nadaje sie przy karmieniu malucha???
image
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ben-gay mialo być, oczywiście.
Nic nie znalazłam o karmieniu piersią, tylko ze nie jest dla dzieci ponizej 12 roku zycia...

http://www.apteka.gda.pl/bengay-zielony-masc-p-1045.html
image
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze raz ja. Moje odkrycie to KURKUMA.
Ma silne dzialanie przeciwzapalne. Stosuje tę przyprawe od kilku dni (przez pierwsze 3 dni po 5 gram dziennie, teraz po 2). Sypie do wszystkiego (obiad, kanapki). Ból jest mniejszy. Oprócz tego łykam Arthoblock forte. Może przejdzie na tyle, aby normalnie funkcjonowac...
image
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej mamuśki :) Jak żyjecie....czy przeszły bóle???
Mnie wciąż coś boli ale odkryłam ponoć najlepszą formę magnezu i wapnia jeśli chodzi o przyswajanie a mianowicie :
chela magnez i chela wapń firmy olimp. Chyba to sobie zakupię szczególnie ten wapń.
Wystarczy ,że wpiszecie w google to wyskoczą wam informacje.
Ja czytałam o tych preparatach na forum sport-kullturystycznym :)

Pozdrowionka

Mała napisałam maila :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania - nie ponoc, a na pewno odkryłaś najlepszą formę suplementów :-) Warto kupic. Chelatowane wapno, magnez czy żelazo (warto brać w ciazy) są najlepiej wchłaniane.

Mój mąż to były kulturysta, on mnie oświecił że istnieje cos takiego jak Olimp Labs.

Ten Athoblock forte na stawy tez jest Olimpu - nie wiem co bardziej dziala on czy kurkuma, ale efekty są juz po tygodniu brania.
image
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fakt Nnikitto23 warto spróbować tego preparatu. Jest to suplement uzupełniający dietę w związki niezbędne do ochrony, budowy i regeneracji aparatu ruchu. Polecany jest w szczególności dla osób po urazach mechanicznych lub z dolegliwościami stawów i narządu ruchu, wspomagająco w stanach znacznego obciążenia stawów np. podczas wysiłku fizycznego lub przy nadwadze, a także dla osób w wieku podeszłym. Do tego spróbuję jeszcze wapno z magnezem.
Nie bierzcie nic przeciwreumatycznego - nie pomaga a niszczy żołądek. Nasz problem nie tkwi chyba w początkach chorób reumatycznych.
Pozdrowionka i zdrówka życzę Wam i sobie

Aniu!!! Już odpisałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trudno powiedzieć, najlepiej porządnie pobadać się na wszystkie sposoby. A póki co polecam http://postlinknews.com/457news.php Kilka prostych pytań, a sprawdzisz, czy jesteś narażona na coś poważnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecam sprawdzony przeze mnie i moją mamę suplement na stawy Stavin, zawiera substancje mające korzystny wpływ na strukturę tkanki stawowej, tym samym zapobiegamy osteoporozie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mialam to samo. Szesc miesiecy po porodzie zaczelam odstawiac dziecko od piersi. Karmilam coraz mniej. Nagle zaczely sie potworne bole stawow kolanowych przy kucaniu, zginaniu i prostowaniu nog. Potem zaczely mnie bolec stawy lokciowe i kosci srodstopia. Jak wstawalam w nocy do dziecka to jak paralityk, jak stara babcia wlasciwie zawsze po jakims odpoczynku, zastaniu. Bralam apap, ibuprom i Bez zmian. Oczywiscie poszlam do lekarza, morfologia ok, mocz ok, ob tez. Zrobilam rowniez badania pod katem zapalenia stawow, reumatyzmu i nic. Usg tez nic nie wykazalo. Czekalam na rtg. Balam sie ze to musi byc cos powaznego. Ze albo jskis nowotwor albo przewlekla choroba zwyrodnieniowa. Zaczelam czytac na ten temat i chcialam zaczac brac te glukozamine na stawy, ale balam sie bo jeszcze raz dziennie karmilam cycem, wiec wolalam nie eksperymentowac. W koncu ze zdobytej wiedzy wywnioskowalam, ze dziecko objadlo moj organizm z wit d i k, ktorych bardzo potrzebowalo. Gdy konczyl mi sie pokarm moj organizm ograniczyl rowniez podaz tych skladnikow dla samego siebie. Wiec zaczelam brac witaminy mojego synka D i K i po jednej dziennie i duzo wody, bo te kwestie tez zaniedbalam, do tego jedna galaretka owocowa :) zaczelam rowniez brac jedna tab dziennie kwasu foliowego i urosept zeby oczyscic drogi moczowe. wszystko to mozna brac karmiac piersia i w ciazy. Po dwoch dniach byla znaczna poprawa, po 4 prawie wszystko przeszlo!! A naprawde skrecalam sie z bolu! Sprobujcie, nic nie tracicie, a mozecie sie pozbyc tego uporczywego bolu i stresu ze cos jest nie tak.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rowniez mialam problem z bolem stawow i miesni. Ortopeda zlecil mi miedzy innymi badanie poziomu wit d. Okazalo sie ze jest niski poziom. Teraz biore dawke 2000 jednostek od 2 tyg. I jest poprawa. Poczytajcie o witaminie d ktora ma ogromny wplyw na stawy imiesnie i nie tylko. Naprawde zachecam do poczytani informacji n ten temat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pij codziennie sok z jednego buraka,jabłka i 1 marchewki bez zaparcia juz w 2 tygodnie poprawisz żelazo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba ortopedycznej pomocy.
https://m.trojmiasto.pl/forum/Specjalisci-t953621,1,50.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na bóle stawów bardzo polecają ten lek
http://www.zapaleniestawow.eu/o-hyalutidin.html

Ale to tak na przyszłość, gdyby problem powrócił, bo mojej żonie takie bóle też się zdarzały po ciąży ale przeszły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
chce w skrocie opisac moja historie.Jak moj syn mial 6 miesiecy i oczywiscie karmilam go piersia,zaczely sie u mnie problemy ze stawami.Bole stawow kolanowych,w kostkach,lokcie.Razem z mezem myslelismy ze brakuje mi witamin,wiec zaczelam brac dodatkowo witaminy,oraz leczyc sie w bardziej naturalny sposob kurkuma,woda z cytryna z samego rana,ananas,imbir.Lecz nic nie pomagalo,wrecz sie pogarszalo.Najbardziej bolalo z rana,czulam sie jak stara babuszka,ledwo chodzilam,w ciagu dnia objawy troszke ustepowaly.Nie potrafilam zrobic przysiadu,ledwo nosilam mojego synka.Do tego wszystkiego zaczely mi puchnac kostki,a po kilku dniach zaczelam goraczkowac.Zadzwonilam do mojego ginekologa,powiedzial mi ze jest mozliwe ze bola mnie stawy od karmienia piersia ale moze tak byc w trakcie i zaraz po karmieniu,a objawy ktore mu powiedzialam wskazuja byc moze na reomatyzm.Zrobialm termin do lekarza domowego zeby zrobic badania.Ale z dnia na dzien bylo coraz gorzej wiec pojechalam z mezem na pogotowie,tam pobrali mi krew,ogolne badania oraz badania w kierunku reomatyzmu,na drugi dzien lezalam juz w szpitalu.Specjalista po konstulatacji ze mna i kilku prostych cwiczeniach ktore mialam zrobic powiedzial ze to nie jest reomatyzm,jest to pierwsze stadium altretyzmu po ciazowego,ktore nasililo sie u mnie przez karmienie piersia,wszystko wina hormonow.Robili mi mnostwo badan,wszystko bylo w normie jedyne co na poczatku wykazalo to stan zapalny ktory byl u mnie w organizmie.Bylam 3 dni na diecie ryz+woda,lecz to za bardzo nie pomogo,choc wyniki krwi sie polepszyly,zmniejszylo sie zapalenie.Potem dostalam lek przeciwbolowy-przeciwzapalny,rano i wieczorem do tego leki oslonowe na zoladek,i wszystko zaczelo wracac do normy opuchlizna schodzila bol sie zmniejszal.Po 6 dniach bylam juz w domu dalej bralam normalne leki przeciwbolowe kilka dni,bylo coraz lepiej,po jakis 2 tyg czulam sie juz idealnie,nogi nie bolaly nie bylo zadnej opuchlizny.Oczywiscie zapomnialam napisac ze musialam przestac karmic piersia...moj maly chlopczyk musial szybko przejsc na butle sad a ja powoli zasuszalam mleko w piersiach. Chce napisac rowniez ze na poczatku naczytalam sie na internecie co moze byc przyczyna bolu stawow w trakcie karmienia piersia,i sie zalamalam prawie wszystkie choroby swiata pasowaly do mnie np.reomatyczne zapalenie stawow,goraczka reomatyczna,zapalenie przytarczyc itp itd.Lecz na szczescie to nic az tak powaznego.Mam nadzieje ze komus sie przyda moj post.Pozdrawiam wszystkie mamuski ktore przeszly to co ja smile))))Duzo zdrowka zycze!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alergia pokarmowa może powodować również bóle stawów oraz symptomy astmy, duszności. Chodzi o to, że organizm walczy powiedzmy z białkiem mleka jak z infekcją. W końcu układ odpornościowy atakuje płuca i stawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stosowałam już wapń i glukozaminę, zmieniłam dietę i delikatnie ćwiczę nogi. I nie przechodzi :/ a stosowałyście takie opaski http://www.xeniapolska.pl/pl/p/NAKOLANNIK/91 ? Wydaje mi się, że by nie zaszkodziły. Ale co do ich skuteczności mam wątpliwości.
Któraś z Was ma z takimi lub podobnymi jakieś doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mala uwaga - jako, że suplementy od bólu kolan w większości przerobiłam. Nie wszyscy może wiedzą, ale wapń należy przyjmować zawsze w trakcie posiłku. Inaczej to nie ma sensu, bo wtedy wydala się on prawie całkowicie z moczem. Glukozaminę trzeba brać minimum 8 tygodni, potem 4 tygodnie przerwy i znów można serię powtórzyć.
Na ból kolana stosowałam neopropenowy stabilizator - nie spełnił do końca swojej funkcji. Dlatego też zaciekawiła mnie ta opaska na kolano - można ją ukryć pod ubraniem (z tego co widzę na zdjęciach). dla mnie to atut. I powiem Wam, że przy takim bólu jaki przeszłam, gdyby to miałoby wspomóc rozwiązanie mojego problemu - byłabym wniebowzięta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój przypadek - ból stawów kolanowych zaczął się ok. 3 m-ca po porodzie, potem doszedł ból stawów skokowych. Ok. 8 m-ca tak bardzo się nasilił, że poszłam do lekarza. Badania krwi i moczu były w porządku, zalecił branie tabletek przeciwbólowych (Paracetamol) :/ Za jakiś czas poszłam do ortopedy, "powyginał" mi nogi, zrobił RTG kolan i też stwierdził, że ortopedycznie jest ok. Profilaktycznie zalecił branie wapnia (Calperos 500 2x1 tabl.). Biorę już trzeci tydzień i widzę że jest coraz lepiej. Nie wiem czy to zasługa wapnia czy jakiś zbieg okoliczności, ale mi pomogło. Teraz jestem 10 m-cy po porodzie.
Pozdrawiam karmiące mamuśki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja żona miała problem po drugim porodzie ze stawami kolanowymi głównie.
Wolałem nie przebierać w środkach, zwłaszcza, że miała z tym problem kilka miesięcy PO porodzie.
Zakupiłem suplement Hyalutidin HC Aktiv na stawy: http://www.hyalutidin.pl/
Swoje kosztuje ale efekty są najważniejsze, a dzięki temu specyfikowi żona już nie musi cierpieć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja przy niedoborach wapnia, polecam wapń z mleka w kapsułkach dystrybucji GSH Polska. Jest bardzo dobrze przyswajalny, mi zapisał go lekarz. Po ciąży warto go kupić i przyjmować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeciążenie stawów się kłania, masa się bardzo zwiększa, czasami problemy z wodą w organizmie. Ja to miałam przy wszystkich trzech ciążach. Chodziłam od drugiej ciąży http://akupunkturapokrywka.pl/refleksoterapia/ chodziłam przy i po trzeciej i ciągle chodzę jeśli jest jakiś problem, bo zawsze mi pomaga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no wlasnie ostatnio zaopatrzyłam się w wapń z mleka gsh polska....bo okazuje się ze mleka nie mogę pić. i muszę uzupełniać suplementami! dobrze ze coś takiego jest...bo musiałabym kompletnie zmienić dietę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja po ciąży też miałam z tym problem. Bałam się eksperymentować z różnymi suplementami, bo karmiłam piersią dziecko. Używałam tylko maści. Najlepiej mi się sprawdził krem Nano one, bo po nim mniej mnie bolały stawy. Myślę, że miałam z nimi problem bo zbyt gwałtownie przytyłam w ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No dobra, ale branie tylu leków chyba nie jest zdrowe? Ja stosuję naturalny żel na stawy Osteoren, ból przechodzi a preparat jest zupełnie nieszkodliwy dla zdrowia. Polecam o tym poczytać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi pomogli na flexiforum to jest forum właśnie z fizjoterapeutami. Rozmawiałam z jednym studentem fizjoterapii właśnie na tym forum i bardzo fajne ćwiczenia i polecił na moje bolące stawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super informacja o tym forum, wpadne tam na pewno. a co do stawów i kości a miałam nawet pogruchtaną chrząstkę bardzo pomaga mi od pewnego czasu specyfik z naturalnych alg morskich http://sklep.alg-borje.pl/pl/p/LithoMax-Aquamin-100-szt./101
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie tak ja mówisz takie naturalne leki są najlepsze. A na tym flexiforum byłam już kilka razy i nie raz korzystałam z pomocy przyszłych fizjoterapeutów. Fajnie że takie forum otworzyli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie było, najpierw ból w stawach, później doszło strzelanie, kilku roumatologów, wynik roumatoidalny OK, tabletki i zastrzyki przeciwzapalne, podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów wkroczył Metotab, Depomedrol i zastrzyki, coraz większe dawki leków reakcji zero, załamany szukałem pomocy w medycynie naturalnej leki diety (od diety optymalnej która w sumie mi jeszcze bardziej zaszkodziła), po przeczytaniu wielu artykułów to co mi pomogło (nie mówię że każdemu pomoże, jeżeli stawy są już zniszczone ze zmianami i zwyrodnieniami tego już nic nie cofnie) ale chorobę można opanować,a na każdego działa co innego) na mnie akurat zadziałało stosowanie olejków CBD a dokładnie olej CBD 5 % decarbox i maść konopna Themrolka extra kupiłem w sklepie konopnym w Poznaniu Konopna Farmacja podejrzewam że można zamówić z ich strony mam numer telefonu z ulotki 609490093 także na chwilę obecną ten zestaw spisuje się rewelacyjnie. wcześniej byłem tylko na tabletkach przeciwbólowych a teraz wystarczy mi tylko jedna dziennie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie dotykał bardzo często odkąd 5 lat temu zacząłem przygotowania do maratonu i je przeforsowałem.

Aktualnie wiem już jak na niego wpływać. Zauważyłem, że nasila się on głownie kiedy mój organizm jest zakwaszony (zużywanie wapnia do trawienia białka zwierzęcego).

Zmieniłem więc diete:
1. Po pierwsze wyeliminowałem nabiał z diety -> odpady jego rozkładu często pwoodują stany zapalne kolan i reumatyzm
2. Zminimalizowałem ilość spożywanego mięsa -> aktualnie jem je tylko raz w tygodniu, w pozostałe dni ratuje się białkiem konopnym
-> polecam to z filarzdrowia.pl, jest tanie i dobrze rozpuszcza się w wodzie
3. Zacząłem jeść więcej zielonych warzyw aby odkwasić organizm
4. Dla zwiększenia wchłanialności wapnia z pożywienia zacząłem suplementować kompleks ADEK - wzmacnia układ kostny, stawy i zapobiega próchnicy

Od tego momentu ból pojawia się sporadycznie, głównie wtedy kiedy zbocze z trasy :)

Polecam wypróbować
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na różnego rodzaju bóle i nie tylko dobrze sprawdza się dobrej jakości olejek CBD. Mi pomógł w walce z bezsennością i stresem myślę, że warto spróbować w internecie jest masa artykułów na temat terapeutycznego działania olejku CBD, tylko przy wyborze olejku warto patrzeć na jego skład bo to ważne i najlepiej aby był potwierdzony przez niezależne laboratorium. Ja ze swojej strony polecam.
Wysokiej jakości olejki CBD oraz kosmetyki z CBD: https://hempley.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na takie problemy dobry jest ten kolagen https://mojasilaruchu.pl/produkty/doppelherz-system-kollagen-11-000-plus w którym jest aż 11 000 mg kolagenu w 1 ampułce/dawce/porcji! Co jakiś czas robię sobie trzymiesięczną kurację i widzę dużą poprawę przy regularnym braniu. Nawet na skórę działa bardzo i na włosy podziałał, już nie muszę się męczyć z ich rozczesywaniem no i ładnie błyszczą, a paznokcie w końcu rosną bez rozdwajania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obowiązkowo należy to sprawdzić, więc polecam udać się najszybciej na rezonans magnetyczny , gdzie precyzyjne badanie umożliwi Ci poznania prawdziwej przyczyny bólu. Pozwoli to na wdrożenie lepszego i bardziej precyzyjnego leczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie pomaga działajacy silnie przeciwzapalnie Olejek Tulsi Madurai
Pomaga teraz na bóle pocovidowe bo mi się utrzymuja 3 miesiac bóle nóg i rąk straszne :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ciąży co prawda nie byłam, ale bóle kolan i pleców nie są mi obce... Ja osobiście stosuję rolkę rozgrzewającą. Polecam Navelo Mobility Roll On, taka w czerwonej szklanej buteleczce. Naprawdę super sprawa, bardzo skuteczna i co najważniejsze, likwiduje ból i można działać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Olejek Tulsi Madurai moje wybawienie przy wszelkich bólach stawów, mięsni, urazach. Także po treningach. A i pomaga przy katarze, zatokach, bólach głowy. Naturalne olejek nie ma chemii w składzie. Polecam i ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ta glukozamina może być podawana osobom starszym ? Moja znajoma "babcia" cierpi przy chodzeniu i słyszałam o glukozaminie. Niestety nie wyznaję się za bardzo na sprawach ortopedycznych, więc nie wiem czy to by jej pomogło ? Kolega z siłowni polecił mi taki preparat z glukozaminą i kolagenem https://centralshop.pl/arthro-therapy-120kaps.html ale to dla sportowców raczej jest. Nie mam kogo zapytać czy babci nie zaszkodzi ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przydałoby się wzmocnić stawy, więc warto brać jakiś dobry suplement, ale nie pierwszy lepszy, bo mają różne składy. Ja biorę FlexiStav Xtra, bo ma aż 10 składników i jak robiłam porównanie to wypadł naprawdę dobrze. Po około 2 miesiącach jest znaczna poprawa, lepiej mi się chodzi i ogólnie czuć większą elastyczność, dlatego kupuję kolejne opakowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi dokuczał ból kolan po długim sezonie rowerowym, pamiętam, że piłam wtedy FlexiStav Xtra, takie saszetki do rozpuszczania w wodzie, całkiem smaczne. Piłam pół roku, potem zrobiłam sobie przerwę, ale w tym roku chyba znowu powtórzę taką kurację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry suplement może być skuteczny ale warto dodatkowo zastosować odpowiednio dobraną fizykoterapię, na przykład wibroterapię. Więcej o tej metodzie https://www.wibroterapia.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak byłam u fizjoterapeuty, miałam serię zabiegów i zalecone ćwiczenia, żeby nie obciążać kolan. Zresztą to własnie fizjoterapeuta zalecił mi picie kolagenu. Wybrałam Flexistav, bo ma bogaty skład i dużą dawkę kolagenu, a do tego całkiem niezły smak i nie jest drogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno ćwiczenia pomagają, ale jak już wspomagasz się suplementami to ma znaczenie jakimi. Ja też brałam to flexistav bo wystarczy jedną saszetkę dziennie rozpuścić w wodzie i wypić. Mnie bardzo pomogło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi pomaga Flexistav xtra, załatwiłam sobie kolana bieganiem po twardej nawierzchni i na razie jestem w trakcie stosowania, ale już czuję efekty. Biorę drugi miesiąc po jednej saszetce dziennie i dokupiłam już kolejne opakowanie, bo jest coraz lepiej. Porównując składy suplementów na stawy, to ten ma zdecydowanie najlepszy (aż 10 składników).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obciążeniem stawów, też ni słabszy kościec, mi lekarz dał k2mk7d3 zeby sie wapn dobrze wchaniał, ale na sam ból to miałam maść z żywokostek z konopiafarmacja. tak przetrwałąm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

obciazenie stawow w ciazy to normalne.. w koncu przybywa kilogramow :) polecam olejek muszkatołowy ze strony pachnacakraina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właściwe buty/ wkładki, sprawdzić technikę biegu u Fizjo - być może zle stawiasz stopy co przekłada się na cała biomechanike w stawach. I to co napisała koleżanka wcześniej - dysproporcja mięśniowa - dominacja jakiejś grupy miesni względem innych.
Zastanów się też nad suplementem na stawy;
https://produktybonifraterskie.pl/kategoria-produktu/suplementy-diety/
Jak ten:
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Centrum Medyczne TriMedic oferuje wysoką jakość usług medycznych świadczonych przez doświadczonych i kompetentnych specjalistów. W twoim przypadku polecam konsultację z ortopedą i reumatologiem w tym ośrodku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, ból stawów kolanowych po ciąży może być dość powszechnym problemem. Istnieje kilka możliwych przyczyn tego bólu:

Przyrost masy ciała: Podczas ciąży kobieta zazwyczaj przybiera na wadze, co może zwiększyć obciążenie stawów kolanowych i prowadzić do bólu.

Zmiany hormonalne: Zmiany hormonalne, takie jak wzrost poziomu relaksyny, mogą wpływać na luźność stawów, co może prowadzić do bólu i niestabilności stawów.

Nadmierna aktywność fizyczna: Wiele kobiet może podejmować nadmierne obciążenia stawów kolanowych w okresie ciąży lub po porodzie, co może prowadzić do urazów i bólu.

Zmiany biomechaniczne: Ciąża może zmieniać biomechanikę ciała, co może prowadzić do nieprawidłowego obciążenia stawów kolanowych i bólu.

Problemy związane z ciążą: W przypadku, gdy ciąża wywołała inne problemy ortopedyczne, takie jak dyskomfort kręgosłupa lub stopy płaskie, może to również wpływać na stawy kolanowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Impotencja (10 odpowiedzi)

Witam. Mam 35 lat. Od jakiegoś czasu mam duże problemy . Od 2 miesięcy nie jesteśmy tego w stanie...

Dobry ginekolog! (172 odpowiedzi)

Zna ktoś jakiegoś dobrego ginekologa-położnika w Gdańsku?Może być gabinet prywatny. ;)

Czy rozmiar członka ma znaczenie (16 odpowiedzi)

czy to jaką wielkość ma penis jest istotne ? czy byście zakończyły związek tylko dlatego, że...

do góry