Widok

brzydki zapach z PRALKI:((

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny moze miałyscie podobny problem i wiecie jak sobie z tym poradzic..

z mojej pralki czuc nieprzyjemny zapach,jakby skiśnieta woda:(
czyszcze gume,zawsze otwieram drzwiczki, czysciłam tez ten 'filtr"(czy jak to sie tam nazywa) na dole i nic:(( pralka ma 3 lata..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mama ja mam od miesiąca podobny przykry zapach i nie wiem od czego to:(
Między gumą jest woda ale zawsze ją wylewam

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja tez biore jakas stara flanelke itp i wycieram ta gume w srodku,po praniu zawsze drzwiczki mam otwarte...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też tak kiedyś miałam z pralką. Polecam specjalny płyn do pralek Dr Beckmann- jakoś tak, do kupienia np w sklepie euro rtv agd. Nie jest on najtańszy ale skuteczny nastawia się pusta pralkę z tym płynem, no i warto wietrzyć pralkę po praniu i raz na jakiś czas zrobić sobie takie puste pranie z tym płynem
image

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
wypierzcie sama skarpetke z włozona do srodka tabletka do zmywarki - pieknie oczysci wam pralke. mozna tez kupic specjalny srodek do czyszczenia pralki. choc my stosujemy raz na jakis czas ta pierwsza metode. plus do kazdego "dorosłego" prania specjalna kostke W5 zmiekczajaca wode. u nas problemem jest mega strasznie twarda woda.
image

image
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
dziekuje zawam za porady:) poszukam tego srodka dr becmanna,a do tego czasu wsadze kostke od zmywarki. tylko mam pytanie czy jak beben bedzie pusty to mi sie nie"zerwie??"nigdy nie właczałam pustej pralki:)))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
spokojnie nic sie nie stanie tylko najlepiej na najkrótsze pranie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie, bedzie ogolnie troche glosniej, ale nic sie nie stanie, tylko pamietaj o tej skarpetce, najlepiej takiej wiekszej, grubszej :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
sprawdz czy pralka grzeje wode podczas prania! u nas tez tak bylo i okazalo sie,ze prala w zimnej wodzie bo poszedl termostat i stad ten smrodek :)
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi tez śmierdziało i sie okazało ze to od bluzki ktora miała na sobie taki jakis rysuneczek naklejony taki jakby z gumy i po praniu smierdziała pralka i reszta ciuchów i taki gumki tez sa przy skapretkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najbardziej ekologiczna metoda - przeprać pustą pralkę na 90stopni.
Mąż nie może od dwóch lat zabrac się za to, żeby pralka wypuszczała wodę prosto do rur i mam wąż w umywalce. jak zaczyna śmierdzieć jak z szamba to właśnie tak robię i na jakiś czas mam spokój.

P.S. Wirować nie trzeba :) więc się nie zarwie.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do tej pustej pralki mozna wlac jeszcze szklanke octu-tez ekologicznie, tanio i skutecznie ;D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
właśnie dziewczyny puśćcie pralkę na dłuższy program pustą raz na kakis czas powinno sie też tak robić ze zmywarką
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja raz na jakiś czas nastawiam pustą pralkę na 90st ze szklanką octu :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Również polecam raz na jakiś czas nastawic na 90 stopni pranie.
Zaraz po upraniu smierdzi, ale przechodzi po paru godzinkach. Rada majstra, ktory mi kiedys pralke naprawial.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
bardzo dziekuje dziewczny:))) jeszcze dzis pusta pralka z ocetem lub kostka do zmywarki 'pojdzie w ruch":)))))

a czy stosujecie calgonit?

bo ja do tej pory nic nie stosowałam,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi kiedyś majster od pralki podpowiedział, żeby raz na pół roku, wsypać do szufladki na proszek Kamix (taki do odkamieniania czajników) i nastawić na 90 st.- super skutkuje.... polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak bedziesz wstawiala pusta pralke zlap waz i sprawdz czy woda wylpływajaca z pralki jest ciepla..bedziesz wiedziala czy to nie termostat :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
również polecam ocet!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
polecam jedno gotowanie z sodą, drugie gotowanie z octem :]

poza tym wyjmij szufladkę i zobacz czy nie trzeba tam w tym otworze wyczyścić - tam się lubi lęgnąć chyba grzyb czy inne czarne cholerstwo ;) (od wilgoci)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ocet psuję uszczelkę więc octu nie polecam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Płyn do pralek nie pomógł, śmiem twierdzić, że zapach jest po nim jeszcze intensywniejszy..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej drobną bieliznę: majtki, skarpetki, itp. prać w specjalnych siatkach. Ja czasem jak mam zbyt dużo drobnej bielizny to wkładam ją do poszewek z poduszek zapisanych na zamek. Wtedy nic nie zostanie wciagnięte pod bęben, nie będzie tam zalegało i nie będzie śmierdziało. Żadna skarpeta nie zniknie w praniu i nie będzie problemu z zatykaniem filtra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pralki same z siebie nie smierdzą (chyba, ze spalenizną - ale to u końca żywota :)

Przyczyny smrodu mogą być następujące:

1. zapach z kanalizy - jesli pralka podłączona jest weżem do rury kanalizacyjnej bez syfonu pralkowego. O ile dobrze kojarzę, to u Ciebie ten problem nie występuje (wsadzasz szlauch do zlewu, tak?)

2. rozkładające się resztki na filtrze - trzeba co jakis czas przeczyścić filtr

3. najczęściej: resztki wody w pralce lub (częściej) w wężu spustowym

Środki piorące i płuczące zawierają enzymy przyspieszające biodegradację (czyli mówiąc po ludzku: rozkład). To taki ukłon w stronę ekologii. Jak to śmierdzi, wie każdy, kto zostawił wodę po myciu naczyń na kilka dni w zlewie lub misce :) Jeśłi ten smród pojawia sie w pralce, to znaczy, ze za rzadko pierzesz :) Lepiej prać 3-4 razy w tygodniu po 1 pralce - niż robić weekendową akcję prania na kilka pralek. A jesli nie masz tyle prania, to:

- po zakończonym praniu, jesli nie będziesz używać pralki przez kilka dni, nabierz pełną pralkę zimnej wody - i zaraz ją wypompuj. Dzięki temu wypłuczą się pozostałości środków piorących.

- spróbuj skrócić wąż spustowy do niezbędnego minimum. Często jest znacznie za długi i ma gdzie stać resztka wody

- jeśli powyższe nie pomaga: załóż syfon pralkowy zaraz za wyprowadzeniem spustu (przed wężem spustowym) - zupełnie inaczej niż nakazują producenci pralek :)

- jeśli mimo powyższego dalej śmierdzi - to coś jest nie tak ze spustem wody (część zostaje po praniu w pralce).

Oczywiście nie zaszkodzi raz na pół roku przepłukać pralkę na 90* z dodatkiem np. chlorowego płynu do s****za (niedużo, żeby się zbytnio nie spieniło). Zagrzać, przekręcić kilka razy i spuścić. Potem przepłukac zimną.

Odkamienianie to mit na użytek producentów Calgonu. Wymieniałem kiedyś grzałkę w pralce, która nigdy nie widziała żadnego odkamieniacza - i funkcjonowała bez zarzutu z 15 lat. Aż się grzałka przepaliła. Ale nadal była idealnie czysta, bez śladu kamienia :)

Także ryzyko, związane z włączeniem pustej pralki, to kolejny mit. Nie ma prawa chodzić gorzej niż z obciążeniem - zatem: bez obaw!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
w moim przypadku pralka jest podłaczona do kanalizy.
piore 1-2x dziennie. jesli nie włacze pralki przez 2 dni to mozna zwymiotowac tak smierdzi:(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak wygladaa syfon pralkowy i w którym miejscu sie go "mocuje"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie jest coś na rzeczy z tym syfonem. Pralka początkowo stała w innym mieszkaniu, w innym położeniu, rura chyba też była w zlewie. Ale tam nie śmierdziało. Kiedyś podpytałam kolegów w pracy o co chodzi, że śmierdzi, m.in. padła propozycja z syfonem, powiedziałam mężowi, ale powiedział tylko, ze jest zamontowany prawidłowo wg zaleceń producenta, a nie tak jak na poprzednim mieszkaniu...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mnie też tak było - kupiłam pralkę i po ok pół roku użytkowania w pralni po kazdym praniu czułam nieprzyjemny zapach. Zapytałam hydraulika czy na pewno wszystko jest dobrze podłączone i okazało się, że nmie ma tego syfonu. Za syfon + założenie zapłaciłam ok 50 zł i teraz jest ok.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wygląda np tak: http://www.alcaplast.cz
Generalnie jest to kulka ze sprężynką, która umozliwia przepływ cieczy ale i także gazów w tylko jedną stronę.
Najczęściej mocuje się w miejscu, w którym koniec szlaucha wchodzi w sciane (w instalację kanalizacyjną)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ucięło link
Tu masz inny: tiny.pl/hc7bh
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
i jeszcze jedno:
Zobacz, jak jest poprowadzony wąż za pralką.
MUSI iść najpierw do góry, prawie do pokrywy pralki, a dopiero potem opadać, jak najkrótszą drogą, do syfonu i kanalizy.
Jeśli nie ma tego etapu "do góry" to z pralki będzie zawsze wypływała woda - a nie tylko wtedy, kiedy jest wypompowywana.
W rezultacie - pranie będzie niedoprane a przede wszystkim: niedopłukane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to masz chyba mały hotel :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"skiśnieta woda" - taaaaaaaaaa ciekawe.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u nas był taki problem, tez myslałam, że to pralka, ale okazało się ze to przy odpływie. Mąż zamontował taką uszczelkę (czy cos takiego) między wężem a otworem kanaliz. i po problemie. a koszt tego był jakis znikomy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Węże spustowe i syfony robione są przeważnie na otwór fi 32mm
Instalacja łazienkowa przewaznie jest robiona fi 50mm
Czasami się zdarza, ze hydraulicy zostawią dziurę (przyłącz) pralki fi 50.
Wówczas wystarczy wsadzić gumową redukcję 32/50 - do kupienia za kilka złotych w każdym markecie budowlanym (i zainstalowania samemu - nie potrzeba do tego żadnej fachowej wiedzy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uprzedzając ewentualne pytane - redukcja wygląda tak: tiny.pl/hc7b9
:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na brzydki zapach z pralki powinien zaradzic Kamix. Wstawic pralke na 90st. Nabrac wode, nagrzac i wylaczyc na cala noc. Powinno postac i rano wlaczyc dalej ten sam program od momentu gdy sie zatrzymalo.
Rada mojego Meza, ktory naprawia pralki.
Mowi tez, ze najlepsza temperatura do prania to 50st bo w nizszej osadza sie szlam w pralcze czy wezach a w wyzszej odklada sie kamien.

Szkoda kasy na drogie srodki, Kamix w zupelnosci wystarczy.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja co jakiś czas wrzucam puste pranie:
szklanka octu
a do szuflady na proszek - torebka sody
Efekt - zdrowa i czysta pralka hehe :)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi tak śmierdziało jak wyprałam rzeczy w płynie do prania PERSIL...
wcześniej miałam koncentrat niemiecki i wszystko ekstra, kupiłam polski i klops! pomogło pranie z octem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
juz chyba znam przyczyne...nie mam syfonu:-/. w piatek maz ma sie tym zajac ,zobaczymy czy pomoze.:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Próbowałem różnych sposobów- drogie proszki do czyszczenia pralek także nieskuteczne-rozwiązanie jest proste -raz na 2 3 miesiące czyszczę domestosem(wybielacz) w żelu-komorę dozownika-najwygodniej to robić szczotką do butelek tzw. kwacz lub szczoteczką do zębów-pozostawiam na kilkanaście minut i puszczam pranie 40 stopni z dodatkiem ok 50 ml tegoż domestosa-przy okazji piorąc zasłonkę prysznicową-bo na niej też osadza się kamień i bakterie----efekt gwarantowany -pralka pachnie jak nowa- robię tak już od paru lat więc można się nie bać że domestos zaszkodzi pralce
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja polecam wycieranie gumy i zbiornika na proszek, płyn do płukania, oraz raz w miesiącu puszczam pustą pralkę z pół szklanki Ace takiego do bieli w możliwie najwyższej temperaturze :)
[url=http://www.suwaczki.com/]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odkąd mam pralkę otwieraną od góry i wyjmuje po każdym praniu dozownik na plyn - bo można go wyjąć, co jakiś czas go czyszczę to wszystko jest idealne. Nie muszę robić pusty prań ani kupować żadnych środków. Nigdy więcej pralki otwieranej z przodu ! :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
miałam to samo, pomogło butelka octu do bębna i pusta pralka na najwyższej temp
Po tym zabiegu od roku spokój:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie pomoże wam ani ocet, ani soda, jeżeli pralka zaśmierdziała się stojąc zamknięta dłuższy czas. Właściciel mieszkania które wynajmuje trzymał swoja po naprawie w garażu. Jak ja sie wprowadziłam to mi ja spowrotem wniósł. Stała ok roku. Puscilam raz puste pranie, potem swoje rzeczy i myslalam ze zejde ze smrodu. Grzyb pleś wilgoć... Paskudna sprawa. Puściłam na 90 stopni [puste pranie i nic. Teraz dopiero wlałam domestosa i ją puściłam w nim na 90 stopni. Zobaczymy, ale piszą dziewczyny że tylko to działa na takie długotrwałe zamierdzenie. Soda ocet i inne srodki są adekwatne w walce ze smrodem jeżeli się raz na jakis czas profilaktycznie tak zrobi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie używam żadnych gotowych środków, znalazłam ostatnio ten artykuł: http://technikan.info/radzic-nieprzyjemnymi-zapachami-sprzetach-agd/ Można wyczytać jak sobie radzić z nieprzyjemnymi zapachami z pralki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hm.. miałem kiedyś podobny problem z poprzednią pralką marki amica bodajże. Pomógł biologiczny preparat do usuwania zapachów:
http://www.subiopolska.com/stop-zapachom-biologiczny-pochlaniacz-zapachow,p28.html

Być może i Tobie pomoże :)
Kosztuje 35 zł w sklepie internetowym; nie jest niebezpieczny dla środowiska i ogólnie szybko działa. Zdecydowanie polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
spadaj z tym spamem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyczyn może być kilka ... Są teraz na rynku preparaty do odkamieniania czy odgrzybiania pralek, ewentualnie jeżeli wymieniałaś filtr to może warto by było wymienić fartuch (gumę). Podrzucam link, gdzie jest to może lepiej opisane http://www.pogotowie-agd.pl/blog/jak-usunac-brzydki-zapach-z-pralki/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

eureka
Przykry zapach stęchlizny rozchodził sie z łazienki na całe moje niewielkie mieszkanko.Poniewaz wyprobowalam wszystkich domowych rad i pomysłow na pozbycie sie smrodu, a smrodek nie znikał dałam mojej pralce ostatnia szanse, w wolnych chwilach szukajac w sklepach internetowych nowej.....Wystawiłam pralke na balkon .Niech sie wietrzy,Otworzylam i odkrecilam drzwi ,wyjełam i umyłam pojemnik na proszek, oraz wykreciłam filtr.Z filtra wylako sie ok pol litra wody,ktora zalegala i........gniła.Stad był zapach stechlizny.Pralka wrocila do lazienki a ja po kazdym praniu wykrecam filtr i spuszczam zalegajaza wode.problem zniknał .polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wreszcie odkryłam dlaczego śmierdzi z pralki. Nieszczelna uszczelka wokół bębna powoduje wciąganie drobnej bielizny pod bęben i dopóki bielizna nie zostanie wyciągnięta przez filtr do którego musi się dostać to będzie śmierdziało skiśniętym praniem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

Laserowa korekta wady wzroku (57 odpowiedzi)

czy któraś z was bądz waszych bliskich miała tez zabieg? bardzo proszę o waszą opinie i ew,...

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

do góry