Widok

chrzestny bez ślubu kościelnego

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, wiem, że jest to możliwe, żeby ktoś tylko po ślubie cywilnym był chrzestnym ale nie wiem gdzie w trójmieście. Miałyście może podobną sytuację??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
a musi się przyznawać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
może być świadkiem chrztu ale nie chrzestnym ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie może być chrzestnym, ale może być świadkiem chrztu

My mielismy taką sytuację i ksiądz nam tak zaproponował. Świadek Chrztu w kościele podczas uroczystości będzie "robił" to co zwykle ojciec chrzestny więc nikt z zewnątrz nie dopatrzy się różnicy. Nie może być jednak wpisany "formalnie" jako ojciec chrzestny do księgi chrztów.
image


image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie,my mielismy taka sytuacje z chrzestna,a jesli wezmie slub koscielny zostanie dopisana jako "prawdziwa"chrzestna
image
image
[url=http://slub-wesele.pl/]image[/url
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przyznać się musi, bo musi mieć papier ze swojej parafii
W moim kościele nie chcą się zgodzić na świadka chrztu a ja naprawdę nie mogę i nawet nie chce wziąć innej osoby na chrzestnego
czy możecie mi powiedzieć w jakiej parafii Wam się udało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w mojej rodzinie para bez slubu kościelnego mogła pełnić rolę rodziców grzestnych. Oboje. Nie byli świadkami tylko normalnie mieli wpisane jako rodzice chrzestni - więc można...
wszystko zależy od księdza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdzie takie parafie sa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Krzyżowicach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my chrzeciliśmy na Matarnii i nie było problemu,że chrzestna jest bez ślubu kościelnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
rybkagd - ale nie w Parafii Sw. Walentego tylko w tej przy centrum handlowym tak?
jak nazywa się ta parafia?, bo nie mogę znaleźć ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie w parafii św. Walentego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie ja należę do tej parafii i się nie zgodzili
więc już nic nie rozumiem ;/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie wiem czemu. A chrzestny jest też z tej parafii? Moja chrzestna nie dostała zaświadczenia ze swojej parafii,ale dostała rozgrzeszenie podczas spowiedzi i nasz proboszcz się zgodził,aby został chrzestną (nie jest rozwódką, tylko jej maz jest innej wiary)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie, tylko my jesteśmy z tej parafii i chrzestna
chrzestny z innej
i to właśnie proboszcz nie wyraził zgody
ech;/
może ktoś jeszcze w innej parafii miał taką sytuację?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój brat był chrzestnym a nie ma ślubu kościelnego, ale nawet nic księdzu nie mówił. Poszedł do swojej parafii po zaświadczenie, dostał i finito. Po co mówić "ale przepraszam, proszę księdza, a ja nie mam ślubu kościelnego!" Ksiadz patrzy w papiery, widzi chrzest, widzi bierzmowanie i daje papier
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
to co innego gdy mąż jest innej wiary ...i normalnie miała spowiedź ...


Swoją drogą ja tego nie rozumiem ...
Zasady wybierania chrzestnych są jasne - a co chwilę ktoś próbuje obejść to ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Daria:
pod warunkiem że nie trzeba mieć zaświadczenia ze spowiedzi ...
tam tego zataić nie możesz a tym samym karteczki ze spowiedzi nie dostaniesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
u spowiedzi też był, karteczke dostał, ale z czego się spowiadał to nie wiem...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
kolega mi kiedyś opowiadał, że 2 razy był przed chrzcinami u spowiedzi ...
Za pierwszym razem rozgrzeszenia nie dostał (też bez ślubu), to poszedł drugi raz do innego księdza i już nie wszystko powiedział, karteczkę dostał ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
co za głupota - jaki jest sens oszukiwać? Tylko dlatego, żeby "udawać" chrzestnego? Mam nadzieję, że chociaż matka chrzestna spełniała wszystkie warunki, bo inaczej chrzest jest nieważny.
image


image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
to co to za ojciec chrzestny on ma pomagac w wychowaniu dziecka w wierze katolickiej a nie byc zeby tylko byc bez sensu nie rozumiem takich ludzi. Takie bycie jakby katolikiem na sile nie chce brac slubu koscielnego jego sprawa ale wtedy nie ma prawa do innych rzeczy sorry....
Dlugo można by pisac.
U nas ksiądz też nie uznaje swiadka chrztu i w ogole bardzo się zdziwil, że coś takiego jest jak ktoś się o to pytał na naukach.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Po co takie głupoty gadasz. Chrzest jest ważny. To jest sakrament, a nie nagroda za dobre życie chrzestnych.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak jest taki wazny dla rodziców to powinien chociaż w połowie być istotny dla chrzestnych a chyba tak nie jest..Twoje dziecko potem patrzy na takiego rodzica chrzestnego i mówi a co jak wujek nie musi to ja też...zresztą każdy a przynajmniej większośc ludzi ma sumienie i nie przed księdzem będzie odpowiadało...a opinie kazdy może wyrazić. Moja jest wlaśnie taka, ze to głupota tak oszukiwac i robi się krzywde swojemu dziecku...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
???

To nie ma sensu :P Skoro jest ważny to powinien być prawidłowo przeprowadzony - z odpowiednimi osobami jako rodzicami chrzestnymi- a nie najlepszymi znajomymi rodziców ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja wypowiedź dotyczyła wypowiedzi emika- o ważności sakramentu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale to pomaganie w wychowywaniu w wierze jest...hmm grubymi nićmi szyte. Ja miałam cudownych rodziców chrzestnych - rodzeństwo mojej mamy. Moja ukochana ciocia i wujek, którzy zawsze o mnie pamiętali, którzy BYLI w moim zyciu. Ale sorry - nigdy nie rozmawiałam z nimi na temat wiary itd. Podejrzewam, że większość rodziców chrzestnych tego nie robi.
Ja też będę miała problem z chrzestnym dla Lenki. Chcemy żeby nim był jedyny brat męża, ale jest rozwodnikiem. I co mamy z tym fantem zrobić? Nie chce nikogo innego. Nie jestem zwolennikiem brania na chrzestnych znajomych/przyjaciół bo różnie z nimi w zyciu bywa. A rodzina to zawsze rodzina. A oprócz szwagra nie mamy nikogo kto by się do tej roli nadawał. Są osoby po ślubie kościelnym, kawalerowie, ale oni są bardziej "nie żyjący w wierze" nić mój szwagier. Nie chcę żeby moja córka miała byle jakiego chrzesnego, ale po ślubie kościelnym (zresztą nie wiadomo czy się nie rozwiedzie kiedyś), ale chcę takiego który będzie dla niej naprawdę kochającym wujkiem.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
kazdy robi jak chce ale takie oszukanie ksiedza i zrobienie tego tak dla picu to chyba nie jest do konca ferr..ale mowie,każdy sumienie ma i nie przed księdzem będzie odpowiadać..a dziecko po części samo patrzy na swoich rodzicow chrzestnych i troche z nich przykład tez bierze...no nic ile ludzi tyle opini:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ojejku, co jest a co byc powinno to dwie różne rzeczy. Wolałabym chrzestnego, który będzie obecny w moim życiu a nie takiego, który ma ślub kościelny, no proszę Was. Co ma ślub kościelny do tego czy ktoś będzie dobrym ojcem chrzestnym czy nie? To po prostu kolejny, sorry za wyrażenie, głupi wymysł kościoła.

Seksu przed ślubem też nie powinno się uprawiać. Ciekawe, która z zagorzałych katoliczek nie uprawiała seksu przed ślubem, buahahaha ;)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3
No właśnie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli głupi wymysł Kościoła to po co do tego kościoła zapisywać dziecko? Jest wiele innych kościołów gdzie to nie stanowiłoby problemu ...

A wujek może być bardzo bliską osobą w życiu dziecka niezależnie od tego czy jest ojcem chrzestnym czy nie ... To akurat ma najmniejsze znaczenie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też uważam, że głupotą jest brać chrzestnych bo maja ślub kościelny, niestety to że maja ten sakrament często nie idzie w parze z wiarą tym bardziej wychowywaniem dziecka w wierze katolickiej bo od tego są rodzice. Moim zdaniem to powinien być wybór rodziców jakich chrzestnych chcą dla swojego dziecka bo oni wiedza to najlepiej. Co za sens jest wzięcie takiego człowieka bo ma ślub i co potem dziecko go nawet nie zna :/ Dla mnie to chore jest. Po za tym to, że ktoś nie ma ślubu kościelnego nie oznacza, że jest nie wierzący, niestety czasami jest wiele problemów aby ten ślub wziąć i robią te problemy właśnie księża :/
image
image

image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Seksu przed ślubem też nie powinno się uprawiać. Ciekawe, która z zagorzałych katoliczek nie uprawiała seksu przed ślubem, buahahaha ;)
Dokładnie tak jak pisze Daria wielcy "katolicy" się odzywają
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Większość ludzi chrzci dzieci nie z wiary tylko dla świętego spokoju żeby pseudokatole ich nie dręczyły czy to na podwórku czy w szkole,ostatnio słyszałam że w przedszkolu jest religia,to jest dopiero CHORE !!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Wiecie dziewczyny.Ja mama takie zdanie.Jestem katoliczką ale nie taką zagorzałą (jak mam sie już zglebiać).
Ale wybierająć chszestnych dla dziecka to bardziej patrzałam na to jaka jest ta osoba,jaki ma stosunek do całej sprawy bycia chszestnym i czy bedzie w życiu mojego dziecka.Raczej nie wyliczałam jego grzechów i nie patrzałąm czy jest w kościele 2razy na meisiąc czy tylko od świeta.Bo moje dziecko raczej ode mnie (od rodziców)bedzie brało przykład chodzenia do kościoła i stosunku do religi.To mój obowiązek nauczyć tego dziecka.Mam w rodzinie osobe która chodzi co niedziele do kościoła ale na codzień jest bardzo nie odpowiedzialna i w życiu bym mu dziecka nie zostawaiła..i co dlatego że uczęszcza co niedziele do kościoła ma zostać chszestnym mojego dziecka...w Życiu!!!!
Dlatego też kościół stawia kryteria ale też nie zna życia i tak jest w dużych przypadkach.Ksiądz duzo wymaga od człowieka/katolika a nei zna jego np. sytuacji w rodzinie albo sytuacji życiowej.
Bo według niego powinno sie i koniec nie ma dyskusji
image

image



popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja znam taką co do kościoła biega codziennie,modli się tak że wszyscy słyszą wielka katoliczka ,co n********* męża .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tak z ciekawości zapytam...
Kto z Waszych rodziców chrzestnych rozmawiał z Wami na temat wiary, prowadzał Was do Kościoła, pomagał wychowywac w wierze katolickiej?

Zapewne nieliczni... więc ja wolę, żeby chrzestny był dobrym człowiekiem i miał kontakt z moim dzieckiem (ja swojej chrzestnej nie wiedziałam na oczy - oprócz chrztu;/). Osoba, kótra ma być chrzestnym jest wierząca. Chodzi do kościoła. Nie ma ślubu kościelnego bo jego druga połowa nie wyraziła na to zgody.
Uważam, ze jest on lepszy od tych, których znam a którzy mają ślub kościelny.

I pytam jeszcze jak to możliwe, ze w jednym kościele można a w innym nie. I nie mam tu na myśli okłamywania księdza.

Poza tym, nie rozumiem dlaczego rodzice dziecka mogą być bez ślubu kościelnego i chrzcic dziecko a chrzestny już nie. Chyba to jednak rodzic ma większy wpływ na wychowanie dziecka i na to czy jego dziecko będzie praktykującym katolikiem. A tu nagle okazuje sie, że ważniejszy od rodziców jest chrzestny...
No ja tego nie rozumiem ;/
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja spotkalam sie juz z z tym, że ksiądz odmowił rodzicom chrztu dla dziecka dla tego, że nie mieli slubu kościelnego także co ksiądz to inna decyzja. U nas w parafirodzice bez slubu Kościelnego nie mogą ochrzcić dziecka w ndz tylko na specjalnej mszy w sobote.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja też nie jestem jakas zagorzala fanatyczka ale jakies zasady obowiazuja wszedzie nawet w domu,pracy i w szkole wiec czemu ludziom nie podobaja sie az tak zasady w kosciele?nie chcesz nie chodz i na pewno nigdy nie ochrzcilabym dziecka dla kogos zeby ludzie nie gadali to jest bzdura jakiej jeszcze w zyciu nie slyszalam. a co do chrzestnych to w wiekszych miastach chyba księża dali sobie na luz i tak nie sprawdzaja swoich parafian ale w mniejszych jeszcze pilnuja kto chodzi do Kosciola kto przyjmuje kolęde i wymagają do chrztu zaświadczen i kartek od spowiedzi.
Ale powiem Wam, że moj brat pytal się w swojej parafi z ciekawości jak Ksiądz sprawdzi, czy on jest praktykujacy i ze ma bierzmowanie(ma tylko w innej parafi) a Ksiadz mu odpowiedzial, ze to on będzie przed Bogiem odpowiadał a nie Ksiądz i wierzy mu na slowo ale to w dużym miescie tak Księża do tego podchodzą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kulka:
ja jakoś mam odwrotnie wrażenie - większość osób obecnie jest przeciwnych Kościołowi i nikt nie robi szumu z powodu braku sakramentów ... ale może ja się obracam w innych kręgach ....

Agusia:
zgadzam się, głupotą jest brać na rodziców chrzestnych kogoś tylko dlatego że ma ślub kościelny ...
I naprawdę przykre jest że jakby tak naprawdę szczerze się zastanowić nad wyborem to najczęściej nikogo takiego nie znamy kto by się nadawał ....

coffee:
ja miałam takich rodziców chrzestnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja osobiście jestem przeciw kościołowi bo w dupach im się poprzewracało i niektórym (większości) "katolikom" tez, jedna z moich sąsiadek pier.... po ludziach że koleżanka ma dziecko bez ślubu że to nie ładnie nie po katolicku a sama u siebie pod dachem miała ludzi którzy byli bez ślubu przez ileś tam lat i mieli dziecko,ślub wzięli dopiero jak trzeba było ochrzcić bo ksiądz postawił taki warunek ,ot tacy to katolicy w naszym kraju dodam że ksiądz który postawił taki warunek sam nie żyje bez grzechu i kłamstwa łazi na dziwki ,zmienia auta na coraz lepsze/droższe ,i baluje nie pijąc przy tym mało.......
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
nie ma jak sąsiedzkie plotki :P
dobrze że nigdy się nie przejmowałam tym co sąsiedzi powiedzą :) i nie mam zielonego pojęcia kto ma ślub a kto go nie ma ...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
coffe.popieram twoje zdanie.Moi chszestni nie mieszkają w Polsce i u nich płaci sie za religie także "wypisali" sie i taka ich religia.Ze mną na temat Boga rozmawiała mama i ja też jak wspomniałam wcześniej jestem zdania że rodzice są od wychowania religijnego :)
Właśnie każdy ksiadż (parafia) inne zdanie.W mojej rodzinie tez musieli rodzice dziecka szukać innej parafi aby im ochszcił dziecko,bo byli bez ślubu z przyczyn finansowych
image

image



popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, jezeli ktoras z Wam przebrnela pozytywnie przez te sytuacje to prosze o info!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ksiądz pedofil jest ok, oni też oszukują i co z związku z tym?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
To już sprawa jego sumienia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czasami, sami księża powinni się zastanawiać czy żyją w wierze, bo zachowują się i robią co chcą, sex uprawiają a co gorsze to i zboczeńcó wśród nich jest też nie mało
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sam fakt ze przez jakis papierek dziecko ma być nie ochrzczone jest kompletnie głupie. Jezus chrzcił w Jordanie tak jak i Sw. Jan. Bez papierów, bez dziwact a tu, papier musi być, chociaż człowiek przed Bogiem w kościele wyznaje wiarę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też nie rozumiem zachowania niektórych księży żadnego papierka nie żądają nawet tego ze ktoś był bierzmowany po prostu rodzice mogą wziąć za chrzestnych ludzi z ulicy takich przypadkowych znam taką parafię i takiego księdza i gdzie tu godność matki lub ojca chrzestnego .Najpier proszą o papierek a potem go nie potrzebują i człowiek głupiej po prostu szlak trafia na takie coś .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A podczas całej ceremoni jak jak było z Komunia Świętą ? Brat normalnie przyjął?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz okazać chyba dowód a w nim widnieje inne nazwisko odnośnie kobiet po ślubie cywilnym...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co to za kombinacje i półśrodki?!!!!!
aż żal bierze
Wszystko byście durne przepuky po swojemu ustawiały.
Nie podoba wam się to fora z Kościoła.
Jak trwoga to do Boga.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
Chrzestnym żeby zostać musi spełniać wymagania. I być katolikiem. Po kościelnym .żeby mógł mieć spowiedź oraz zaświadczenie ze swojej parafii
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam się z tym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dokladni jakieś warunki muszą być bo człowiek nie wie co ma ukryć a co powiedzieć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :) (14 odpowiedzi)

witam, Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat, Jestem obecnie na urlopie...

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

ortopeda dzieciecy!!!poleccie mi kogos!najlepiej od stop (34 odpowiedzi)

jak w temacie,to pilne.

do góry