Widok

co na ból ucha

Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Pomóżcie dziewczyny!
Od tygodnia jestem na antybiotyku (angina+grypa), powolutku jest lepiej, ale doszedł mi jakiś dziwny ból, przytkanie ucha. Mam wrażenie ,że to od dmuchania nosa. Lekarka kazała czekać, ale może znacie jakieś domowe sposobu na katar i bolące ucho.
Dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przyłóż sobie gorącą sól do ucha, oczywiście nasyp sól do jakiegoś woreczka, najlepiej z materiału :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki , spróbuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja uzywam lisci z mukoszytu czy jakos tak babcia moja ma zawijam je w bandaz i do ucha sie wkłada i tabletki ibuprofen jakies przeciwzapalne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja na ból ucha polecam ugotowanego ziemniaka, ciepłego obwinąc np w woreczek, chuste i do ucha chorego przystawić, pamiętam że jak byłam mala to mama tak mi robiła i pomagało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja polecam rosline tzn. Anginke ;) Z listka robi sie papke owija gazikiem i wklada do ucha. Po kilkunastu minutach juz nie boli ;)

Pozdrawiam.
Ola
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Spirytus salicylowy nalany na wacik i wsadzony do ucha fajnie rozgrzewa i pomaga na ból ucha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas od kilkudziesięciu lat stosuje się liście anginki=geranium :) listek trzeba mocno pognieść, żeby puścił sok. Dalej tak jak napisała Ola. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
olejek kamforowy do ucha albo kiedys mozna było kupić bez receptu krople antotalgin.
Najpewniej boli od smarkania nosa. Trzeba w cieple trzymać i czekać...niestety
zdrowiej:))kina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
krople j.w. są b.dobre, ale z uszami to już tak jest że ich leczenie trwa długo i lubi się powtarzać.Musisz uważać na chłody bo problem będzie ciągle otwarty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

polecam Ci na ból ucha krople Lix bo mają w sobie lidokainę, która własnie przeciwbolowo działa i przy okazji gliceryna, którą mają w sobie bardzo dobrze rozpuszcza zalegającą woskowinę w uchu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba olejek goździkowy pomaga, ale t trzeba się upewnić. Na akupunkturę może? Tutaj robią cuda różne http://akupunkturapokrywka.pl/ . Tylko się trzeba upewnić, czy można po pierwsze jeszcze z chorobą, a po II kiedy się bierze antybiotyki, bo akupunktura tez mocno wpływa na organizm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie córka często z problemami z uszami. Jakikolwiek katar i od razu problemy z uszami, no i ogromne ilości woskowiny się wtedy pojawiają. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego czym jest woskowina w uchu i jaka jest jej rola to możesz poczytać tu https://www.fonix.pl/o-sluchu/co-to-jest-woskowina-jaka-ma-funkcje-i-ile-powinno-jej-byc-w-uchu/ . Dla mnie to było doskonałe źródło wiedzy, w końcu przestałam się tak bardzo martwić ;) Swoją drogą, jak radzicie sobie z nadmiarem woskowiny u dzieci? Takich mniejszych? Bo u nas to różnie bywa :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kurczę, u mnie to było zapalenie ucha i musiał lekarz interweniować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (53 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

okulista dziecięcy pilne (20 odpowiedzi)

gdzie mogę udać się z dzieckiem z 8 latkiem do okulisty , potrzebuje bardzo dobrego- młody ma...

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

do góry