Widok

co najlepsze na kolki

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
co macie na kolki i co według was jest najskuteczniejsze

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dorota
my na szczęście nie mamy kolek raczej wzdęcia i problemy z bączkami
mała raz miała kolkę

każdy stosuje coś innego na każde dziecko co innego działa
są różne kropelki

kuzynka stosuje INFACOL mówi, że tylko to pomaga
a z innych które się stosuje to:
PLANTEX
SAB SIMPLEX (te kropelki sprowadzają z niemiec forumki)
BOBOTIC (to jest odpowiednik sab simplex ten sam skład i do -- kupienia bez recepty w aptece)

na wzdęcia i bączki
ESPUTICON
ESPUMISAN
WODA KOPERKOWA GRIPE WATER

ale najlepiej to chyba pomaga suszarka do włosów
ogrzewa się brzuszek maluszka i masuje wtedy się dzidzia uspokaja od masażu i szumu suszarki
tylko ubrana musi być, żeby jej nie poparzyć brzuszka

albo masowanie przez prasowaną ciepłą pieluszkę


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam Plantex, stosowałam od urodzenia małej i nigdy nie miała kolek (odpukać)
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na kolke to tylko suszarka i masaż
żeby zapobiegać możesz próbować z simeticonem - bobotic,sab simplex itd ale jednemu pomaga a innemu nie...
ja daje sab simplex profilaktycznie na wzdęcia a na poprawe motoryki jelit debridat kolki mieliśmy moż ze 2 razy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Infakol i herbatka koperkowa sprawdzone od przyjaciółki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mi ciagle lekarez trabili ze herbatka przy kolce nie jest wskazana i tylko pogarsza wszystko no i niestety u mnie i u sis synka to sie sprawdzilo:( dlatego my robilismy tylko kminek(polecalam juz w innych watkach i pisalam jak go sie przygotowuje) i po 5 min byla cisza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a co to jst ten PLANTEX i gdzie mozna to kupic?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas koperkowa tylko wieksze wzdęcia wywołała...wiec nie próbuje już z koprem,plantex w aptece dostaniesz czasem radza lekarze żeby to matka go piła a nie dziecko,
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa myslalam ze to moze jakies kropelki..cos w stylu sab simplex-podobno zreszta rewelacyjne..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak,Sab Simplex jest najlepsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam sab simplex i nie pomagał
pomaga gripe water

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madzia-a to gripe water to co dokladnie jest?mozna kupic w aptekach? orientuję się w temacie zawczasu...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na mojego Marcelego nic nie działało:)pielucha w mikrofalówkę na kilka sekund- i cieplutką na brzuszek po 5 min przechodziło!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a lepiej to może zpaobiegać niz zwalczac? przede wszystkim uporzadkowany cykl dnia malucha, nie za dużo bodzców i wrażen oraz zwrócenie uwagi na diete karmiacej mamy- to moje rady (podczytane z ksiązki "Język niemowląt")
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy kupić http://media5.com.pl/najlepsze-sposoby-na-kolke/ kolka znika od razu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wind-salbe . Najlepsza masć. smarujesz wokół pępka i w strone wskazówek zegara.. osobiscie ją sprowadzałam z zza granicy. Ale słyszałam ze tutaj w PL tez można juz kupić , ale nie mam pewnosci. ;]. Spróbować można. Mojemu syneczkowi bardzo pomogła. ZDosłowie 5 minut i robił sie spokojny. :) powodzenia mamuśki .; )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
suszarka do włosów włączona od czasu do czasu ciepłe powietrze z niej na brzuszek i ciepła pieluszka na brzuszku,
u Nas tylko to działało
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
został mi niemiecki Sab Simplex Jakby ktoś był zainteresowany, to proszę o wiadomość aga.ds11@wp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
SAB SIMPLEX- z jakiegoś powodu w Polsce został wycofany - a wy go podajecie noworodkom i niemowlętom !?!?!?!?

GRATULUJĘ ! no tak ale to przecież wasze dzieci i wy wiecie najlepiej, lepiej od grona lekarzy i badaczy, którzy preparat ten ładnych kilka lat temu wycofali z Polski ze względu na skład- składnik rakotwórczy i wielce kontrowersyjny w gronie gastoenterologów.

Przy karmieniu piersią dzieci "kolkują" bo mama zazwyczaj nie przestrzega diety, u dzieci na mleku modyfikowanym należy skonsultować z pediatrą zmianę na mleko modyfikowane hydrolizowane.

Zamiast na forum lepiej iść do 2-3 lekarzy i z nimi skonsultować niż karmić kilkukilogramowe niemowlę chemią.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mi akurat sab simplex polecił sprowadzić pediatra. Nie wszyscy mają możliwość takiego "sprowadzania" leków
I jak najbardziej podzielam pogląd że przyjmowanie i podawanie leków należy skonsultować z lekarzem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Infacol - położna poradziła dawać przed każdym karmieniem ale dajemy dwa razy dziennie i kolek brak ( odpukać )
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na kolki najlepsza jest przede wszystkim cierpliwosc rodzicow - dziecko łatwiej się uspokaja w ramionach opanowanego rodzica - naturalne sposoby
-częste leżenie na brzuszku
- masaż
- ciepłe okłady
dopiero później zastosowac windi i leki
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Naprawde skutecznym i nieszkodliwym dla dziecka lekiem(wychodzi z gazami) jest Infacol (posiada pipete) wiec jest wygodny w uzyciu

nic nam tak nie pomoglo jak ten lek jedyny warunek to podawanie go przed kazdym karmieniem, nie robilam tego z poczatku bo wydawalo mi sie ze to niezdrowe dopiero pozniej dowiedzialam sie ze wychodzi z organizmu z gazami wiec stosowalam przed kazdym karmieniem przez 2 dni i po tym czasie widac bylo poprawe, polecam tez gdy dziecko nie moze zrobic kupki i widac ze sie meczy caly dzien

co do herbatki koperkowej!!!!!!!! o ile sie nie myle nie wolno przekraczac wiecej niz 125ml dziennie inaczej ma odwrotne skutki i boli brzuszek, stosuje sie do tego i jest OK

czasem nawet sypie pol lyzeczki na 100ml zamiast jednej

rzeczywiscie nam suszara strasznie pomagala gdy synek nie mogl zasnac z bolu brzuszka:) do dzis czasem gdy marudzi nastawiam suszarke i zasypia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

Laserowa korekta wady wzroku (57 odpowiedzi)

czy któraś z was bądz waszych bliskich miała tez zabieg? bardzo proszę o waszą opinie i ew,...

do góry