Widok

czy wszystkie bierzecie witaminy w ciąży ?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
mam taki problem, że nie potrafię połykać tabletek, wiem, że niektórym to się może wydać śmieszne, ale miałam kiedyś taki mały wypadek i mam uraz :( witaminy dla kobiet w ciąży są niestety wielkie, tylko jedna forma elevit produkuje tabletki, które można dzielić, na pół, tylko, że te pół jest chyba wtedy jeszcze gorsze niż w całości ! skutkuje to tym, że biorę tych witamin bardzo mało i oczywiście wkręcam sobie, że robię krzywdę dziecku i przez moją głupotę będzie coś nie tak :(

dlatego pytam, czy każda kobieta musi przyjmować takie preparaty ??? i czy to ma bardzo duży wpływ na zdrowie dziecka ?
oczywiście zapytam swojego lekarza, ale chętnie posłucham na ten temat też opinii Waszych lekarzy, bo pewnie nie jedna z Was o to pytała :)

z góry dzięki
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
może zapytaj w aptece o witaminy do rozpuszczania - może któreś są dopuszczone dla ciężarnych.

ja nie brałam do 5 miesiąca - nie wierzę w syntetyki, ale teraz biorę bo dostałam od mamusi i robię jej przyjemność - PRENATE Elite nie są bardzo duże i łatwo przełknąć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie wyobrazam sobie ianzcej :( niestety z dieta bywa różnie, nie to ze źle, ale nie zawsze dostarczałam wszystkie niezbędne skladniki sobie i maleństwu z posiłków, więc zaczełam brac mama dha premium +, zeby miec pewność, ze wspomagam nasze zdrowie olejem rybim i całym zestawem witamin
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba nie każda z nas musi brać preparaty witaminowe.
Ja dopiero od wczoraj biorę, bo zaczęły mi strasznie włosy wypadać. Do tej pory mój gin, konsultując ze mną odżywianie stwierdził, że nic brać nie muszę.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dokładnie, nie kazdy musi brac, jak masz dobre wyniki i dobrze sie odżywiasz :) a dla swojego spokoju skonsultuj to z ginkiem...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
widziałam ostatnio preparat witaminowy dla ciężarnych w syropie.( w aptece w alfie)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj moj gin powiedzial ze mam barac jeszcze przed ciaza

i tak na marginesie - prenate elite SĄ duze :)
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

mnie polecili merz spezial dragees, taki suplement w drażetkach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

to chyba nawet w ciąży można brać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
witaminy są dla osob niedozywionych, jesli dobrze sie odzywiasz, zdoro, nie jesz lutowych czy marcowych napchanych chemią "nowalijek" to powinno byc dobrze:) pozdrawiam:)

ps. od czasu do czasu cos tam mozna lyknac ale bez przesady:)
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
mam porównanie do Vigor PLUS - te to są giganty;) i śmierdzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko FOLIK, a te tabletki są malutkie;
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj to mnie trochę pocieszyłyście, jak narazie mam dobre wyniki i mam nadzieję, że już tak zostanie, muszę koniecznie wypytać o te witaminy w syropie, matko to byłoby dla mnie wybawienie ! :)

wielkie dzięki dziewczyny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem w 4 -tym mies - i póki co gin nie kazał mi brać witamin (aż byłam zdziwiona), a jedynie żelazo - co drugi lub trzeci dzień
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spytaj gina, czy musisz brać. Mój gin zaleca branie przez całą ciążę. Miałam ten sam problem z połykaniem, masakra, kilka razy zmieniałam preparaty - teraz biore Feminatal Metafolin 400 DHA - jest to zestaw dwóch tabletek - jedna mniejsza, druga troszkę większa, ale da się połknąć. Miałam Prenatal do rozpuszczania, ale z kolei dobijał mnie zapach tego preparatu.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi lekarz powiedział,że mam dobre wyniki i nie muszę brac witamin
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brałam folik do 1 trym. a teraz juz nic nie biorę pozdrawiam





popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja dobrze sie odżywiam i włosy mi nie wypadają, ale lekarz zalecił żelazo i komplex witamin Femiferal a po 1 miesiąc ich braniak Elevit.

Jestem 17,5 tc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tez mam problem z polykaniem tabletek, biore prenatal classic jest duzy, ale zawsze przed polknieciem smaruje tabletke oliwka wtedy latwiej mi przechodzi przez przelyk - taki babciny sposob ale mi pomaga :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja brałam w ciąży ELEVIT i teraz też biorę bo karmię piersią a włosy wypadają mi na maksa.
www.ajka.com.pl - nauka jazdy konnej, spacerki dla dzieci na kucach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie biorę :)

moja Pani Dr powiedziała, że jeśli w codziennej diecie mam owoce i warzywa - to nie muszę :P (wcześniejsza ginekolog gdy przygotowywałam się do ciąży)


1,5 roku temu brałam - przed ciążą, przez jakieś 4 m-ce ale mój przełyk się zbuntował :P też nie byłam w stanie dłużej łykać tych wielkich piguł :/ a gdy pytałam w aptece - to mówili, że wszystkie bomby witaminowe są takie duże :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja biore feminatal N ale to dlatego ze mialam problemy z jedzeniem i lekarz poweiedzial ze moge je kupic bo mnie troche wzmocnia. ale to sa duze piguly niestety:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja biore Prenatal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosia dim
gdzie kupowałaś ten prenatal do rozpuszczania ???
wszędzie pytam i nie ma :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez mialam problem z przelyjkaniem tabletek (Prenatal i Feminatal)l. Teraz biore FalVit. Sa troche mniejsze.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja nie biorę żadnych witamin, tak jak pisały dziewczyny wyżej, jeśli wyniki są dobre a dieta zróżnicowana, to nie trzeba się wspomagać syntetycznymi witaminkami :)
Zosia 02.07.2009r. Szymon *10.07.2011r. Zuzia 18.08.2012r.image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam wyniki dobre i moja dieta tez jest rzoznicowana i biore Feminatal Metafolin 400 DHA .ciaza troszke jednak "niszczy"organizm i kazde wsparcie dla niego jest dobre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja profilaktycznie biorę na włosy biotynę w formie drażetek Merz Spezial
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witaj

Skontaktuj się ze swoim lekarzem gin. Jak masz dobre wyniki i odpowiednią dietę, nie musisz brać witamin. Tak było w moim przypadku, wszystko było dobrze więc mój lekarz nie wskazał mi witamin do brania. Dopiero pod koniec ciąży (ostatni miesiąc), gdy wyniki mi się pogorszyły, ciśnienie wzrosło to zaczęłam brać witaminy :-)

Pozdrawiam serdecznie
image

www.dalia.corka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja jeszcze biorę MarineOmegę dla kobiet w ciąży, jest to doskonałe na unerwienie i profilaktyczne, by dziecko nie miało w przyszłości alergii.
To jest taki tran z ryb arktycznych, kupuję to w USA i przysyłają mi, cena jest dosyć wysoka, ale nie mam żadnych problemów odnośnie skóry, włosów, paznokci. Jedynie mam mało płytek krwi, ale to już musi załatwić żelazo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy pierwszej ciąży lekarz od razu zalecił mi brać witaminy, przy drugiej ciąży mam innego lekarza i ten stwierdził, że jeśli badania wychodzą dobre a ja nie mam żadnych dolegliwości to po co bez potrzeby szprycować się witaminami a te należy dostarczać sobie dietą. Teraz jestem w 7 miesiącu i nadal nie potrzebuję witamin, włosy mam mocne (mocniejsze niż przed ciążą) paznokcie również, wszystko wygląda tak jak przy pierwszej ciąży, kiedy łykałam witaminy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja natomiast biorę Centrum Materne z DHA od samego początku ciąży ale to ze względu na nudności i słaby apetyt - w jakiś sposób muszę zapewnić Maleństwu chociaż trochę witamin. Poza tym, nie mam niedoczynności tarczycy ale wyniki mam na granicy więc muszę dostarczać odpowiednią ilość jodu, akurat taka jaka jest w Centrum Materne. Ja też mam spory problem z połykaniem tabletek - są spore i jak tylko położę je na języku to mam odruch wymiotny. Dlatego teraz się wycwaniłam i biorę je razem z kęsem bułki :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w poprzedniej ciąży brałam i teraz też biorę witaminki...wyniki miałam i mam w porzadku (no moze oprócz żelaza) ale z odżywianiem zdrowym u mnie kiepsko bo nie wszystko mi smakuje i przez mdłości nie jem za dużo...zresztą mój gin zaleca branie przez całą ciążę
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja brałam
jak nie mozesz przełknąc to moze spróbuj je rozgnieśc i wymieszac z min. ilością wody na łyzeczce i popić - tak jak sie podaje tabltki dzieciom
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaminy w ciąży to bardzo ważna sprawa, nie wszystkie witaminy organizm wyprodukuje sam i nie wszystkie zdołamy w odpowiedniej ilości dostarczyć w jedzeniu. Dlatego konieczna jest suplementacja i lekarz powinien zalecić odpowiednie witaminy. Jak są za duże to można je pokruszyć i popić wodą (tak jak rozpuszcza się polopirynę w szklance mniej więcej :) O witaminach tutaj http://www.megapedia.pl/witaminy-w-ciazy.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też mam problem z łykaniem, nawet folik mi kiepsko wchodził ale to ze względu na mdłości. Gdy pod koniec II trymestru padła mi morfologia wspomagałam się witaminami dla dzieci z dodatkiem żelaza - vitaral junior do ssania i kinder biovital płyn. brałam też czasem kidabion kapsułki ze względu na kwasy omega. piłam tez napar lub z pokrzywy
mała się urodziła duża i zdrowa a ja nie mam problemu z wypadaniem włosów czy z pankociami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też nie lubię łykać tabletek, bo kto lubi to robić.  Jak trzeba było to brałam Materne z DHA, ponieważ zawiera wszystkie potrzebne witaminy. Zresztą moja dobra koleżanka mi je poleciła.

Mówię Ci branie tabletek nie jest takie straszne. Pomyśl o dziecku, dla niego warto się przemóc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie w końcu wyszło tak, że w drugiej połowie ciąży brałam witaminy :] (poza tym cały czas kwas foliowy, od "przed" ciąży)

ze względu na cukrzycę ciążową musiałam ograniczyć owoce(cukier skakał) - więc musiałam jakoś łykać witaminy :] w czasie karmienia też brałam :] (już za radą ginekologa i mojej Dr Internistki, która prowadziła mnie też w RCNT)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja biorę od pierwszego trymestru mama dha, tak polecił mi prowadzący ginekolog i tego się trzymam. w sumie z tego co czytałam, to właśnie bardzo potrzebny jest kwas foliowy oraz witamina d, jak ktoś pije kawę to też magnez, żelazo... więc warto to uzupełniać. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W żadnej ciąży nie łykałam żadnych tabletek, poza kwasem foliowym przez pierwsze 3 miesiące. Poza tym nic, nie było takiej potrzeby, wyniki były zawsze super.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poza kwasem foliowym przez pierwsze 3 miesiące nic, magnez z wit b6 jak zaczeły się skurcze łydek (zarówno w pierwsze ciąży jak i teraz), no i w pierwszej ciąży jak na koniec hemoglobina mi spadła to się do porodu (2tyg) posiliłam żelazem ;)

P.S. te wszystkie witaminy to suplementy diety, podobno ostatnio było coś w tv o nich że nie muszę mieć testów i te de i że w większości to mega szajs ;) ale ja sama nie mam telewizji więc nie wiem dokładnie gdzie, kto i co :)
image image

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Biorę od 2trymestru mama dha lub prenatal Duo mam Hashimoto i muszę brać witaminy z jodem , dha,Wit d itp. przez całą ciążę, przed też witamina d i omega 3 obowiązkowo przez zapalenie tarczycy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


jesli masz Hashimoto, to na jod wlasnie powinnas uwazac (w "zwyklej" niedoczynnosci jest natomiast polecany)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ciąży kazali mi właśnie brać jod przed ciążą nie mogłam go brać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaminy w ciąży są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Ja po pierwszym i drugim porodzie stosowałam Prenatale. Ma wysoki poziom witamin i minerałów. Dodatkowo jest bardzo szybko wchłaniane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

A ja nie polecam niepotrzebnie brać witamin. Jeśli masz braki to uzupełniaj a przy urozmaiconej diecie kwas foliowy wystarczy. Moj lekarz powtarzał że najważniejsze by nie przeszkadzać jak sie ciąża dobrze rozwija a witaminy powodują że dzieci rosną większe to też informacja od ginekologa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

mój lekarz za to zalecił mi opróc kwasu foliowego brać też dha, która pomaga w rozzwoju mózgu i wzroku, ciężko by mi było w samym jedzeniu ją przyjąć, ryb nie jem a najwięcej dha jest własnie w rybach, chociaz też trzeba by bylo ich jesc bardzo duże porcje codziennie, lepiej znaleźc odobre witaminy, cala ciążę brałam mama dha premium
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

mój ginekolog tylko mocno podkreślał, żebym brała kwas foliowy bo to bardzo ważen zdecydowałąm się na folik bo to lek a nie suplement i łykałam już tuż przed ciążą, tak aby stosunkowo wcześnie zabezieczyć dziecko przed wadami układu nerwowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co ty nie powiesz? 3 wątki, a w każdym inaczej podpisujesz się. Nie wiesz jak się nazywasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zażywam Pregna 250 DHA.Ten kwas DHa wspomaga rozwój mózgu dziecka, oczywiście pochodzi z oleju ryb morskich. Mam bardzo dobre wyniki więc na nas działa ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja z kolei przyjmuję Pregna Plus z jodem, żelazem i kwasem foliowym. Zawiera tez witaminę D, lekarz mi powiedział że wszystkie te składniki bardzo dobrze wpływają na płód. A tak poza tym to staram się jeść zdrowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zaczełam witaminy brać jeszcze przed ciazą, starałam się jak najlepiej przygotować dlatego brałam mama dha premium, te witainy mi polecił lekarz jako najbardziej kompleksowe, nie musiałąm już dodatkowo magnezu brać ani dha, bo tam jest wszysko w skłądzie trudno mi bylo ciągle pamietac o zdrowych posiłkach bo prawie do końca ciązy pracowałam a większość miesięcy meczyły mnie mdłosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny, a stosowała któraś z was suplement mamaDHA? Czytałam ostatnio jakiś artykuł na temat tego suplementu i powiem szczerze ze wygląda obiecująco. Moze miałyście z nim doświadczenie i mozecie się wypowiedzieć- warto, czy nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brałam tabletki mama dha jak planowaliśmy z męzem ciązę, w okresie ciązy i karmienia piersią. Lekarka rodzinna mi je poleciła bo maja komplet witamin które potrzebne są do prawidłowego rozwoju dziecka. Takze ja polecam, nie ma po nich skutków ubocznych no i nie kosztują jakoś duzo.Mozesz kupić bez obaw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja również polecam tabletki mamaDHA są świetne dla przyszłych mam zawierają wszystkie potrzebne składniki. Miałam je przypisane przez lekarza także w pierwszej ciąży a teraz przy drugiej sama je już na samym początku kupiłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja eksperymentuje z lunazyną - świetny sumpelment pozyskiwany (w Polsce!) z soi! świetny, wzmacnia układ immunologiczny i przeciwdziała nowotworom. Polecam ciężarówkom :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Warto też brać Ovarin szczególnie gdy mamy kłopoty z hormonami, zawiera witaminy, kwas foliowy ale i własnie pomaga wyregulowac hormony. Łatwiej zajść w ciąże
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie wiem czy ciąża to dobry moment na kombinowanie z takimi wynalazkami. Ciąża to szczególny czas, lepiej trzymać się wytycznych lekarzy, a one mówią, żeby przyjmować witamine D, magnez, jod, kwasy DHA i oczywiście kwas foliowy. Ja brałam mama DHA, w skłądzie ma dokładnie wszystko to, co potrzebne. O resztę witamin się nie martwię, bo zdrowo się odżywiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się, że jednak ciąża to nie czas na eksperymenty. Ja i tak zwykle przyjmuję rano multiwitaminę, a wieczorem magnez, ale na czas ciąży zmieniłam na typowo ciążowe. Lekarka, jeszcze zanim zobaczyłam maleństwo na usg, zaleciła mi niezwłocznie brać witaminy i nie chorować ;) zapisała na karteluszce ile czego, ale nie podała żadnego konkretnego produktu. Pani w aptece szukała i porównała ze sobą z 3 preparaty i powiedziała, że najbardziej temu odpowiada pregna plus. Dodatkowo fajnie, że tabletki są małe i "śliskie", więc nie ma żadnego problemu z przełknięciem :) ps. za miesiąc termin, trzymajcie za mnie kciuki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

ja brałam w ciąży prenatal a tak jak planowaliśmy ciąże wspierałam się zażywając Ovarin- zawiera kwas foliowy, witaminy, wszystkie niezbędne składniki wspomagające prawidłową równowagę hormonalna organizmu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od kilku tygodni przyjmuję mama dha plus z solidną dawką kwasu foliowego, witaminy D i innych skladników niezbędnych do utrzymania organizmu w dobrej formie przez cala ciążę a nawet i po, co potwierdzil mój lekarz. Całkowicie bezpieczny dla mamy i dziecka, a dwie tabletki dziennie pokrywają zapotrzebowanie na super ważne witaminy i tłuszcze! Oczywiście to wsparcie dla dobrej, zbilansowanej diety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem warto jest suplementować niektóre składniki przez całą ciążę, również i na jakiś czas przed.

Najważniejsze z nich to

witamina D3 - nie da się jej uzupełnić pożywieniem oraz powstaje w organizmie syntezowana przez promienie słoneczne, w okresie od jesieni do wiosny praktycznie każdy w Polsce odczuwa jej niedobór
Kwas foliowy - bardzo ważna substancja, która jest konieczna dla formowania się cewy nerwowej u dziecka. Można uzupełniać pożywieniem, jednak jest dość niestabilna i na przykład samo podgotowanie warzywa może go pozbawić kwasu foliowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przed zajściem w ciążę łykałam tylko mama dha premium, teraz w trakcie ciąży też tylko to. Mój lekarz stwierdził, ze suplementacja jest niekonieczna, a należy zwrócić uwagę na zdrową dietę. Gdybym miała jakieś niedobory to dopiero wtedy łykać to, czego brakuje, ale wyniki są w normie wiec to mi wystarcza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mama dha premium to bardzo dobry zestaw witamin. Zawiera wszystko co potrzebne do prawidłowego rozwoju małego człowieczka :) Przez cały okres ciąży wyniki badań były idealne nie musiałam dobierać żadnych innych suplementów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A zapomniałaś o żelazie którego nie ma w mama DHA...!!! a przecież jest rekomendowane przez WHO
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kaja żelazo jest rekomendowane tylko wtedy kiedy ma się z nim problemy- na co wskazują badania krwi. Zbyt duże dawki żelaza połykane w ciąży mogą być tak samo grożne dla płodu jak i jego niedobory. Więc to, ze akurat mama dha premium+ nie zawiera żelaza działa tylko i wyłącznie na korzyść tego produktu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mama dha premium to bardzo fajne witaminy, bardzo dobrze przyswajalne, świetny, krótki skład i żadnych skutków ubocznych. Dziennie bierze się dwie tabletki w kształcie kapsułek. Ja miałam dobre wyniki i tylko te witaminy brałam przez calutką ciążę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Brałam witaminy w ciąży ale nie cały kompleks bo nie było takiej potrzeby :) Wybrałam mama dha premium bo skład jest krótki, najbardziej mi on odpowiadał a do tego tylko zdrowoa dieta i całą ciążę czułam się bardzo dobrze a comiesięczne wyniki też były w normie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

I tak w kółko będziesz wrzucać tę reklamę? Wyżej jest kilka twoich wpisów pod tym samym nickiem lub innych, ale pod tym samym IP kompa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie rozumie dlaczego kogoś krytykujesz, przecież tutaj dziewczyny szukają informacji na temat suplementów skoro temat mama dha się powiela to znaczy zę sporo dziewczyn po prostu bierze ten suplement.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie krytykuję dziewczyn, które dzielą się swoją opinią .Swoją, to kluczowe słowo. Zobacz na ilu wątkach w jednym momencie pojawia się reklama danego suplementu. Zobacz, że regularnie jeden wpis po drugim w odstępach czasu, ale z tego samego IP kompa pisane chociaż inaczej autorka się podpisuje. To nie jest opinie tylko zawalenie wątków krypto reklamą, ile wlezie i gdzie tylko się da.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ciąży biore teraz MamaDha ma wszystkie witaminy jakich mi potrzeba . Ginekolog popiera mój wybór. Jest tyle środków na rynku , że nie można się zdecydowac. Brałam też kwas foliowy. a Zeby wgl zajść w ciąże Ovarin- ten preparat zas pomaga wyregulować gospodarkę hormonalą,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


ja zrobiłam sobie badania, wyszedł mi mocny niedobór wit. D., więc brałam tylko to (na receptę, lek). Nie ma sensu faszerować się 'na zapas', zwłaszcza, że większość preparatów to tylko suplementy, nie leki, więc działają albo nie. Dziecko zdrowe :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem w takim przypadku suplementacja jest bardzo ważna. Szczególnie
witaminy B12
Witaminy D3
jak również kwasu foliowego
Szczegolnie ważny jest kwas foliowy.
Kwas foliowy najważniejszy jest na początku ciąży, kiedy to kształtuje się cewa nerwowa w ukladzie dziecka ( przed 28 dniem ciązy). ale jego obecność jest wskazana również później. Witamina wspomaga procesy krwiotwórcze u płodu, pomaga w pracy układu pokarmowego, warunkuje zdrowie wątroby, żołądka i jelit. Kwas foliowy pomaga także przyszłej mamie, chroniąc ją przed anemią, a także poprawiają nastrój, zapobiegając depresji.
Jesli miałabym polecic jakiś dobry suplement złożony to bedzie to Composita http://www.compositamama.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Biorę witaminy dla kobiet w ciąży ale i Ovarin, zawiera witaminy, kwas foliowy i inozytol i pomaga wyregulowac gospodarkę hormonalna. . Pomógł wielu kobietą i mam nadzieję, że i mnie pomorze https://ovarin.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślę, że tu warto doradzić się lekarza prowadzącego. On najlepiej jest w stanie określić na podstawie badań jakie witaminy powinna przyszła mama przyjmować. A badania prenatalne wykonywałyście w ciąży? Czytałam o nieinwazyjnym badaniu o wysokiej czułości jakim jest test NIFTY na https://www.testdna.pl/badania-prenatalne/test-nifty-pro/ . Wykrywa aż 94 różne choroby a do jego wykonania wystarczy próbka krwi matki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Zapchany nos, zatoki?? 3 latek, co do inhalacji?? (74 odpowiedzi)

Witajcie. Moja córka (3l) ma od tygodnia "zawalony" nos, może zatoki nie wiem. Chcę "poruszyć"...

Co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci? (36 odpowiedzi)

Ciekawi mnie co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci, mój synuś je tylko to co mu smakuje i co zna,...

dr. Jerzy Zarzecki - chirurg dziecięcy (22 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was był z dzieckiem u tego chirurga? Poproszę o opinię. Czy on przyjmuje tylko prywatnie?

do góry