Widok

do chustowych mam:) co polecacie i czy warto????

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
zastanawiam się nad kupieniem chusty. Nie umiem jej motać, wiązać itp:)
co polecacie?? widziałam takie chusty coś na styl nosidełka.
sama już nie wiem czy to nie wywalanie kasy w błoto. Może bardziej doświadczone mamy się wypowiedzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zakup chusty przy drugim dziecku był najlepszą rzeczą jaką zrobiliśmy :)

też nie umiałam się motać i w ogóle. Nauczyliśmy się z mężem z instrukcji i filmików na necie, no i byliśmy na konsultacjach. Nie taki dieabeł straszny... ;)

mamy chustę tkaną. Kupowałam nową, ale podobno spokojnie można kupić używaną taniej i wtedy to nie taki duży koszt.

Poza tym my akurat chusty używamy nie tylko do noszenia, ale też jako:
- kocyk do wózka jak młody śpi (a jak nie śpi i nie chce siedzieć jako chustę),
- koc na plażę,
- hamak.

Ze swojej strony mogę jedynie polecić, bo synek lubi być noszony, fajnie się uspokaja, ja mam ręce wolne, a że jeszcze starszak do ogarnięcia to jest to ważne ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno WARTO :)
Tutaj wiecej - http://forum.trojmiasto.pl/jaka-chusta-lepsza-t403060,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ile ma twoje dziecko?
Nie jestem fanatyczką chustowania, ale u mnie bardzo sie sprawdziła. Najpierw tania elastyczna (do przetestowania) - córa uspokajała się przy "kolkach?", a później tkana - bardzo fajnie nosi się dziecko na plecach.
Na dłuższe spacery zimowe po lesie, czy plaży, na szybkie wyjście do sklepu, czasem w domu, kiedy chciałam coś ugotować, poodkurzać, a mała nie chciała sama leżeć na macie. Córka bardzo lubiła być noszona.
Teraz synka noszę rzadziej - nie ma takiej potrzeby bliskości jak córa, ale i tak często w chuście jest łatwiej np w autobusie, kiedy jade z dwójką.

Po kilku próbach wiąże sie szybko. Tkaną mam używaną i bardzo ją sobie chwalę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
O matko- matki polski kangurzyce!!! Masakra z tymi chustami!!! Reni Jusis sie znalazły!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Matki polki siatkarki - dziecko w chuście siaty w rękach :P
Nie masz w życiu większych problemów?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
kto nie nosił w chuście ni razu, ten nie zazna wolności kangura :P

chusta jest super, ja za każdym razem jak plątałam/plączę któreś z moich klopsikowatych dzieci (od początku mam tkaną i bardzo sobie chwalę, LennyLamb taką fajną miękką, Hoppediz np dla mnie za gruba była), mam tę samą myśl - czemu nie zrobiłam tego jakieś 10min wcześniej tylko męczyłam ręce, plecy i dziecko nosząc "normalnie"? ;) dobrze zamotana chusta to baardzo wyraźna ulga, zwłaszcza dla rodziców przytulastych dzieci.

a nosidło to dopiero jak dziecko siedzi; tylko czekam, aż się Mrysiek nauczy i sobie uszyję mei-tai albo jakąś hybrydę, bo to zawsze sprawniej, niż z chustą.

wybierz się do Klubu Kangura, poprzymierzajcie się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2 córeczkę urodzę w połowie grudnia.
Ja chyba bardziej myślałam o takim nosidełku na styl chusty. Chciałam tu wam wkleić link ale nie mogę znaleźć
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
masz na myśli mei tai?

http://pl.lennylamb.com/nodes/2_nosidelka_mei_tai
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na początku mieliśmy chustę tkaną Lenny Lamb, ale miałam wrażenie, że nie do końca umiemy je wiązać, ciężko było dociągnąć brzegi tak, żeby nie były luźne.
Od kiedy Bartek siedzi, używamy nosidełka Tuli - to jest rewelacja! szybko się zakłada i zdejmuje, proste w obsłudze jak nie wiem co :)
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi też chusta bardzo pomogła, dziecko spało większość dnia przywiązane do mnie a ja miałam wolne ręce. W łóżeczku tak nie spała.
Więc chyba lepiej nosić dziecko przy sobie i mieć wolne ręce, niż nosić na rękach i nie zrobić nic poza tym - to do Ktosia, który bał się zalogować :)
Acha, uwaga na chusty na allegro, które są tanie i opisane jako tkane - każdy materiał jest tkany, w chustach chodzi o to by były tkane skośnokrzyżowo.
Tu fajnie piszą o tym:
http://www.kangurkowo.pl/webpage/dlaczego-chusty.html
Ja miałam polską chustę Lenny Lamb - tańsza od innych które wtedy oglądałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja też jest z połowy grudnia :)
W zimie fajnie mi się chusta sprawdzała na szybkie wypady do sklepu po zapomniane drobiazgi. Młodej czapka na głowę, chusta i na to kurtka.
Odpadało ubieranie jej w kombinezon na 10 minut :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
demolka, pewnie chodzi Ci o taką chustę już związaną? http://www.babymama.pl/nosidlo-caboo-close-granatowe-p1405.html
ja miałam i bardzo sobie chwaliłam. Nosiłam do 9-10kg. Można i dłużej, ale ja już nie mogłam ze względu na mój wzrost - Młody przysłaniał mi świat, a na plecach w tej chuście nie można nosić.
Ja polecam :)
image

www.facebook.com/MauaFotografia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
demolka, jeśli chodzi Ci o takie coś http://www.calineczka.pl/sklep/nosidlo-niemowlece-chusta-typu-banan-firmy-womar-p-7961.html to stanowczo mówię NIE:)

dla noworodka u nas lepsza okazała się elastyczna, ostatnio na wakacjach mieliśmy tkaną, ale Ola to taki ruchliwiec, że ciągle trzeba było poprawiać... chyba nie umieliśmy jej dobrze zawiązać :) na plecach próbowałam i nie dałam rady, ciągle mi się wydostawała z niej :P
z elastyczną było mi dużo łatwiej przy starszej córce też jak już była starsza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AsiaczeK_S_88 nad czymś taki właśnie się zastanawiałam:)
boję się takiej zwykłej chusty, że źle małą zawinę, zawiążę, że mi wypadnie:D ale wiecie jak się czegoś nie zna to strach ma wielkie oczy. Nigdy nie miałam styczności z chustą
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej spotkać sie z dziewczynami http://klubkangura.com.pl/trojmiasto
mozesz obejrzeć chusty spróbować zamotać. Ja miałam dla synka na początku elastyka zwykłego pentelki i było oki potem troche mi siadał w niej bo to mały klops ....motanie to nic trudnego teraz spokojnie zdecydowałabym sie od początku na tkaną chustę ;). A tak miałam elastyka, a potem jak już siedział nosidło tula ktore używamy do tej pory (1,5 roku)na grzyby do lasu niezastąpione;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taka "chusta" to nie chusta... o tych torbach właśnie były afery, dzieci się w nich dusiły :(
a zwykłą chustę zawiązać naprawdę nie jest trudno:) a jest na pewno wygodniejsza, bezpieczniejsza i zdrowsza dla kręgosłupa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jaką chustę elastyczną polecacie??? a może jakaś mama chce sprzedac???
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładanie ta chusta typu banan z chustą nie ma nic wspólnego ani z nosidełkiem, miałam okazje włozyć w coś takiego miesięczniaka tzn nawet do końca nie włożyłam bo dziecko zgina sie w pół i tak trzeba reką przytrzymywać kregosłup niepodparty masakra jakaś ...w zasadzie powinni zabronić tego sprzedawać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
demolko ja miałam elastyka pentelki i zdała zadanie ale niestety nie mam porównania z innymi elastykami być moze są lepsze jeżeli chodzi o nośność zerknij tutaj masz duzo opinii i na chustostraganie dziewczyny sprzedają używki
http://chusty.info/forum/forum.php?s=a74bbc277107e78b9925cd65639b5d5a
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Generalnie nosidła ergonomiczne (te prawdziwe typu manduca, bondolino, mei tai itp) są najlepsze dla dzieci siadających (pomimo zapewniej producentów że niby od urodzenia). Żadne nosidło nie otuli tak dokładnie dziecko jak chusta (wiadomo lepsze takie nosidło niż jakiś babybjorn)
Na poczatek polecam chustę elastyczną np. od Pentelki na allegro: koszt niski (około 55 zł) jakość świetna (wiele forumek z nich korzystało, z resztą przy elastycznej marka nie gra roli tak jak w tkanych - przy nich musi być odpowiednio tkany materiał a większość no name niestety tego nie zapewnia). Ja nosiłam prawie do 10 miesiąca w elastycznej (na przemian z tkaną Nati) - szybko się wiąże i zdecydowanie łatwiej niż tkana.
Póżniej kupiłam nosidło azjatyckie MeiTai szyte na miarę - i też sobie bardzo chwaliłam, zwłąszcza na wakacjach do noszenia na plecach. Chusty już sprzedałam a nosidło trzymam dla drugiego malucha.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
widzę, że jesteście w temacie;) powiedzcie mi a jaka jest różnica w tych chustach kółkowych i zwykłych???
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chustę kółkową nosi się w ograniczonej liczbie pozycji i jak dla mnie jest mniek wygodna bo nie równo obciąża (masz ją na jednym ramieniu) - w wiązanych normalnie masz dużo większy wybór pozycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobra to już wiem chociaż czego szukać
a jak już kupię to będę się martwić jak to zamotać, zawiązać, zaplątać itp:))
ponawiam pytanie. Gdyby któraś z mam chciała sprzedać chustę to odkupię.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiązanie tylko wydaje się trudne ;) ja byłam na jednej lekcji wiązania na szkole rodzenia i od tej pory położna do mnie dzwoni co jakiś czas, że jakaś dziewczyna chce się nauczyć i się umawiamy na wiązanie... pokazuję dwa razy i już :)
ja swojej nie sprzedam, bo też trzymam dla następnego :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czytałam takie ogłoszenieSPRZEDAM FOTELIKI SAMOCHODOWE+NOSIDEŁKA,KOMBINEZONY NA 86CM /noszone kilka razy ,kolor jasny błękit,mięciutkie ,cieplutkie.CHUSTĘ DO NOSZENIA TIKAMAK 3,5KG-12KG,MIĘKKIE NOSIDEŁKO NA RAMIONA , LEŻACZEK BUJACZEK .CENY DO UZGODNIENIA-niedrogo.PROSZĘ DZWONIĆ W GODZ 17 - 19 TEL 660 554 466
Adresy e-mail:
magdalena.teleglow@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
trochę późno to zauważyłam,ale może się przyda:

http://makaraka.pl/nowa/index.php?option=com_content&view=article&id=219&Itemid=119
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam chustę tkaną i ją uwielbiam, uratowała nam życie niezliczoną ilość razy, zwłaszcza jak synek już nie chciał spać w wózku, a w chuście spał dobrze (na jakichś spotkaniach, wyjściach z domu - jak miał 10-11 miesięcy to było regularnie), rewelacja jak był chory - nie dalej niż dwa tygodnie temu spał w chuście ponad godzinę, bo marudził koszmarnie, miał gorączkę i odpływał. Waży w tej chwili 12kg i naprawdę się tego ciężaru nie odczuwa. Jak był malutki i miał katar też potrafił w chuście przespać 3h, bo w pionie odtykał mu się nosek. Mamy też teraz nosidło tuli czy tula czy jak to się zwie i teraz częściej jego używamy, ale dla maluszka chusta naprawdę jest świetna. Ja wszystkim zawsze polecam :)
Wiązanie nie jest wielką filozofią, ja się nauczyłam z filmików i tylko pani na SR to skorygowała - trzeba było trochę ciaśniej :) Z synkiem w chuście sprzątałam, zmywałam (jak był malutki, teraz nie mam już z nim takiej swobody ruchów), czytałam, raz się nawet zdrzemnęłam.
No i na rękach nie da się tak bardzo przytulić dziecka, takie przyklejone do Ciebie śpiące maleństwo - bezcenne chwile, uwielbiam to :)

Przy drugim dziecku pewnie będę jeszcze bardziej zachwycona, bo bardziej docenię wolne ręce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam tkaną, pierwsza córka uwielbiała, non stop ją nosiłam, świetnie spała, duża potrzeba bliskości itp., wygodne to było, i bardzo fajne;
druga córka nie lubi, ona woli być na rękach albo w wózku spać, więc niezależnie co my myślimy - dziecko też ma swoje zdanie ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest ogłoszenie na forum, że 13.02. o 18:00 w Gdyni Karwiny odbędą się warsztaty chustowe. Wybieracie się? Zapisy prowadzone są pod adresem: super.mama@onet.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny
moze ktoras z Was ma do sprzedania chuste tkana za rozsadna cene:)
pozdrawiam
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja chciałabym się dowiedziec, czy taka chusta jest dobra dla noworodka urodzonego w czerwcu? Czy dziecku nie będzie w niej za gorąco? Mam małego przedszkolaka i szukam rozwiązań na spacery. pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja urodziłam w sierpniu i się chustowalismy:-) :-)

Najpierw miałam elastyczną, teraz kupił am tkana od tej Pani i jestem zadowolona

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=pentelka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam chustę kółkową tkaną, ale coś mi nie idzie zakładanie, mam 2 miesięcznego bobasa (6 kg), ładnie sobie tą chustę przygotuję, starannie porozdzielam, a jak już młodego włożę to ciężko mi się ściąga te końce. Uczyłam się z YouTuba. I mam wrażenie, że mi wypadnie dołem. Co robię źle ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie :) czy ktoś nie był przekonany do noszenia dziecka w chuście i zmienił zdanie? Do jakich czynności najczęściej ja używacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi chusta pomagala od 2 tygodnia życia mojego synka we wszystkim. W tym zeby zrobic sobie sniadanie i zjesc, posprzątać, miec wolne rece na chwile. Potem przy zabkowaniu niezastąpiona no i przy wycieczkach w gory, do lasu itp. Chusta niesie za soba wolnosc dla matczynych rak i ratunek dla kregoslupa - jak tylko syn zaczal siadac wskoczyl w nosidełko.
Przejrzyj sobie chusty w sklepie Tulisie: https://tulisie.pl/chusty-do-noszenia-dzieci Mają tam też bezpieczne i ergonomicznze nosidełka. Dodam, ze w sklepie 1% zysku jest przekazywany na cele charytatywne na dzieci ( z każdego zamówienia).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesz co https://chusta-do-noszenia.pl/marki/lenny-lamb zerknij tutaj, dopytaj jaką chustę doradzaja na początek i umów się z doradcą w twoim mieście :) na pewno będziesz zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście mi się przydała aby odciążyć kręgosłup :) Polecam od firmy Luna Dream najlepsza jakość i dobre wykonanie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

osobiście korzystam z chusty Luna dream i uwazam, że to mój najlepszy zakup. Bezpieczna i wytrzymała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

co myślicie o mieszkaniach w Falowcu (71 odpowiedzi)

mam zamair kupić mieskzanie i zastanawiam się nad falowcem

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

rodzice chrzestni-kiedy zapytać? (20 odpowiedzi)

Tak sobie myślę kiedy prosi się by dana osoba została rodzcem chrzestnym naszego Maluszka? Jak...

do góry