Widok

do kiedy Becikowe mozna odebrac?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
no wlasnie czy ktos wie, czy zmienily sie przepisy odnosnie becikowego? ile i do kiedy, bo slyszalem, ze tylko do konca tego roku kto urodzi ten dostanie a w przyszlym juz nie :( ?? !!!

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Art. 15b ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 228, poz.2255 z późn. zm.) stanowi:
1. Z tytułu urodzenia się żywego dziecka przyznaje się jednorazową zapomogę w wysokości 1000 zł na jedno dziecko.
2. Zapomoga, o której mowa w ust. 1 przysługuje ojcu lub matce albo opiekunowi prawnemu niezależnie od ich dochodów.
3. Wniosek o wypłatę zapomogi składa się w terminie 3 miesięcy od dnia narodzin. Wniosek złożony po terminie właściwy organ pozostawia bez rozpatrzenia.


Masz możliwość otrzymania jeszcze jednego 1000 zł, pod warunkiem, że dochód w Tw rodzinie nie przekracza kwoty 504,00 zł netto na osobę.

Pozdr

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no mam nadzieję że w 2007 jeszcze będzie becikowe,bo też chcę dostać hihi ale nie wiadomo co ten nasz rząd mądry wymyśli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
vno wlasnie o to pytam? czy wymysli, czy juz wymyslil i z 2007 roku becikowe odpada??

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie jesteśmy w stanie przewidzieć pomysłów naszych kochanych p-osłów.
Prawda jest taka, że już jutro może nie być "becikowego" albo może być w kwocie np. 5000 zł. To pierwsze jest jednak bardziej prawdopodobne :(

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słuchajcie mam nadzieję ze nie cofną tego bo "pomoc" w zakupie mieszkań obowiązuje do końca tego roku a ja w przyszłym kupuje


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja słyszałam że becikowe tylko do końca tego roku ma być,ale kto wie jak jest naprawdę...

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pmadzia ale w przyszłym ma wejść jakaś nowa ulga uzalezbniona od ceny metra za mieszkanie

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pytam sie o becikowe a nie miszkanie, czuje sie rozkojarzony ....

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Becikowe możesz odebrac dopiero gdy wyrobisz PESEL dziecku a to trwa około m-ca, ale masz czas zdaje się do 3 m-cy

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Co na wypadające włosy? (48 odpowiedzi)

Macie jakieś sprawdzone sposoby na wypadające włosy? Mam już dość, bo moje włosy są dosłownie...

kiedy lekcje angielskiego dla dziecka? (33 odpowiedzi)

Moja Maja w tym roku konczy 3 latka zastanawiam sie czy to juz czas zeby poslac ja na lekcje...

jaki blender czy inny rozdrabniacz? (29 odpowiedzi)

Kochane, zastanawiam się nad zakupem czegoś co pozwoli mi zmiksować warzywka dla synka,...

do góry