Widok

do mam gotujących zupki - pytanie o KASZĘ JAGLANĄ

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam Was mamy :)
chciałam oprócz ziemniaków i ryżu ugotowac cos małemu z kaszą jaglaną mam tylko dwa pytania :)

Czy wasze dzieci chętnie jedzą tą kaszę w zupkach?

Czy można kaszę jaglaną gotowac razem z warzywami i mięsem aż będzie miękka czy stosowac się do przepisu na opakowaniu?
Jak przeczytałam przepis na opakowaniu o wstawianiu jej do piekarnika po ugotowaniu żeby "doszła" itd. to straciłam zapał ;(

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo często gotuje kaszę jaglaną jako dodatek do zupki, zawsze gotuje razem z mięskiem i warzywami (razem ok 20 min), tylko wcześniej przepłukuje w sitku gorącą wodą (wtedy nie na posmaku goryczki). Naprawdę polecam, bo jest bardzo delikatna w smaku :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to super! Dziękuję za podpowiedź. Czy wystarczy gorąca woda? Jak długo płuczesz? Wystarczy chwilkę czy to jakaś dłuższa operacja?
Planowałam najpierw zimną wodą wypłukac a potem jeszcze wrzątkiem.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
...hmmm...a dużo tej kaszy dodac? Robię jednorazowo jakieś 5-6 porcji zupki. Widziałam przepis z dwiema łyżkami na porcję. Będzie OK?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak mam wrzątek to nim przelewam a jak nie to gorącą kranówką :-) Dwie łyżki na porcje do trochę dużo, ja daje 1 łyżkę na 1 porcję. PS jak robisz zupki na zapas to postaraj się nie rozgotować zbyt mocno tej kaszy, bo jak będziesz podgrzewać to wyjdzie paćka. Pozdrawiam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka uwielbia kasze jęczmienną, a ziemniaków nie weźmie do ust.Kasze gotuję i doprawiam tylko masłem a córka zajadę się nią aż miło patrzeć.
http://vaila.pl/
http://odbiorybudowlane.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam Wam kasze kuskus do zupek i dań dla maluchów jest drobniutka i nie trzeba jej gotować tylko zalać wrzątkiem i poczekac aż wchłonie wodę :-) i jest smaczna .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no własnie...ja czasami daję kuskus

albo w ogóle robię kuskus z mięskiem, warzywami i oliwą

moje dziecię uwielbia ryż, makarony, ziemniory i wszystkie kasze więc często dodaje do zupek
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Michał na razie był za mały na makaron i inne rzeczy z glutenem (na razie tylko manna) ale myslę, że zacznę pomału wprowadzac. Kuskus tez uwielbiam więc i dziecku dodam do zupki następnym razem. Dzięki za wasze opinie o jaglanej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stosuję jaglaną, jęczmienną, pęczak i gryczaną, zawsze dodaję do zupy
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

do góry